Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Ceļojums ar auto – TOP 3 maršruti Baltijā

Foto: unsplash.com/ Egin Akyurt
 
Viens no labākajiem veidiem, kā pilnvērtīgi izbaudīt ainaviskus maršrutus ir ceļojot ar auto. Jebkāda veida ceļojums ar auto, kas ir tuvāks vai tālāks, spēj radīt patīkamas emocijas, ļauj vairāk laika pavadīt ar mīļajiem un izrauties no ikdienas rutīnas.
 
Lai pēc iespējas vienkāršāk, bet efektīvāk tiktu īstenots Tavs ceļojums ar auto, esam sagatavojuši palīgmateriālu, tostarp trīs populārus Baltijas valstu maršrutus. 

Kā izplānot savu ceļojumu ar auto?

Visu darbību realizāciju sākums ir ideju ģenerēšana, mērķa uzstādīšana un plāna izveide.
 

1. Izvēlieties vēlamo galamērķi

Vispirms ir jāsaprot, uz kurieni vēlaties doties. Uzdodot sev jautājumus un veidojot ideju pierakstus, ātri vien nonāksiet pie savas īstās atbildes.
 

2. Novērtējiet savu maršrutu

Tiklīdz ir noskaidrots galamērķis, ir jāsāk izpētīt maršruts līdz Tavam galamērķim. Atveriet karti un atzīmējiet vietas, kuras vēlaties pa ceļam apskatīt. Sakārtojiet tās secīgi maršrutam.
 

3. Izveidojiet ceļojuma budžetu

Svarīgi ir atcerēties par dažāda veida izdevumiem, kā degvielas uzpilde, naktsmītnes, ēdiens u. c., kā arī ir nepieciešams ierēķināt papildus līdzekļus neparedzētiem apstākļiem kā savu “drošības spilvenu”. Savlaicīgi plānojot budžetu un pie tā pieturoties, Tu ietaupīsi naudu, neveicot liekus tēriņus.
 
Foto: unsplash.com/ Annie Spratt 

Kurp doties nedēļas nogalē?

Ceļojums ar auto ir viselastīgākais no ceļošanas veidiem, jo visa noteicējs esi Tu pats. Tas reizē ir arī liels izaicinājums. Ir daudz dažādu brīnišķīgu maršrutu gan Latvijas robežās, gan arī ārpus tām, kā mūsu kaimiņvalstīs Igaunijā un Lietuvā. Viss ir atkarīgs no katra paša individuālajām vēlmēm.

TOP 3 maršruti ceļojumam ar auto

Mēs Tev piedāvājam 3 unikālus un skaistus maršrutus Latvijā, Igaunijā un Lietuvā, lai ceļojums ar auto būtu bez liekām raizēm.
 

#1 Rīga – Kolka

Pirmā pietura – Lāčupītes dendrārijs. Šajā dabas teritorijā ir ap 400 dažādu koku un krūmu sugu no vairākām pasaules valstīm. Dendrārijs ir aizsargājama dabas teritorija, visi ir laipni gaidīti ikvienā gadalaikā bez maksas. Ieteicams doties maijā un jūnijā – rododendru ziedēšanas laiks.
 
Tālāk ceļš ved uz 3. lielāko ezeru Latvijā – Engures ezeru. Gar to ir izbūvēta skaista dabas taka, kas ved līdz skatu tornim. Šeit paveras Latvijas dabas plašums un burvība.
Braucot tālāk, nonāksi Mērsraga bākā. Iepriekš veicot apmeklējuma pieteikumu, ir iespējams tajā uzkāpt un paraudzīties uz mežiem, jūru no pavisam cita skatupunkta!
 
Nākamais dabas skaistums ir meklējams Kaltenes akmeņainajā pludmalē. Tajā ir daudz milzīgu laukakmeņu, kas izvietoti pa piekrasti. Latvijā šādas pludmales ir reta parādība.
Tālāk maršruts ved uz Roju, kurā apskates objektu netrūks. Tūristu iecienītais uzraksts “Roja”, akmens mols, Rojas Jūras zvejniecības muzejs, Rojas upes brīvdabas taka un Rojas osta var būt Tavi izvēles varianti.
 
Un visbeidzot Kolka – tālākais punkts Kurzemes ziemeļos. Kolkas rags ir vieta, kur vismaz vienreiz dzīvē jānonāk katram. Vieta, kur saskaras 2 jūras – Baltijas jūra un Rīgas jūras līcis. Kolkasraga priežu takas skatu tornis un vakara saulriets ir ideāls savienojums ceļojuma noslēgumam.
 
Foto: momenti.lv/ Kristaps Ungurs 
 

#2 Rīga – Tallina

Maršruts sākas ar Balto kāpu Saulkrastos. Baltā kāpa ir sākuma posms Saulrieta takai, kas ved līdz Saulkrastu centram. Nonākot Igaunijas teritorijā ir iespēja aplūkot Tallinas vārtus (Tallinn Gate). Tie ir vienīgie vārti ar uzbērumu, kas Baltijas valstīs saglabājušies no 17. gs. 
 
Nākamā ceļojuma apskates vieta ir Alpaku ferma (Alpakafarm OÜ) – lielākā Igaunijas alpaku audzētava. Papildus alpakām var sastapt arī lamas, gvanako, pundurkazas, mini aitas, ķengurus un trušus. Lauku veikalā iespējams iegādāties suvenīrus, alpakas dziju, adījumus un citus izstrādājumus.
 
Pēdējā gada viena no populārākajām un neparastākajām vietām ir Rummu karjers (Rummu quarry). Padomju laikā tur atradās cietums, bet šobrīd teritorija ir applūdusi, taču gruvumi, zilais ūdens un baltais karjers rada sirreālas sajūtas.
 
