Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Dāvanas bērniem: kā izvēlēties vecumam un interesēm piemērotāko?

Foto: SomeMeans, Getty Images
 
Svētki ir skaists, patiesām un pozitīvām emocijām piepildīts laiks, kad varam iepriecināt savus mīļos – it īpaši bērnus, kuriem dāvanu saņemšana rada neviltotu prieku un sajūsmu. 
 
Taču, neraugoties uz to, kam par godu dāvana nepieciešama – Ziemassvētkiem, dzimšanas dienai, skolas absolvēšanai vai kādam citam nozīmīgam notikumam – tās sarūpēšana nereti var izvērsties par sarežģītu un ļoti laikietilpīgu uzdevumu. 
 
Piemērotākās dāvanas meklējumi var pat radīt trauksmi un papildu stresu, jo bieži vien nemaz nav skaidri zināms, ko bērns vēlētos svētkos saņemt un kas viņam būtu patiesi noderīgs. Tieši tamdēļ rakstā esam apkopojuši noderīgus padomus, ko ņemt vērā, izvēloties dāvanas bērniem, kā arī dalāmies ar dāvanu idejām – atbilstoši vecumam un interesēm. 

Būtiski kritēriji dāvanas izvēlē

Pirms iegādāties dāvanas bērniem, apsver un izvērtē vairākus svarīgus faktorus: 
  • Dāvana meitenei vai zēnam – it īpaši jaunākā vecuma posmā intereses starp abiem dzimumiem var būt atšķirīgas. Piemēram, meitenes labprātāk varētu izvēlēties rotaļāties ar lellēm, turpretī puišus uzrunā spēļu mašīnītes un auto sacīkšu rīkošana. 
  • Vecums – arī šis faktors ir ļoti būtisks dāvanas izvēlē. Katram vecuma posmam ir paredzētas atbilstošas mantas. Piemēram, pusaudžiem, iespējams, vairs nebūs aktuālas mīkstās rotaļlietas, savukārt, bērniem vecumā līdz 3 gadiem nav nepieciešamas austiņas vai spēļu konsoles.
  • Intereses – noskaidro, ko bērnam patīk darīt brīvajā laikā, kādi ir viņa hobiji vai iecienītākās aktivitātes, kas sagādā prieku.
  • Vēlmes – nebaidies pajautāt, kas ir tā dāvana, ko viņš vai viņa labprāt vēlētos saņemt svētkos.
Kad izvērtēti iepriekš uzskaitītie faktori, var jau sākt lūkoties konkrētas dāvanas vai vismaz tās kategorijas virzienā. Aicinām dāvināt tādas dāvanas, kam ir kāda pievienotā vērtība. Tās var būt, piemēram, praktiskas un ikdienā nepieciešamas lietas, izglītojošas spēles, mūsdienīgi gadžeti, to aksesuāri u. c. 

Dāvanu idejas bērniem dažādos vecuma posmos

Lai tev būtu vieglāk atrast piemērotāko dāvanu bērnam, esam izveidojuši ideju sarakstu atbilstoši vecuma grupām. Iespējams, tas palīdzēs orientēties plašajā piedāvājuma klāstā un sniegs iedvesmu īstās dāvanas iegādei. 
 

Dāvanu idejas bērniem vecumā no 1 līdz 3 gadiem

Bērni šajā vecuma posmā sāk iepazīt pasauli un vidi sev apkārt, tādēļ ir svarīgi izvēlēties multifunkcionālu dāvanu, kas paredzēta ne vien izklaidei un brīvā laika pavadīšanai, bet arī maņu attīstīšanai un jaunu prasmju apguvei. 

1. Mīkstās rotaļlietas

Foto: Dorian2013, Getty Images
 
Mīkstās rotaļlietas ir ne vien uz tausti patīkamas un izskata ziņā ļoti piemīlīgas, bet arī funkcionālas un bērna attīstībai nepieciešamas mantas. Tās mazajam cilvēciņam palīdz pārvarēt dažādus emocionālos kāpumus un kritumus. 
 
Turklāt, mīkstās rotaļlietas ir uzskatāmas par pirmajiem bērna draugiem. Turot rotaļlietu sev cieši blakus, nēsājot to visur līdzi un sarunājoties ar to, bērns vienlaikus mācās veidot cieņpilnas attiecības ar līdzcilvēkiem, kas ir ļoti būtiskas un nozīmīgas, piemēram, uzsākot bērnudārza gaitas.

