Присоединись к SMART NET! Присоединись

Kur svinēt dzimšanas dienu bērnam?

Foto: Freepik.com
 
Bērna dzimšanas diena ir īpašs un skaists notikums ne tikai pašam bērnam, bet ikvienam ģimenes loceklim. Mamma un tētis šajā dienā kļuva par vecākiem. Lai šo dienu atzīmētu un padarītu atmiņā paliekošu, ik gadu aktuāls jautājums – kur svinēt dzimšanas dienu bērnam?

Ko ņemt vērā, organizējot ballīti?

Foto: Fu Zhichao, Pexels.com
 
Bieži vien vecāku prātos iezogas doma, kā noorganizēt jautru dzimšanas dienas ballīti? Kādas svētku detaļas būtu jāņem vērā? Iespēju ir tik daudz. Gribas izdarīt visu un vēl vairāk, lai svētki būtu baudāmi gan viesiem, gan jubilāram.
Būtiski ņemt vērā vairākus aspektus. Ja būsi padomājis un parūpējies par šīm lietām, tad ballītei noteikti būs lemts izdoties:

1. Ballītes norises vieta un laiks

Viens no pirmajiem jautājumiem, kas jāatrisina – kur svinēt? Dzimšanas dienu bērnam var svinēt gan mājās, gan ārpus tām. Padomā, cik daudz viesu tiek plānoti. Ja vieta visiem pietiek un labprāt uzņem ciemiņus pie sevis mājās, tad tas ietaupa lielu daļu no svētku budžeta, ko pēc tam var izmantot citiem mērķiem. Tomēr, ja svētkus vēlaties pavadīt ārpus mājās, ir vairākas iespējas, kur to darīt.
 
Organizē ballīti laikā, kad viesiem ir iespēja ierasties. Darba dienā tas varētu būt vakars – pēc skolas, darba un pulciņiem. Brīvdienā tā var būt arī dienas pirmā puse. Visbiežāk bērnu ballītes ilgst vidēji 3 stundas. Tad bērni nepaspēj viens otram apnikt un sastrīdēties, bet pietiekami ilgi kopā var labi pavadīt laiku. Ja ciemos gaidāt ne tikai bērnus, bet arī pieaugušos, tad jau vakara gaitu un ilgumu nosākāt paši pēc noskaņojuma.

2. Ēdiens un dzērieni

Kur tad ballīte bez svētku galda! Pirms sāc gatavot ēdienu un dzērienu sarakstu, padomā, kādi viesi būs ballītē. Ja ciemos nāks ģimenes, tad vari ēdienkartē paredzēt ēdienus, kas garšo kā lieliem, tā maziem. Ja ciemos nāks tikai bērni, tad ēdienu plāno nedaudz mazāk, jo svētku virpulī tas parasti paliek pāri. Izvēlies tādus ēdienus, kas garšo arī jubilāram.
 
Kad ēdienu un dzērienu idejas skaidras, jāizdomā tikai – gatavosiet visu paši vai pasūtīsiet jau gatavu kādā kafejnīcā. Neaizmirsti par kūku un bērnu šampanieti! Kūku varat gan gatavot paši, gan jau laicīgi pasūtīt pie kāda konditora.
Foto: Freepik.com

3. Izklaides programma bērniem

Lai ballīte būtu jautra un aizraujoša, parūpējies par izklaides programmu bērniem. Ja pieaugušie ballītēs visbiežāk runā, spēlē galda spēles un malko kādu dzērienu, tad bērni būs sajūsmā par iespēju aktīvi darboties. Vari sarīkot stafetes, kopīgas rotaļas, loteriju un dārgumu meklēšanas spēli.
 
Ja bērni ir dažādu vecumu, neaizmirsti arī par pašiem mazākajiem svinētājiem, domājot par to, kur svinēt dzimšanas dienu bērnam. Atkarībā no ballītes ilguma, katrai stundai vari ieplānot vienu vai divas aktivitātes. Arī kūkas ēšana skaitās kā aktivitāte! Tad kopā pavadītais laiks būs piepildīts, bet ne pārsātināts. Ļauj bērniem būt radošiem un baudīt kopīgo laiku, skrienot, smejoties un ākstoties.

4. Ballītes viesi

Kopā ar bērnu izdomājiet, kādus ballītes viesus vēlaties aicināt. Varat izveidot sarakstu. Ieklausies savā jubilārā, jo tie ir viņa svētki! Ballītes viesu skaitu pielāgo savām iespējām.
 
Pēc tam, kad saraksts ar viesiem sagatavots, nepieciešams uzrakstīt ielūgumus. Tos varat izveidot un nosūtīt elektroniski, kas būs ātrāk un ērtāk. Tomēr, ja ir iespēja, ar roku rakstīts ielūgums vienmēr liek pasmaidīt! Te vari ļaut izpausties arī bērna radošumam, uzzīmējot ko īpašu katram viesim.
 
Dodoties uz bērnu ballīti, viesiem bieži vien ir jāatrisina kāds sarežģīts jautājums – ko dāvināt? Lai atvieglotu šo uzdevumu, vari jau ielūgumā norādīt, par kādām dāvanām jubilārs priecātos. Tādējādi gan viesiem būs vieglāk sagatavoties svētkiem, gan jubilārs saņems tieši to, ko sirds kāro.

