«Круг друзей»
Присоединяйтесь к «Kругу друзей» и экономьте! Узнайте больше

Kādu ūdens sūkni izvēlēties?

Foto: 1a.lv

Mums visiem zināms, ka pilsētā ir vienotas ūdens apgādes sistēmas, kas nodrošina iedzīvotājus ar tīru un lietošanai derīgu ūdeni. Bet, ko darīt cilvēkiem, kuri dzīvo lauku mājās, vai kuriem pieder vasarnīcas un pilsētas ūdens sistēma nav pieslēgta? Tad par ūdens apgādi jāparūpējas pašiem.
 
Viens no variantiem, kas nodrošinās māju ar ūdens apgādi, ir ūdens sūknis. Tā ir iekārta, kas palīdz uzsūknēt ūdeni no dziļurbumiem, spicēm, akām vai citiem izveidotiem ūdens rezervuāriem zem zemes.

Ūdens sūkņu veidi ir ļoti daudzi un dažādi. Ir tādi, kuri piegādā tīru ūdeni, savukārt citi paredzēti celtniecības darbiem vai ūdens nemitīgas cirkulācijas nodrošināšanai. Kādu ūdens sūkni izvēlēties, ņemot vērā savas vajadzības, iespējas un piemērotību? Esam apkopojuši ūdens sūkņu veidus, lai sniegtu ieskatu un palīdzētu izvēlēties visatbilstošāko. Lai uzzinātu vairāk, lasi turpinājumā!

Ūdens sūkņu veidi

Foto: Freepik.com, wirestock

Kādu ūdens sūkni izvēlēties un kurš būs vispiemērotākais Tavām vajadzībām? Lūk, saraksts ar ūdens sūkņu veidiem, to plusiem un mīnusiem, kā arī izmantošanas iespējām.
 

1. Cirkulācijas sūkņi

Jau pats nosaukums “cirkulācijas”, ietver sevī tā galveno funkciju – nodrošināt cirkulāciju jeb ūdens nemitīgu kustību un riņķošanu. Visbiežāk cirkulācijas sūkņi tiek izmantoti siltuma nodrošināšanai apkures sezonā, jo tie ir maza izmēra, darbojas klusi un ir viegli pievienojami kopējai apkures sistēmai. Vasaras periodā, kad apkure netiek izmantota, ieteicams laiku pa laikam sūkni tomēr ieslēgt, lai izvairītos no tā, ka darba rats iesērē. 
 

2. Iegremdējamie drenāžas sūkņi

Foto: 1a.lv

Šie sūkņi ir ideāli piemēroti, ja nepieciešams sūknēt netīru ūdeni no ūdenstilpnēm, piemēram, no grāvjiem, akām, notekūdeņiem, būvbedrēm u. c. Kā viens no plusiem tiek minēts pludiņa slēdzis, ar kuru aprīkota lielākā daļa no sūkņiem, pasargājot, ka sūknis nedarbosies bez ūdens jeb tukšgaitā. Jāpiemin, ka šis nebūs piemērots sūknis, lai laistītu dārzu vai apgādātu mājas ūdens sistēmu.

Ja vēlies izmantot sūkni netīra ūdens sūknēšanai, kurā zināms, ka ir lielākas cietās daļiņas, iesakām izvēlēties fekāliju sūkni. Tā darbības princips ir līdzīgs iegremdējamiem drenāžas sūkņiem, taču tas var sūknēt arī ūdeni, kurā ir vairāk lielo cieto daļiņu.
 

3. Dziļurbuma sūkņi

Foto: 1a.lv

Kā jau nosaukums izsaka, sūkņi tiek lietoti dziļurbumiem. Salīdzinot ar citiem sūkņiem, to cena ir augstāka, taču tas saistāms ar to komplicēto uzbūvi un plašajām izmantošanas iespējām. Dziļurbuma sūkņi spēj nodrošināt ūdens padevi no liela dziļuma, ko nespēj citi.
 
Kā arī pozitīvais aspekts ir lielais spiediens un ūdens daudzums ar kuru var nodrošināt šie sūkņi. Ja vēlies sūkni, kas nodrošinās visas vajadzības  un tīra ūdens apgādi mājās, šis ir vispiemērotākais variants. Mazgājies duškabīnē, laisti dārzu vai mazgā traukus – nav svarīgi ko dari, jo dziļurbuma sūknis spēs nodrošināt vienlīdz lielu spiedienu un ūdens patēriņu, lai varētu veikt ikdienas darbus bez aizkavēšanās.
 

