KĀ IZVĒLĒTIES PROJEKTORU?

Projektori iekaro arvien lielāku popularitāti, un, ja arī Tu esi nolēmis to iegādāties, taču nezini, kādiem parametriem pievērst uzmanību, izlasi šo ceļvedi!

-Projektoru tips
Projektori tiek iedalīti četros tipos: biroja, kompaktie, mājas kinozāļu un tuvās projekcijas. Biroja projektori ir izplatītākie, to parametri ir pielāgoti dažādu darbību veikšanai — prezentāciju un attēlu, kā arī videomateriālu projicēšanai birojos, augstskolās utt. Kompaktie projektori ir viegli un nelieli, lai tos būtu ērti pārvietot. Mājas kinozālēm piemērotie projektori izveidoti kvalitatīvām video projekcijām, bet tuvās projekcijas projektori paredzēti projicēšanas veidošanai no neliela attāluma.

-Tehnoloģija
Pieejami četru veidu projektoru tipi: DLP, 3LCD, D-ILA un XGA. Populārākie no tiem ir DLP un 3LCD. DLP (Digital Light Processing jeb digitālās gaismas apstrādes) tipa projektori sniedz augstu attēla kontrastu, kā arī dabiskas krāsas. Savukārt LCD (Liquid Crystal Display jeb šķidro kristālu) projektori rada spilgtu, ar krāsām piesātinātu attēlu.


Ekrāns
-Ekrāna izmēri
Projektoru priekšrocība ir tā, ka nepieciešamās projekcijas izmēru iespējams mainīt. Taču šis intervāls projektoriem mēdz mainīties — dažiem no 30 – 300 collām pa diagonāli, citiem 30 – 90 utt. Pārliecinies, ka projektors spēj radīt tādu projekcijas izmēru, kāds Tev nepieciešams.

-Attēla izšķirtspēja
Ir pieejami projektori ar SVGA (800 x 600), XGA (1024 x 768), WXGA (1280 x 800) un Full HD (1920 x 1080) izšķirtspēju. Skaitļi iekavās norāda, cik pikseļu jeb punktu uz vienu collu horizontāli un vertikāli projektors spēs projicēt. Jo vairāk punktu, jo attēls būs detalizētāks un kvalitatīvāks.

-Kontrasta attiecība
Kontrasts ir attiecība starp spilgtāko un tumšāko attēla punktu. Jo lielāka tā ir, jo detalizētāki un saskatāmāki būs vistumšākie un visgaišākie apgabali. To izjutīsi, piemēram, skatoties filmu, kuras darbība norisinās tumsā — projektori ar augstu kontrasta attiecību spēs attēlot vairāk detaļu. Projektoru kontrasta attiecība variē no 2000:1 līdz 70 000:1.

-Spilgtums
Spilgtums tiek norādīts ANSI lūmeņos. Jo lielāks šis skaitlis, jo spilgtāks projektors. Jo gaišāka un lielāka telpa, jo spilgtāks projektors nepieciešams. Izplatītākais spilgtuma līmenis ir 3000 Alm, taču tas var mainīties no 500 līdz 5000 lūmeņiem.

-Ekrāna formāts
Izplatītākie ekrāna formāti ir 4 : 3, 16 : 9 un 16 : 10. Šie skaitļi norāda malu attiecību (horizontāle : vertikāle). Prezentācijās, semināros un lekcijās galvenokārt izmanto 4 : 3 ekrāna formātu, savukārt kino vidē izplatītākais formāts ir 16 : 9 un 16 : 10.

-Video signāli
Pastāv dažādi video signāli (EDTV, HDTV, NTSC, PAL, SDTV, SECAM). Pirms iegādes pārliecinies, ka attiecīgais projektors atbalsta to video signālu, kuru nodrošina portatīvais dators un pārējās ierīces, kuras plāno pievienot projektoram

-Iebūvēts skaļrunis
Lielākajai daļai projektoru ir iebūvēts skaļrunis, kas noderēs, ja vēlies projicēt videomateriālus ar skaņas signālu. Skaļruņa jauda mainās no 1 līdz 20 vatiem.


Savienojumi

-Fiziskie savienojumi
Projektoriem ir dažādas ieejas (Audio, Video, Usb, Mic un daudzas citas), kā arī izejas (Audio, D-Sub). Pārbaudi, vai projektoru varēsi savienot ar nepieciešamajām ierīcēm.

-Bezvadu internets
Daļai projektoru pieejams arī WiFi jeb bezvadu interneta savienojums, tādējādi varēsi projektoru savienot ar, piemēram, savu viedtālruni.

Sazinies tiešsaistes čatā!
Ja Tev radušies jautājumi, izmanto tiešsaistes čatu, lai sazinātos ar mums! Vērts zināt arī par salīdzināšanas rīku, kurā vienlaicīgi vari salīdzināt līdz piecām precēm.