Присоединись к SMART NET! Присоединись

Zobu balināšana mājās: ceļvedis žilbinoša smaida iegūšanai

Foto: Pexels.com/ Shiny Diamond

Gandrīz katrs otrais cilvēks nav apmierināts ar savu dabīgo zobu krāsu, kā rezultātā tiek meklētas dažādas iespējas, kā situāciju uzlabot. Skaists smaids ir mūsu lielākā rota un zobu balināšana mājās nu kļuvusi par populāru skaistumkopšanas procedūru. 
 
Zobu balināšana mājās ir ērts un viegls veids, kā uzlabot pārliecību par savu izskatu. Šim procesam tiek pielietotas dažnedažādas metodes, taču ne vienmēr iecerētais rezultāts tiek sasniegts. Lasi rakstu un uzzini, cik liela nozīme ir rūpīgai mutes dobuma kopšanai, tai skaitā pareizas elektriskās zobu birstes un mutes kopšanas līdzekļu izvēlei.

Zobu balināšana 

Zobu krāsas maiņa ir bieži sastopama un viegli pamanāma problēma. Krāsas maiņa izpaužas kā atšķirīgas krāsas punktiņi vai laukumi uz zoba plāksnītes, kas atšķiras no pārējo zobu krāsas.
 
Faktori, kas ietekmē zobu krāsu ir ļoti daudz un nereti šo problēmu rada vairāku faktoru kopums. Tomēr tas, ka zobi laika gaitā maina krāsu, nav nekas neparasts. Dzīves laikā zobi uzsūcas ar dažādām krāsvielām, un šādā gadījumā var noderēt zobu balināšana.

Foto: Pexels.com/ Tima Miroshnichenko

Biežākie iemesli, kas var izraisīt zobu krāsas maiņu:

 • Pārtika un dzērieni – nereti produkti, kurus patērējam ikdienā, satur dažādus krāsu pigmentus, kas var nogulsnēties uz zobiem un padarīt tos iedzeltenus. Šādi produkti ir, piemēram, ķirši, granātāboli, mellenes, melna kafija, tējas un citi.
 • Kaitīgi ieradumi – smēķēšana un košļājamā tabaka ir viens no lielākajiem zobu krāsas ietekmētājiem. Tāpat zobu krāsas maiņa notiek gadījumos, kad netiek ievērota mutes higiēnas prasības.
 • Antibiotikas un medikamenti – arī dažādi prethistamīna līdzekļi, antidepresanti un dzelzi saturoši preparāti un uztura bagātinātāji var radīt zobu krāsas izmaiņas.
 • Nekvalitatīva zobārstniecība – nekvalitatīvi veikts zobārsta darbs, tai skaitā nepiemērotu plombu izmantošana, var radīt vizuāli redzamas krāsu atšķirības.
 • Novecošanās procesi – laika gaitā noveco viss organisms, tostarp zobi. Krāsu ietekmē dzīves laikā lietotā pārtika, kaitīgie ieradumi un citi faktori.
 • Traumas – zobu traumu gadījumā var tikt bojāts zoba nervs, kas var ietekmēt zoba nokrāsu. Mehāniska traumu var radīt nepareiza zobu kopšana, piemēram, ilgstoši tīrot zobus ar pārāk cietu zobu birsti.
 •  Iedzimtība – tāpat kā matu un acu krāsa, arī zobu tonis iedzimst.
Zobu balināšana iespējama dažādos veidos un katram no mums var būt atšķirīgas pieejas, kas kalpo vēlamā rezultāta sasniegšanā. Kādam pietiks ar pareizas zobu birstes un pastas izvēli, taču kādam šis process aizņems lielāku rūpību vai pat nepieciešamību vērsties pie speciālistiem.

