Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

TOP bērnu dzimšanas dienas ballītes idejas

Foto: Vlada Karpovich, pexels.com
 
Vai Tavam mazajam ķiparam tuvojas dzimšanas diena un esat iecerējuši sarīkot neaizmirstamu bērnu ballīti pie sevis mājās? Lieliski! Pirms ķeries pie darba, iepazīsties ar mūsu, 1a.lv speciālistu, sagatavotajiem padomiem! Mūsu piedāvātās bērnu dzimšanas dienas ballītes idejas radīs prieku gan gaviļniekam, gan viesiem.

Svinību organizēšana soli pa solim

Svarīgākais priekšnoteikums, lai ballīte izdotos, ir laicīga un pārdomāta tās organizēšana. Neatliec veicamos darbus uz rītdienu! Sāc ar ideju ģenerēšanu, procesā iesaistot jubilāru un pārējos ģimenes locekļus. Kā iedvesmu un atskaites punktu izmanto mūsu bērnu dzimšanas dienas ballītes idejas - sākot ar tematiku un beidzot ar spēlēm un iespējām, kā izklaidēt arī vecākus!

Tematika

Arvien biežāk bērnu ballītēm tiek izvēlēta konkrēta tematika, kas atspoguļosies it visā - ielūgumos, ģērbšanās stilā, noformējumā un pat uzkodās. Nosakot tematiku, ballīte būs vizuāli gaumīgāka.
Lūk, dažas mūsu bērnu dzimšanas dienas ballītes idejas, kas šobrīd ir aktuālas:
 • safari;
 • pirāti un dārgumu medības;
 • kosmoss;
 • džungļi;
 • princeses;
 • krāsainais konfeti;
 • roboti;
 • džungļi;
 • cirks;
 • tutti frutti;
 • call of duty;
 • laumiņas;
 • vasaras gemplings;
 • zinātnieki;
 • zemūdens pasaule;
 • vienradži u. c.
Ja negribi specifisku tematiku, izvēlies vienu dominējošo toņu gammu! Tādējādi ietaupīsi savu laiku, jo veikt dekorāciju un atribūtu atlasi būs vienkāršāk - izvēlēsies tās, kas ir pieejamas attiecīgajās krāsās.
 

Foto: Steven Libranona, unsplash.com

Ielūgumi

Nākošais uzdevums ir ielūgumu sagatavošana un izsūtīšana. Lai arī ar elektroniskajiem ielūgumiem ir vieglāk, tomēr no papīra gatavotie ir vizuāli pievilcīgāki un kalpos arī kā skaista atmiņa no ballītes.
 

Kādu informāciju iekļaut ielūgumā?

 • Norises datumu, ierašanās laiku un vietu.
 • Ģērbšanās stilu atbilstoši tematikai, norises vietai (iekštelpās vai ārā) un aktivitātēm.
 • Datumu līdz kuram ir jāsniedz atbilde par ierašanos / neierašanos.
 • Jubilāra vēlmes par dāvanu (ja tādas ir).
 • Jubilāra vecāku telefona numuru detaļu precizēšanai.
Vēlams ielūgumu viesiem pasniegt ne vēlāk kā mēnesi pirms pasākuma, taču jo ātrāk jo labāk. Tā arī Tu ātrāk zināsi viesu skaitu un varēsi mierpilnāk sagatavoties. 

Dekorācijas

Noformējums ir būtiska bērnu ballīšu sastāvdaļa, jo rada dzīvesprieku, ļauj bērniem attīstīt fantāziju un palīdz iejusties izvēlētajos tēlos. Tematiskas dekorācijas vari iegādāties jau gatavas, gan arī pagatavot pašu spēkiem. Turpinājumā uzzini vairākas idejas foršam ballītes vizuālajam noformējumam!
 

1. Karodziņu virtenes

Karodziņu virtenes iederas ikvienā tematikā. Atliek tikai izvēlēties atbilstošas krāsas un rakstu! Vienkāršāks un lētāks variants ir papīra vai kartona virtenes, taču, ja mājās ir pieejama šujmašīna, iesakām pagatavot karodziņu virtenes no auduma. Tās nesabojāsies nelabvēlīgos laikapstākļos un būs lietojamas atkārtoti.
 
