Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Atpūta pie dabas: ko ņemt līdzi uz kempingu

Foto: Pexels.com/ Andrea Piacquadio
 
Vakariņas, kas pagatavotas uz ugunskura, sarunas līdz vēlai naktij, kopā būšanas sajūta un prieks, ko sniedz pie dabas pavadītais laiks ir tas, kas paliek siltākajās atmiņās no kempingiem. Taču nereti problēmas sagādā jautājums – ko ņemt līdzi uz kempingu? Lasi rakstu un uzzini, ko noteikti nevajadzētu aizmirst paņemt līdzi šajā piedzīvojumā, ņemot vērā, ka nāksies izkāpt no komforta zonas un izbaudīt dabas pieskārienu. 

Kempingu veidi – izvēlies sev tīkamāko

Kempinga definīcija dažādās pasaules valstīs ir atšķirīga. Tradicionāli kempings nozīmē nakšņošanu neliela izmēra mājiņās ar kopējām labierīcībām visam kempingam, taču citviet to saprot kā vietu kempinga teritorijā, kur novietot telti vai treileri.
 
Kopsaucējs abām definīcijām ir tas, ka tas ir nakšņošanas veids ar minimālām ērtībām. Tā būs lieliska naktsmītne aktīviem cilvēkiem, kuru sirdslieta ir tūrisms, vai ģimenēm, kas vēlas doties garākos izbraucienos vai pārgājienos ārpus ierastās vides. 

Kempingi ar teltīm vai guļamtīkliem

Daudziem nakšņošana teltī asociējas ar ko neērtu, bailēm no kukaiņiem un minimālu komfortu. Taču, ja esi padomājis par niansēm, šis nakšņošanas veids var būt patiešām ērts un tas sniegs baudu gan ķermenim, gan prātam. Pirms došanās kempingā ar telti, pārliecinies par vietu, kur šo telti varēsi uzsliet.
 
Ceļojot Latvijas robežās, vari painteresēties par kempinga vietām un to sniegtajām iespējām, taču telts vietu noteikti varēsi atrast arī bez lielas iepriekšējas izpētes. Svarīgi, lai netālu no telts vietas būtu pieejama malka un ūdens. Kā arī nepieciešams painteresēties, vai negrasies apmesties blakus dzīvnieku takām, lai nakts stundā negadās satikt kādu nelūgtu viesi. 
 
Foto: Pexel.com/ Todd Trapani

Nianses, kas jāievēro, nakšņojot teltī: 

 • Izvēlies kvalitatīvu aprīkojumu, ko ņemt līdzi uz kempingu – telti, guļammaisu, spilvenu, piepūšamo matraci. Svarīgi, lai tie būtu veseli un nelaistu cauri ūdeni, vai no matrača neplūstu ārā gaiss. 
 • Izvēlies piemērota izmēra telti – diviem cilvēkiem labāk izvelēties trīsvietīgu telti, lai būtu vietas arī līdzi paņemtajām mantām
 • Neatliec telts celšanu uz pašu vakaru – centies to izdarīt dienas gaismā
 • Vienmēr turi teltij aizvērtu sietiņu, lai tajā nesalīstu kukaiņi, kas vēlāk var traucēt miegu
 • Parūpējies, lai telts sienām nekas nepieskaras, ne no iekšpuses, ne ārpuses, jo tas samazina ūdens necaurlaidību un lietus gadījumā šajās vietās var sākt sūkties ūdens 

Nakšņošana kempinga mājiņās

Ja pēc garas pārgājiena vai laivošanas dienas nevēlies nakšņot teltī, taču šis piedzīvojums ir plānots vairākām dienām, izvēlies nakšņošanu kempinga mājiņās. Mūsdienās tā ir ļoti populāra nakšņošanas vieta, īpaši gada siltajā periodā.
 
Turklāt nereti šīs mājiņas ir ar īpašu arhitektūru un dizainu, tādēļ šāda nakšņošana sagādās prieku arī acīm un prātam. Atceries, ka kempinga mājiņas labāk rezervēt jau laicīgi, lai kāds cits nav aizņēmis Tev interesējošos datumus. 
 
Foto: Pexels.com/ Matheus Bertelli

Ko ņemt līdzi uz kempingu – lietas, bez kurām neiztikt 

Foto: Pexels.com/ Yogendra Singh
 
Telts. Svarīgākā lieta, ko ņemt līdzi uz kempingu, ir telts. Protams, ja nakšņošana nav paredzēta kempinga mājiņās vai guļamtīklos. Izvēloties telti, svarīgi zināt, cik tajā būs nakšņotāji. Ja to vajadzēs tikai vienai personai, tad labāk izvēlēties neliela izmēra telti, kura neaizņems daudz vietas un būs viegla, neapgrūtinot nesēju pārgājiena laikā.
 
