"Draugu loks"
Pievienojieties “Draugu lokam” un ietaupiet! Uzzināt vairāk

Labākie videoreģistratori – kā izvēlēties īsto?

1-labākie videoreģistratori
 
Foto: 1a.lv

Labs videoreģistrators ir spējīgs radīt augstas kvalitātes video ierakstus, kas palīdz noskaidrot, kas patiesībā noticis auto avārijas brīdī, kā arī pasargā Tevi no nepatiesiem apvainojumiem un apmelošanas CSNg un negodprātīgas rīcības gadījumā. Lai saņemtu maksimālu ieguvumu no šīs nelielās ierīces, nepieciešams izvēlēties to reģistratoru, kura funkcijas atbilst Tavām vajadzībām. Kā izvēlēties īsto ierīci un kam pievērst uzmanību? Uzzini raksta turpinājumā!

Videoreģistratoru veidi

Ir divu veidu videoreģistratori – uz priekšu vērstie un uz priekšu un aizmuguri vērstie. Priekšējie ieraksta to, kas redzams pa auto priekšējo vējstiklu, bet priekšējie-aizmugurējie ir objektīvu lēcu sistēma, kas ieraksta gan auto priekšā redzamo, gan skatu pa aizmugurējo vējstiklu.

Priekšējais skats

Priekšējā videoreģistratora pluss ir tas, ka šis ir vispopulārākais reģistratoru veids, tāpēc būs viegli atrast Tavam auto un budžetam piemērotāko. Mīnuss, savukārt, ir tas, ka, izmantojot šo ierīci, gadījumā, ja kāds stāvvietā ir apskādējis Tava auto aizmuguri, nebūs iespējams atrast vainīgo.

Priekšējais-aizmugurējais skats

Priekšējā-aizmugurējā videoreģistratora pluss ir tas, ka uzņemtajā video būs redzams gan tas, kas notiek auto priekšā, gan aizmugurē. Mīnuss, savukārt, ir sarežģītāka uzstādīšana – ja priekšējā reģistratora vadu ir viegli pašam noslēpt paneļa spraugās, tad priekšējā-aizmugurējā reģistratora aizmugurējās kameras vadu pašrocīgi paslēpt būs grūti, tam visdrīzāk būs nepieciešama profesionāļa palīdzība. Tāpat šāda tipa videoreģistrators ir dārgāks nekā viena objektīva ierīce. Starp citu, daži ražotāji, piemēram, Nextbase, piedāvā iegādāties objektīvus atsevišķi, lai vēlāk varētu papildināt jau esošo reģistratoru ar skatu otrā virzienā.

Uzņemtā video kvalitāte

Videoreģistratoru kameras attēla kvalitātes ziņā ir tādas pašas kā sporta kameras (piemēram, GoPro un citas), jo, tāpat kā šo kameru, arī videoreģistratoru uzņemtie materiāli vienmēr būs vismaz ar HD izšķirtspēju (1280 x 720 pikseļi), tomēr vairumā gadījumu attēls tiek uzņemts Full HD izšķirtspējā (1920 x 1080 pikseļi). Daži reģistratori spēj uzņemt pat 4K izšķirtspējas video (3840 x 2160 pikseļi), piedāvājot iespēju saredzēt pat vissīkākās detaļas.

Ērta reģistratora lietošana

Izvēloties videoreģistratoru, jāpievērš uzmanība arī tam, cik ērti būs to lietot. Tas ietver gan reģistratora montāžu, gan programmas uzstādīšanu un lietošanu, vadoties pēc ražotāja sniegtajām instrukcijām, gan arī cik viegli reģistratoru ir noņemt no stiprinājuma un pārnest uzfilmēto materiālu uz datoru vai virtuālo failu glabātavu, piemēram, iCloud, Samsung Cloud, Dropbox u.tml.
2-labākie videoreģistratori
Foto: Freepik.com

Kādām videoreģistratoru papildfunkcijām pievērst uzmanību?

Ekstrām nevajadzētu būt galvenajam izvēles faktoram, tomēr ir vērts papētīt, kādas vērtīgas papildfunkcijas piedāvā labākie videoreģistratori. Galvenās videoreģistratoru fīčas, kam pievērst uzmanību, ir:
  • G-force sensori – automātiski saglabā video fragmentus, kas uzņemti augsta gravitācijas spēka ietekmē (tipiski sadursmes laikā). Tas nozīmē – kadri, kas uzņemti avārijas laikā, būs pasargāti no pārrakstīšanas (pārrakstīšana notiek tad, kad reģistratora atmiņas kartē pietrūkst vietas, tāpēc tiek “rakstīts pāri” failiem). Funkcija pieejama lielai daļai reģistratoru, tostarp Navitel R300 GPS, Mio MiVue 826 un Garmin Tandem;
  • GPS – ļauj noteikt precīzu atrašanās vietu sadursmes brīdī. Šī funkcija (tāpat kā parastā auto GPS iekārta) parādīs arī maršrutu, pa kuru Tu brauci, un pārvietošanās ātrumu. Šī funkcija var būt noderīga, lai izmeklētu situāciju, un ir pieejama daudziem reģistratoru modeļiem, piemēram, 70Mai Dash Cam Pro Plus A500, Pioneer ND-DVR100, Navitel DVR CR900 un citiem;
  • stāvvietas režīms – videoreģistrators automātiski sāks filmēšanu, ja ar sensoru palīdzību tiks uztverta sadursme, kamēr auto ir novietots stāvvietā. Parocīgi, lai noteiktu, kurš ir saskrāpējis Tavu auto garāmbraucot vai iebuktējis sānu stāvvietā. Šo funkciju piedāvā Garmin Mini, Neoline G-TECH X74, BlackVue DR590-1CH un citi reģistratori;
  • Wi-fi – bezvadu interneta savienojums ļauj uzņemtos videomateriālus no kameras pārnest uz datoru bez vajadzības videoreģistratoru nest istabā. Daži reģistratori, pateicoties wi-fi funkcijai, ļauj blakus esošā datora, planšetes vai telefona ekrānā skatīties materiālu, kas tiek uzņemts reāllaikā. Šī funkcija ir pieejama tādiem videoreģistratoru modeļiem kā Navitel RE900 Combo, Pioneer VREC-DZ700DC, Xiaomi Mi 1S Wi-Fi QDJ4032GL un citiem.
Šīs papildfunkcijas tāpat kā pats videoreģistrators ir radītas Tavām ērtībām un maksimālai drošībai, ja gadījusies nelaime uz ceļa, un tās ir visai praktiskas un noderīgas.
3-labākie videoreģistratori
Foto: Pexels.com

