
Foto: Pexels.com/ Sven Svensson
Suņa vārds jāizvēlas atbilstoši tā augumam, izskatam un raksturam, turklāt tas svarīgi ne tikai pašam mīlulim, bet arī saimniekam, jo šis vārds ikdienā izskanēs biežāk, kā varētu šķist. Vislabāk suni dēvēt vārdā, kas ir viegli un ātri izrunājams, taču nelīdzinās kādai komandai, ko tas dzīves laikā apgūs. Lasi rakstu, kurā apkopoti 50 suņu vārdi meitenēmun varbūt tieši šeit atradīsi sava jaunā mīluļa piemērotāko vārdu.
Gadu no gada populārākie suņu vārdi meitenēm nav būtiski mainījušies, šeit apkopoti 25 vārdi, kurus noteikti esi dzirdējis jau iepriekš, taču varbūt tieši kāds no šiem būs piemērotākais jaunajam mīlulim:
-
-
- Bella
- Brenda
- Čia
- Dakota
- Dora
- Džeina
- Džēra
- Džīna
- Freja
- Grēta
- Lola
- Lora
- Mārlija
- Mia
- Mona
- Mora
- Poga
- Puķe
- Reina
- Renda
- Ronda
- Šeila
- Šēra
- Zāra
- Zuze
-
Jāatzīst, ka reizēm sastopamies ar suņiem, kuru vārdi paliek atmiņā ne tādēļ, ka tie ir jau iepriekš dzirdēti un zināmi, bet tieši pretēji – tādēļ, ka tie ir oriģināli. Unikāli suņu vārdi meitenēm, kurus, iespējams, nekad nebūsi dzirdējis:
-
-
- Amora
- Bafija
- Beka
- Brūklene
- Buda
- Elio
- Feja
- Flora
- Kala
- Kukija
- Laime
- Luna
- Maroka
- Mellene
- Moreta
- Noa
- Noela
- Porša
- Prada
- Rana
- Rolla
- Šokolāde
- Urta
- Verona
- Vivi
-
Ieteikumi, kā parūpēties par kucēnu
Kas var būt satraucošāks un patīkamāks, kā jauna kucēna iegāde. Tomēr, lai cik lielu laimi tas neradītu, ne vienmēr rūpes par jaunu mājdzīvnieku ir vienkāršas. Pirms suņa iegādes apdomā, kā dēvēsi savu mīluli, tam noderēs augstāk minētie suņu vārdi meitenēm, taču ne tikai vārds ir lieta, par ko nepieciešams parūpēties. Iepazīsties ar 6 ieteikumiem, kas noderēs, pieņemot lēmumu papildināt savu ģimeni ar četrkājaino draugu.
Pielāgo mājokli sunim
Ģimenes, kurās ir bērni, noteikti ir saskārušās ar mājokļa pielāgošanu jaunajam iemītniekam. Tas lielā mērā attiecināms arī uz suņiem, jo rūpēs par drošību, nepieciešams atbrīvot telpas no bīstamiem priekšmetiem un lietām, kas varētu tikt sabojātas. Kucēni, tāpat kā bērni, ir ļoti zinātkāri un labprāt izpētīs visu teritoriju, nerēķinoties ar situācijas bīstamību.
Sākotnēji ierobežo telpu, nodrošinot zonu savam mīlulim, kas pirmajos mēnešos būs droša un neradīs apdraudējumu ne pašam sunim, ne mājas lietām. Pārliecinies, lai sunim nebūtu piekļuves elektroprecēm, ķimikālijām, augiem, paklājiem, plīstošām lietām, vērtslietām un miskastei. Vislabāk suņa teritoriju norobežot ar sētiņu, vai iegādāties būri, kurā suni ievietot, kamēr dosies ikdienas gaitās.

Foto: Pexel.com/ Hilary Halliwell
Iegādājies visu nepieciešamo suņa aprūpei
Pārliecinies, ka jau pirms mājdzīvnieka iegādes, esi parūpējies par visu nepieciešamo suņa aprūpei un labsajūtai. Noteikti neaizmirsti par sekojošām lietām:
- kakla siksna un pavada;
- piemērots ēdiens un trauki;
- guļamvieta;
- dažādas rotaļlietas;
- GPS izsekošanas iekārta, lai izvairītos no suņa pazušanas.
Plāno ēšanas un aktivitāšu grafiku
Būtisks aspekts, ko apdomāt, ir kucēna ēdiena izvēle. Parūpējies, lai uzņemtā pārtika būtu uzturvielām bagāta un barojoša, tajā pat laikā garda un veselīga. Ņem vērā, ka kucēnam būs ļoti daudz enerģijas, tādēļ nepieciešams nodrošināt pietiekamu aktivitāšu daudzumu. Tomēr kucēniem ir nepieciešams krietni mazāk aktivitāšu, kā pieaugušam sunim, tādēļ neaizraujies ar gariem pārgājieniem, tā vietā dodies uz parku vai mežu, ļaujot sunim izskrieties tik daudz, cik tam nepieciešams.

Foto: Pexels.com/ cottonbro studio
Izveido guļvietu
Lai suns justos ērti, tam nepieciešama sava vietiņa. Tajā viņš varēs atpūsties, netraucēti notiesāt savus kārumus un uzkrāt spēkus nākamajām aktivitātēm. Guļvietu izvēlies atbilstoši suņa izmēram un parūpējies, lai tā būtu cilvēku tuvumā – tas neļaus justies vientuļi. Lai nodrošinātu labu miega kvalitāti kā sunim, tā saimniekiem, izvairies no gulēšanas vienā gultā ar mīluli.

Foto: Pexels.com/ Christian Domingues
Māci nokārtoties tikai atļautajās vietās
Kucēniem dabisko vajadzību nokārtošana ir biežāks process, kā pieaugušam sunim, tādēļ rūpējies, lai tas tiktu izlaists svaigā gaisā vismaz reizi divās stundās. Pretējā gadījumā vari sastapties ar nepatīkamu pārsteigumu.
Par dabisko vajadzību nokārtošanas nepieciešamību liecina arī suņa uzvedība. Visbiežāk tas izpaužas ar nemierīgu staigāšanu apkārt, stūru ošņāšanu utt. tādejādi meklējot “īsto” vietu, kur atviegloties. Ja nevēlies, lai suns nokārtotos, kur pagadās, radini to darīt tikai konkrētās vietās, piemēram noteiktā pagalma zonā.

Foto: Pexels.com/ Brett Sayles
Māci labu uzvedību jau no mazotnes
Svarīgi, lai kucēns sāktu trenēties jau no mazotnes, tādejādi tas labāk uztvers jaunas komandas un apgūs uzvedības normas. Tas atvieglos arī kucēna socializēšanās procesu. Turklāt dresūras treniņi palielinās saikni starp kucēnu un saimnieku, un stiprinās uzticību vienam pret otru. Atceries, ka suņu vārdi meitenēm un puišiem nedrīkst izklausīties pēc kādas no komandām, tādejādi var tikt apgrūtināts treniņu procesu.
Rūpes par mājdzīvnieku nav vieglas, īpaši kucēna vecumā, turklāt nākas padomāt ne tikai par mīluļa drošību, veselību un dresūru, bet arī to, kā tiks izvēlēti suņu vārdi meitenēm un puišiem, atkarībā no dzimuma, izskata un rakstura īpašībām.