2. Bērnu mūzikas instrumenti

Photo: Karolina Grabowska from Pexels
 
Bērnu mūzikas instrumentibūs patiesi lietderīgas dāvanas bērniem, jo ar to palīdzību mazais cilvēks varēs apgūt jaunas prasmes, mācīties atpazīt dažādas skaņas, attīstīt ritma izjūtu un motorās iemaņas, kā arī izpaust savu radošumu izklaidējošā veidā.

3. Šūpuļzirdziņi

Foto: Pavel Danilyuk from Pexels
 
Šūpuļzirdziņi ir lieliska alternatīva jau ierastajām šūpolēm. Šāda dāvana piesaistīs gan bērna uzmanību, gan arī veicinās līdzsvara izjūtas attīstību un sniegs mierinājumu mirkļos, kad mazulis izjutīs satraukumu vai piedzīvos kādas citas negatīvu emociju izpausmes. Šūpuļzirdziņš ir neliela izmēra, līdz ar to bērns pats var gan uz tā uzkāpt, gan arī ērti nokāpt lejā.
 

Dāvanu idejas pirmsskolas vecuma bērniem

Pirmsskolas vecuma bērniem lieti noderēs tādas dāvanas, kas palīdz attīstīt loģisko domāšanu, sīko roku motoriku un radošumu izklaidējošā veidā. Vienlaikus bērniem šajā vecuma posmā ir būtiski attīstīt arī lasītprasmi, rakstītprasmi un savstarpējo komunikāciju ar apkārtējiem cilvēkiem. 

1. LEGO komplekti

Foto: Pixabay.com
 
LEGO komplekti patiks kā meitenēm, tā zēniem. Konstrukciju veidošana bērniem palīdz attīstīt ne vien sīko roku motoriku, bet veicina arī loģisko un stratēģisko domāšanu, kā arī raisa iztēli. Bez tam – dažādu objektu būvniecība no lego klucīšiem ir lieliska un saliedējoša aktivitāte, kurā droši var iesaistīties visa ģimene. 

2. Ragavas

Foto: Pezibear, Pixabay.com
 
Ragavas ir lieliska un noderīga dāvana gan Ziemassvētkos, gan arī tad, ja, piemēram, bērna dzimšanas diena vai kādi citi svētki tiek atzīmēti ziemā vai vēlā rudens periodā. Tu jau zini, ka pilnvērtīga ziemas prieku baudīšana bez braukšanas lejā pa kalnu ragavās nav iedomājama. 

3. Radošie komplekti

Foto: congerdesign, Pixabay.com
 
Radošie komplekti patiks tiem, kuri mīl nodarboties ar rokdarbiem vai kādām citām radošām aktivitātēm. Šādas dāvanas bērniem pavisam noteikti ir jēgpilnas, tās attīsta jaunas prasmes, iemaņas, kā arī palīdz praktizēt pacietību. Radošā procesa laikā bērns var iejusties dažādos tēlos, lai darbošanās kļūtu vēl aizraujošāka.
 

Dāvanu idejas skolas vecuma bērniem

Bērni šajā vecuma grupā jau kļūst patstāvīgi, paši spēj loģiski izvērtēt situāciju un pieņemt vienkāršākus lēmumus. Tāpat viņi arī skaidrāk sāk apzināties paši sevi, tādējādi jau spējot nodefinēt savas vēlmes un vajadzības. Iesakām dāvināt tādas lietas, kas palīdz asināt prātu un pilnveido bērnu gan psihoemocionālajā, gan arī fiziskajā ziņā. 

1. Galda spēles

Foto: Alina Demidenko, Getty Images
 
Galda spēles ir universāla un ļoti piemērota dāvana skolas vecuma bērniem. Viņi jau ļoti labi orientējas burtu un ciparu pasaulē, saprot spēļu būtību un spēj izdarīt loģiskus gājienus. Papildus gandarījumam un sajūsmai, galda spēļu spēlēšana uztur veselīgu konkurenci starp visiem spēlētājiem. Tas pavisam noteikti būs lieliski un kvalitatīvi pavadīts laiks ģimenes vai draugu lokā.

