"Draugu loks"
Pievienojieties “Draugu lokam” un ietaupiet! Uzzināt vairāk

MĪKSTO MĒBEĻU TĪRĪŠANA – SOLI PA SOLIM

 
Foto: Unsplash.com
 
Laiks uzfrišināt mājokli! Tavs dīvāns, klubkrēsls vai citas mēbeles noteikti jau sen gaida šo dienu. Putekļi un dažādi traipi ir mīksto mēbeļu lielākie ienaidnieki, jo, pavisam nemanot, tie piezogas un atbrīvoties nemaz nav tik viegli. Lasi rakstu un uzzini padomus, kā veikt mīksto mēbeļu tīrīšanu!

Kā pareizi veikt tīrīšanu

Mājīguma sajūta un komforts – tas noteikti raksturo mīkstās mēbeles. Iekrist ērtā dīvānā pēc garas darba dienas, šķiet kā labākā sajūta pasaulē. Lai mēbeles labi kalpotu, par tām ir jārūpējas. Kā tās pareizi kopt? Ir dažādi risinājumi.
 
Ja uz mēbelēm nav traipi, tas nenozīmē, ka kopšana nav nepieciešama, jo dažādi gruži uzkrājas tāpat. No tiem vislabāk varēsi atbrīvoties ar sausu birsti un putekļsūcēju. Kārtīgi izsūc arī savienojuma vietas, bet pirms tam atceries pārbaudīt, vai tajā nav iekritusi kāda sen pazudusi manta.
 

Traipu tīrīšana

Mīkstās mēbeles parasti ir vieta, kur tiek pavadīts daudz laika – skatoties televizoru, spēlējot galda spēles, tērzējot ar draugiem un svinot svētkus. Pavisam loģiski, ka reizēm gadās kāds neveikls moments un uz mēbelēm izlīst dzēriens, uzkrīt ēdiens vai kā citādi tas tiek nosmērēts. Turpini lasīt un uzzini padomus, kas palīdzēs tikt galā ar traipiem!
 
Foto: Freepik.com
 
Pirms sākt tīrīšanas darbus noteikti apskati ražotāja norādījumus instrukcijā vai etiķeti, tajā jābūt apzīmējumiem, pēc kuriem varēsi saprast kādu metodi izmantot. Skaidrojumus atradīsi tabulā!
 
Apzīmējums Skaidrojums
“Water-based cleaner" – izmantot tikai uz ūdens bāzes ražotos līdzekļus
“Solvents” – neizmantot ūdeni, tikai šķīdinātājus
W/S  “Water-based cleaners and solvents” – var izmantot abu veidu tīrīšanas līdzekļus
Kopšana jāveic tikai ar putekļsūcēju un nedrīkst izmantot iepriekšminētos tīrīšanas līdzekļus
 
Tīrīšanas process:
 • Traipus būtu ieteicams mēģināt tīrīt uzreiz, bet neberzt, lai tie nepaspēj iesūkties dziļāk audumā.
 • Ekoloģiskāks variants ir tīrīt traipus ar sodu, lielākajai daļai audumu tā ir piemērota. Uz mitra traipa uzber sodu, atstāj to aptuveni uz 20 minūtēm, lai tā uzsūc visu mitrumu. Un pēc tam savāc sodu ar putekļsūcēju, izmantojot uzgali ar birstīti.
 • Ja soda nepalīdz vai nav audumam piemērota, vari izmanto ķīmiskos tīrīšanas līdzekļus. Ja traipu tīri ar šķīdinātāju, pēc tam obligāti izvēdini telpas. Tāpat kā sodu, arī citus tīrīšanas līdzekļus pirms tam izmēģini uz pavisam neliela laukuma.
Mēbeles ar ādas pārvalku kopt būs daudz vieglāk. Lai atbrīvotos no putekļiem un netīrumiem, nosūc mēbeli ar putekļsūcēju un pēc tam to notīri ar tīrā ūdenī vai ziepjūdenī iemērktu mitru lupatu. Ar speciāliem tīrīšanas līdzekļiem un sodu to tīrīt nav nepieciešams. 
 

