"Draugu loks"
Pievienojieties “Draugu lokam” un ietaupiet! Uzzināt vairāk

BEZVADU RŪTERIS AR SIM KARTI – KAS TAS IR UN KO TAS DARA?

Foto: Unsplash.com 
 
Lielākā daļa no mums ir pieradusi, ka internets ir pieejams 24 stundas diennaktī, lai kur arī mēs atrastos. Tas paver plašas iespējas, piemēram, strādāt attālināti no sev ērtas lokācijas. Bet ko darīt situācijās, kad ceļojam ārpus valsts, kurā dzīvojam, robežām? Nereti tas var sagādāt neērtības lielās datu viesabonēšanas maksas dēļ. Šādā gadījumā palīgā nāk mobilie WiFi rūteri.
 
Mobilais rūteris ļaus „sērfot” internetā no jebkuras vietas pasaulē, jo tas pārraida interneta savienojumu uz jūsu ierīcēm, vai nu caur WiFi, caur mobilo tīklāju (mobile hotspot), vai izmantojot vadu, kas pievienots datoram. Mobilos maršrutētājus var iegādāties gan ar abonementu, gan bez tā. Tie ir pieejami dažādos modeļos, izmēros un cenu diapazonos. Tālāk rakstā aplūkosim kā īsti strādā rūteris un kā to izmantot savā labā.

Kas ir mobilais rūteris?

Vienkāršā valodā runājot, mobilais rūteris ir neliela kastīte, kas „izplata” internetu. Bezvadu rūteris ar SIM karti ir līdzīgs tam, ko daudzi lieto savās mājās, tikai atšķirība ir tāda, ka interneta savienojums netiek nodrošināts caur vadiem, bet ar SIM kartes palīdzību. Tam priekšrocība ir tāda, ka jūs vienmēr varat iegūt viszemāko maksu par interneta pieslēgumu, jo maršrutētājā iespējams ievietot gan vietējo, gan ārvalstu SIM karti, neatkarīgi no tā, kur atrodaties. 
 
Pārnēsājamās WiFi ierīces ļauj izveidot privātu interneta savienojumu praktiski no jebkuras vietas pasaulē, vienlaikus nodrošinot interneta pieslēgumu vairākām ierīcēm, ieskaitot viedtelefonu, klēpjdatoru, planšetdatoru, spēļu, piemēram, PS4 konsoli un pat viedpulkstenim skriešanai. Tas lieti noder arī gadījumos, kad vairāki ģimenes locekļi vēlas izmantot internetu vienlaicīgi.
 
Foto: Unsplash.com

Slēgtie un atvērtie WiFi rūteri

Jūs varat iegādāties gan „atvērtos” (unlocked), gan „slēgtos” (locked) WiFi rūterus
  • Atvērta tipa mobilais rūteris ir tāds, kas nav savienots ar konkrētu operatoru,  tāpēc jums ir iespēja izvēlēties SIM karti no jebkāda pakalpojumu sniedzēja. Tas jums dos iespēju izmantot internetu par vispiemērotāko cenu. 
  • Ja izvēlēsieties iegādāties slēgta tipa mobilo rūteri, tad internetu nodrošinās konkrēts sakaru operators. Tas var izrādīties dārgi, ja jūs bieži ceļojat. Slēgta tipa rūteris var būt izdevīgs gadījumos, kad to iegādājaties kopā ar parasto mobilo SIM karti, jo, iespējams, sakaru operators nodrošinās pievilcīgu cenu komplekta iegādei. 

Priekšrocības bezvadu un mobilo rūteru izmantošanā

Viena no lielākajām priekšrocībām, izmantojot bezvadu rūteri, ir mobilitāte. Neliela izmēra maršrutētāju jūs varat ņemt līdzi, kur vien tas nepieciešams, piemēram, darba darīšanās vai brīvdienās. Jo vairāk cilvēki ceļo un komunicē internetā, jo lielāka kļūst mobilo un bezvadu maršrutētāju nozīme, pretstatā fiksētajiem rūteriem, kuri pārsvarā atrodas mājās. Atvērta tipa mobilie maršrutētāji ļauj izvēlēties no plaša dažādu pakalpojumu sniedzēju loka. Fiksētie rūteri, kuri internetu nodrošina caur vadiem, pārsvarā piedāvā tikai dažu sakaru operatoru pakalpojumus, taču, izmantojot mobilo maršrutētāju, jūs varat izvēlēties no daudz un dažādiem pakalpojumu sniedzējiem, kas dos plašākas izvēles iespējas, attiecībā uz dažādiem cenu diapazoniem un interneta apjomu.
 
Foto: Unsplash.com
 

Cik viegli ir lietot mobilo rūteri?

