Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Dāvanu idejas mazam, vidējam un lielam budžetam

Foto: Freepik.com/Racool-studio
 
Jebkura došanās ciemos un svētki nozīmē ne tikai prieku un ballīti, bet arī gatavošanos, dāvanu iegādi un plānošanu. Esam apkopojuši vairākus ieteikumus, kā gudri plānot svētkus, iegādājoties dāvanas ģimenei, draugiem un kolēģiem atbilstoši savām finansiālajām iespējām. Piedāvājam dāvanu idejas dažāda biezuma maciņu turētājiem.

Dāvināšanas kalendārs

Gudri plānojot finanses, katra mēneša sākumā vēlams izveidot sarakstu ar konkrētā mēneša jubilāriem, kurus vēlēsieties iepriecināt ar dāvanām, tāpat arī jāpiefiksē, kādi svētki konkrētajā mēnesī gaidāmi un kurus cilvēkus tajos vēlēsieties kā īpaši sveikt. Nākamais uzdevums ir izvērtēt, cik naudas šajā periodā esat gatavi tērēt dāvanām, kuriem cilvēkiem tās būs nepieciešamas dārgākas, bet kuriem pietiks ar simboliskiem sveicieniem svētkos.
 
Liela daļa cilvēku visvairāk naudas tērē Ziemassvētku dāvanām, tāpēc, lai decembrī tam visam pietiktu līdzekļu, katru mēnesi atliek noteiktu naudas summu šim mērķim. Kad plāns ir gatavs un pieejamās finanses zināmas, atliek vien izvēlēties dāvanas.

Budžeta klases dāvanas

Foto: Freepik.com
 
Ja vien esat apveltīts ar radošumu, budžeta klases dāvanas (līdz 15 eiro vērtībā) iespējams sagatavot saviem spēkiem – tās izmaksās maz, taču saņēmējam liks justies īpaši, jo būsiet piedomājis tieši par viņu. Piemēram, 8. martā vai kolēģa vārda dienā būs pilnīgi pietiekami ar paša gatavotu apsveikuma kartiņu un sirsnīgiem novēlējumiem svētkos.
 
Emocijas raisīs arī sveiciens balonā – sagatavojiet mazas lapiņas ar novēlējumiem, iepildiet tās piepūstā balonā un dāvana gatava. Dāvanu idejas ir visapkārt – varbūt jums patīk darboties virtuvē un varat izcept cepumus, iesaiņot tos skaistā maisiņā un pasniegt kā dāvanu svētkos kādam tuvam cilvēkam?
 
Budžeta klases dāvanas atradīsiet arī veikalu plauktos. Laba dāvana ir arī dažādi fotoalbumi gan ar kabatiņu tipa, gan līmējamām lapām. Lai šādu dāvanu personalizētu, pirmās fotogrāfijas tajā varat ievietot no sevis, tā atgādinot par aizraujošiem kopā pavadītiem brīžiem. Kā simbolisks budžeta klases sveiciens vienmēr noder arī saldumi – glītā maisiņā iepakotas konfektes saldummīļi prot novērtēt vienmēr.

Vidēji dārgas dāvanas

Ja vienai dāvanai varat tērēt vidēji daudz (15–100 eiro), izvēles iespējas jau kļūst samērā plašas un veikalu plauktos atradīsiet daudzas dāvanu idejas. Strādājot vai mācoties attālināti, ikdienā īpaši daudz izmantojam tehnoloģijas, tāpēc lieliska dāvana būs kvalitatīvas austiņas. Par šādu dāvanu priecāsies gan jaunieši, gan pieaugušie. Pirms dāvanas iegādes gan der noskaidrot, kāda tipa austiņām konkrētais cilvēks dod priekšroku, jo veikalu plauktos var apjukt – tur pieejamas gan vadu, gan bezvadu, gan dažādu izmēru, krāsu austiņas.
 
