«Круг друзей»
Присоединяйтесь к «Kругу друзей» и экономьте! Узнайте больше

Remonts virtuvē - svarīgākais no A līdz Z

remonts-virtuve1
Foto: pexels.com

Remonts virtuvē ir viens no sarežģītākajiem renovācijas darbiem mājoklī, jo jāpārdomā santehnikas un sadzīves tehnikas izvietojums, jāizvēlas ilgtspējīgi materiāli un jābūt balansā starp cenu un kvalitāti. Ar ko sākt? Mēs, 1a.lv, esam sagatavojuši Tev labu rokasgrāmatu. Lasi un uzzini būtiskāko!

Kvalitātei ir nozīme

Latviešu teiciens “skopais maksā divreiz” ir labi attiecināms arī uz remontu. Izvēloties lētus materiālus, būs apgrūtināts gan darba process, gan pēc neilga laika materiāli jau būs nokalpojuši un nāksies procesu atkārtot.

Ja vēlies estētisku un ilgspējīgu rezultātu, pašu spēkiem nav jācenšas visu izdarīt. Turklāt, ir renovācijas darbi, ko bez attiecīgo instanču atļaujas veikt nedrīkst, piemēram, sienu nojaukšana. Tieši tādēļ aicini palīgā pieredzējušus speciālistus šādiem darbiem virtuvē:
 • santehnika (kanalizācija, cauruļu nomaiņa, novirzīšana un jaunu pievilkšana);
 • gāzes vada atjaunošana vai noņemšana (ja interesē elektriskās plīts virsmas un cepeškrāsnis);
 • logu nomaiņa;
 • nesošo konstrukciju pārnešana vai pārbūve;
 • elektroinstalāciju ievilkšana (vadu nomaiņa, vadu pievilkšana, rozešu kalšana u.tml.);
 • siltuma mezglu maiņa vai atjaunošana.
Ja veic remontu pirmo reizi, profesionāļi Tevi konsultēs par labākajiem materiāliem un paņēmieniem, lai rezultāts būtu kvalitatīvs un darbi noritētu bez aizķeršanās.

Darba gaita

Ar ko sākt? Rēķinies, ka remonts virtuvē mēdz būt gana laikietilpīgs process, tādēļ noderēs gan pacietība, gan rūpīga plānošana. Remontējot mājokli otro reizi, Tev jau būs uzkrāta pieredze un izveidojušās noderīgas atziņas. Tomēr, ja remontu iepriekš neesi veicis, seko mūsu padomiem!

Aprēķini budžetu

Aprunājies ar draugiem un paziņām, kas nesen veikuši remontu, kā arī apskati mēbeļu un materiālu cenas interneta veikalos, kā arī meistaru izmaksas mājaslapā ss.lv. Sākumā šķietami neliels remonts ar vidējas klases mēbelēm un sadzīves tehniku, piemēram, 119. sērijas virtuvē var izmaksāt vairāk nekā 5000 eiro. Tieši tāpēc saproti, kāds ir Tavs budžets, ieskaitot arī aptuveni 20% neparedzamiem izdevumiem.

Kas ietekmē izmaksas?


Kopējās remonta izmaksas ietekmē vairāki faktori:
 • meistara pieredze;
 • meistaru noslogojums;
 • materiālu izvēle;
 • mēbeļu izvēle (individuāli risinājumi vienmēr būs dārgāki);
 • specifiskas prasības (ja vēlies sarežģītus un unikālus dizaina risinājumus, par tiem būs jāmaksā papildus).
Velti laiku plānošanai, jo nereti individuālus risinājumus ir iespējams aizstāt ar veikalā nopērkamo vai vismaz kombinējot, tādējādi ietaupot laiku.
remonts-virtuve
Foto: stocksnap.io

Saproti, ko vēlies

Izdomā, kāda būs Tava ideālā virtuve atbilstoši savām vajadzībām un budžetam. Ideāli, ja vari izveidot moodboard jeb domu karti, ar attēliem veidojot plānoto noskaņu. Apskati attēlus Pinterest.com un Google.lv, kā arī jau konkrētas preces. Sakārto to elektroniskā formātā, lai ērti parādītu citiem. Tas ievērojami atvieglos sadarbību ar meistaru, jo precīzi zināsi, ko vēlies un tādējādi lieki netērēsi meistara laiku.

