«Круг друзей»
Присоединяйтесь к «Kругу друзей» и экономьте! Узнайте больше

VAI SKANDINĀVU MĒBELES TIEŠĀM IR TIK LABAS?

Avots: Pexels.com

Skandināvu dizains patiesi ir ilgdzīvotājs – tas ir modē jau vairākas desmitgades un nekas neliecina par tā norietu. Šis stils lieliski saskan ar pasaules tendencēm: ekoloģiskumu, rūpēm par dabu, ilgtspējību, minimālismu. Lai gan interjeri skandināvu stilā ir teju visuresoši, reti kuram tie apnīk. Ar ko skaidrojama skandināvu dizaina veiksme, un vai šādas mēbeles būs labs pirkums arī Tev? Lasi šajā rakstā!

Pamatlietas, kas jāzina par skandināvu dizainu

Atpazīt interjeru skandināvu gaumē ir gana vienkārši – to raksturo vienkāršība, minimālisms un funkcionalitāte. Gaišas krāsas, vienkāršas formas un atturīgs skaistums labi iederas teju ikvienā telpā, gan pilsētas dzīvoklī, gan privātmājā un pat birojā. Skandināvu mēbeles nav uzkrītošas, bet nav arī garlaicīgas; tās ir gaisīgākas un izsmalcinātākas nekā mēbeles klasiskajā stilā un “neapēd” telpu.

Dizaina saknes ir meklējamas 20.gadsimta 50. gados, kad mēbeļu uzņēmumi Dānijā, Zviedrijā un Norvēģijā sāka ražot kvalitatīvas mēbeles par pieejamām cenām. Tieši kvalitātes un cenas līdzsvars kļuva par vienu no skandināvu dizaina panākumu atslēgām, jo pirms skandināvu dizaina laikmeta kvalitatīvas mēbeles bija sinonīms dārgiem ražojumiem.

Avots: Pexels.com

Daži vārdi par skandināvu dizaina kvalitāti

Kvalitāte nav tikai mēbeļu un citu interjera dekoru izturīgums, tā ir arī spēja pielāgot dizainu dažādām vajadzībām un radīt ilgtspējīgu telpas iekārtojumu atšķirīgos apstākļos. Kvalitatīvas mēbeles gan ilgi kalpo, gan neapnīk pēc gada vai diviem, un skandināvu dizains ļoti labi tiek galā ar šo uzdevumu.

TOP krāsas

 
Dizaina kvalitātes pamats ir paļaušanās uz universālām krāsām un formām – skandināvu stilā dominē gaišas krāsas, piemēram, baltais, gaiši pelēkais, balināti zilā un rozā krāsu toņi. Izplatīts ir arī baltās un melnās krāsas salikums, ko lielākoties izmanto lakonisko detaļu akcentēšanai.
 

Mēbeļu forma – jo vienkāršāk, jo labāk

 
Skandināvu stils pilnībā noraida samākslotas, ekstravagantas mēbeles, kas veidotas pagātnes stilu tradīcijās. Arī vēsturiskajā perspektīvā tādi stili kā rokoko, baroko un ampīrs zaudēja lielu greznības daļu, mērojot ceļu no Rietumeiropas uz Skandināviju. Ziemeļniecisko rokrakstu interjera iekārtojumā varēja pamanīt vēl krietni pirms IKEA dibināšanas, un mūsdienās šī attieksme ir ieguvusi skaidri atpazīstamas aprises, ko arī sauc par skandināvu stilu.
 
Avots: Unsplash.com

Atturīga attieksme pret vēsturiskajiem stiliem gan nenozīmē, ka skandināvu kvalitāte pilnība noraida pagātni – par to, kā veiksmīgi apvienot skandināvu mēbeles un vecmāmiņas mantojumu, uzzināsi raksta turpinājumā!

Avots: Unsplash.com

Skandināvu dizains: ne tikai mēbeles

Mēbeles ir interjera pamats, taču telpa bez dekoriem un sirdij mīļiem nieciņiem izskatās tukša un neomulīga. Tas divtik lielā mērā attiecās uz skandināvu dizainu, kur dominē gaišas krāsas un vienkāršas formas. Lai istaba būtu ne tikai gaumīga, bet arī komfortabla, skandināvu mēbeles jāpapildina ar:

