«Круг друзей»
Присоединяйтесь к «Kругу друзей» и экономьте! Узнайте больше

Moderns mājas interjers: kādas ir aktualitātes?

majas interjers
Foto: Freepik.com

Dažiem cilvēkiem ir dabiska intuīcija, izvēloties modernu, savstarpēji saskaņotu dizainu, taču, ko darīt, ja par savām zināšanām un intuīciju neesi pārliecināts? Var vērsties pie dizainera, kurš palīdzēs ar ieteikumiem, bet var arī meklēt palīdzību interneta dzīlēs, iepazīstoties ar aktualitātēm un tās pielāgojot sava mājokļa parametriem. 

Būtu jau labi, ja interjera izvēle notiktu ātri un vienkārši, taču tā nebūt nav – saprotot, ka ar izvēlētajiem materiāliem, mēbelēm un aksesuāriem ikdienā nāksies sadzīvot ilgāku laika posmu, rodas vēlme rūpīgāk izsvērt, ko izvēlēties un ko – nē. Arī zinātājiem nekad nenāk par ļaunu iepazīties ar jauniem padomiem un tendencēm, tāpēc – turpini lasīt rakstu un uzzini, kas aktuāls interjera pasaulē, lai, iekārtojot mājokli, nenošautu greizi!

Moderns interjera dizains: 5 aktualitātes, iekārtojot mājokli

mājas interjers
Foto: Pexels.com

Mēģinot sasniegt pareizo iekārtojuma un funkciju līdzsvaru, nākas saskarties ar dažādiem izaicinājumiem. Neatkarīgi no izvēlētā interjera stila, kopējais tēls un ikviena mazākā detaļa, sākot no pareizo mēbeļu izvēles līdz pat ideālas krāsu paletes atrašanai, ir vienlīdz svarīgi aspekti ceļā uz skaistu interjeru mājoklī, kas patiks gan pašam, gan ciemiņiem. 

1. Stila izvēle

Visa pamatā ir izvēlētais interjera stils. Izvēloties vienu no daudzajiem iespējamajiem variantiem, atvieglosi visu interjera detaļu saskaņošanu un iegādi, jo būs skaidri zināms virziens, ko ievērot viscaur mājoklī. Kāda stila iekārtojums mājokļos tiek visbiežāk izvēlēts šobrīd, sekojot aktualitātēm?

Modernisms

Modernisms ir gana plašs dizaina termins, kas ietver virkni variāciju, bet pašos pamatos tas parasti attiecas uz mājokļiem ar taisnām, asām līnijām, vienkāršotu krāsu gammu un tādu materiālu izmantošanu, kas sevī lielākoties ietvert metālu, stiklu un tēraudu. Moderns dizains katrā elementā, ieskaitot mēbeles un aksesuārus, iemieso sevī vienkāršības sajūtu. Vārds, ko parasti lieto modernisma stila aprakstam, ir “gluds”, jo netiek izvēlētas ļoti redzamas, dažādas faktūras.
majas interjers
Foto: Pixabay.com

Minimālisms

Arī minimālisms nezaudē savu spozmi interjera veidošanā visā pasaulē. Krāsu paletes šāda stila interjerā ir neitrālas un gaisīgas, vieglas, savukārt mēbeles ir vienkāršas un racionalizētas, aksesuāros un dekoros neiekļaujot pārmērīgus, masīvus un krāšņus akcentus. Minimālismam ir raksturīga telpu funkcionalitāte un plašas, tukšas telpas izmantošana. Jāsaka, ka šāds stils grūtāk realizējams ir tieši maza izmēra mājokļos tieši minimālā iekārtojuma dēļ.
majas-interjers
Foto: Freepik.com

Industriālisms

Industriālais stils, kā uz to norāda jau pats nosaukums, iedvesmojies no noliktavām, bēniņiem un citām šāda tipa telpām. Daudzos šāda stila mājokļu elementos jūtama nepabeigtības, neapstrādātu materiālu sajūta, un nereti ir redzami atklāti ķieģeļi, cauruļvadi un koks. Šāda stila iekārtojums lieliski piestāvēs mājokļiem ar augstiem griestiem. Interjeru var papildināt ar veciem kokmateriāliem un piekārtiem metāla gaismas ķermeņiem, kā arī salīdzinoši maz, bet funkcionālām mēbelēm. Iespējams, var būt viens vai divi abstrakti mākslas darbi vai fotogrāfijas, lai citādi neitrālai krāsu shēmai, kas iegūta no koka un metālu primārajiem materiāliem, pievienotu košākus akcentus.
majas-interjers
Foto: Stocksnap.io

