«Круг друзей»
Присоединяйтесь к «Kругу друзей» и экономьте! Узнайте больше

Printeru veidi no A līdz Z: kuru no visiem izvēlēties?

printeru veidi
Foto: Freepik.com

Aplūkojot plašo printeru piedāvājumu, viena no pirmajām domām, kas noteikti iešausies prātā – kurš no neskaitāmajiem modeļiem vislabāk der tieši tev? Lai iegūtu atbildi uz šo jautājumu, izlasi mūsu sagatavoto bloga rakstu!

Kādi ir izplatītākie printeru veidi?

Lai tiktu atrasts pareizais printeris, vispirms padomā, kādiem mērķiem tas tiks izmantots. Ja plānots drukāt vien dažus dokumentus vai konspektus mēnesī, optimāls variants būs tintes printeris, ko iespējams iegādāties par zemāku cenu; ar to varēsi drukāt arī attēlus. Biežai drukāšanai izdevīgāks un ērtāks risinājums būs lāzerprinteris, jo cena par izdrukātu lapu ir zemāka, un arī tinte tik drīz neizbeigsies. Ja nepieciešama arī skenēšanas, kopēšanas vai faksa funkcija, labākais variants ir daudzfunkciju printeri. Bet, lai izvēle būtu vienkāršāka, par katru variantu pastāstīsim nedaudz sīkāk!

Tintes printeri

Šajos printeros tiek ievietoti kārtridži ar šķidru tinti, un tā caur ļoti sīkiem caurumiem nonāk uz papīra. Pateicoties šai tehnoloģijai, tintes printeri ir lieliski piemēroti krāsainu attēlu sagatavošanai (protams, tie veiksmīgi tiks galā arī ar melnbaltu dokumentu druku). Vēl šie printeri parasti izceļas ar ļoti draudzīgu cenu, tāpēc tos ļoti bieži var atrast mājsaimniecībās. Un vēl viens pluss – to izmērs ir neliels.

Jārēķinās, ka parasti tintes printera gadījumā izdrukāta lapa vidēji maksās vairāk nekā lāzerprintera gadījumā (un arī kārtridžus vajadzēs nomainīt biežāk), taču, ja drukāts tiek maz, šim aspektam nav izšķiroša nozīme.

Lāzerprinteri

Būtiskākā lāzerprinteru atšķirība ir drukāšanas veids – tajos tiek ievietoti nevis kārtridži, bet gan toneri, kuros atrodas pulveris. Toneru cena mēdz būt augstāka nekā kārtridžiem, taču ir kāds būtisks “bet” – toneri ir jāmaina daudz retāk, tādējādi drukāšana ir lētāka un ērtāka, ja salīdzinām ar tintes printeriem. Šī iemesla dēļ lāzerprinteri ir ļoti iecienīts risinājums birojos.

Lāzerprinteri piedāvā ļoti augstvērtīgas kvalitātes dokumentu izdrukas, un arī krāsainas tabulas un grafiki tiem izdodas ļoti eleganti. Tomēr attēlu un fotogrāfiju drukāšanai piemērotāka izvēle tomēr ir tintes printeri. Arī izmēra ziņā lāzerprinteri kopumā ir lielāki, kā arī mēdz uzvesties skaļāk.

Daudzfunkciju printeri

printeru veidi
Foto: Freepik.com

Kā jau priekšā pasaka to nosaukums, šie printeri nodrošina ne tikai drukāšanu, bet arī citas funkcijas. Kādas? Tas atkarīgs no konkrētā modeļa, taču parasti daudzfunkciju printeris piedāvā arī iespēju dokumentus skenēt un kopēt; tāpat tiem var būt faksa funkcija. Lai gan varētu šķist, ka šādu printeru cena ir krietni augstāka par parastajiem tintes un lāzerprinteriem, tā nebūt nav, tāpēc daudzfunkciju printeri ir ļoti iecienīti gan mājas vajadzībām, gan birojos. 

LED printeri

Pēc būtības līdzīgi lāzerprinteriem, taču ar nedaudz atšķirīgu drukāšanas metodi – tajā tiek izmantots nevis lāzers, bet LED diodes. Rezultātā drukāšanas procesā ir ievērojami mazāk vibrāciju, kas šos printerus padara izturīgākus, ātrākus un klusākus. Taču šobrīd LED printeri vēl nav tik izplatīti, tāpēc to piedāvājums ir neliels, un gadījumā, ja būs nepieciešams remonts vai kādu detaļu nomaiņa, atrast profesionāļus un rezerves daļas var būt nedaudz izaicinoši.

Adatu printeris

Viens no senākajiem printeru veidiem, kas vairs nav starp populārākajiem, taču tos joprojām ir iespējams iegādāties. Tie darbojas līdzīgi rakstāmmašīnām, proti, tekstu un attēlus uz papīra nogādājot ar ļoti nelielām adatām, līdz ar to gala rezultātu veido daudzi sīki punktiņi. To ekspluatācijas izmaksas ir ļoti nelielas, taču jārēķinās, ka adatu printeri darbojas visai skaļi, un izdrukātā teksta vai attēlu kvalitāte ir salīdzinoši zema. Arī krāsainu attēlu drukāšana ar šo printeri ies secen.