Atrodi meistaru

Iespējams, pats sarežģītākais darbs, jo ne vienmēr internetā atrastajam meistaram un viņa pieredzei var uzticēties. Ideālā gadījumā izvēlies meistarus, ar kuriem ir sadarbojušies Tavi draugi un paziņas, un labprāt viņus iesaka. Ir vērts pagaidīt vairākus mēnešus, kamēr šāds meistars atbrīvosies.

Jomas šaurie speciālisti

Reti gadās atrast meistaru, kas pats māk izdarīt visu perfekti. Tādēļ neuztraucies, ja nākas algot vairākus profesionāļus, jo katrs paveiks darbu, kurā ir specializējies, piemēram:
 • flīzētājs;
 • grīdu meistars (no grīdas sagatavošanas ar betonu vai osb plāksnēm, līdz seguma ieklāšanai);
 • durvju un durvju aiļu licējs;
 • elektriķis;
 • santehniķis u.c.
Līdzīgi kā ar ārstiem - katrs specializējas savā jomā un spēj attiecīgo darbu paveikt kvalitatīvi.
remonts-virtuve
Foto: stocksnap.io

Vienojies par darbiem

Tiekoties ar meistaru renovācijas objektā, vienojies par veicamajiem darbiem, izpildes termiņu un tāmi. Neaizmirsti atrunāt visas detaļas - tās, kas jāveic meistaram un tās, o veiksi pašu spēkiem! Pārrunā, kurš no jums dosies uz veikalu iegādāties visus materiālus!
remonts-virtuve7
Foto: stocksnap.io

Uzraugi remontdarbus

Nekautrējies pārbaudīt meistara paveikto katru dienu un uzdot jautājumus, ja ir neskaidrības vai aizdomas, ka darbs nav paveikts, kā sākumā atrunāts! Darba samaksa meistaram ir gana augsta, tādēļ Tu drīksti sekot līdzi progresam.
remonts-virtuve8
Foto: stocksnap.io

Labākie risinājumi

Lai veiktais remonts virtuvē arī pēc vairākiem gadiem izskatītos kā jauns, izvēlies kvalitatīvus materiālus un risinājumus, ko iesaka pieredzējuši meistari!

Griesti

Parocīgs risinājums ir griestu līdzināšana ar ģipškartonu un krāsošana. Senākās mājās var novērot, ka griesti ir ar apmetumu un krāsas kārtu, taču augstā mitrumā un karstumā, tas var sākt lobīties. Gadus atpakaļ topā bija arī polistirola paneļi, taču pašlaik tie tiek reti izmantoti.

Sienas

Pie darba virsmas, kur atrodas arī plīts, praktiskākais variants ir flīzes vai speciālie virtuves sienas paneļi, ko ražo no lamināta, stikla, ABS plastmasas u.c. izturīgiem un viegli kopjamiem materiāliem. Ja izvēlies flīzes, raugies, lai tām nav grubuļaina virsma, kas apgrūtinās tīrīšanu no taukiem un ēdiena paliekām, kas rodas gatavošanas procesā.
remonts-virtuve5
Foto: stocksnap.io

Grīda

Ieteicams izvēlēties materiālu, kas nebojājas saskarē ar ūdeni, piemēram, flīzes vai linoleju. Lamināta vietā ieteicams izvēlēties parketu, kas ir biezāks un kvalitatīvāks, līdz ar to mitrumā neuzpūtīsies. Lauku mājās piestāvēs dēļu grīda. Vari būt radošs un ieklāt lakotas OSB plāksnes!
remonts-virtuve2
Foto: pexels.com

Darba virsmas

Populāras ir oša, riekstkoka, ozolkoka vai lamināta darba virsmas. Tās ir mājīgas un izturīgas, tomēr saskarē ar ūdeni, ātri nolietojas. Ilgi kalpos marmora un akmens virsmas, taču tās var radīt smagnēju iespaidu mazās virtuvēs un koka mājās.
remonts-virtuve3
Foto: pexels.com

Ergonomika un iekārtu izvietojums mazās virtuvēs

Lielās virtuvēs ar šo problēmas nav - vietas pietiek visam. Tomēr mazās virtuvēs, kādas ir daudzdzīvokļu namu vecajos projektos, tas rada lielu izaicinājumu un īpaši radoši risinājumi nevar būt. Ieklausies mūsu ieteikumos!

