"Draugu loks"
Pievienojieties “Draugu lokam” un ietaupiet! Uzzināt vairāk

VAI INDUKCIJAS PLĪTS ELEKTRĪBAS PATĒRIŅŠ TIEŠĀM IR ZEMS?


Plītis un plīts virsmas nemaina bieži, tāpēc vērts izvēlēties tādu plīti, kas būs funkcionāla un energoefektīva gadiem ilgi. Ražotāji apgalvo, ka indukcijas plīts elektrības patēriņš ir daudz zemāks nekā gāzes un elektrības plītīm, bet kā patiesībā strādā indukcija? Ja nezini, no kura gala pieiet indukcijas plītij, lasi tālāk! Šajā rakstā atradīsi atbildes uz svarīgākajiem jautājumiem par un ap plīts izvēli.

INDUKCIJAS PLĪTS ELEKTRĪBAS PATĒRIŅŠ: TEHNOLOĢIJAS SKAIDROJUMS
Galvenā atšķirība starp elektriskajām, gāzes un indukcijas plītīm ir uzkarsēšanas princips – indukcijas plīts gadījumā to nodrošina indukcijas spole zem sildriņķiem. Spole aktivizē elektromagnētisko lauku, kas uzkarsē traukus, un acumirklī beidz darbību, ja traukus noņem no plīts vai izslēdz plīti. Šāda tehnoloģija ļauj ietaupīt elektroenerģiju vairākos veidos:
  • – trauki un ūdens uzkarsējas ātrāk, tāpēc ēdiena gatavošana aizņem mazāk laika un prasa mazāku elektrības patēriņu;
  • – pēc trauku noņemšanas no plīts un plīts izslēgšanas nav elektroenerģijas zudumu, jo indukcijas spole uzreiz atslēdzas un plīts virsma kļūst auksta;
  • indukcijas plītis ar vairāku zonu sildriņķiem automātiski pielāgojas trauku formai un uzsilda tikai vajadzīgo laukumu zem katla vai pannas.
 
Indukcijas plīts virsmas atsauksmes liecina, ka plītīm ir arī citi plusi:
  • – parocīga un droša izmantošana. Neizmantojama plīts virsma paliek auksta, tāpēc uz tās var nolikt plīts vāku, karoti ēdiena maisīšanai vai virtuves dvieli;
  • – ērtāka plīts virsmas apkope. Notīrīt piedeguša ēdiena paliekas no indukcijas plīts ir daudz vienkāršāk, jo neaktīva plīts virsma vienmēr ir auksta, un tās apkope nav sarežģītāka par galda noslaucīšanu.
 
INDUKCIJAS PLĪTS – NEKAITĪGA PAT MAZIEM BĒRNIEM
Viens no noteicošajiem faktoriem sadzīves tehnikas izvēlē ir ierīču drošība, tāpēc daudzi pircēji uztraucas, kāda ir indukcijas plīts ietekme uz veselību. Īsā atbilde ir – nekāda. Indukcijas plīts strādā, pateicoties ierobežotam elektromagnētiskajām laukam, kas aktivizējas tikai pēc trauku novietošanas uz sildvirsmas. Ja plīts nav ieslēgta, indukcijas spole neģenerē siltumu un drošības ziņā plīts ir līdzvērtīga jebkurai citai sadzīves tehnikai.

Indukcijas plīts ietekme uz veselību ir pastarpināta – uzlabotas trauku uzkarsēšanas tehnoloģijas ļauj pagatavot sulīgu, uzturvielām bagātu ēdienu. Indukcijas plīts atsauksmes liecina – ēdiena gatavošana ar šādām plītīm aizņem mazāk laika, kas nozīmē, ka veselīgas maltītes var gatavot biežāk. Lai uzkarsētu 2 litrus ūdens, indukcijas plītij ir vajadzīgas tikai 5-7 minūtes, lai pagatavotu dārzeņu sautējumu – 20 minūtes.

Kā papildu plusu var minēt indukcijas plīts paaugstinātu drošību – pateicoties speciālai uzkarsēšanas tehnoloģijai, neaktīva plīts virsma vienmēr ir auksta, tāpēc nejauši apdegumi vairs nesagandēs noskaņojumu pirms maltītes ieturēšanas.

TEHNOLOĢIJAS CENA – PIEEJAMĀKA, NEKĀ ŠĶIET
Indukcijas plīts cenas ziņā izmaksā nedaudz vairāk nekā elektriskās vai gāzes plītis, taču indukcija nav ekskluzīva tehnoloģija, ko var atļauties tikai nedaudzi. Demokrātiskas cenas ir indukcijas plītīm ar diviem sildriņķiem, ietaupīt iespējams arī izvēloties plīti ar standarta formas sildriņķiem, kas neadaptējas trauku formai.

Indukcijas plīts cenas ir atkarīgas arī no ražotāja un virsmā iebūvētajām funkcijām:
  • – Booster jeb Power Boost – pārņem jaudu no brīvām sildvirsmām vēl ātrākai gatavošanai;
  • – Quick Start – automātiska vajadzīgā sildriņķa noteikšana;
  • – ieprogrammētie režīmiem cepšanai, sautēšanai, vārīšanai u.c.
 
Lai gan indukcijas ierīces nav lētākās sadzīves tehnikas segmentā, ieguldījums šādas plīts iegādē ar laiku atmaksājas. Indukcijas plīts atsauksmēs atzīmē vērā ņemamu elektrības rēķina samazināšanos, tāpēc kopējie tēriņi ilgtermiņā ir mazāki.

Ja Tavas prioritātes ir zems indukcijas plīts elektrības patēriņš un ērta plīts izmantošana , aplūko 1a.lv indukcijas plīšu sortimentu!
24.09.2019
Autors: Valdis Zariņš