Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

VAI ZINI, KURŠ SMART TV MODELIS VISLABĀK IEDERĒTOS TAVĀ MĀJOKLĪ?


Ja agrāk televizors asociējās ar lielu, smagu ierīci, kas pilda vien televīzijas raidījumu demonstrēšanas funkciju, tad šobrīd tas mainījies līdz nepazīšanai – TV kļuvuši ievērojami lielāki un tajā pašā laikā – plānāki un vieglāki, un papildus televīzijas translēšanai televizors var tikt izmantots virknei citu darbību, sākot ar sērfošanu internetā un beidzot ar tā izmantošanu kā monitoru. Taču vai zini, kurš no visiem Smart TV vislabāk spēs pildīt Tavas vēlmes un vajadzības? Lasi par to šajā bloga rakstā!

Kādas funkcijas spēj piedāvāt Smart TV?
Smart TV funkciju klāsts patiesībā ir gana plašs, un tās visas uzskaitīt būtu visai sarežģīti, taču īsumā iespējams apgalvot, ka to dāvātās iespējas ir visai līdzīgas pārējām viedierīcēm, piemēram, viedtālruņiem – ar Smart TV palīdzību vari gan aplūkot televīzijas pārraides, gan sērfot internetā, spēlēt spēles, kā arī izmantot virkni dažādu aplikāciju, lai ērtāk piekļūtu tieši Tev interesējošajam saturam.
 
Tāpat praktiski visiem Smart TV iespējams pieslēgt gan datoru, gan viedtālruni un ārējos datu nesējus, piemēram, USB atmiņas karti vai ārējo cieto disku, lai ērti varētu pārlūkot šajās ierīcēs esošo saturu.

Cik lielu televizoru izvēlēties?
Atbilde uz šo jautājumu, protams, ir atkarīga no daudziem faktoriem, taču centīsimies ieskicēt aptuvenos variantus.

Ja televizors nepieciešams virtuvei vai guļamistabai, ļoti iespējams, ka pietiks ar televizoru, kura ekrāna izmērs pa diagonāli ir līdz 32 collām, savukārt, ja televizors tiek iegādāts viesistabai vai dzīvojamajai istabai, ieteicams izvēlēties televizoru, kura ekrāna izmērs ir lielāks par jau minētajām 32 collām.

Izvēloties televizora izmēru, jāņem vērā arī telpas iekārtojums, jo tiek uzskatīts, ka minimālais skatīšanās attālums ir televizora ekrāna izmērs, sareizināts ar divi. Proti, ja televizora ekrāna izmērs pa diagonāli ir 40 collas jeb 101.6 cm (1 colla = 2.54 cm), dīvānam no televizora ekrāna vajadzētu atrasties vismaz divu metru attālumā.

Izšķirtspējai un herciem ir noteicoša loma
Lai pilnībā varētu izbaudīt uz ekrāna redzamo, svarīgi iegādāties televizoru, kam ir pietiekami augsta izšķirtspēja. Šobrīd izplatītākie ir televizori ar Full HD (1920 x 1080) un Ultra HD (3840 x 2160) izšķirtspēju. Ko šie skaitļi nozīmē? Pavisam vienkārši – tie norāda, cik daudz punktu jeb pikseļu atrodas televizora horizontālā un vertikālā līnijā, līdz ar to, jo šo pikseļu vairāk, jo dzidrāks būs attēls. Vērā gan jāņem arī ekrāna izmērs, proti, ja diviem televizoriem ir vienāda izšķirtspēja, bet dažāds izmērs, mazākais no tiem piedāvās dzidrāku attēlu, pateicoties tam, ka katrs pikselis būs izmērā nelielāks.

Savukārt herci (Hz) norāda, cik bieži televizorā redzamais attēls tiek atjaunots jeb refrešojas, runājot žargonā. Piemēram, TV ar 200 Hz attēlu atjauno 200 reizes sekundē, bet televizors ar 100 Hz – 100 reizes sekundē. Ja ikdienā baudi action filmas un sporta sacīkstes, šim aspektam ir īpaši liela nozīme, lai ekrānā redzamais būtu plūstošs.
Sony, Philips, LG, Samsung Smart TV: kā izvēlēties pareizo zīmolu?
Iegādājoties televizoru, mēs tomēr ieteiktu nevadīties pēc zīmola, bet vērā ņemt konkrētus televizora parametrus. Protams, ja esi noskatījis kādu konkrētu Samsung Smart TV modeli, bet internetā atrodams pēc tehniskās specifikācijas līdzīgs televizors no nezināma zīmola par divreiz zemāku cenu, ir pamats aizdomām par tā kvalitāti, taču 1a.lv viedveikalā pārdodam televizorus no zīmoliem, kuriem vari uzticēties.

Ja arī Tu vēlies jaunu Philips, Sony, LG, Samsung Smart TV vai kāda cita zīmola televizoru, ienāc un iepazīsties ar 1a.lv plašo piedāvājumu!
 
27.06.2018
Autors: Valdis Zariņš