Ja svētkos jāsveic cilvēks, kam patīk uzposties un vienmēr izskatīties eleganti, laba dāvana būs matu žāvētājs. To sortimentā atradīsies gan pavisam ekonomiskus modeļus, kas piemēroti, piemēram, ceļojumiem un būs lieliska dāvana cilvēkiem, kuri regulāri dodas komandējumos vai ceļojumos, gan arī augstākā līmeņa modeļi, kas darbojas dažādos režīmos.
 
Vienmēr labas dāvanu idejas ir tās, kas saskan ar konkrētā cilvēka hobijiem, piemēram, puzzles, kas starp citu ir lieliska dāvana arī tad, ja nepieciešams apsveikt kādu komandu vai ģimeni. Liela izmēra puzzle būs labs izaicinājums ģimenei vai darba kolektīvam. Tas būs iemesls ilgāku laiku kopdarboties, lai sasniegtu rezultātu – saliktu attēlu. Taču, ja sveiciens nepieciešams ģimenei, kurā ir arī mazi bērni, katram var dāvināt viņa vecumam un gaumei atbilstošu variantu.

Dārgu dāvanu idejas

Foto: Reshot.com
 
Parasti dārgākas dāvanas, kas pārsniedz 100 eiro vērtību, svētkos dāvinām pašiem tuvākajiem cilvēkiem, kurus gribam kā īpaši palutināt svētkos. Arī šajā kategorijā, protams, ir daudz ideju, taču jāpiedomā, kas visvairāk varētu iepriecināt saņēmēju. Tā kā te runājam par tuviem cilvēkiem, visticamāk, tuvojoties svētkiem, viņi paši jums jau dos kādus mājienus par to, kādas dāvanas vēlētos saņemt, tāpēc jāieklausās uzmanīgi.
 
Dāvana, ar kuru grūti aizšaut garām ir dažādi tehnoloģiskie rīki jeb gadžeti. Ikviens bērns un pusaudzis visticamāk būs sajūsmā, saņemot dāvanā spēļu konsoli un datorspēles. Te gan jāņem vērā, ka dažādiem ražotājiem ir atšķirīgs piedāvāto spēļu klāsts, tāpēc der noskaidrot, kādām spēlēm un kādam spēlēšanas stilam dod priekšroku dāvanas saņēmējs.
 
Jebkura vecuma cilvēki spēs novērtēt arī dāvanā saņemtu klēpjdatoru vai mājas audio sistēmu. Tehnoloģijas šobrīd ir būtisks instruments, kā sazināties arī tad, ja ikdienā neesam blakus, piemēram, ar vecākiem vai vecvecākiem, tāpēc šo der izskatīt arī kā labu dāvanas risinājumu ne tikai bērniem un pieaugušajiem, bet arī vecāka gadagājuma cilvēkiem.

Kas meklē, tas atrod

Gatavojoties svētkiem un meklējot piemērotākās dāvanu idejas var noderēt vairāki ieteikumi.
  • Izvēlieties dāvanu atbilstoši savām budžeta iespējām!
  • Plānojiet dāvanas laicīgi, lai tās būtu pārdomātas un atbilstošas!
  • Turiet acis un ausis vaļā, ja kādam tuvojas svētki! Ieklausieties tiešos un netiešajos mājienos un saklausiet tajos dāvanu idejas!
  • Esiet radoši un arī klasiskas dāvanas papildiniet ar sirsnīgiem un personiskiem knifiem!
  • Neaizmirstiet par dāvanas iesaiņojumu!
  • Pērciet dāvanas internetā, aiztaupot laiku un enerģiju!
Matu taisnotājs Remington S6500

Matu taisnotājs Remington S6500

34,69 / gab.
Tiek pārdots gab.:
1 gab. – 1.0 gab., 1 gab. – 34,69 €
Atlaides kods
Bezvadu austiņas Apple AirPods (3rd generation) with MagSafe Charging Case, balta

Bezvadu austiņas Apple AirPods (3rd generation) with MagSafe Charging Case, balta

209,00 / gab.
Tiek pārdots gab.:
1 gab. – 1.0 gab., 1 gab. – 209,00 €
Pieejama noliktavā