«Круг друзей»
Присоединяйтесь к «Kругу друзей» и экономьте! Узнайте больше

KURAS DURVIS VANNAS ISTABAI IR VISLABĀKĀS?

Foto: Pexels.com
 
Veidojot dizainu, kā “no nulles” iekārtot vannas istabu, vai meklējot veidus, kā telpu uzfrišināt, doma par vannas istabas durvju dizainu nereti izkrīt no galvas vai tiek nolikta otrajā plānā kā nesvarīgs papildu darbs, kuram pieķerties kaut kad vēlāk. Tomēr pareizo durvju izvēle var:
 • palielināt vannas istabas lietojamo telpu;
 • uzlabot telpā esošo lietu, vannas istabas mēbeļu un iekārtu (vanna, duša, pods, izlietne, skapīši, dvieļu pakaramais u.tml.) pieejamību;
 • uzlabot vai kardināli izmainīt vannas istabas dizainu un noskaņu telpā.
Tāpēc ir svarīgi šim uzdevumam pievērst tik pat lielu uzmanību, cik jebkuram citam ar vannas istabas dizaina iekārtošanu saistītajam uzdevumam. Kuras durvis vannas istabai ir vislabākās, uzzini raksta turpinājumā!

Veido vannas istabas dizainu tālredzīgi

Vannas istabas durvju dizaina izvēlei vajadzētu būt iekļautai telpas dizaina plānošanas pirmajos soļos, jo izvēlētais durvju tips var pamatīgi ietekmēt to, cik pieejamas un ērtas būs vannas istabas mēbeles, iekārtas, sakārtota santehnika. Piemēram, ja tava izvēle būs par labu veramajām durvīm, bet vannas istabas platība ir maza, tās var gan atvieglot pieeju vannas istabas mēbelēm, gan tik pat labi sarežģīt piekļuvi:
 • podam;
 • vannai;
 • dušas kabīnei;
 • izlietnei;
 • veļas mašīnai;
 • aizsegt spoguli.
Humora bildēs par neprasmīgiem remonta meistariem pat ir redzams, ka pods traucē durvju atvēršanu vai aizvēršanu, tāpēc tajās ir izzāģēts robs. Tādēļ durvju plānošanai vajadzētu būt vienam no pirmajiem uzdevumiem, veidojot vannas istabas dizainu, jo pielāgot mēbeļu izkārtojumu telpā ir daudz vienkāršāk nekā pārmūrēt sienu vai pārcelt durvju aili uz vienu vai otru pusi.
 

Durvju atvēršana var būt dažāda

Runājot par durvju atvēršanu, tipiski pirmais, kas nāk prātā, ir durvju kā grāmatas atvēršana, taču tas nav vienīgais veids, kā atvērt vai noslēgt ieeju telpā. Otrs veids ir durvju atvilkšana, kas iespējama, ja telpai notikusi slīdošo durvju montāža.
 
Atveramo durvju funkciju nodrošina eņģes vienā no durvju ailes vertikālajām malām, savukārt par slīdošo durvju funkciju atbild ritenīši, kas piemontēti durvīm, un tie veic ceļu pa sliedītēm paralēli grīdai. Šis durvju tips ir lieliski piemērots vannas istabām ar mazu platību, jo to atvēršanai nav nepieciešams ierēķināt papildu telpu, kā tas ir veramajām durvīm. Tā vietā rodas papildu iespējas skapīšu, plauktu un citu nelielu mēbeļu izvietošanai.
 
Foto: Pexels.com
 

Slīdošo durvju varianti

Ja nolemsi par labu slīdošo durvju izvēlei, priekšā būs vēl viens lēmums – durvju veida izvēle. Slīdošo durvju grupu veido 3 apakšgrupas:
 • bīdāmās;
 • lokāmās;
 • “kabatas” durvis.
Bīdāmo durvju stiprinājums ir viena vai visbiežāk divas sliedes paralēli grīdai, pa kurām ripojot ritenīšiem, notiek viengabalainu durvju atvēršana un aizvēršana, slidinot tās visā durvju garumā gar sienu.
 
Lokāmo durvju atvēršana un aizvēršana arī parasti notiek pa sliedītēm, tikai šajā gadījumā tās ir piemontētas grīdai un durvju ailes augšējai daļai. Atšķirībā no bīdāmajām durvīm, šis durvju veids netiek slidināts gar sienu – tipiski šīm durvīm pa vidu ir eņģes, kas tās sadala divās daļās, un, verot vaļā, tās salokās kā grāmatas vāki. Šīm durvīm būs nepieciešams vairāk vietas telpā, lai tās atvērtu un aizvērtu, bet ne tik daudz, cik veramajām durvīm.
 
“Kabatas” durvju sistēma ir kā bīdāmo un lokāmo durvju apvienojums – sliede, pa kuru notiek kustība, atrodas durvju ailes augšējā daļā, un, pa to slīdot notiek nelokāmu, viengabalainu durvju atvēršana, taču tās neslīd gar sienu, bet gan iekšā sienā. Šis durvju tips telpā ietaupa visvairāk platības, jo atvēršanas un aizvēršanas procesam, kā arī pašām durvīm, nav nepieciešams ierēķināt papildu platību.
 

