Присоединись к SMART NET! Присоединись

Sienu krāsošana – vērtīgi padomi, kurus ņemt vērā

Foto: freepik.com
 
Runājot par interjera dizainu, sienu krāsošanai ir būtiska nozīme, pārveidojot parastu telpu par kaut ko īpašu. Krāsu uzklāšana uz sienām uzlabo vispārējo estētisko pievilcību un rada harmonisku atmosfēru telpā.
 
Turklāt krāsot sienas vari jebkurā mājokļa telpā, gan guļamistabā, gan virtuvē, kā arī vannas istabā. Izmantojot pareizās krāsas, faktūras un krāsošanas paņēmienus, sienu krāsošana spēj no jauna piešķirt katrai telpai svaigu skatu, vienlaikus radot aicinošu un komfortablu atmosfēru telpā. Raksta turpinājumā iepazīsties ar vērtīgiem padomiem, kurus ņemt vērā, lai sienu krāsošana izdotos kvalitatīvi.

Sienas sagatavošana krāsošanai

Foto: freepik.com
 
Pirms sienu krāsošanas uzsākšanas ir ļoti svarīgi novērtēt sienu stāvokli. Pārbaudi, vai sienās nav caurumi, plaisas vai jebkādu citu nepilnību, kuras vajadzētu salabot. Papildus ir nepieciešams pārliecināties, vai sienas ir tīras, bez putekļiem vai taukainiem pleķiem. Atrisinot šīs lietas, tiks izveidots stabils pamats krāsas pielipšanai pie sienas.
 
Lai sienu krāsošana izdotos kvalitatīvi, tikpat svarīgi ir arī pareizu instrumentu un materiālu izvēle. Krāsošanai būs vajadzīga otiņa, rullis, līmlente un krāsas paplāte. Pirms krāsošanas uzsākšanas pārliecinies, ka tev ir visi nepieciešamie instrumenti, lai izvairītos no pārtraukumiem krāsošanas procesā.
 
Lai iegūtu vēlamo izskatu, ir svarīgi izvēlēties pareizo krāsu. Sienām vari izvēlēties starp matētām, satīna, daļēji spīdīgām vai spīdīgām krāsām, kur katrs krāsas veids piedāvā dažādus izturības un apkopes vienkāršības līmeņus. Izvēloties piemērotu krāsas veidu, ņem vērā telpas apgaismojumu, krāsojamo virsmu un telpas nolietojumu.
 
Piemēram, vannas istabā, kur ikdienā ir augsts mitruma līmenis, būs vajadzīga izturīga krāsa, kas spēs izturēt gan karsta, gan auksta ūdens iedarbību. Pēc tam pie krāsotās sienas var tikt novietoti vannas istabas komplekti, jo pastāv lielāka iespēja, ka aiz mēbelēm neradīsies pelējums no mitruma.

Pareizo krāsu izvēle

Foto: freepik.com
 
Krāsām ir liela ietekme uz mūsu emocijām un uztveri. Krāsu psiholoģijas izpratne var palīdzēt izvēlēties toņus, kas katrā telpā radīs vēlamo atmosfēru. Piemēram, siltās krāsas, kā sarkanā un oranžā, veicina enerģiju un aizrautību, savukārt aukstās krāsas, piemēram, zilā un zaļā, rada mierīguma un relaksācijas sajūtu.
 
Lai veidotu harmonisku krāsu plūdumu, krāsošanā vari izmantot krāsu shēmas. Ir pieejamas dažādas krāsu shēmas, piemēram, monohromatiskas, analogas, pretkrāsu vai triādes krāsu shēma. Katra no šīm shēmām var tikt izmantota dažādās telpās.
 
Piemēram, virtuvē sienas un virtuves skapīši var būt monohromā krāsu shēmā, kas nozīmē, ka tiek izmantota viena krāsa piešķirot tai dažādas intensitātes nokrāsas, bet dinamiska un drosmīgu krāsu shēma labi iederēsies radošā studijā, savukārt nomierinoša un neitrālu krāsu shēma būs ļoti piemērota guļamistabai.