Pareizās elektriskās zobu birstes izvēle

Nav noslēpums, ka elektriskās zobu birstes savas funkcijas pilda ievērojami labāk par parastajām, parūpējoties par kvalitatīvāku zobu aplikuma noņemšanu un veicinot zobu balināšanas procesu. Taču kā neapjukt un izvēlēties sev piemērotāko zobu birsti?
 
Tīrīšanas režīmi un intensitātes iestatījumi – katram no mums ir atšķirīgi zobi, smaganas un to jutība. Svarīgi, lai izvēlētā zobu birste būtu pielāgojama individuālajām īpašībām, kas būtiski ietekmēs zobu tīrīšanas kvalitāti. Pirms zobu birstes iegādes pārliecinies, ka tai ir vairāki tīrīšanas režīmi un intensitātes iestatījumi.
 
Taimeris un spiediena sensori – izvēloties zobu birsti ar taimeri, varēsi kontrolēt zobu tīrīšanas laiku un spiediena sensors parūpēsies par saudzīgu zobu apkopi, nekaitējot zobu emaljai, kas ilgtermiņā var ietekmēt arī zobu krāsas izmaiņas.
 
Saderība ar balinošu zobu pastu – lai zobu balināšana mājās ritētu kā iecerēts, dažkārt ar elektriskās zobu birstes izmantošanu vien būs par maz. Izvēlies zobu pastu, kas nodrošinās zobu balināšanas funkciju. Tādejādi vēlamais rezultāts tiks sasniegts ievērojami ātrāk.

Foto: 1a.lv

Rekomendācijas elektriskās zobu birstes izvēlei


Ekskluzīva izskata
elektriskā zobu birste Philips HX6800/87. Tā piemērota gan bērniem, gan pieaugušajiem. Aprīkota ar 32 ātrumiem un 3 darbības režīmiem, turklāt tā savienojama ar viedtālruni, nodrošinot vēl nepieredzētu zobu tīrības pārraudzību.
 
3D tehnoloģiju, kas apvieno trīs veidu kustības nodrošinās elektriskā zobu birste Oral-B PRO3 3500. Tai ir 3 tīrīšanas režīmi, tostarp skaitā balināšanas režīms, tādēļ šī noteikti būs laba izvēle gadījumā, ja vēlies parūpēties par zobu balināšanu mājās.
 
Par žilbinoša smaida iegūšanu lieliski parūpēsies elektriskā zobu birste Philips 5100 HX6850/47. Tai ir iebūvēts spiediena sensors un tā aprīkota ar 3 režīmiem. Šī zobu birste būs lieliski piemērota kvalitatīvai mutes dobuma kopšanai un zobu balināšanai.

Metodes zobu balināšanai

Jau iepriekš tika minēts, ka metodes, kas tiek pielietotas zobu balināšanai ir neskaitāmi daudz, taču ne visas metodes būs piemērotas dažādās situācijās. Lai zobu balināšana mājas izdotos, vari izmēģināt vairākas metodes un novērtēt, kura no tām bijusi efektīvākā.
 • Balinošas zobu pastas un mutes skalojamie līdzekļi
 • Balināšanas plāksnītes un kapes
 • Dabīgie līdzekļi, piemēram, cepamā soda un ūdeņraža peroksīds
 • Bezrecepšu balināšanas komplekti
 • Zobu balināšana pie zobārsta

Foto: Pexels.com/ Cedric Fauntleroy

Zobu balināšanas rutīnas ieviešana

Lai zobi iegūtu skaistu, baltu krāsu, nāksies ieviest rutīnu. Atceries, ka sākotnēji nepieciešams atrast metodi, kas rada labāko efektu. Zobu balināšanu pie zobārsta nav ieteicams veikt biežāk kā reizi sešos mēnešos, taču saudzīgākās metodes, piemēram, balinošās zobu pastas un mutes skalojamie līdzekļi ikdienas lietošanā var tikt iekļauti arī biežāk.
 