Foto: Vlada Karpovich, pexels.com
 

2. Pinjata

Pinjata ir no kartona un papīra veidota telpiska figūra, kas tiek piepildīta ar konfektēm vai veselīgākā variantā ar mazām spēļu mantiņām. To stingri piesien pie koka zara tā, lai tā karātos apmēram jubilāra acu augstumā. Tad jubilāram tiek aizsietas acis un iedota koka vālīte, ar kuru pinjata ir jāpārsit pušu, lai pildījums izbirtu. Šī tradīcija ir radusies Meksikā, taču 14. gadsimtā spāņi to ieviesa arī pie mums, Eiropā.
 
Vienkāršs veids, kā pagatavot pinjatu pašam:
 1. Piepūt lielāka izmēra balonu.
 2. Aplīmē to ar tualetes papīru, izmantojot PVA līmes un ūdens maisījumu. Atstāj nenoklātu balona apakšējo daļu. Apmēram 35 cm diametra apli atkarībā no tā, kādā izmērā būs pinjatas pildījums.
 3. Ļauj balonam kārtīgi nožūt, tad ar adatu to pārdur.
 4. Apaļo formu nokrāso sevis izvēlētā tonī un aplīmē ar aplikāciju papīru, kreppapīru, spīdumiem u. c. vai izveido figūru atbilstoši ballītes tematikai.
 5. Piepildi pinjatu ar saldumiem un papīra konfeti.
 6. Aizlīmē apakšējo caurumu ar stingrāku papīru;
 7. Figūras augšupē rūpīgi piestiprini striķi, aiz kuras pinjata tiks pakarināta.
Voilā, Tava svētku pinjata ir gatava! Šādas bērnu dzimšanas dienas ballītes idejas kalpo gan kā dekorācijas, gan aktivitāte, ko visi ar nepacietību gaida.
 
Foto: cottonbro, pexels.com
 

3. Fotostūrītis

Bērnu ballītes ir jāiemūžina arī pozitīvās fotogrāfijās. Lai kadri būtu skaisti, izveido fotostūrīti, kur uzņemt gan kopbildes, gan grupu bildes. Kas nepieciešams šādam fonam? Par pamatu izvēlies skaistāko mājokļa vai dārza stūrīti, tad papildini to ar ballītes tematikas dekorācijām: karodziņiem, folija baloniem, papīra šabloniem, plakātiem, pomponiem u. tml. Lai bildes būtu interesantākas un viesi varētu sastāties radošāk, papildini laukumu ar krēsliem vai stilīgu sofu!

Garšīgas un ātri pagatavojamas uzkodas

Svarīgākais punkts par ēdieniem bērnu ballītēs ir tas, lai uzkodas būtu aši paķeramas un apēdamas. Bērni vēlas spēlēties nevis ilgi sēdēt pie galda, tādēļ piedomā, lai ēdienu var ātri apēst skrienot garām galdam. Izmēģini kādu no mūsu receptēm!
 

Foto: Fu Zhichao, pexels.com
 

1. Picu rullīši

Līdzīgi kā mini piciņas, taču ērtāk pagatavojami. Uz galda izrullē rauga vai kārtaino mīklu taisnstūra formā! Apsmērē to ar tomātu mērci vai tomātu biezeni. Pa virsu ber smalkos gabaliņos sagrieztu desu un sarīvētu sieru. No viena gala mīklu sarullē garā desā, tad ar asu nazi to sagriezt 23 cm lielos gabaliņos un ar platāko virsmu kārto uz cepešpannas. Cep cepeškrāsnī ventilatora režīmā 200 °C līdz picu rullīši ir zeltaini brūni!
 

2. Augļu iesmiņi

Uz garā koka iesmiņa kārto dažādus, kubiciņos sagrieztus, augļus un ogas, piemēram:
 • zemenes;
 • mellenes;
 • vīnogas;
 • ananāsu;
 • meloni;
 • kivi u. c.
Ne tikai veselīgi, bet arī krāsaini!
 

3. Mini sviestmaizes

Ņem tostermaizes kantainās šķēles, apsmērē tās ar kausēto vai svaigo sieru. Kārto desas vai kūpinātas gaļas šķēles, salātlapas, svaigu gurķi. Noslēdz ar otru maizes šķēli, kas arī ir apsmērēta ar sieru. Šķēli sagriezt četrās daļās un katrā iespraud pa dekoratīvajam irbulītim!
 

