Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

“Dari pats’’ remonts: ieteikumi remonta veikšanai mājās

dari pats remonts
Foto: Pexels.com
 
Kā ietaupīt naudu, risinot mājokļa tehniskās problēmas? Pašam veikt vienkāršos remontus! Lai “dari pats” jeb DIY “Do It Yourself’’ remonts izdotos veiksmīgi, pirms ķeršanās pie darba nepieciešams iepazīties ar padomiem, kā salabot konkrēto problēmu. Ja esi nobriedis šim solim, turpini lasīt rakstu un iepazīsties ar populārākajām problēmām, ko iespējams atrisināt paša rokām, kur meklēt papildu padomus un kādus darbus tomēr labāk uzticēt profesionāļiem!

Biežākās problēmas, ko var atrisināt ar DIY remonta palīdzību

Dari pats remonts paredz, ka nepieciešamos labojumus ir iespējams veikt personai bez lielas pieredzes un profesionālās izglītības kādā no būvniecības nozares jomām. Biežākās mājokļa problēmas, ko varētu atrisināt ar DIY remonta palīdzību, ir:
 • salūzušas mēbeles;
 • santehnikas problēmas (sūces, aizdambējumi);
 • čīkstošas durvis un atvilktnes;
 • pelējums;
 • sadzīves tehnikas problēmas.
Pašsaprotamos sīkumus kā atlīmējušos tapetes stūri, vaļīgu skrūvīti vai izdegušu griestu lampas spuldzīti sarakstā neminējām, jo, mūsuprāt, šo problēmu atrisināšana ir nevis remonts, bet gan vienkārša mājokļa uzturēšana. Bet, ja griestu lampa nedeg arī ar jauno spuldzīti, iespējams, problēma ir elektrības savienojumā, un tas jau ir nopietns remonts, ko aicinām tevi pašu nedarīt, bet gan saukt talkā elektriķi.
 
Bet tagad – laiks ķerties pie DIY remonta!

Salūzušas mēbeles

Skapja durvis

Ja tavās mājās dzīvo mazi bērni, salauztas skapja durvis kļūst par teju vai pašsaprotamu problēmu – labākā vieta, kur spēlēt paslēpes, taču ir lielais drēbju skapis! Šo labojumu veikt ir salīdzinoši vienkārši - ja skapja durvju eņģe ir kļuvusi vaļīga, nolīmeņo durvis un ar krustiņa skrūvgriezi pievelc eņģes skrūvi. Savukārt, ja eņģe ir izlauzta no skapja sienas, sazinies ar galdnieku! Ja viņš nevarēs palīdzēt, būs jāpērk jauns skapis.
 

Atspiesta skapja muguriņa

Otra tipiskā skapju problēma, kas var rasties gan bērnu rotaļu, gan pārāk liela glabājamo mantu daudzuma dēļ – atspiesta skapja aizmugurējā siena jeb “muguriņa”. Lai to salabotu:
 1. atbīdi skapi;
 2. iesit atpakaļ pa muguriņas perimetru apsistās nagliņas.
Ja muguriņā izspiests caurums, kura dēļ nagliņas galva nepilda savu uzdevumu, iesit nagliņu 1-2 cm nostāk no tās oriģinālās atrašanās vietas.
 

Sadīrātas mīkstās mēbeles

Šis punkts vairāk attieksies uz kaķu, putnu un grauzēju īpašniekiem. Mēbeļu apšuvuma atjaunošana ir visai sarežģīts darbs, tādēļ iesakām to uzticēt profesionāļiem.
 
Ja kaķis izvēlas asināt nagus pie vienas dīvāna malas, ir vērts apsvērt domu sadīrātā apšuvuma vietu “paslēpt” aiz kaķu nagu asināmā dēlīša – kaķis, kurš izvēlējies nagu asināšanas vietu, savu paradumu nemainīs, tāpēc pārvērt defektu par efektu!

Santehnikas problēmas

Otra tipiskā mājokļa remonta tēma ir santehnika. Visbiežākās problēmas, ar kurām nākas saskarties – aizdambējumi un sūces.
 

Aizdambējums

Lai atbrīvotos no izlietnes vai vannas aizdambējuma, iespējams, pietiks tikai ar pāris vantūža spiedieniem. Ja vantūzis nespēj izjaukt aizsprostojumu, izmanto cauruļu tīrīšanai paredzēto ķīmiju.
 
Vienmēr pēc ūdens aizvadīšanas šī procesa laikā nepieciešams atskrūvēt un iztīrīt sifonu, lai izvairītos no drīza atkārtota aizdambējuma. Poda aizdambēšanās gadījumā pirmais solis arī ir vantūža izmantošana. Ja ar to nav iespējams izjaukt aizsprostojumu, ķeries pie santehnikas troses.
 