Ja šķiet, ka izvēlētā zobu balināšanas metode nav gana efektīva, vari izmēģināt vairāku metožu apvienojumu, piemēram, ikdienā izmantojot elektrisko zobu birsti, balinošu zobu pastu un reizi nedēļā rutīnu papildinot ar zobu balināšanas plāksnītēm. Tomēr atceries, ka zobu balināšana var prasīt arī ilgāku laiku kā iecerēts, tāpēc esi pacietīgs.

Foto: Pexels.com/ Antoni Shkraba

Mutes veselības uzturēšana

Cenšoties iegūt Holivudas smaidu, nedrīkst aizmirst par mutes dobuma veselību. Pievērs uzmanību zobu tīrīšanas tehnikai, izmanto ne tikai zobu birsti, bet arī zobu diegu un mutes skalojamo līdzekli.
 
Piedomā pie ēdiena, ko lieto uzturā. Rūpējies, lai ēdienkartē netiktu iekļauts liels daudzums produktu, kas var radīt nelabvēlīgas zobu krāsas izmaiņas.
 
Veic regulāras zobu veselības stāvokļa pārbaudes. Zobu balināšana mājās ir process, kura laikā jāpievērš īpaša uzmanība mutes dobuma veselībai, tādēļ ieplāno regulāras zobārsta un zobu higiēnista vizītes, vismaz reizi pusgadā.

Drošības pasākumi

Atceries, ka pārmērīga zobu balināšana var radīt kaitējumu, bojājot zobu emalju. Traumējot zobu virsējo kārtu, zobi ar laiku var iegūt dzeltenīgu nokrāsu un šādā gadījumā zobu balināšana mājās vairs nesniegs cerēto rezultātu. Ievēro, lai balināšanas procesā zobi nekļūtu jutīgi un netiktu radīts diskomforts. 

Foto: Pexels.com/ Marcus Aurelius
 
Rezultātu novērtēšana 
 
Lai labāk saprastu, vai zobu balināšana mājās izdodas veiksmīgi, iemūžini savu smaidu fotogrāfijās. Salīdzini iegūtās fotogrāfijas pirms un pēc balināšanas un redzēsi, vai ir novērojamas kādas izmaiņas. Aplūkojot iegūtos rezultātus, varēsi saprast, vai izvēlētās metodes ir gana labas un nepieciešamības gadījumā varēsi tās pielāgot. Nepieciešamības gadījumā konsultējies ar speciālistu, kurš ieteiks labāko veidu, kā sasniegt vēlamo rezultātu.
 
Zobu balināšana mājās ir lielisks veids, kā iegūt skaistu smaidu un pārliecību par savu izskatu. Izvēlies sev piemērotāko elektrisko zobu birsti un citas zobu balināšanas metodes, un izbaudi mutes dobuma estētiku, ko rada žilbinošs smaids.
Зубная паста Sensodyne Repair Protect Whitening, 75 мл

Зубная паста Sensodyne Repair Protect Whitening, 75 мл

4,78 € / шт.
8,89 / шт.
Продается шт.:
1 шт. – 1.0 шт., 1 шт. – 8,89 €
Распродажа
На складе
Оральный ирригатор Philips HX3911/40, белый

Оральный ирригатор Philips HX3911/40, белый

153,53 / шт.
Продается шт.:
1 шт. – 1.0 шт., 1 шт. – 153,53 €
На складе
SMART LEASING 10
Зубная паста Blanx, 50 мл

Зубная паста Blanx, 50 мл

14,69 € / шт.
22,49 / шт.
Средство для отбеливания зубов Beconfident Teeth Whitening X3 Strips, 10 мл

Средство для отбеливания зубов Beconfident Teeth Whitening X3 Strips, 10 мл

14,69 € / шт.
19,79 / шт.
Средство для отбеливания зубов iWHITE Instant Teeth Whitening 28 Strips

Средство для отбеливания зубов iWHITE Instant Teeth Whitening 28 Strips

25,69 € / шт.
35,90 / шт.