2. Florbola atribūtika

Foto: Raphi D from Pixabay
 
Florbola atribūtika būs piemērota dāvana šī sporta veida cienītājiem. Nav būtiski, vai bērns ar florbolu nodarbojas profesionālā līmenī (apmeklējot treniņus), vai hobija ietvaros – dāvana patīkami pārsteigs un iepriecinās jebkurā gadījumā. Spēlējot florbolu, bērns iemācas sadarboties komandā un vienlaikus pilnveido savas komunikācijas, sadarbības prasmes, kā arī attīsta koordināciju un uzlabo vispārējo fizisko sagatavotību. 

3. Mugursomas

Foto: Freepik.com
 
Mugursomas – stilīgs, noderīgs un funkcionāls aksesuārs, bez kura nav iedomājamas skolas gaitas. Ergonomiska, no kvalitatīva materiāla izgatavota un pareizi piemeklēta soma būs vērtīgs ieguldījums arī bērna veselībā. Pirms mugursomas iegādes pārliecinies, ka tā ir vienādā garumā ar bērna mugurkaulu. 
 

Dāvanu idejas pusaudžiem

Sākotnēji varētu šķist, ka dāvanas sarūpēšana pusaudzim varētu būt īsts izaicinājums. Taču daļa bērnu šajā vecuma posmā jau ir apzinājuši savas vēlmes, vajadzības un spēj paši norādīt, ko vēlas saņemt svētkos. 
 
Tomēr gadījumā, ja tev trūkst ideju dāvanai, iesakām lūkoties moderno tehnoloģiju virzienā. Viedierīces, to aksesuārus un citus gadžetus mūsdienu jaunietis noteikti novērtēs un labprāt vēlēsies saņemt dāvanā.

1. Bezvadu skaļrunis

Foto: Caio from Pexels
 
Bezvadu skaļrunis jeb tumbiņa būs īpaši noderīga dāvana mūzikas cienītājiem. Šāda veida bezvadu ierīces ir ļoti kompaktas, viegli pārnēsājamas un ērti izmantojamas dažādās lokācijās – gan mājās, gan ballītēs, kā arī citos pasākumos un izbraukumos.

2. Austiņas

Foto: Karolina Grabowska from Pexels
 
Austiņas kā dāvanu svētkos pusaudži noteikti novērtēs. Mūzikas, iecienīto podkāstu vai kādu citu pārraižu klausīšanās, kā arī regulāra virtuālā saziņa ar ģimeni vai draugiem ir pusaudžu ikdiena. Austiņas ir tik ērti un parocīgi lietot, ka bez tām dzīve būtu grūti iedomājama.

3. Spēļu konsole

Foto: MajaMitrovic, Getty Images Signature
 
Spēļu konsoles patiks tiem pusaudžiem, kuri brīvajā laikā labprāt nododas piedzīvojumiem un izklaidei plašajā spēļu pasaulē. Spēļu konsolesnodrošina augstu grafikas kvalitāti, kā arī sniedz iespēju spēlēt spēles gan individuāli, gan arī kopā ar draugiem. 
 
Neatkarīgi no tā, vai tu jau zini, kādu konkrētu dāvanu sarūpēsi, vai tikai vēl apsver dažādas idejas piemērotākās iegādei, dāvanas bērniem bagātīgā klāstā ir pieejamas arī mūsu interneta veikalā. 
 
Izvēlies tikai konkrētu kategoriju un aplūko plašo piedāvājumu. Ticam, ka tev būs pa spēkam sarūpēt lielisku un noderīgu dāvanu. 
Bērnu ģitāra 526082369/8807-1

Bērnu ģitāra 526082369/8807-1

9,73 € / gab.
16,99 / gab.
Tiek pārdots gab.:
1 gab. – 1.0 gab., 1 gab. – 16,99 €
Pieejama noliktavā
Bezvadu skaļrunis JBL GO 3, zila, 4 W

Bezvadu skaļrunis JBL GO 3, zila, 4 W

26,99 / gab.
Tiek pārdots gab.:
1 gab. – 1.0 gab., 1 gab. – 26,99 €
Pieejama noliktavā
Spēļu konsole Microsoft XBOX Series S, USB 3.1 / HDMI / Wi-Fi, 512 GB

Spēļu konsole Microsoft XBOX Series S, USB 3.1 / HDMI / Wi-Fi, 512 GB

289,99 € / gab.
310,90 / gab.
Tiek pārdots gab.:
1 gab. – 1.0 gab., 1 gab. – 279,00 €