Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Līmplēves logiem – viss, kas par tām jāzina

Foto: fivesixthreedays, reshot.com

Uzlabojumi mājās, birojā vai mašīnā var būt dārgi, ja to uzticat profesionālim. Ko darīt, ja ir ierobežots budžets šādiem darbiem? Dari pats! Viens no vienkāršākajiem uzlabojumiem, ko pats var izdarīt, ir dekoratīvās līmplēves logiem.
 
Logu plēve nodrošina gan dekoratīvu, gan funkcionālu pielietojumu visā mājā. Opciju pārzināšana var palīdzēt izlemt, kurš veids Tev derēs vislabāk, un, ievērojot detalizētas instalēšanas instrukcijas, tā jau no pirmās dienas izskatās lieliski.

Kādēļ izvēlēties līmplēvi logiem?

Temperatūras kontrolei

Vai Tavi logi ielaiž pārāk lielu vasaras saules karstumu? Vai ziemas lielais sals, šķiet, iesūcas tieši caur stiklu? Ja, mainoties gadalaikiem, ir jāizvairās no noteiktām mājas vietām, ir pienācis laiks atgūt vietu, kontrolējot temperatūru – bez nepieciešamības pēc dārgiem aizkariem un logu apstrādes, kas bloķē Tavu skatu.
 
Līmplēves logiem var palīdzēt norobežot logus no pārmērīga karstuma un aukstuma, lai Tu varētu baudīt dabiskās gaismas skaistumu visu gadu. Logu plēves ielaiž tik ļoti nepieciešamo gaismu, vienlaikus atstarojot lielu daļu saules siltuma no mājas, tāpēc vasarā telpā saglabājas vēsums.
 
Tajā pašā laikā tās bloķē līdz pat 99 % kaitīgo UV staru, nebloķējot skatu ārā pa logu. Aukstā klimatā logu plēves uzlabo izolāciju, lai saglabātu telpā esošo silto gaisu.

Uzlabo drošību

Ielaušanās. Dabas katastrofas. Neatkarīgi no trieciena cēloņa, stikla durvis un logi ir neaizsargāti pret bojājumiem. Tu nevari kontrolēt noziedzību, nelaimes gadījumus vai laika apstākļus, bet Tu vari iegūt papildu aizsardzības slāni – tādu, kas praktiski nav redzams. 
 
Drošības logu plēves padara stiklu stiprāku un satur kopā sadragātus gabalus, palīdzot gan cilvēku, gan īpašumu pasargāt no iebrucēju radītām briesmām, bargiem laika apstākļiem un stikla šķembām. 
Drošības plēve apgrūtina ielaušanos caur stikla durvīm un logiem. Tā vietā, lai ātri sasistu stiklu un kaut ko nozagtu, topošais laupītājs sastapsies ar logu, kas nepadosies ātri un klusi. Un jo ilgāku laiku prasīs ielaušanās, jo vairāk laika būs, lai sagaidītu palīdzību.
 
Neatkarīgi no tā, kāpēc stikls tiek saplēsts, drošības logu plēves var palīdzēt samazināt traumu risku, lidojot stiklam. Šīs mikro slāņainās un plīšanas izturīgās plēves notur fragmentus vietā – tur, kur tie nevar kaitēt tavai ģimenei vai mantām.
 

Foto: Max Vakhtbovych, pexels.com

Līmplēves logiem un to veidi

Dekoratīvās līmplēves

Šīs izturīgās, viegli uzstādāmās poliestera plēves vienkāršas stikla virsmas pārveido arhitektūras veidojumos, izmantojot dažādus dizaina modeļus un krāsas, kuras iedvesmojuši tradicionālie iegravētie un grieztie stikli. Tās ir ideāli piemērotas foajē, ieejām, starpsienām, dušas durvīm, verandām un citām stikla virsmām.
 

Sauli atstarojošas

Ja Tu uzņem enerģiju no dabiskās gaismas, tad vēlēsies pilnībā izmantot saulainās telpas priekšrocības savā mājā. Bet, ja šī gaisma ir pārāk spilgta un liek Tev aizvērt aizkarus vai žalūzijas, tad ir jāpadomā par gaismas atstarošanu.
 