Skandināvu stils

Šāds dizains godina Ziemeļvalstīs demonstrēto dzīves vienkāršību. Tā iekārtots mājoklis bieži vien atgādina mākslas darbu, lai gan tas savā būtībā ir diezgan vienkāršs. Izmantotās mēbeles ir funkcionālas, un kopējo stilu papildina akcenti ar dažādām līnijām, kas caurvij kā mēbeles, tā interjera elementus. Skandināvu stila mājokļos tiek izmantotas pilnīgi baltas krāsu paletes, iekļaujot tādus materiālus kā, piemēram, plastmasa, emaljēts alumīnijs, tērauds un plata dēļu grīda. Plašs dabiskais apgaismojums raksturo šādu interjeru, tāpēc tas noteikti iekļausies mājokļos ar lieliem logiem. 
majas-interjers
Foto: Freepik.com

2. Neaizmirsti par visām telpām

Plānojot iekārtojumu mājoklim, noteikti ieteicams domāt uzreiz par visām telpām, nevis atsevišķi, piemēram, tikai virtuvi. Ņemot vērā katras telpas izmantojumu un funkcionalitāti, pievērs uzmanību izmantotajiem:
 • materiāliem, kas tiek iekļauti grīdu, sienu un griestu apdarē. Piemēram, vannas istabā nedrīkst aizmirst par hidroizolāciju, lai aizsargātu telpu no mitruma bojājumiem, noklājot grīdas un sienas ar flīzēm, savukārt guļamistabā, iespējams, jāizmanto materiāls, kas slāpē skaņu. Tāpat, izvēloties segumu grīdai, jāņem vērā, kas pa to staigās – ja tie ir mājdzīvnieki, jāņem vērā, ka uz lamināta tiem ļoti slīdēs kājas;
 • mēbelēm. Tās var atšķirties, ņemot vērā gan telpas izmērus, gan, piemēram, ģimenes locekļu skaitu. Ja mājās ir kaķis vai suns, ieteicams izvairīties no mēbelēm, kas viegli pūkojas, savukārt, ja ir bērni – jāizvēlas mēbeles bez asiem stūriem un ar tādu audumu, ko ir viegli kopt;
 • dizaina priekšmetiem, ar ko papildināt katru no istabām. Ņemot vērā izvēlēto iekārtojuma stilu un telpas veidu, izvēlies papildinošus elementus, kas padarīs telpu dzīvīgāku, piemēram, augus, gleznas, fotogrāfijas, paklājus, gaismas objektus vai daudz ko citu. 

3. Triki veiksmīgam telpas iekārtojumam

Ieteikumi telpas vizuālai palielināšanai īpaši noder maza izmēra mājokļos. Lai telpu padarītu vizuāli lielāku, vari izmantot vairākus optiskos apmānus, piemēram:
 • uzstādot spoguļus. Vari istabā ievietot vienu, divus spoguļus vai pat veselu spoguļu sienu. Tas telpu padarīs vizuāli plašāku;
 • izmantojot platību pie sienām. Tā vietā, lai interjerā iekļautu uz grīdas novietotas kumodes, vari izvēlēties, piemēram, pie sienas stiprināmus plauktus. Tas radīs plašuma efektu tieši grīdas daļai.
Šādi knifi savu aktualitāti nezaudē ne mirkli – jo funkcionālāka un ērtāka ir telpa, jo labāk tā papildina kopējo mājokļa interjeru!
majas interjers
Foto: Pexels.com

