Присоединись к SMART NET! Присоединись

Фильтрация

Показывается: 1
Сортировать по:

Kendama – labākā attīstības rotaļlieta

Tā vien šķiet, ka šodien pasauli pārņēmis pavisam cits laikmets – digitālais. Bērni un pieaugušie ir pārņemti ar planšetēm un skārienjūtīgajiem telefoniem, spēļu aplikācijām un, labprāt, izvēlas kontaktēties savā starpā ar sociālo tīklu palīdzību ne dzīvē.  Neticami, bet popularitāti visā pasaulē, un, šobrīd arī Latvijā, ir iekarojusi sena Japāņu rotaļlieta, kas gatavota no koka.
 
Rotaļlieta ir īsts brīnums, jo liek cilvēkiem, labprātīgi, nolikt malā digitālās ierīces un laiku pavadīt daudz kvalitatīvāk un, galvenais, kopā - dzīvē. Kas ir šī brīnumainā rotaļllieta? Kendama!

Darbības mehānisms

Kendama ir viena no senākajām izglītības rotaļlietām, kas nāk no Japānas. Tāpat kā citas iemaņu rotaļlietas, kendama šodien ir populāra izklaide visā pasaulē. 
 
Līdzīgi kā citas izglītojošās rotaļlietas, arī Kendama var nomierināt ar sava veida meditāciju. Rotaļlietas konstrukcijā viss ir vienkāršs: rokturis, kas izskatās kā āmurs ar diviem dažāda diametra bļodiņām un virve, pie kuras piesaistīta bumbiņa.
 
Āmuru roktura galā vienā pusē ir trešā bļoda, otrā pusē – smaile. Uzdevums ir noķert bumbu uz trim bļodiņām, uzspiest un veikt grūtākus trikus.  Lai gan nosaukums rotaļlieta var būt mānīgs, tomēr tā nomierina un trenē veiklību un koordināciju.
 
Jauniešu vidū spēle ir kļuvusi populāra ar neiedomājami daudz trikiem, kurus var apgūt ar šo vienkāršo koka rotaļllietu. Tas ir kā labdabīgs azarts, kur jaunieši savā starpā sacenšas un kopā mācās trikusi, sarežģītus un vieglus, bet dara to kopā, un tas šo spēli paceļ augstāk par jebkuru digitālu konsoli.
 
Spēles laikā tiek attīstīta:
 • Roku veiklība,
 • Reakcijas ātrums,
 • Kustības stabilitāte,
 • Vēlme attīstīt sevi, savas prasmes un prātu.
Kendama izceļas ar vienkāršu dizainu un radošiem jauniem izaicinājumiem apgūstot jaunus trikus. Tā rezultātā, šī rotaļlieta, ir ne tikai bērnu prieks, bet to spēlē visā pasaulē arī pieauguši cilvēki, apgūstot jaunus trikus un savā starpā sacenšoties pat oficiālās sacensībās.

Materiāli

Tradicionāli koka kendama tiek gatavota no koksnes. Turklāt, tā var būt izgatavota no dažādiem  kokiem, – kļavām, dižskābarža, valriekstu, ozola un pat sarkankoka. Tas, no kāda koka rotaļlieta tike gatavota, atspoguļosies arī kendama cenas lielumā.
 
Ir iespēja iegādāties arī lētākas cenas rotaļllietu – platmasas kendamu. Plastmasas materiāls būs viegāks kā koks, un tā varētu būt vairāk piemērota iesācējiem, jo vieglāk apgūtu trikus. Šādā veida kendama ir populāra ar nosaukumu Catchy Air.

Interneta veikalā 1A piedāvājumā atradīsiet arī Ajagak kendama, kas izgatavota no kļavas. Senākais kendama sencis ir inuītu spēle ajagak jeb ajagaq, tāpēc par godu tam ir izveidota šis īpašais dizains ar gravējumiem un specializētu dizainu.
 