Tāpat noteikti jāizvēlas mitrumizturīga telts, kas pasargās no rīta rasas vai lietus gadījumā. Ja laika prognoze iecerētajos datumos tomēr sola lietu, padomā par papildus ūdens necaurlaidīgu pārklāju, ko uzlikt virsū teltij, tādejādi samazinot iespēju, ka teltī iekļūs mitrums.
 
Guļammaiss. Lai nakšņošana brīvā dabā būtu ērta un liktu justies komfortabli, lieta, ko ņemt līdzi uz kempingu, ir kvalitatīvs guļammaiss. Par labākajiem guļammaisiem uzskata tos, kas pagatavoti no ūdens necaurlaidīga auduma un tie pildīti ar dūnām. Vēl guļammaisu pildījumiem tiek izmantots sintepons vai sintētiskās šķiedras. 
 
Matracis. Tūrisma paklājiņi ir ērti un viegli, tie ir viegli pārnēsājami, taču, ja vēlies lielāku komfortu, izvēlies tūrisma matraci. Tie ir gan piepūšami, gan pašpiepūšami, turklāt neaizņem daudz vietas un nav smagi. Ja izvēlies piepūšamo matraci, atceries, ka papildus būs nepieciešams arī pumpis, kas aizņems papildus vietu un radīs smagumu pārgājiena somā.
 
Foto: Pexels.com/ Vlad Bagacian
 
Ēdiena uzglabāšanas soma un ēst gatavošanas piederumi. Ja vēlies saglabāt svaigu pārtiku arī nākamajās dienās, noteikti parūpējies, lai līdzi būtu aukstuma soma. Tāpat līdzi ņem ēdiena gatavošanas piederumus – nazi un citus galda piederumus, krūzi, katliņu, ja vēlēsies gatavot kaut ko uz uguns, vai vārīt ūdeni rīta kafijai. 

Citas lietas, ko ņemt līdzi kempingā

 • Noteikti līdzi ņem personu apliecinošus dokumentus.
 • Gadžeti un uzlādes ierīces. Noteikti atceries, ka savu mobilo telefonu un citas ierīces būs nepieciešams uzlādēt, esot ārpus mājas vairākas dienas. Lieliski noderēs pārnēsājamais lādētājs jeb power bank, kuru varēsi izmantot tad, ja nebūs pieejas elektrībai un līdzi paņemtais iphone lādētājs vairs nebūs noderīgs, kā tad, ja nakšņotu iekštelpās.
 • Gaismekļi. Noteikti līdzi ņemt gaismas lukturīti. Atceries, ka telefona baterija var izlādēties negaidītākajā brīdī, tādēļ nodrošinies ar papildus apgaismojumu.
 • Higiēnas preces un pirmās palīdzības aptieciņa. Lai visa ceļojuma laikā justos ērti un svaigi, ņem līdzi higiēnas preces. Vislabāk iegādāties tūrisma veikalos nopērkamos komplektus, kuros ir iekļautas visas svarīgākās higiēnas preces. Tāpat neaizmirsti par pirmās palīdzības aptieciņu, jo nelaimes gadījumus neviens neplāno, tādēļ ir jābūt gatavam uz visu.
 • Saules aizsargkrēms un saulessargs. Lai pasargātu sevi no saules apdegumiem, nepārtraukti jālieto saules aizsargkrēms. Tāpat jāizvairās no pārkaršanas, tādēļ nometnes vietā noderēs saulessargs, zem kura patverties.
 •  Peldkostīms un citi peldēšanas aksesuāri.
Uzlādēšanas ierīce – akumulators (Power bank) Blow, 16800 mAh, melna

Uzlādēšanas ierīce – akumulators (Power bank) Blow, 16800 mAh, melna

80,03 / gab.
Atlaides kods
Lādētājs Estuff Wireless Charger Pad for Phones/Watches/Tablets/Earbuds, Micro USB, melna

Lādētājs Estuff Wireless Charger Pad for Phones/Watches/Tablets/Earbuds, Micro USB, melna

24,99 / gab.
Pieejama noliktavā
Atlaides kods
Divvietīga telts Outliner RD-T29, oranža

Divvietīga telts Outliner RD-T29, oranža

Pieejama noliktavā
Pludmales lietussargs Outliner TSB20127-3, 2200 mm, zila

Pludmales lietussargs Outliner TSB20127-3, 2200 mm, zila

Pieejama noliktavā
Vienvietīga telts Outliner RD-NT14-01, zila

Vienvietīga telts Outliner RD-NT14-01, zila

Pieejama noliktavā
Guļammaiss Outliner RD-SB23-O, pelēka, 235 cm

Guļammaiss Outliner RD-SB23-O, pelēka, 235 cm

Pieejama noliktavā