Līmplēves logiem kontrolē pārmērīgu apgaismojumu, tāpēc vari baudīt gaismu bez diskomforta un nepatīkama spilgtuma. Redzi savu grāmatu vai ekrānu skaidri, nenogurdinot acis. Strādā, atpūties vai izklaidējies saulē komfortabli.
 

Foto: tcboncore, reshot.com

Spoguļplēves

Šāda plēve nodrošina lielisku risinājumu tiem, kuri vēlas saglabāt privātumu dienas laikā. Tā plēves puse, kas ir pakļauta visaugstākajam gaismas līmenim, ir tā puse, kas iegūst atstarojošo izskatu. 
Tie, kuri dienas laikā ies garām stiklam, redzēs savu atspulgu, savukārt skats no iekšpuses tiks saglabāts un būs redzams tikai neliels loga tonēšanas efekts.
 
Plēve arī ir veidota tā, lai nodrošinātu lielisku gaismas caurlaidību, kas nozīmē, ka, lai arī tā bloķēs skatu no ārpuses, tā netraucēs saules gaismai iziet cauri stiklam un iekļūt Tavā mājā.

Kā pareizi uzklāt līmplēvi?

Dzīvojamo ēku logu plēvei ir divi galvenie veidi: pašlīmējošas un bez lipīgās daļas, kas ar statisko saķeršanos turas pie stikla. Katram tipam ir plusi un mīnusi, kurus ir vērts apsvērt, pirms pirkšanas:
 • Pašlīmējošā
0,2 mm plāna poliestera plēve, kas stingri salīp ar stiklu. Tā ir piemērota pastāvīgam, aizsargājošam risinājumam un bieži ir lētāka nekā nelīpošā plēve. Ar to ir sarežģītāk strādāt, grūtāk noņemt un to nevar izmantot atkārtoti.
 • Līmplēve bez lipīgās daļas
0,8 mm bieza vinila plēve, ar kuru viegli strādāt gan uzstādīšanas, gan noņemšanas laikā. Plēvi var atkārtoti izmantot, taču tā ir mazāk caurspīdīga un statiskās īpašības piesaista vairāk putekļu. 
Līmplēves logiem noteikti nevajadzētu likt, kad temperatūra ārā ir zemāka par 4 grādiem, jo plēves lipīgā daļa var sasalt pirms paspēj to uzlikt. Tāpat plēves uzklāšanas procesā vajadzētu izvairīties no tiešiem saules stariem, jo uzklāšanas šķīdums var pārāk ātri iztvaikot.
 

Foto: topntp26, freepik.com

Nepieciešamās lietas līmplēves uzklāšanai:
 • pudele ar izsmidzinātāju;
 • tīrs ūdens – 1 litrs;
 • bērnu šampūns;
 • žilete;
 • plastmasas slotiņa;
 • papīra dvieļi;
 • mikrošķiedras lupatiņa;
 • lineāls;
 • kancelejas nazis (papildu asmeņi, ja jāgriež vairāk par 10 metriem).

Līmplēves uzklāšanas process

1. Sagatavo tīrīšanas šķīdumu

Pudelē sajauc pustējkaroti bērnu šampūna ar ūdeni.
 

2. Notīri stiklu

Neizmanto tipiskus stikla tīrīšanas līdzekļus, kas satur amonjaku. Amonjaks nojauc līmes un akrila, pret skrāpējumiem izturīgu loga plēves slāni, veicinot neveiksmīgu plēves uzlikšanu. Bagātīgi izsmidzini sagatavoto šķīdumu uz stikla un noslauki ar mikrošķiedras lupatiņu.
 

3. Izmanto žileti

Lai nokasītu visus pielipušos gružus, vispirms to pārbaudot neuzkrītošā vietā, lai pārliecinātos, ka tā neskrāpē stiklu. Vēlreiz izsmidzini šķīdumu un noslauki atlikušos netīrumus. Izmanto papīra dvieli, lai noņemtu lieko mitrumu malās un stūros. 
 

4. Nogriez loga plēvi

Izmēri un nogriez loga plēvi tā, lai katrā pusē tā būtu par 5 mm lielāka nekā stikla virsma. Izmanto taisnu malu, lai pārliecinātos, ka griezumi ir taisni, it īpaši, ja plēvei ir dekoratīvs raksts.
 