Sūce

Ja sūce radusies krānam, problēma var būt 2 vietās:
 • ja krāns pil, ir bojāta kāda no tā pamatnes mehānisma daļām;
 • ja krāna pamatnē ir sūce, ir bojāta kāda no blīvēm.
Dažādas vienkāršas video pamācības, kā salabot krāna sūci atkarībā no tā, kurā vietā tā radusies, un kāda veida krāns ir jālabo, ir iespējams atrast youtube. Bet pirms ķeršanās pie darba, lai paveiktu šo remontu, būs jāapmeklē santehnikas veikals, lai varētu iegādāties nomainīšanai nepieciešamās krāna sastāvdaļas un saņemt speciālista padomu par to, kā labāk veikt krāna labošanu un vai vispār ir vērts to darīt. Iespējams, lētāk un vienkāršāk būs nomainīt visu krānu.
 
dari pats remonts
Foto: Pexels.com
 
Ja sūce radusies kādai no caurulēm, visdrīzāk, pie vainas ir kāda nodilusi blīve vai hermētiķis, taču iespējams, ka caurule ir nokalpojusi savu mūžu un ir jānomaina. Pirms ķeries pie skrūvēšanas, ja iespējams, zem caurules paliec trauku, kur savākt tajā palikušo šķidrumu, sagatavo grīdas lupatu ūdens uzslaucīšanai.
 

Kā izvairīties no sūcēm?

No sūcēm tāpat kā no jebkurām citām problēmām izvairīties ir iespējams, veicot profilaktiskos apkopes pasākumus, laikus nomainot nolietojušās daļas, sekojot līdzi detaļu un iekārtu paredzamajam “darba mūžam” un uzticot remontdarbus profesionāļiem.

Čīkstošas durvis un mēbeles

Šīs problēmas atrisināšana ir pavisam vienkārša – nepieciešams notīrīt un ieeļļot durvju un mēbeļu eņģes. Savukārt, ja čīkst atvilktnes, piemērotu lubrikantu uzklāj to sliedēs vai ritenīšiem (atkarībā no izbīdīšanas mehānisma veida).

Pelējums

Pelējuma sēnīte rodas vietās, kurās ir paaugstināts mitruma līmenis un nepietiekama ventilācija. Lai atrisinātu šo problēmu:
 1. pašu pelējumu apstrādā ar tam paredzētajiem ķīmiskajiem līdzekļiem, vadoties pēc instrukcijas, kas lasāma uz līdzekļa iepakojuma;
 2. parūpējies par to, lai telpā būtu pienācīga gaisa cirkulācija, lai pelējums neveidotos atkārtoti.
Starp citu, no pelējuma iespējams atbrīvoties arī ar parastā galda etiķa palīdzību – pelējumu apsmidzini vai kā citādi samitrini ar etiķi, ļauj tam iedarboties 15-30 min., tad ar švammīti vai lupatiņu noberz pelējuma vietu un kārtīgi noskalo ar aukstu ūdeni vai noslauki, vairākkārt skalojot lupatiņu.

Sadzīves tehnikas problēmas

Arī sadzīves tehnika mēdz salūzt. Tipiskākās problēmas, ko vari pats saviem spēkiem atrisināt, ir:
 • iztīrīt veļas mašīnas, trauku mašīnas un veļas žāvētāja filtrus;
 • nomainīt spuldzīti ledusskapim;
 • veikt vienkāršu apkopi (“ģenerālo tīrīšanu”) kafijas automātam;
 • notīrīt gludekļa virsmu, ja tā piedegusi (atceries - bez abrazīviem materiāliem!).
Šādu vienkāršo lielās un mazās sadzīves tehnikas apkopes darbiņu ir daudz. Bet gadījumos, ja tehnika ir bojāta, īpaši, ja runa ir par elektro bojājumiem, aicinām lūgt palīdzību profesionālim.

Kur meklēt plašāku info?

Ja vēlies padziļinātāku informāciju un vairāk padomus, kā saremontēt vienu vai citu problēmu, dodies uz to būvniecības veikala nodaļu, kurā “ietilpst” tava problēma, proti, ja tā ir saistīta ar santehniku, dodies uz santehnikas veikalu, ja ar mēbelēm, dodies uz mēbeļu veikalu. Tāpat padomu vari lūgt profesionāliem meistariem.

Kādus darbus uzticēt profesionāļiem?

dari pats remonts
Foto: Pixabay.com
 
Ja neesi drošs par savām spējām, vai problēma radusies centrālajam ūdensvadam, elektrotīklam vai apkures sistēmai, labāk algo profesionālus meistarus – kļūdas šeit var maksāt ļoti dārgi. Tāpat ir vērts profesionāļiem uzticēt arī:
 • flīzēšanu;
 • sienu taisnošanu;
 • lamināta ieklāšanu un citus “lielos” remontdarbus.
Esi gatavs pats ķerties pie darba? Ienāc 1a.lv interneta veikalā un iegādājies visu remontam nepieciešamo par izdevīgām cenām ar piegādi uz mājām jebkurā vietā Latvijā!