Sienu krāsošana soli pa solim

Foto: freepik.com
 
Pareizas krāsas uzklāšanas metodes ir būtiskas skaista un vienmērīga rezultāta sasniegšanai. Veicot sienu krāsošanu, ievēro šīs darbības soli pa solim, lai iegūtu vislabāko rezultātu:
  1.  Sagatavo telpu. Sāc ar mēbeļu aizvākšanu vai pārklāšanu, lai pasargātu tās no krāsas šļakatām. Noņem visus sienas tapsējumus, slēdžu plāksnes un kontaktligzdas vākus. Noklāj arī grīdu, lai pasargātu to no krāsu pilieniem.
  2.  Sagatavo sienas. Pārliecinies, vai sienas ir tīras un bez putekļiem vai gružiem. Ja sienās ir caurumi vai plaisas, aiztaisi tās ciet ar špakteles maisījumu un noslīpē sienu, līdz tā ir gluda. Izmanto līmlenti, lai maskētu tās vietas, kuras nevēlies krāsot, piemēram, grīdlīstes vai griestus.
  3. Krāsošana ar otu. Otu izmanto, lai izveidotu tīras līnijas un malas, vietās, kur sienas saskaras ar citām virsmām, piemēram, griestiem, grīdlīstēm vai stūriem. Iemērc otu krāsā un uzmanīgi nokrāso taisnu līniju gar malām, izmantojot, īsus, gludus vilcienus. Nesteidzies, lai nodrošinātu precizitāti un izvairītos no krāsas nokļūšanas uz virsmām, kuras nomaskēji ar līmlenti.
  4. Krāsošana ar rullīti. Kad esi pabeidzis krāsošanu ar otu, vari pāriet uz galveno virsmu. Ielej krāsu krāsas paplātē un ievieto tajā rullīti, rullējot to uz priekšu un atpakaļ krāsā, līdz tas ir vienmērīgi pārklāts. Pārliecinies, lai rullis nav pārslogots ar krāsu, lai izvairītos no krāsas pilēšanas. Sāc krāsot ar rulli uz sienām ar “W” vai “M” kustību, sākot no augšas un virzoties uz leju. Rūpējies par to, lai spiediens uz sienu un ātrums paliktu nemainīgs, lai iegūtu gludu un vienmērīgu pārklājumu.
  5. Ļauj krāsai nožūt pirms papildu slāņu klāšanas. Pirms papildu slāņu uzklāšanas ievēro krāsas ražotāja ieteikto žūšanas laiku. Atkarībā no krāsas veida un apstākļiem telpā var paiet dažas stundas vai nakts, līdz krāsa būs pilnībā izžuvusi. Ja nepieciešams, uzklāj papildu slāņus, lai sasniegtu vēlamo krāsu.
  6. Noslēdzošie krāsošanas darbi un apkope. Lai aizsargātu tikko krāsotās sienas un nodrošinātu to ilgmūžību, apsver iespēju sienām uzklāt aizsargpārklājumu. Krāsas un lakas papildus slānis padarīs sienas vieglāk tīrāmas un noturīgas pret traipiem un skrāpējumiem. Krāsotu sienu kopšana ir salīdzinoši vienkārša. Neizmanto spēcīgus abrazīvus vai ķīmiskus tīrīšanas līdzekļus, kas var sabojāt krāsu. Tā vietā izmanto mīkstu drāniņu vai sūkli ar maigām ziepēm un ūdeni, lai viegli notīrītu netīrumus. Regulāri pārbaudi sienas, vai krāsai nav nodiluma vai bojājumu un nekavējoties novērs tos, lai saglabātu krāsoto sienu skaistumu vēl ilgi.
Foto: freepik.com
 
Sienu krāsošana ir lielisks veids, kā pārveidot jebkuru telpu savā mājoklī. Ievērojot pareizas sienas sagatavošanas metodes, izvēloties piemērotas krāsas, kā arī ievērojot soli pa solim pareizu krāsošanas tehniku, sasniegsi satriecošu rezultātu. Nesteidzies, esi pacietīgs un izbaudi savas telpas pārveidošanas procesu.
Дисперсионная краска Pentacolor Professional Matt, белый, 1 л

Дисперсионная краска Pentacolor Professional Matt, белый, 1 л

8,74 € / шт.
11,99 / шт.
Продается шт.:
1 шт. – 1.0 шт., 1 шт. – 11,99 €
На складе
Краска для стен Sadolin Easycare Kitchen & Bathroom, белый, 7.5 л

Краска для стен Sadolin Easycare Kitchen & Bathroom, белый, 7.5 л

76,99 € / шт.
109,99 / шт.
Продается шт.:
1 шт. – 1.0 шт., 1 шт. – 109,99 €
На складе
Краска Rilak Pentaprim, блестящий, 2.7 l, антрацитовый

Краска Rilak Pentaprim, блестящий, 2.7 l, антрацитовый

20,99 € / шт.
29,99 / шт.
Продается шт.:
1 шт. – 1.0 шт., 1 шт. – 29,99 €
На складе
Кисть Forte Tools, плоский, 50 мм, для работы с красками на водной основе

Кисть Forte Tools, плоский, 50 мм, для работы с красками на водной основе

4,99 € / шт.
5,69 / шт.
Мин. количество заказа – 1 шт.

Продается шт.:
1 шт. – 1.0 шт., 1 шт. – 5,69 €
На складе
Валик с ручкой Haushalt RJ3154, полиэстер, 48 мм, 230 мм

Валик с ручкой Haushalt RJ3154, полиэстер, 48 мм, 230 мм

5,00 / шт.
Мин. количество заказа – 1 шт.

Продается шт.:
1 шт. – 1.0 шт., 1 шт. – 5,00 €
На складе
Малярный скотч Tesa, 25 м x 4.8 см

Малярный скотч Tesa, 25 м x 4.8 см

3,79 € / шт.
4,49 / шт.
Мин. количество заказа – 1 шт.

Продается шт.:
1 шт. – 1.0 шт., 1 шт. – 4,49 €
На складе