Durvju materiāls

Materiāla izvēle ir otrs svarīgākais solis vannas istabas durvju izvēlē. No materiāla būs atkarīgs durvju kalpošanas mūžs, tas, cik viegli tās kopt, un kādu atmosfēru tās radīs vannas istabā un telpā otrpus durvīm (dizaina un krāsu iespējas, papildu elementu montāžas iespējas). Tipiskie vannas istabas durvju pamata materiāli ir:
 • koks;
 • metāls;
 • stikls;
 • stikla šķiedra.
Ja izvēle kritīs par labu koka durvīm, milzīga uzmanība jāpievērš tam, kā koksne ir apstrādāta. Vannas istabā ir augsts mitruma līmenis, kas nekvalitatīvi apstrādātas koksnes durvīm liks piebriest, plaisāt, pelēt un pat pūt.
 
Ar metāla durvīm ir nedaudz vienkāršāk, jo vienīgā problēma, kas varētu rasties mitruma ietekmē, ir korozija, taču ar pareizu kopšanu, ņemot vērā to, ka vannas istabas durvīm paredzētās metāla plāksnes tiek speciāli apstrādātas, tai nevajadzētu notikt.
 
Stikla durvju izvēle ir lieliska, ja tās plānots izmantot privātajai vannas istabai, kur nonākt var, ejot tikai no tavas guļamistabas, pretējā gadījumā, pat, ja stikls būs matēts vai tam būs vitrāža, privātuma būs visai maz. Plusi – izcila izturība pret mitrumu un augsta gaismas caurlaidība.
 
Stikla šķiedras durvju izvēle ir izcils lēmums, ja vēlies, vieglu kopšanu, plašu dizaina un krāsu izvēli un augstu mitrumizturību. Lielisks variants, ja vēlies koka durvju izskatu un stikla durvju mitrumizturību.
Šos materiālus var savstarpēji integrēt, piemēram, koka durvīm izveidojot matēta stikla lodziņu.
 
Foto: Pexels.com
 

Kopsavilkums

Tādu viennozīmīgi “labāko durvju” nav – katra situācija un katra vannas istaba ir citādāka. Viss atkarīgs no tā:
 • cik liela ir telpas platība;
 • cik daudz uzmanības un laika tu vēlies veltīt durvju kopšanai;
 • kādu durvju dizainu tu vēlies.
 
Kad, vadoties pēc rakstā pieejamās informācijas, esi izlēmis, kāda materiāla un kā veramām durvīm pievērst uzmanību, ienāc mūsu interneta veikalā un iegādājies tās par teicamu cenu! Ja nepieciešams, piedāvāsim līzingu ar izdevīgiem noteikumiem un piegādi uz mājām jebkurā vietā Latvijā. Ienāc 1a.lv un iepērcies izdevīgi!
Belwooddoors Door Madride 05 Ash 600x2000mm

Belwooddoors Door Madride 05 Ash 600x2000mm

78,00 / шт.
DUR VĒRTNE MIRELA MELINGA KREM 800X2000 (BELWOODDOORS)

DUR VĒRTNE MIRELA MELINGA KREM 800X2000 (BELWOODDOORS)

79,00 / шт.
Classen Door Lora M1 Arctic White Right 744x2035mm

Classen Door Lora M1 Arctic White Right 744x2035mm

119,00 / шт.
ДВЕРНОЕ ПОЛОТНО „ЛАНА“ 925X2030 мм БЕЛОЕ

ДВЕРНОЕ ПОЛОТНО „ЛАНА“ 925X2030 мм БЕЛОЕ

32,00 / шт.
PerfectDoor Fresno 01 Door 70 Right Sonoma Oak

PerfectDoor Fresno 01 Door 70 Right Sonoma Oak

99,00 / шт.
DURVIS UNO BALTS 60 LABĀ

DURVIS UNO BALTS 60 LABĀ

49,00 / шт.
Belwooddoors Door Mirela Melinga Krem 600x200mm

Belwooddoors Door Mirela Melinga Krem 600x200mm

89,00 / шт.
Classen Door Grena M1 Oak Left 844x2035mm

Classen Door Grena M1 Oak Left 844x2035mm

119,00 / шт.
SN Lira Door Leaf 60x200cm Oak

SN Lira Door Leaf 60x200cm Oak

55,00 / шт.
Andres Scan Grey

Andres Scan Grey

129,00 / шт.
ТОП товар
ПЛАСТИКОВАЯ ПЕРЕГОРОДКА «ЛЮКС» ИМИТАЦИЯ БУКА 2030X860 мм

ПЛАСТИКОВАЯ ПЕРЕГОРОДКА «ЛЮКС» ИМИТАЦИЯ БУКА 2030X860 мм

31,50 / шт.
Metal-Bud Topaz Door Handle Black

Metal-Bud Topaz Door Handle Black

20,99 / шт.