  • daudzveidīgu mājas tekstilu. Pledi ar faktūras adījumiem, paklāji, pufi, gultas pārklāji omulīgās siltās krāsās vienā mirklī uzbur mājīgumu. Vienīgais, kas neiederas klasiskajā skandināvu dizainā, ir masīvi smagi aizkari – to vietā gan labāk izvēlēties neitrālas žalūzijas vai arī plānus aizkarus gaišās krāsās;
  • vintāžas elementiem. Skandināvu dizaina kvalitāte atklājas caur īpašu attieksmi pret pagātni – lai gan interjers ziemeļu gaumē ir modernā minimālisma atspoguļojums, veiksmīgākajos dizainos vienmēr ir retro detaļas, ko rūpīgi piemeklē antikvariāta veikalos, blusu tirdziņos vai arī vienkārši atrod bēniņos. Atjaunota vecvecmāmiņas lāde un vintāžas misiņa lampa lieliski sader kopā ar skandināvu mēbelēm;
  • ierāmētiem plakātiem un citām izdrukām. Ierāmējumi ir raksturīga skandināvu dizaina pazīme, un tiem ir vieta ne tikai pie sienas, bet arī uz plauktiem un pat grīdas. Runa te nav par rokgrupu plakātiem un līdzīgām lietām, bet gan par atturīgām izdrukām ar tekstiem vai abstraktiem zīmējumiem;
  • pareizu apgaismojumu. Klasiskais skandināvu dizaina elements ir plaši logi ar koka rāmjiem, taču panākt maksimālu gaismas daudzumu telpā var arī ar mākslīga apgaismojuma palīdzību. Šim nolūkam noderēs griestu un galda lampas, lampiņu virtenes un pat visvienkāršākie gaismekļi ar melno stiepli – atceries par melnās krāsas nozīmi Skandināvu dizainā!
Avots: Pexels.com

Tieši vienotā pieeja dizainam panāk īsto skandināvu kvalitāti, kas lieliski adaptējas individuālām vēlmēm. Skandināvu dizains jau ir modernā klasika, kas apliecināja savu kvalitāti pasaules mērogā.

Vai vērts izvēlēties skandināvu dizainu?

Interjera dizains vienmēr ir individuāla izvēle, un skandināvu mēbeles ir tikai viens no daudziem iespējamiem variantiem. Bet pat, ja Tava sirds pieder spilgtām krāsām, grezniem rotājumiem un lielām klasiskā stila mēbelēm, pievērs uzmanību arī skandināvu dizainam. Tas būs daudz piemērotāks nelieliem mājokļiem, kur pārāk liela greznība vienkārši neiederēsies.

Avots: Unsplash.com

Ja vēl šaubies par to, vai skandināvu dizains būs īstais vai ne, vēlreiz apsver galvenās stila priekšrocības:
  • interjeru skandināvu stilā var viegli pielāgot jaunām vēlmēm, mainot dekoratīvos elementus, nevis mēbeles;
  • šāds dizains padara telpu vizuāli plašāku un gaišāku;
  • tas nenogurdina un neapnīk, kā tas mēdz gadīties ar greznākiem dizainiem.
 
Interjers skandināvu stilā ir perfekts universāls fons, uz kura var droši izpausties ar attēlu, tekstila un citu interjera dekoru palīdzību, padarot telpu spilgtāku un oriģinālāku. Lai gala rezultāts būtu veiksmīgs, izvēlies kvalitatīvas mēbeles skandināvu stilā mūsu e-veikalā!
Офисный стул Happygame 5904 Brown

Офисный стул Happygame 5904 Brown

На складе
Black Red White Hana Wardrobe Sonoma Oak/White

Black Red White Hana Wardrobe Sonoma Oak/White

Беспроцентный лизинг
ТОП товар
Кровать Black Red White Nepo Sonoma Oak, 140 x 200 cm

Кровать Black Red White Nepo Sonoma Oak, 140 x 200 cm

Кровать Halmar Padva Grey, 160 x 200 cm

Кровать Halmar Padva Grey, 160 x 200 cm

Беспроцентный лизинг
ТОП товар
Black Red White Flames Hallway Cabinet White

Black Red White Flames Hallway Cabinet White

Беспроцентный лизинг
Ночной столик GoodHome Bedside White/Oak

Ночной столик GoodHome Bedside White/Oak

Комод Vivaldi Meble Tulia Artisan Oak/Black

Комод Vivaldi Meble Tulia Artisan Oak/Black

Беспроцентный лизинг
Стул для столовой Signal Meble August Velvet Navy Blue

Стул для столовой Signal Meble August Velvet Navy Blue

Беспроцентный лизинг
Обеденный стол Signal Meble Nolan II White, 800x800x750 мм

Обеденный стол Signal Meble Nolan II White, 800x800x750 мм

Беспроцентный лизинг
Кресло Halmar Purio Grey/Dark Grey, 75x67x103 см

Кресло Halmar Purio Grey/Dark Grey, 75x67x103 см

Беспроцентный лизинг