4. Musli glāzītes

Vislabāk izskatīsies nelieli caurspīdīgi trauciņi, taču var izmantot arī vienreizlietojamās papīra glāzītes. Apakšā ber nelielu kārtu musli, tad bezpiedevu vai saldinātu jogurtu un svaigas ogas pēc izvēles vai sezonalitātes: mellenes, zemenes, kazenes, avenes u. c. Atkārto secību līdz trauciņš ir piepildīts!
 

5. Popkorna tūtiņas

Izvēlies dažādu garšu popkronu un sapildi to papīra konusiņos vai nelielos kartona trauciņos, kas atgādinās kino teātros nopērkamās turzas. Tā katrs paņems savu porciju, nevis ēdīs no lielās bļodas.
 

Foto: Patricia Paixao, pexels.com
 

6. Pankūku tornīši

Sacep mazas amerikāņu stila pankūkas apmēram 5 cm diametrā. Veido torni ar divām vai trim pankūkām, ko sastiprini ar dekoratīvo irbulīti, kuram galā ir uzsprausta svaiga odziņa.

Interesantas aktivitātes un spēles

Bērni ir enerģijas pilni. Lai ballīte “neizietu no rāmjiem”, sagatavo vairākas spēles un izklaides iespējas!
Ārpakalpojumu piedāvātās aktivitātes:
 • sejiņu apgleznošana;
 • piepūšamās atrakcijas;
 • lielie burbuļi;
 • zinātnes šovs ar eksperimentiem;
 • radošās meistarklases, piemēram, batikošana, lūpu krāsu pagatavošana, sveču liešana u. c.;
 • animators ballītes tematikā, kurš spēles novadīs Tavā vietā.
 

Foto: Lukas, pexels.com
 
Ja jums mājās jau ir basketbola grozs, futbola vārti, batuti u. c. sporta un izklaides inventārs, arī tas noderēs. Taču tikai uz to nevajadzētu paļauties, tādēļ izmanto arī kādu no mūsu piedāvātajām spēlēm!
 

1. Vingrošana

Nepieciešams: 0,5kg hanteles, fitnesa paklājiņi, mazās vingrošanas bumbas hula hoop riņķi u.tml.
 
Ja jubilārs ir sporta mīlis un ballītes gaitā ir paredzēts uzspēlēt kādu sporta veidu, pirms tam der kārtīgi izstaipīties. Novadi bērniem vingrošanu jestras mūzikas pavadībā, izmantojot dažādu inventāru!
 
Foto: Lena Helfinger, pexels.com
 

2. Papīra slēpes

Nepieciešams: vairākas A4 formāta lapas, platā līmlente un divi vienādi šķēršļi.
 
Aktivitāte ir veicama iekštelpās uz līdzenas grīdas. Sadali bērnus divās vienādās komandās un lūdz izdomāt komandas nosaukumu. Tikmēr sagatavo stafetes laukumu, ar līmlenti novelkot starta līniju un atkarībā no pieejamās platības, novieto šķēršļus vismaz 2 m atstatumā vienu no otra. 
 
Katra komanda nostājas pie starta līnijas tā, ka katrs dalībnieks ir viens aiz otra. Priekšā pirmajiem bērniem uz grīdas noliec katram divas lapas. Pēc starta signāla bērns kāpj virsū uz lapas un it kā slēpojot, dodas šķēršļa virzienā, tad apkārt tam un atgriežas pie starta līnijas, nododot stafeti nākošajam komandas biedram. Uzvar ātrākā komanda.
 

3. Glezna

Nepieciešams: A2 izmēra papīra lapa vai gleznošanas audekls, guaša krāsas, otiņas, ūdens trauki.
 
Novieto papīru vai audeklu uz atsevišķa galda, blakus noliec krāsas un pārējos gleznošanas piederumus. Aicini viesus pa vienam doties pie galda un uzzīmēt novēlējumu jubilāram. Tas var būt jebkas, kas vien bērniem ienāk prātā.

Foto: Charles Parker, pexels.com
 

4. Burtu rēbuss

Nepieciešams: excel vai cita līdzīga programma, printeris, rakstāmpiederumi.
 