Citas videoreģistratoru fīčas

Līdztekus minētajām papildfunkcijām, kas viena vai vairākas sastopamas lielākajai daļai videoreģistratoru, ir vēl dažas citas fīčas, ko piedāvā tikai paši labākie videoreģistratori.

Reģistrators ar aplikāciju

Videoreģistrators, kam kā papildu fīča ir arī speciāla aplikācija, ļaus saglabāt uzņemtos kadrus telefonā vai planšetē. Tiesa, materiālus var pārcelt no reģistratora uz datoru arī bez aplikācijas palīdzību, bet, piemēram, ar atmiņas karti, taču ar aplikāciju to izdarīt ir ērtāk. Kādēļ pārnest uzņemtos video no reģistratora uz citu ierīci? Lai pasargātu uzņemtos kadrus no riska tikt pārrakstītiem, līdz ar to – dzēstiem. Pat, ja Tu šo procedūru neveic ikdienā, noteikti to izdari uzreiz pēc tam, ja būs gadījies iekļūt avārijā.

Balss kontrole

Daži reģistratori, tostarp Garmin un Nextbase jaunākie modeļi, ir pieejami ar balss asistenta Alexa funkciju. Tā ļauj strādāt ar reģistratoru bez vajadzības tam pieskarties, piemēram, aicināt sākt vai pārtraukt filmēšanu. Tiesa, šī fīča tipiski ir pieejama premium klases videoreģistratoriem, kas maksā 100+ eiro.

SD atmiņas karte

Visi reģistratori izmanto atmiņas karti, kur uzglabā uzņemtos kadrus. Un visi reģistratori veic materiālu ierakstīšanu “uz riņķi” – kad atmiņas kartē beidzas vieta, jaunais materiāls tiek rakstīts “pa virsu” iepriekšējam, izdzēšot vecāko. Daži videoreģistratoru modeļi ir aprīkoti ar SD atmiņas karti, lai izvairītos no šādām situācijām. Ja SD atmiņas karte jāpiepērk atsevišķi, iesakām izvēlēties 6. vai augstākas klases karti, kas nodrošinās kvalitatīvu kadru ierakstu uzglabāšanu bez pārrāvumiem un kvalitātes zudumiem.
4-labākie videoreģistratori
Foto: Pixabay.com

Uzstādīšana

Visiem reģistratoriem ir strāvas padeves vads, kas jāiesprauž auto cigarešu “piepīpētājā”. Šo vadu garums var būt no 1,4 līdz 6 metriem. Ja negribi, lai vads staipītos acu priekšā, izvēlies modeli ar garāku vadu un “laid” to gar vējstikla rāmi un paneļa malu. Tāpat ir vērts apsvērt domu par videoreģistratora iemontēšanu auto salonā, lai vadi nav redzami vispār, bet šim nolūkam visdrīzāk būs nepieciešama profesionāļu palīdzība. 

Labākie videoreģistratori pieejami internetā

Tagad, zinot, kam pievērst uzmanību un pēc kā vadīties, izvēloties videoreģistratoru savam auto, vari ar pārliecību apskatīt veikalu piedāvājumu. Ieskaties arī 1a.lv interneta veikala videoreģistratoru sadaļā - varbūt tieši šeit atradīsi sev piemērotāko ierīci!

Videoreģistrators Esperanza Extreme

Videoreģistrators Esperanza Extreme

13,53 / gab.
Videoreģistrators Navitel R300 GPS

Videoreģistrators Navitel R300 GPS

Ātra piegāde
Noliktavā
Videoreģistrators Xiaomi Mi 1S Wi-Fi QDJ4032GL

Videoreģistrators Xiaomi Mi 1S Wi-Fi QDJ4032GL

Videoreģistrators Navitel R650

Videoreģistrators Navitel R650

67,99 / gab.
Ātra piegāde
Noliktavā
Videoreģistrators Xiaomi 1S/D06

Videoreģistrators Xiaomi 1S/D06

Noliktavā
Videoreģistrators BlackVue DR590-2CH

Videoreģistrators BlackVue DR590-2CH

175,00 / gab.
Videoreģistrators Esperanza Extreme

Videoreģistrators Esperanza Extreme

13,53 / gab.
Videoreģistrators Navitel R300 GPS

Videoreģistrators Navitel R300 GPS

Ātra piegāde
Noliktavā
Videoreģistrators Xiaomi Mi 1S Wi-Fi QDJ4032GL

Videoreģistrators Xiaomi Mi 1S Wi-Fi QDJ4032GL