Tallinas vecpilsēta ir vislabāk saglabātā viduslaiku pilsēta Ziemeļeiropā ar bruģakmens ielām un burvīgo arhitektūru. Pavadiet dienu mistiskā, valdzinošā un aizraujošā viduslaiku vidē!
 
Foto: unsplash.com/ Karson
 

#3 Rīga – Druskininki

Pirmais apskates objekts ir Rundāles pils. Pils, parks, muzejs un franču dārzs Tevi ieskaus 18. gadsimta baroka laika noskaņās. Nākamā maršruta vieta atrodas Kauņā un ir domāta pastaigu cienītājiem. Dabas skaistums Vieškūnu pilskalna (Vieškūnų piliakalnis) teritorijā ir ceļojuma vērts.  
 
Tuvojoties Druskininkiem, atrodas Merķeļa piramīda – īpašs stikla kupols, ko ieskauj meži. Jau vairākus gadu desmitus cilvēki apmeklē piramīdas vietu, lai gūtu spēku un garīgo līdzsvaru caur meditāciju – spēcinoša vieta.
 
Noslēgumā pienākas kārtīga atpūta Druskininku akvaparkā. Tev tiks uzburtas tropiskas sajūtas, kas patīkami noslēgs ceļojuma dienu. Ja ir palicis laiks, apskati un izbaudi Druskiniku gaisa vilcieniņu un muzikālo strūklaku!

Kādas lietas ņemt sev līdzi, ceļojot ar auto?

Uzskaitītas pāris lietas, par kurām būtu vērts padomāt, pirms tiek krāmētas ceļasomas:
  • Transportlīdzekļa reģistrācijas apliecība un vadītāja apliecība. Braucot pa Latviju, var uzrādīt tikai vadītāja apliecību vai personas apliecinošu dokumentu. Ārzemēs ir jāuzrāda gan transportlīdzekļa reģistrācijas apliecība, gan vadītāja apliecība.
  • Pirmās palīdzības aptieciņa – jābūt ikvienā mašīnā.
  • Ēdienreizes. Dzērieni, kā tēja/ kafija ir neatņemama ceļojuma sastāvdaļa. Vislabākais karstuma uzturēšanā ir termoss. Jāpadomā arī par līdzi paņemto ēdienu. Garākos braucienos to ir grūti uzglabāt atbilstošā temperatūrā, tādēļ ērta alternatīva ir aukstuma kaste.
  • Drēbes, kas pielāgotas attiecīgajai sezonai – aukstajā sezonā drošības labad paņemt līdzi vairāk.
  • Fotokamera vai videokamera – skaisto mirkļu iemūžināšanai.
  • Higiēnas produkti. Pirms došanās, produktus, kas iegādāti lielos iepakojumos, ieteicams pārliet mazākos trauciņos.
  • Elektronisko ierīču lādētāji un lādētāji – akumulatori jeb “power bank”. Jāparūpējas par to, lai visas ierīces ir uzlādētas un gatavas to izmantošanai.
  • Skaidra nauda gadījumā, ja kādā vietā nav iespējams norēķināties ar kredītkartēm.
Foto: Stil/ Unsplash.com

Kā sagatavot savu mašīnu ceļojumam?

Kā pēdējais, taču gana būtiskais punkts, ir pārbaudīt un sagatavot savu auto lielajam braucienam – vispirms, pārliecinoties par auto tehnisko stāvokli. Ikviens ceļojums ar auto vai gluži parasts brauciens var būt neparedzams, tādēļ video reģistratori var palīdzēt uzraudzīt, piefiksēt un pierādīt taisnību sadursmes gadījumā. 
 
Telefona lietošana braukšanas laikā ir ļoti bīstama. Lai sekotu līdzi telefonā uzstādītajām navigācijas norādēm, telefona turētājs ir labākais un ērtākais risinājums drošai braukšanai. 
 

Laiks doties!

Esam izgājuši cauri soļiem, lai pilnvērtīgi spētu sagatavoties un izbaudīt ceļojumu ar auto. Gan Latvijā, gan ārpus tās ir iespējams aizdoties uz vietām, kas ikvienu ceļotāju spēs pārsteigt.
 
Droša un patīkama ceļošana ir pavisam reāla. Nodrošini savu auto un sevi pašu ar visu vajadzīgo, ielūkojoties 1a.lv mājaslapas plašajā piedāvājumu klāstā! 
Katls Kovea

Katls Kovea

46,90 / gab.
Atlaides kods
0 € uz pakomātu
Termoss pārtikai Tescoma Family 310541, 2.5 l

Termoss pārtikai Tescoma Family 310541, 2.5 l

35,99 / gab.
Pieejama noliktavā
Atlaides kods
Telefona turētājs Baseus Metal Age Gravity Universal Car Air Vent Black

Telefona turētājs Baseus Metal Age Gravity Universal Car Air Vent Black

12,99 / gab.
Termoss Stanley, 1 l, zaļa

Termoss Stanley, 1 l, zaļa

35,04 / gab.
Pieejama noliktavā
Siltumu saglabājošās krūze 5five Simply Smart 136041B, 0.35 l, pelēka

Siltumu saglabājošās krūze 5five Simply Smart 136041B, 0.35 l, pelēka

Pieejama noliktavā
Mugursoma Puma 7690514, brūna, 22 l

Mugursoma Puma 7690514, brūna, 22 l

Pieejama noliktavā
0 € uz pakomātu
Navigācija Garmin CamperVan

Navigācija Garmin CamperVan