 
Izmantot mobilo rūteri ir ārkārtīgi vienkārši. Kad esat saņēmuši savu SIM karti un tā ir aktivizēta, vienkārši ievietojiet to bezvadu rūterī un pieslēdzieties interneta savienojuma no jebkuras ierīces, kuras vēlaties. Kad tas kādu laiku ir lietots, tā uzlādēšanai būs nepieciešams USB tipa vads.
 
Šie mobilie rūteri ir piemēroti tiem, kas daudz strādā no dažādām vietām. Arī tiem, kas daudz ceļo, mobilais rūteris var būt ārkārtīgi noderīgs. Pirms to izmantot ārpus savas valsts robežām, svarīgi ir izveidot izdevīgu interneta abonēšanas plānu, kas nodrošinās labu cenu jebkurā pasaules vietā, uz kuru jūs dodaties.
 

Kā izvēlēties piemērotāko bezvadu vai mobilo rūteri?

 
Jūs varat atrast dažādu ražotāju mobilos maršrutētājus dažādās cenu klasē. Tiem ir atšķirīgs interneta nodrošināšanas ātrums un ietilpība, taču savienojuma jauda ir atkarīga no izvēlētā abonementa vai datu kartes, kuru to izmantojat. Galvenais pirms mobilā rūtera iegādes ir saprast, kādiem nolūkiem un kur tas visvairāk tiks izmantots.
 
Ķīniešu Huawei ir kļuvis par vienu no populārākajiem izstrādātājiem, kurš piedāvā rūterus salīdzinoši labā kvalitātē un par pieņemamu cenu. Arī Asus un T-link ir piemēri labiem WiFi rūteriem. Neatkarīgi no tā, kādu modeli jūs izvēlēsities, viegli pārvietojamais formāts mobilo maršrutētāju padara par labu alternatīvu tiem, kas daudz ceļo un novērtē spēcīgu interneta savienojumu neatkarīgi no atrašanās vietas. Vēl viena lieta, kas jāņem vērā, ir tas, cik interneta lietotāju maršrutētājam būs jāatbalsta un cik bieži tas tiks izmantots.
 
Bezvadu rūteris ir atbilde tiem, kuriem nepieciešams interneta pieslēgums, lai kur viņi arī neatrastos. Vai tā būtu ceļošana vai darba darīšanas, bezvadu maršrutētājs ļaus piekļūt internetam, kad tas vajadzīgs, un pat izmantot vairākas ierīces vienlaikus. Ja meklē šādu bezvadu rūteri vai arī mājām nepieciešams fiksēta tipa rūteris, tad no kā izvēlēties Tev būs internetveikalā 1a.lv!
Maršrutētājs TP-Link C6 AC1200

Maršrutētājs TP-Link C6 AC1200

33,99 / gab.
Ātra piegāde
Noliktavā
Maršrutētājs Asus RT-N12

Maršrutētājs Asus RT-N12

20,49 / gab.
Ātra piegāde
Noliktavā
Maršrutētājs TP-Link Archer C50

Maršrutētājs TP-Link Archer C50

25,00 / gab.
Ātra piegāde
Noliktavā
Maršrutētājs TP-Link Archer C1200

Maršrutētājs TP-Link Archer C1200

53,99 / gab.
Ātra piegāde
Noliktavā
Maršrutētājs Tenda AC10U

Maršrutētājs Tenda AC10U

32,45 / gab.
4G modems Huawei E5783B

4G modems Huawei E5783B

77,33 / gab.
Ātra piegāde
Noliktavā
Maršrutētājs TP-Link Archer C80

Maršrutētājs TP-Link Archer C80

46,53 / gab.
Ātra piegāde
Noliktavā
Maršrutētājs TP-Link Archer AX10 AX1500

Maršrutētājs TP-Link Archer AX10 AX1500

59,49 / gab.
Ātra piegāde
Noliktavā
Maršrutētājs Xiaomi 4A

Maršrutētājs Xiaomi 4A

16,49 / gab.
Ātra piegāde
Noliktavā
TOP prece
Maršrutētājs Xiaomi Mi Alot AC2350

Maršrutētājs Xiaomi Mi Alot AC2350

45,99 / gab.
Maršrutētājs TP-Link Archer AX20

Maršrutētājs TP-Link Archer AX20

65,00 / gab.
Ātra piegāde
Noliktavā
4G modems Netgear Nighthawk M1

4G modems Netgear Nighthawk M1

324,26 / gab.
TOP prece
Maršrutētājs MikroTik RB960PGS hEX PoE

Maršrutētājs MikroTik RB960PGS hEX PoE

61,00 / gab.