4. Mēbeļu izvēle

Turpinājumā – nedaudz par aktualitātēm tieši mēbeļu izvēlē. Akcenti dažādām telpām:
 1. guļamistabai. Veicot guļamistabas mēbeļu – gultas, naktsskapīšu, drēbju skapja – iegādi, izvēlies maigas, neitrālas krāsās, lai šai nozīmīgajai telpai piešķirtu nomierinošu izskatu. Tādas nokrāsas kā balta, maigi brūna un pelēka ir atbilstošas jaunākajām tendencēm. Lai pievienotu guļamistabai krāsas, izmanto dinamiskus mākslas darbus, unikālu gultasveļu vai rakstainu paklāju.
 2. viesistabai. Aktuāla ir telpas zonēšana – izmantojot aizslietņus vai modernizētu starpsienu, vari nodalīt atpūtas zonu no ēdamzonas mazākās viesistabās, vai šādu efektu panākt, piemēram, ar dīvāna palīdzību.
 3. virtuvei. Aktuālas ir divu toņu virtuves. Interjerā vari iekļaut kokogļu pelēkus skapīšus, medus krāsas koka grīdu un flīzētām sienām. Tumšā un gaišā kontrasts ienesīs modernu sajūtu Tavā virtuvē. Tāpat jāpielāgo arī virtuves galds un krēsli – aktualitāšu augšgalā atradīsi modeļus ar koka vai metāla kājām, kas sežāmvietā pārklāti ar polsterējumu. 
 4. vannas istabai. Matējuma ēra vannas istabā piedzīvo savu norietu, tāpat kā neitrālie toņi. Ar vien vairāk tiek izvēlēti tieši koši akcenti, lai atdzīvinātu telpu. 
 5. mājas birojam. Pēdējā gada laikā darbs no mājas daudziem kļuvis par aktualitāti, tāpēc, domājot par interjeru mājoklī, noteikti jāatceras par biroja telpu. Pievērs īpašu uzmanību galda un krēslu izvēlei. Biroja krēsli ir tie, kas palīdz ilgāk koncentrēties darbam, saudzējot veselību, un tiem jābūt pielāgotiem ķermeņa aprisēm. Aktualitātes mājas birojos ir ar koka tekstūru, miksējot tumšos toņus ar košiem akcentiem.
majas-interjers
Foto: Pexels.com

5. Telpas papildinājumi – dizaina elementi

Katrā mājoklī ir svarīgi pievienot dizaina elementus. Kādas ir idejas? Vari uz to lūkoties no dažādām perspektīvām, piemēram:
 • veidojot vienotu dizaina akcentu lietojumu telpās. Vari telpās izvietot līdzīga stila lampas, gleznas vai dekorus;
 • katru telpu radot kā unikālu oāzi, piemēram, vienā no tām akcentējot ziedu dekoru, citā kādu abstraktu dizaina elementu, bet vēl citā – kompozīciju pie sienas. 
Aktualitātes dizaina elementu jomā nemainīgi ir gleznas, arī dekoratīvi paklāji un stāvlampas. Tāpat telpu var papildināt ar spoguļiem, greznām griestu lampām vai izsmalcinātām mēbelēm un dekoratīviem spilveniem. 

Mājas interjera izvēle nav universāla. Katram cilvēkam ir savas vēlmes, katrai telpai – savi raksturojoši elementi, tāpēc interjera pielāgošana notiek subjektīvi, pēc situācijas. Nebaidies savā dzīvē ienest jaunas krāsas un idejas, realizējot savas ieceres mājas iekārtojumā!
Стул для столовой Signal Meble Kris Beech, белый

Стул для столовой Signal Meble Kris Beech, белый

Быстрая доставка
На складе
Комод Bodzio Aga AG52, кремовый, 45x48x76 см

Комод Bodzio Aga AG52, кремовый, 45x48x76 см

Комод Black Red White Gent, дубовый/ясеневый, 200x45x85 см

Комод Black Red White Gent, дубовый/ясеневый, 200x45x85 см

235,00 / шт.
Беспроцентный лизинг на 24 мес.
Стул для столовой Halmar K375 Dark Grey, 1 шт.

Стул для столовой Halmar K375 Dark Grey, 1 шт.

38,00 / шт.
Стул для столовой Halmar K332 Dark Green

Стул для столовой Halmar K332 Dark Green

Быстрая доставка
На складе
Стул для столовой Signal Meble August Velvet, серый

Стул для столовой Signal Meble August Velvet, серый

Быстрая доставка
На складе
Беспроцентный лизинг на 24 мес.
Стул для столовой Signal Meble Kris Beech, белый

Стул для столовой Signal Meble Kris Beech, белый

Быстрая доставка
На складе
Комод Bodzio Aga AG52, кремовый, 45x48x76 см

Комод Bodzio Aga AG52, кремовый, 45x48x76 см

Стул для столовой Halmar K332 Dark Green

Стул для столовой Halmar K332 Dark Green

Быстрая доставка
На складе