Visbeidzot Tribute Kendamas tiek ražotas ASV, un tās tiek pieskaitītas, kā vienas no viskvalitatīvākajām. Šī rotaļlieta būs lieliski piemērota jebkura vecuma un prasmju līmeņa spēlētājiem.

Populārākie ražotāji

Preču sortimentā tiek piedāvātas dārgāki un lētāki modeļi:
 • Viena no populārākajām firmām ir Krom. Šīs firmas ražojumi ir iecienījuši gan spēles entuziasti gan arī profesionāli spēlētāji, tāpēc Krom modeļi ir uzvarējuši vairākās starptautiskās sacensībās;  
 • Vēl viena no firmām, kas ir pazīstama industrijā ir Sweets. Arī šie modeļi atšķiras ar augstvērtīgu materiālu un dizianiem, kā arī pamācībām, kā apgūt dažādus trikus.

Kādu Rotaļlietu izvēlēties?

Spēlei kļūstot populārai, dizaini tikai attīstās, tāpēc izvēlēties piemērotāko var būt mulsinoši. Tāpēc, ja neesat drošs par dizainu, taču esat izlēmis pamēģināt šo spēli, tad iesakām ielūkoties:
 • Pro Kendama – lai gan tā būs vairāk piemērota profesionāliem spēlētājiem, ar šo modeli varēsiet progresēt un augt. Ne pa velti, tieši ar pro versijām profesionāli spēlētāji piedalās starptautiskās sacensībās, izpildot dažādus sarežģītus trikus;
 • Savukārt Mini Kendama būs vairāk piemērota jaunākiem spēlētājiem, iesācējiem. To var izmantot arī pieredzējušie spēlētāji, kuri vēlas jaunu izaicinājumu, jo uz mazākām rotaļllietām ir vieglāk apgūt jaunus trikus. Šīs kendamas ir tikai 15–16 cm garas, tātad tās būs arī ērtas lietošanai, lai paņemtu līdzi.

Vecums

Kendama spēle ir jautriem un mērķtiecīgiem cilvēkiem neatkarīgi no dzimuma un vecuma, jo tā stiprina roku un acu koordināciju, līdzsvaru un trenē reakciju. To var spēlēt gan jaunieši, gan veci cilvēki. Gan iesācējam, gan pieredzējušam meistaram ir bezgalīgas triku iespējas, ko var veikt ar šo it kā vienkāršo rotaļlietu.
 
Spēlēšanos ar kendamu var saukt par sava veida filozofiju, kas liek dziļāk iedziļināties dzīves situācijās un labāk izprast cēloņu un seku likumsakarības. Tā kā tā ir koordinācijas un veiklības rotaļlieta, tad spēlējot to, tiek trenēta:
 • Veiklība,
 • Reakcija
 • Kustību koordinācija,
 • Uzmanīgums,
 • Līdzsvara izjūta. 
Tieši šī iemesla dēļ, vecuma ierobežojuma īsti nav. Tā vietā, ir tikai atvēlētais laiks un progress. Viss iemācītais ir saistīts ar muskuļu atmiņu. Saglabāts, kamēr strādājat pie nākamās kustības, piemēram, braucot ar velosipēdu. Tāpēc pavisam drīz tās pašas lietas, kuras uzskatīja par neiespējamām, kļūst sasniedzamas.
 
Tiek lēsts, ka spēlējot Kendama, Jūs ne tikai varat uzlabot garastāvokli, bet arī atbrīvoties no sliktajiem ieradumiem. Taču, lai patiešām sasniegtu virsotnes, ir nepieciešama prakse un pacietība. Šī rotaļlieta pieeja plašā klāstā 1A internetveikalā par izdevīgām cenām!
 
Aicinām ielūkoties arī vitām mūsu rotaļlietu kategorijās. Piedāvājam plašu šūpuļzirdziņu klāstu, kā arī dažādas rotaļlietu kastes, kuras praktiski noderēs mājas uzkopšanā.