Citi printeru veidi

printeru veidi
Foto: Freepik.com

Specifiskākām vajadzībām pieejami arī vairāki cita veida printeri, piemēram:
  • 3D printeri – ar tiem iespējams drukāt trīsdimensionālus objektus. Vienīgais ierobežojums – lietotāja iztēle un izdevumi, jo izejmateriālu, kā arī printeru cenas, protams, ir ievērojami augstākas nekā papīra drukas printeriem;
  • uzlīmju printeri – paredzēti dažāda veida uzlīmju drukāšanai;
  • momentfoto printeri – ļauj izdrukāt nelielas fotogrāfijas no viedtālruņa, iPad vai cita planšetdatora. Izceļas ar ļoti kompaktu izmēru, tāpēc šos printerus ērti vienmēr paņemt līdzi.
Izdrukāto materiālu noformēšanai lieti noder arī laminātori un termoiesiešanas iekārtas.

Printeru parametri, izskaidroti vienkāršā valodā

Kad noskaidrots, kurš no visiem printeru veidiem ir tavām vajadzībām piemērotākais, laiks ieskatīties parametru ailītē, kurā atrodami dažādi printera darbību raksturojoši elementi. Ja vēl neorientējies, kas ir DPI un kādas printera papildfunkcijas varētu noderēt, šī sadaļa tev lieti noderēs!

Drukas izšķirtspēja

No šī parametra atkarīgs, cik kvalitatīvi un asi būs izdrukātie materiāli. Izšķirtspēja tiek norādīta punktos uz collu (DPI jeb Dots per inch). Piemēram, ja printera izšķirtspēja ir 600x600 DPI, tas nozīmē, ka gan horizontāli, gan vertikāli vienas collas (jeb 2,54 centimetru) ietvaros druku veido 600 punkti. Jo punktu vairāk, jo asāks attēls. Īpaši liela uzmanība šim parametram jāpievērš, ja grasies drukāt fotogrāfijas.

Drukāšanas ātrums

printeru veidi
Foto: Pexels.com

Tiek norādīts lapaspusēs minūtē. Ja printeris tiek izmantots visai reti un ar to nav paredzēts drukāt ļoti daudz lapu uzreiz, šim parametram nav izšķiroša nozīme. Bet, ja tiek meklēts printeris birojam, kur pie printera nereti mēdz stāvēt rindas un reizēm vairāki desmiti (vai pat simti) lappušu jāizdrukā pēc iespējas ātrāk, drukāšanas ātrums kļūst ļoti svarīgs. Būtisks aspekts – drukāšanas ātrums melnbaltai un krāsu drukai praktiski vienmēr atšķiras (krāsaina druka aizņem vairāk laika).

Drukāšanas formāti

Lielākā daļa printeru nodrošina iespēju drukāt uz A4 izmēra papīra lapām, taču pieejami arī citu formātu printeri, piemēram, A1, A3 vai A5 (daļa printeru piedāvā opciju drukāt uz dažāda izmēra papīra). Vēl drukāšanas formāts var tikt norādīts collās.

Maksimālā noslodze

Printeriem tiek norādīts lappušu skaits mēnesī, kuru pārkāpt noteikti nevajadzētu, pretējā gadījumā pastāv liela varbūtība, ka ierīce šo slodzi nespēs izturēt. Īpaši aktuāls šis parametrs ir printeriem, kas tiks izmantoti birojos. Mēnesī standarta biroja printera noslodze ir līdz 1000 lapām. 

Papīra padeves ietilpība

Norāda, cik daudz papīra printerī iespējams uzglabāt. Ja ikdienā tiek drukāts liels daudzums lapu, šim aspektam ir nozīme – proti, jo lielāka padeves ietilpība, jo retāk to vajadzēs papildināt ar jaunu papīru. Daļai printeru ir speciāla padeve arī cita veida un izmēra papīram.

Papildu funkcijas

Lai printera izmantošana būtu ērtāka un daudzpusīgāka, tas var būt aprīkots ar dažādām papildu funkcijām, piemēram, fotoattēlu drukāšanas iespēju vai lapas abpusēju apdruku. Ne mazāk noderīga var būt arī skenēšana un kopēšana, kā arī faksa funkcija. Pēdējās trīs darbības parasti ir iekļautas daudzfunkciju printeros.

Saskarne un vadības panelis

Uz vienkāršākiem printeriem atrodamas fiziskas pogas, ar kurām iespējams ierīci ieslēgt un izslēgt, iestatīt kopiju skaitu, izvēlēties starp krāsainu vai melnbaltu izdruku, utt. Taču modernākiem modeļiem pieejams skārienjutīgs ekrāns, uz kura šīs un citas darbības iespējams paveikt ērtāk (it īpaši, ja bieži tiek veikti kādi specifiskāki drukāšanas darbi). Izvēloties printeri ar skārienjutīgu vadības paneli, svarīgi atrast modeli, kurā pieejama tev saprotama valoda.