4. Ūdens sūkņi ar ežektoru

Atšķirībā no iepriekš aplūkotajiem, kuriem ežektors jau atrodas sūknī, šis tips darbojas pēc principa, ka ežektors atrodas ārpus sūkņa – tā ārpusē, piestiprināts pie sūkņa, atrodas urbumā vai akā. Ar ežektoru darbināms sūknis, ūdeni spēj uzsūknēt no aptuveni 20 līdz 40 m dziļuma. Ja vēlies šo ūdens sūkņa tipu izmantot mājas ūdens sistēmā, piemēram, piepildīt ar tīru ūdeni boileri, papildus būs nepieciešams pievienot spiedkatlu. 
 

5. Vibrācijas sūkņi

Sūkņi, kurus visbiežāk izmanto dārza laistīšanai, sūknējot ūdeni no dīķiem, akām vai citām ūdenstilpnēm sauc par vibrācijas sūkņiem. To galvenais plus ir iespēja uzsūknēt ūdeni no 10 līdz pat 60 metru dziļuma. Taču, pie mīnusiem jāmin zemais spiediens (laistīšanas laikā spiediens būs salīdzinoši mazs) un tas, ka sūkni var izmantot tikai tīram ūdenim. Jāpiemin, ka sūkni nevajadzētu novietot uz grunts, lai nepieļautu, ka sūknī iekļūst abrazīvas daļiņas. 
 

6. Benzīna sūkņi

Atšķirībā no pārējiem sūkņiem, kuru galvenais darbības enerģijas avots ir elektrība, tad šos iespējams darbināt ar benzīnu. Kā galvenos plusus var minēt iespēju to darbināt jebkurā vietā, pat ja nav pieejams elektrības pieslēgums un lielās jaudas nodrošināšanu. Savukārt lielākais mīnuss ir radītās emisijas, tādēļ iekārtu nav ieteicams izmantot iekštelpās, lai neradītu negatīvu iespaidu uz savu veselību. 

Sūkņa jaudas izvēle

Foto: Freepik.com, prostooleh
 
Vai jau esi pieņēmis lēmumu, kādu ūdens sūkni izvēlēties? Ja tomēr nē, tad sniedzam Tev vēl dažus ieteikumus par to kā izvēlēties visatbilstošāko sūkni pēc tā jaudas. Kopumā tiek izdalīti divi jaudas parametri – dzinēja jauda un sūknēšanas jauda. 
  • Dzinēja jauda
Tāpat kā jebkurai ierīcei, tā arī ūdens sūknim, jo tā lielāka, jo efektīvāk un ātrāk tas strādās. Sūkņu jaudas ir ļoti plašā diapazonā. Sākot no dažiem vatiem, līdz pat vairākiem tūkstošiem vatu. Ja vēlies lielu ūdens spiedienu, iesakām izvēlēties sūkni ar jaudu ap 1000 W un vairāk, savukārt retākai lietošanai, kā arī situācijām, kad spiediens nav svarīgākais parametrs, pietiks ar sūkni, kura jauda ir zemāka par 1000 W. 
  • Sūknēšanas jauda
Tā izsaka, kādu ūdens daudzumu spēj uzsūkt katrs konkrētais sūkņa modelis. Šo parametru mēra litros vai kubikmetros stundā. Ja izvēlēsies ekonomiskās klases sūkni, maksimālā jauda būs līdz aptuveni 1000 litriem stundā, bet dārgākiem modeļiem šī jauda var sasniegt pat 10 000 litrus un vairāk. Sūknēšanas jaudu ietekmē ūdens padeves attālums un dziļums. 
 
Ja arī Tu esi ūdens sūkņa meklējumos un Tev šis raksts, par to kādu ūdens sūkni izvēlēties, noderēja, padalies ar to sociālajos tīklos un palīdzi arī citiem. 
Гидрофор Haushalt HF-800 INJ, 800 Вт, 230 В

Гидрофор Haushalt HF-800 INJ, 800 Вт, 230 В

На складе
ТОП товар
Гидрофор Marina Easycam 100/25-C, 1100 Вт, 230 В

Гидрофор Marina Easycam 100/25-C, 1100 Вт, 230 В

107,06 / шт.
Быстрая доставка
Распродажа
На складе
ТОП товар
Водяной насос Daewoo DBP 1800 Submersible Pump Inox

Водяной насос Daewoo DBP 1800 Submersible Pump Inox

99,45 / шт.
Водяной насос Kärcher BP 2 Garden, 700 Вт

Водяной насос Kärcher BP 2 Garden, 700 Вт

103,96 / шт.
На складе
Водяной насос Daewoo DBP 2500 Submersible Pump Inox

Водяной насос Daewoo DBP 2500 Submersible Pump Inox

112,71 / шт.