Idejas, kur svinēt dzimšanas dienu bērnam ārpus mājās

Foto: Freepik.com
 
Ja svinības mājās jau apnikušas, šogad ciemos gaidāmi daudz viesu vai vienkārši gribas pamainīt vidi un svētkus svinēt īpašā gaisotnē, tad vari apsvērt jaunas vietas, kur svinēt. Dzimšanas dienu bērnam var rīkot arī ārpus mājas.

1. Kvestu istabas bērniem

Kvestu istabas būs lieliska aktivitāte skolēniem. Tā ļaus sajust komandas garu, kopīgiem spēkiem risinot jautājumus un pildot sagatavotos uzdevumus. Svinot jubileju kvestu istabā, nebūs jādomā par papildu aktivitātēm, jo viss jau ir saorganizēts. Kā arī vari izvēlēties istabu atbilstoši sava bērna interesēm.
 
Pēc kvestu istabas apmeklējuma varat doties uz kafejnīcu, kur kopīgi pārrunāt piedzīvoto un piepildīt tukšos vēderus ar gardiem ēdieniem.

2. Piedzīvojumu parki

Ja dzimšanas dienu svinēsiet gada siltajos mēnešos, piedzīvojumu parki vienmēr būs laba ideja. Virvju parki, klinšu kāpšana, izjādes ar zirgiem, tīklu parki – par to priecāsies gan jubilārs, gan viesi. Padomā par nokļūšanu uz svinību vietu. Ja visiem nav savas automašīnas, varat braukt kopā. Tas būs foršs svinību iesākums un nobeigums, kad kopīgi automašīnā var pārrunāt piedzīvoto.

3. Bērnu istabas un batuti

Ja svētki paredzēti gada aukstajos mēnešos vai laikapstākļi nelutina, arvien aktuālākas kļūst bērnu istabas un batutu parki, kur ērti jutīsies dažādu vecumu ciemiņi. Gan pavisam mazie viesi, kas vēl nestaigā, gan omītes un opīši. Te katrs var atrast sev vietiņu, kur labi pavadīt laiku kopā ar jubilāru. Te ir iespējams arī uzklāt svētku galdu, līdz ar to māja būs kārtībā, izklaides iespējas nodrošinātas un visi viesi paēduši.

Idejas bērnu ballītei mājās

Foto: Prostooleh, Freepik.com
 
Ja esat izvēlējušies, kur svinēt dzimšanas dienu, bērnam vari to atstāt kā pārsteigumu. Arī svinot svētkus mājās, tos var padarīt īpašus un atmiņā paliekošus. Lai būtu vieglāk izdomāt izklaides, vari izdomāt ballītes tēmu.

1. Kostīmu ballīte

Rīkojot kostīmu ballīti, viesi uz to var ierasties savos tērpos vai iejusties tēlos, ierodoties ballītē. Bērnu kosmētika un sejas apgleznošana ir burvīgs veids, kā ļaut mazajiem svinētājiem pārtapt dažādos tēlos. Baloni un jautra mūzika radīs lielisku atmosfēru.

2. Spēļu vakars

Gan lieliem, gan maziem spēles sagādā prieku un spēj apvienot pat nepazīstamus viesus. Kopīga mīklu risināšana, puzles likšana vai konsoles spēļu spēlēšana vairākiem cilvēkiem ir garantēta jautrība, jo visi būs iesaistījušies, ieinteresēti, un laiks paskries nemanot. Parūpējies, lai ikvienam ballītes viesim būtu iespēja piedalīties. Ja plānojat spēlēt konsoles spēles, jau laicīgi vari iegādāties dažādas datorspēles, spēļu stūres un citas iekārtas, lai ballīte izdotos lieliska.

3. Bērnu meistarklase

Ja jubilāram īpaši aktuāla kāda tēma, tad varat kopīgi uzrīkot meistarklasi. Piemēram, saldumu gatavošanas, amatniecības vai mazo dāmu SPA ballīti. Bērni būs nodarbināti, izklaidēti un ballīte noteikti vēl vairākus gadus paliks viesu un jubilāra prātā.
Foto: RODNAE Productions, Pexels.com
 
Atceries – lai arī cik perfekti viss būtu izplānots, ar bērniem nekad neko nevar zināt. Šī ir jūsu ģimenes svētku diena. Pat ja kaut kas noiet greizi, neizdodas kā iecerēts, vai laika grafiks ir nobīdījies, izbaudiet šo dienu tādu, kāda tā ir. Pēc vairākiem gadiem, kad atcerēsieties amizantos atgadījumus no svētkiem, varēsiet visi kopā pasmieties!
 
Lai skaisti svētki, priecīgi bērni un laimīgi vecāki!
Свеча Party&Deco

Свеча Party&Deco

4,19 / шт.
Свеча на день рождения Party&Deco Colored Flame, многоцветный, 6 шт.

Свеча на день рождения Party&Deco Colored Flame, многоцветный, 6 шт.

3,39 / шт.
Краска для лица Jovi Twist Face Paint Blister, многоцветный, 6 шт.

Краска для лица Jovi Twist Face Paint Blister, многоцветный, 6 шт.

10,49 / шт.
Скидочный код
Гирлянд Amscan 9904616, многоцветный, 300 см

Гирлянд Amscan 9904616, многоцветный, 300 см

4,29 / шт.
Продается шт.:
1 шт. – 1.0 шт., 1 шт. – 4,29 €
На складе