Tīrīšana ar tvaiku

Materiāli ir ļoti dažādi un ne vienmēr konkrēto traipu ar kādu no iepriekšminētajām metodēm izdosies iztīrīt. Ar tvaika tīrītāju rezultāts būs efektīvāks, jo mitrums un karstums spēj labāk iznīcināt traipus. Bet ņem vērā, ka ne visas mīkstās mēbeles var tīrīt ar tvaiku, īpaši piesardzīgam jābūt ar ādas, delikātajiem audiem vai ne auduma mēbelēm.
 1. Pirms kopšanas aplūko tvaika tīrīšanas instrukciju, kā arī mēbeles pārvalka apzīmējumus. Ar tvaiku vari tīrīt tikai, ja materiāla apzīmējums ir W un W/S. 
 1. Atbrīvojies no visiem gružiem un putekļiem ar putekļsūcēju.
 1. Ja centies atbrīvoties no traipiem, kas ir uz sēžamās daļas vai citā labi redzamā vietā, vispirms izmēģini tvaika tīrīšanu mazāk redzamā vietā, lai redzi, kā materiāls reaģē.
 1. Ieteicams būtu atvērt logus, lai gaiss labāk cirkulētu un ļaut mitrajai mēbelei izžūt aptuveni dienu, bet iespējams būs nepieciešams ilgāks laiks, atkarībā no telpas mitruma līmeņa (var izmantot arī ventilatoru).

Ādas vai auduma mīkstās mēbeles?

Foto: 1a.lv

 

Ādas mēbeles

 • Priekšrocības. Ādas mēbeles interjerā ienesīs greznu noskaņu, turklāt tās kalpos ilgi (protams, ja tiks pareizi koptas).
 • Trūkumi. Lielākas izmaksas gan pērkot mēbeli, gan rūpējoties par to. Lai gan tās lieliski izskatās un ir ērtas, ādas mēbeles ietekmē temperatūra. To vislabāk var izjust sēžot uz tā karstā vasaras dienā, sevišķi, ja dīvāns ir tumšā krāsā un uz tā spīd saules stari.

Auduma mēbeles

 • Priekšrocības. Auduma mēbeles tiek ražotas no dažādiem materiāliem, galvenokārt no sintētiskiem materiāliem, tāpat audums var būt dabīgo un mākslīgo materiālu sajaukums. Draudzīgāka cena kā ādas mēbelēm un plaša izvēle - formas, krāsas, formas. Tās iederēsies dažādos interjera stilos un ikviens varēs atrast savam mājoklim piemērotāko.
 • Trūkumi. Viens no būtiskākajiem mīnusiem ir sarežģītā kopšana. Auduma mēbelēs vairāk uzkrāsies putekļi un būs grūti iztīrīt traipus. Arī bērnu vai mājdzīvnieku nebēdnības noslēpt būs gandrīz neiespējami.
Der atcerēties, ka ne vienmēr var atbrīvoties no putekļiem un netīrumiem uz mēbelēm, sevišķi stūra dīvāniem un gadu gaitā uzkrātie putekļi atstās iespaidu uz veselību. Ja dīvāns, krēsls vai cita mīkstā mēbele ir nolietojusies, apskati 1a.lv interneta plašo mēbeļu klāstu. Atsvaidzini mājokli ar jaunām krāsām un dizainu!
Vitrīna Home4you Samira 13719, balta, 85.5x39.5x189.5 cm

Vitrīna Home4you Samira 13719, balta, 85.5x39.5x189.5 cm

24 mēn. bezprocentu līzings
Vannas istabas mēbeļu komplekts Riva SA63-9A, pelēka, 35 x 61.2 cm x 50 cm

Vannas istabas mēbeļu komplekts Riva SA63-9A, pelēka, 35 x 61.2 cm x 50 cm

24 mēn. bezprocentu līzings