Padoms: Plēve var notrulināt naža asmeni un neass asmens var to ieplēst. Katru reizi, kad tiek nogriezti vairāk kā 3 metri, nomaini jaunu asmeni.
 
5. Samitrini logu
Bagātīgi izsmidzini tīrīšanas šķīdumu pa visu loga virsmu. Pārliecinies, ka nav sausu vietu, un, ja šķīdums sāk izžūt, tad pirms plēves uzklāšanas izsmidzini vairāk šķīduma.
 
Foto: ruslan_ivantsov, freepik.com
 

6. Noņem plēves aizsargslāni

Samitrini pirkstu galus ar šķīdumu, lai uz plēves nepaliktu pirkstu nospiedumi. Ar naga galu no viena stūra sāc atdalīt plēves aizsargslāni. Pa diagonāli to velkot nost, uzmidzini lielu daudzumu tīrīšanas šķidruma uz lipīgās puses. Neļauj plēvei sarullēties. 
 
Padoms: Izmantojot loga plēvi bez līmes pārklājuma, nav nepieciešams to samitrināt, kamēr loga virsma ir pietiekami slapja.
 

7. Uzklāj plēvi

Pārliecinies, ka gan plēves lipīgā puse, gan loga virsma ir rūpīgi samitrināta ar tīrīšanas šķīdumu, jo tas ļaus pārvietot plēvi un novietot to vietā, pirms tā sāk pielipt pie loga. Turot plēvi aiz stūriem, tās mitro pusi piespied pie loga, sākot no augšas un izlīdzinot virzies uz leju. Novieto plēvi tā, lai visās pusēs būtu vienāds pārklāšanās daudzums.
 

8. Samitrini un izlīdzini

Samitrini to plēves pusi, kas tagad ir vērsta pret tevi, bagātīgi izsmidzinot tīrīšanas šķīdumu pa visu virsmu. Sākot ar centru, izmantojot plastmasas slotiņu un stingru spiedienu, gaisa burbuļus un lieko šķīdumu nobīdi uz loga plēves malām. Atkārto procesu visos virzienos, atbrīvojoties no pēc iespējas vairāk gaisa un mitruma. Ja slotiņa vairs tik labi neslīd, uzmidzini vairāk šķīduma. Noslauki mitrumu gar malām ar papīra dvieli.
 
Foto: Nathan Cowley, pexels.com
 

9. Nogriez liekās malas un vēlreiz izlīdzini

Izmantojot lineālu un nazi, nogriez lieko plēves daļu gar loga malām. Katrā pusē atstāj 1 mm atklātā stikla apmali, lai ļautu stiklam termiski izplesties un uzsūkt atlikušo mitrumu. Kad esi apgriezis visas malas, vēlreiz izsmidzini uz plēves tīrīšanas šķīdumu un ar ļoti stingru spiedienu izvelc atlikušo šķīdumu. Noslauki lieko šķīdumu gar malām ar papīra dvieli.
 
Padoms: Var paiet vairākas dienas, līdz loga plēve pilnībā izžūst. Tā var izskatīties pienaina vai miglaina līdz pat nedēļai. Šajā laikā nemēģini to pārvietot vai tīrīt.
 
Neatkarīgi no tā, vai tas ir dekoratīvs akcents, funkcionāls aizsargs vai abi, līmplēves logiem ir salīdzinoši lēts veids, kā uzlabot mājas arhitektūras īpašības, neprasot palīdzību profesionālim. Izvēlies pareizo no 1a.lv interneta veikala un pats to perfekti uzklāj.
Plēve Guoxin Hongda Adhesive Film 5518 90cmx15m Mosaic

Plēve Guoxin Hongda Adhesive Film 5518 90cmx15m Mosaic

Plēve Venilia Decor Gekkofix Adhesive Film 10123 45cmx15m Toulon

Plēve Venilia Decor Gekkofix Adhesive Film 10123 45cmx15m Toulon

Plēve Venilia Decor Gekkofix Adhesive Film 11823 45cmx15m Nizza

Plēve Venilia Decor Gekkofix Adhesive Film 11823 45cmx15m Nizza

Plēve Guoxin Hongda Adhesive Film Uni White 45cmx15m

Plēve Guoxin Hongda Adhesive Film Uni White 45cmx15m