Kādi ir printeru savienojumu veidi?

printeru veidi
Foto: Pexels.com

Lai printeris darbotos, to ir nepieciešams savienot ar datoru, viedtelefonu vai citu ierīci. Aplūkosim, kādas ir opcijas šajā segmentā:
  • USB – liela daļa printeru datoram var tikt pievienoti ar USB kabeļa palīdzību. Modernākiem printeriem ar USB vadu var pievienot arī fotokameru vai ārējo cieto disku un, izmantojot vadības paneli printerī, atlasīt drukai nepieciešamos failus;
  • Ethernet ieeja – ar Ethernet kabeļa palīdzību printeri iespējams pieslēgt internetam;
  • Wi-Fi – lielākā daļa printeru šobrīd atbalsta W-Fi savienojuma veidu. Tas ļauj ierīci pievienot Wi-Fi tīklam, un pēcāk, lejupielādējot un instalējot datorā, telefonā vai citā ierīcē atbilstošu programmatūru, drukājamos materiālus nosūtīt printerim bez vadu palīdzības;
  • Wi-Fi Direct jeb Wi-Fi tiešā saskarne – ja printeris aprīkots ar šādu funkciju, ierīci un printeri iespējams savienot bez Wi-Fi piekļuves punkta vai maršrutētāja starpniecības;
  • NFC (Near field communication) – iespēja printeri savienot ar citu ierīci, kas atbalsta NFC tehnoloģiju. Šādā gadījumā ierīci printerim būs nepieciešams novietot ļoti tuvu. Šis risinājums ir ļoti populārs un tiek izmantots, piemēram, bezkontakta norēķinu karšu gadījumā;
  • Drukāšana no mākoņiem – arvien iecienītāki pēdējā laikā kļuvuši tā dēvētie mākoņi (Google Drive, Dropbox, OneDrive un citi), kuros datus iespējams droši uzglabāt, un tiem iespējams piekļūt no dažādām ierīcēm jebkurā pasaules malā. Modernākie printeri ir aprīkoti ar iespēju piekļūt šajos mākoņos esošajiem failiem un uzsākt to drukāšanu bez citu ierīču palīdzības. Tiesa, lai šo funkciju varētu veikt, printerim jābūt savienojumam ar internetu;
  • Drukāšana no atmiņas kartēm – daļai printeru ir pieejami atmiņas karšu sloti jeb ieejas. Šāds risinājums ir īpaši noderīgs fotogrāfiem, jo atmiņas karti iespējams izņemt no fotoaparāta, ievietot printerī, un ātri un ērti veikt attēlu drukāšanu. Ja vēlies izmantot šādu opciju, pirms tam obligāti pārliecinies, vai printeris atbalsta tavā rīcībā esošās atmiņas kartes. Parasti atbalstītas tiek SD formāta kartes.
Izvēloties printeri, obligāti pievērs uzmanību tam, lai to vari pieslēgt citām ierīcēm tev ērtā veidā. Īpaši svarīgs šis aspekts ir birojos, kur printerim parasti tiek pieslēgtas uzreiz vairākas un dažādas ierīces, piemēram, gan MacBook, gan personālie datori un viedtālruņi ar dažādām operētājsistēmām.

Kā vari redzēt, printeri ir daudz un dažādi, taču ceram, ka šis raksts ir ļāvis saprast, kurš no visiem modeļiem tev (vai tavam birojam) varētu noderēt vislabāk. Un atceries – ja nepieciešams printeris, tintes kārtridži, toneri, papīrs vai jebkas cits drukāšanai, meklē to pie mums, 1a.lv!

 
Струйный принтер HP Officejet 7110, цветной

Струйный принтер HP Officejet 7110, цветной

175,00 / шт.
ТОП товар
Струйный принтер Epson EcoTank M1120

Струйный принтер Epson EcoTank M1120

ТОП товар
Лазерный принтер Canon i-SENSYS LBP113W

Лазерный принтер Canon i-SENSYS LBP113W

115,00 / шт.
На складе
Многофункциональный принтер HP LaserJet Pro M28a, лазерный

Многофункциональный принтер HP LaserJet Pro M28a, лазерный

152,00 / шт.
На складе
ТОП товар
Многофункциональный принтер Epson L3151, струйный, цветной

Многофункциональный принтер Epson L3151, струйный, цветной

На складе
ТОП товар
Лазерный принтер HP 107w

Лазерный принтер HP 107w

На складе
Лазерный принтер HP 107a

Лазерный принтер HP 107a

89,00 / шт.
На складе
Многофункциональный принтер Epson Ecotank L3160, струйный, цветной

Многофункциональный принтер Epson Ecotank L3160, струйный, цветной

185,00 / шт.
На складе
Струйный принтер Epson EcoTank M1120

Струйный принтер Epson EcoTank M1120

ТОП товар
Многофункциональный принтер HP LaserJet Pro M28a, лазерный

Многофункциональный принтер HP LaserJet Pro M28a, лазерный

152,00 / шт.
На складе
ТОП товар
Многофункциональный принтер Epson L3151, струйный, цветной

Многофункциональный принтер Epson L3151, струйный, цветной

На складе
ТОП товар