Padomi virtuves iekārtošanai:
 • neskopojies ar apgaismojumu. Dzīvokļu virtuvēs parasti ir viens logs un tas nedod pietiekami daudz gaismas, turklāt ar savu ķermeni mēs mēdzam “mest ēnu” uz darba virsmas. Vairāku līmeņu apgaismojums šo problēmu novērsīs;
 • izmanto koridori. Novieto koridorī kumodi, kurā var glabāties blenderi, sulas spiede, virtuves kombaini, tukšās burciņas, kokteiļu piederumi u.c. lietas, ko ikdienā neizmanto;
 • izlietni un trauku mazgājamo mašīnu novieto tam oriģināli paredzētajās vietās. Ja vēlies pārvilkt sanmezglus pie citas sienas, to visticamāk, ka nāksies aizšūt ar ģipškartonu, zaudējot apmēram papildu 5cm;
 • izvēlies leti galda vietā. Leti var pielikt pie sienas, iegūstot ne tikai papildu darba virsmu, bet arī vairāk platības, kur brīvi pārvietoties;
 • neaizkrāmē darba virsmu. Ērtākam darbam virtuvē mikroviļņu krāsnis un kafijas automātus ir ieteicams novietot atvērtā tipa sienas skapīšos. Virs tiem var glabāt kafiju, tēju, medu u.tml. produktus;
 • izvēlies telpai atbilstošu skapīšu dziļumu. Ierasti skapīšu dziļums ir 60cm, taču lielās virtuvēs tas var būt arī 70cm vai pat 80cm;
 • pārdomā krāsas izvēli. Ja virtuvē tikpat kā neiespīd saule, izvēlies gaišas sienas un skapīšu fasādes, piemēram, bēšs, maigi brūns, balts un pasteļdzeltens. Ja telpas specifika ļauj rast radošākus risinājumus, tad virtuvē iederēsies oranžie toņi apetītes rosināšanai, zaļā krāsa nomierinās un liecinās par veselīgu dzīvesveidu, bet ķiršu sarkanie toņi būs eleganti un izsmalcināti.

Virtuvi mēdz dēvēt arī par mājas dvēseli, jo tajā ģimene pavada daudz laika visi kopā un pat uzņem viesus. Pirms remonts sākas arī Tavā mājoklī, veic rūpīgu izpēti un preču salīdzināšanu, lai darbus uzsākot, Tu zinātu, ko un kā vēlies! Dalies ar šo rakstu savos sociālajos tīklos, lai arī citi uzzina vērtīgus padomus!


Микроволновая печь Samsung ME87M/BAL

Микроволновая печь Samsung ME87M/BAL

78,79 / шт.
Быстрая доставка
На складе
Микроволновая печь Electrolux EMS21400S

Микроволновая печь Electrolux EMS21400S

83,67 / шт.
Быстрая доставка
На складе
Микроволновая печь Sharp R242IN

Микроволновая печь Sharp R242IN

72,47 / шт.
Быстрая доставка
На складе
ТОП товар
Микроволновая печь Sharp R200WW

Микроволновая печь Sharp R200WW

69,82 / шт.
Быстрая доставка
На складе
ТОП товар
Кухонный комбайн Bosch MCM4200

Кухонный комбайн Bosch MCM4200

95,13 / шт.
Быстрая доставка
На складе
Кухонный комбайн Bosch MUM54A00

Кухонный комбайн Bosch MUM54A00

136,00 / шт.
Кухонный комбайн Bosch MC812M865

Кухонный комбайн Bosch MC812M865

199,99 / шт.
ТОП товар
Блендер Philips Series 5000 HR3573/90, серебристый

Блендер Philips Series 5000 HR3573/90, серебристый

97,99 / шт.
Быстрая доставка
На складе
ТОП товар
Микроволновая печь Sharp R242IN

Микроволновая печь Sharp R242IN

72,47 / шт.
Быстрая доставка
На складе
ТОП товар
Микроволновая печь Sharp R200WW

Микроволновая печь Sharp R200WW

69,82 / шт.
Быстрая доставка
На складе
ТОП товар
Кухонный комбайн Bosch MUM54A00

Кухонный комбайн Bosch MUM54A00

136,00 / шт.