Excel lietotnē sagatavo apmēram 9 x 9 mazu rūtiņu laukumu. Horizontāli un vertikāli saraksti dažādus vārdus, kas saistās ar ballītes tematiku. Šos vārdu uzraksti arī zem iezīmētā kvadrāta. Tukšajās rūtiņās saraksti dažādus burtus, lai pilnībā visi laukumi ir aizņemti. Izprintē burtu rēbusu! Katram bērnam pasniedz rakstāmpiederumu un vienu lapu ar rēbusu. Uzvar tas, kurš visātrāk atradis visus vārdus!
 
Ja slinkums burtu rēbusu gatavot pašiem, pameklē jau gatavus internetā! Tiesa, tie visticamāk, ka būs atrodami tikai angļu valodā.

Idejas vecāku izklaidēšanai

Nereti uz bērnu ballītēm dodas līdzi arī viesu vecāki. Kā izklaidēt viņus? Iekārto mājīgu atpūtas stūrīti ar ērtiem dīvāniem un 18+ dzērienu galdu. Tā būs patīkama vieta savstarpējām sarunām. 
 
Vecāki labprāt noraudzīsies arī bērnu aktivitātēs, taču pamatā viņi ballītes laiku var izmantot atpūtai, kad nav jāuztraucas par to, vai visiem pietiek uzkodas un ir interesanti.

Foto: Askar Abayev, pexels.com

Kā samazināt ballītes izmaksas?

Jā, arī mēs apzināmies, ka bērnu dzimšanas dienas ballītes idejas mēdz būt ievērojami finansiālie tēriņi. 
Kā samazināt izmaksas, ja budžets ir ierobežots?
 • Viesu skaits 
Zinot kopējo budžetu, padomā, kāds ir maksimālais viesu skaits, lai finanses pietiktu garšīgam uzkodu galdam, aktivitātēm un arī dekorācijām. Tad aprunājies ar jubilāru un paskaidro, cik draugus var uzaicināt.
 • Vadi aktivitātes pats
Nolīgt ārpakalpojumu sniedzējus ir krietni dārgāk nekā sagatavot un novadīt spēles pašu spēkiem. Daļu no aktivitātēm, piemēram, lielo burbuļu šovu var darīt arī paši, nomājot tikai nepieciešamo inventāru.
 • Pagatavo uzkodas mājās
Pasūtīt picas vai jau gatavas uzkodas ir ērtāk, taču dārgāk. Sarūpē ēdiena sagataves jau iepriekšējā vakarā, lai ballītes dienā celtu galdā pašu sagatavotas uzkodas un bezalkoholiskos dzērienus!
 • Dekorācijas kā daļa no dāvanas
Lai ietaupītu naudu, ielūgumā norādi, ka jubilārs priecāsies, ja katrs no viesiem sarūpēs kādu tematisku dekorāciju, piemēram, balonu, papīra bumbas vai konfeti.
 
Arī izvēloties svinības mājās, Tu ievērojami ietaupīsi, jo nevajadzēs maksāt par telpu īri. Taču mūsu galvenais ieteikums ir sākt domāt par ballītes norisi jau laicīgi, lai sakrātu naudiņu un iegādātos visu nepieciešamo tad, kad veikalā ir atlaides. Ieskaties arī mūsu svētku atribūtu sadaļā!
 
Vai Tev patika un šķita noderīgi mūsu ieteikumi? Dalies ar šo rakstu savos sociālajos tīklos un ļauj iedvesmoties arī citiem!
Komplekts Colorino 15950PTR, daudzkrāsains

Komplekts Colorino 15950PTR, daudzkrāsains

Pieejama noliktavā
Sporta rotaļlieta Basketball

Sporta rotaļlieta Basketball

Pieejama noliktavā
Folijas balons Party&Deco, zelta

Folijas balons Party&Deco, zelta

Folijas balons Party&Deco, rozā

Folijas balons Party&Deco, rozā

4,13 / gab.
Iztirgošana
Pieejama noliktavā
Ūdens bumbas Water bomb, daudzkrāsains, 37 gab.

Ūdens bumbas Water bomb, daudzkrāsains, 37 gab.

Pieejama noliktavā