Присоединись к SMART NET! Присоединись

Loft stils: interjers un dekorācijas

Foto: Pexels.com/ Vlada Karpovich
 
Mājokļa iekārtošana ir sava veida māksla, kurā vari izpausties pēc sirds patikas. Loft stils pēdējos gados kļuvis par iecienītu tendenci telpu dekorēšanā, apvienojot izsmalcināto ar dabīgo un raupjo. Tas būs lieliski piemērots ikvienam, kura sirdslieta ir māksla un mūsdienīgs interjers.
 
Šī stila pamatā ir plašas, industriāla tipa telpas, kurās uzmanība pievērsta dabiskiem materiāliem un vienkāršiem dizaina elementiem. Nereti telpās tiek atklātas neapstrādāta koka, metāla, betona, ķieģeļu sienas vai cita veida konstrukcijas, kas ir lielākā šī stila atpazīstamības zīme. 
 
Loft stils pazīstams jau kopš 20. gadsimta un tā aizsākumi meklējami Ņujorkā, kur cilvēki lielo īres izmaksu dēļ sāka apdzīvot bijušās rūpnīcu un noliktavu ēkas. Šīs telpas bija plašas un gaišas lielo logu un augsto griestu dēļ.
 
Sākotnēji tās tika izmantotas kā mākslinieku darbnīcas, vēlāk arī kā dzīvojamās platības un šī tendence saglabājusies līdz pat mūsdienām. Plašajās telpās bija jūtama rūpnieciskā pieskaņa, kas radīja īpašu estētiku un atmosfēru.
 
Arī mūsdienās netrūkst šī stila piekritēju un dzīves vietas tiek dekorētas, balstoties uz Loft stila vadlīnijām. Jāpiemin, ka ne vienmēr nepieciešamas tieši rūpnīcu un noliktavu tipa telpas, lai tajās ieviestu vienlaikus izsmalcināto un vienkāršo stilu – to varēsi panākt arī šķietami mazās platībās. 

Loft stila iezīmes 

Kopumā, loft stila interjeru varētu raksturot kā rūpniecisku, minimālistisku un praktisku. Šī stila telpas tiek radītas funkcionālas un ērtas, bet tajā pat laikā piedāvā interesantu un neordināru dizaina estētiku. 
 
Betons, tērauds, ķieģeļi un citi dabīgie materiāli ir bieži pielietoti šī stila izpausmēs. Ar tiem telpā tiek radīta industriāla noskaņa, kas, papildinājumā ar citiem dizaina elementiem, šos materiālus atdzīvina un piešķir mājīgu sajūtu.
 
Foto: Pexels.com/ Max Rahubovskiy
 
Tāpat, kā sākotnēji, arī mūsdienās šo industriālo stilu raksturo atvērtā tipa plānojums un augstie griesti. Atvērtais plānojums nozīmē, ka telpas ir plašas un zonu nodalīšanai netiek izmantotas sienas vai citi slēgti norobežojumi. Kombinācijā ar augstajiem griestiem, šīs nianses rada iespēju telpu piepildīt ar dabīgo gaismu un radoši izpausties, veidojot interjeru.
 
Loft stils tiek raksturots kā minimālistisks un ar fokusu uz funkcionalitāti. Interjers tiek veidots, liekot akcentu uz vienkāršību un mūsdienīgumu, nepiesātinot to ar grezniem, izteiksmīgiem dekoriem un spilgtām krāsām. Arī mantu glabāšanai tiek izmantotas atvērta tipa iekārtas un mēbeles, tādejādi saglabājot plašuma sajūtu un padarot acīm redzamu to funkcionalitāti.
 
Foto: Pexels.com/ Charlotte May
 
Lai arī Loft stils zināms kā minimālisma un vienkāršības paraugs, telpas var tikt papildinātas ar unikāliem vintage elementiem, radot kontrastu starp industriālajiem materiāliem. Lai telpa iegūtu unikalitātes pieskaņu, izvieto tajā gleznas, skulptūras, fotogrāfijas, grāmatas un sveces, kā arī dod priekšroku vēsturiskām mēbelēm un interjera priekšmetiem, piemēram, atjaunotām lampām un krēsliem.

Kā iekārtot savu mājokli loft stilā? 

Ja esi nolēmis, ka loft stils ir īstais tavam mājoklim, šeit apkopoti ieteikumi, kas jāņem vērā, atbilstoši stila raksturam. Atceries, ka neatkarīgi no telpu platības, vari piešķirt tām loft stila pieskaņu un padarīt to sev tīkamu. Atvērtais plānojums radīs plašuma sajūtu, turklāt, izvēloties daudzfunkcionālas mēbeles un iekārtas, ietaupīsi vietu, nepārsātinot jau tā mazo platību.
 
Liec uzsvaru uz rūpnieciskajiem materiāliem un faktūru. Izvēlies kādu no šiem materiāliem sienu, grīdu un griestu apdarē, kā arī mēbelēs un interjera priekšmetos, ar kuru palīdzību telpa tiks atdzīvināta. Telpas daļas, kurās sienas būs nepieciešams nokrāsot, izvēlies gaišas krāsas, dodot priekšroku baltai, pelēkai vai zilai krāsai – tā panāksi plašuma un miera sajūtu.
 
Izvēlies mēbeles ar tīrām līnijām un minimālisma stilu. Loft stils nav iedomājams kombinācijā ar spilgtām, izteiksmīgām krāsām un košiem elementiem, tādēļ dod priekšroku mēbelēm, kas ir vienkāršas, taču tai pat laikā funkcionālas. Dažādu sēžamo mēbeļu materiāliem tiek izvēlēti metāla un ādas, savukārt citām mēbelēm, tai skaitā galdiem, gultām un plauktiem – koka un metāla savienojumi.
 
Foto: Pexels.com/ Max Rahubovskiy
 
Izmanto vintage vai atjaunotus priekšmetus un radi unikālus dizaina elementus. Ar šādu dekoru un mēbeļu palīdzību parūpēsies par Loft stila noskaņu. Kā viena no idejām, ir koka palešu pārvēršana mēbelēs, piemēram, galdos, plauktos, vai pat gultās.
 
No tām sanāks arī skaists dīvāns, kuru papildināt ar mīkstiem matracīšiem. Tāpat vari atrast radošu pielietojumu vecām industriālu iekārtu detaļām. Šādā veidā ne tikai papildināsi telpu ar interesantiem dekoriem, bet arī ietaupīsi finanšu līdzekļus, jo senu lietu atjaunošana, vai mēbeļu izstrādāšana pašam, izmaksās mazāk kā jaunu iegāde. 
 
Foto: Pexels.com/ Max Rahubovskiy
 
Piepildi telpu ar dabīgo apgaismojumu, saglabājot gaisīgu un brīvu atmosfēru. To vari panākt, nenorobežojot logus ar tumšiem aizkariem vai žalūzijām, neatkarīgi no logu izmēriem, tā vietā izvēlies gaišus un nepiespiestus toņus. Ja telpa atrodas vietā, kur dienas gaisma ir pieejama ierobežotā daudzumā, papildini to ar lampām, kuras vari izvietot gan pie griestiem, gan sienām, gan citās vietās telpā. 
 
Lai telpas iekārtotu atbilstoši loft stilam, ņem vērā iepriekš uzskaitītos ieteikumus un izveido mājokli, kurā vienmēr priecāsies atgriezties. Izvēlies industriālus materiālus, atvērtā tipa plānojumu, gaišas apdares krāsas, funkcionālas mēbeles un to visu papildini ar unikāliem dekoriem.