"Draugu loks"
Pievienojieties “Draugu loks” un ietaupiet! Uzzināt vairāk

KĀ IZVĒLĒTIES LEDUSSKAPI?

Šis ceļvedis Tev palīdzēs iepazīties ar galvenajiem ledusskapju parametriem. Seko tam un izvēlies savām vajadzībām atbilstošāko!
 
-Tips
                                                       
                                                                                       
Pieejami piecu tipu ledusskapji – ar saldētavu augšā, ar saldētavu apakšā, bez saldētavas, divdurvju jeb side by side ledusskapji, kā arī vīna skapji.
 
-Ledusskapja augstums
Šis parametrs ir ļoti svarīgs, lai izvēlētos Tavām vai Tavas ģimenes vajadzībām piemērotu ledusskapi, kā arī to būtu iespējams novietot iecerētajā vietā. Ledusskapju augstuma diapazons ir ļoti plašs, sākot no 27,5 cm un beidzot ar 201 cm. Vienam cilvēkam ir piemērots ledusskapis 50 – 150 cm augstumā, 2 – 3 cilvēku ģimenei 130 – 150 cm augstumā, savukārt 3 – 4 cilvēku ģimenei 150 – 185 cm augstumā. Lai izvēlētos savai virtuvei piemērotāko, pievērs uzmanību arī ledusskapja platumam un dziļumam.
 
-Elektroenerģijas klase
Ledusskapjus atkarībā no energoefektivitātes iedala klasēs, kas apzīmētas ar burtiem no A līdz G. Ekonomiskākie ir A+++ klases ledusskapji, savukārt ar vislielāko elektroenerģijas patēriņu jārēķinās, izvēloties kādu no G klases ierīcēm. Pievērs uzmanību arī norādēm par ledusskapja kopējo elektroenerģijas patēriņu gadā, kas izteikts kWh. Vidējas klases ledusskapis gadā patērē ap 250 kWh elektroenerģijas, ekonomiskie – mazāk par 200 kWh, bet divdurvju – ap 500 kWh.
 
-Krāsa

Ja vēlies ledusskapi pieskaņot virtuves interjeram, izvēlies atbilstošu krāsu. Populārākās ledusskapju krāsas ir balta un nerūsējoša tērauda jeb sudrabota, taču ir pieejami ledusskapji arī melnā, bēšā, pelēkā, sarkanā, zaļā un citās krāsās.
 
-Plauktu veids

Lielākā daļa ledusskapju aprīkoti ar rūdīta stikla plauktiem, kas ir gan droši, gan praktiski lietošanā, jo tos iespējams viegli kopt. Pieejami arī ledusskapji ar režģa un stiklplasta plauktiem, bet vīna skapji aprīkoti ar metāla vai koka plauktiem.
 
-Plauktu / Atvilktņu skaits saldētavā

Atkarībā no tā, cik daudz un kādus produktus vēlies glabāt saldētavā, izvēlies tās tilpumu un plauktu vai atvilktņu skaitu tajā. Ja saldēsi atšķirīgus pārtikas produktus, vēlama saldētava ar vairākiem nodalījumiem. Ja saldētavā uzglabā gaļu, kā arī saldē dārza un meža veltes, tad piemērota būs saldētava ar divām vai trim atvilknēm, ja lielu pārtikas daudzumu saldētavā neuzglabā, tad pietiks ar vienu plauktu, kas saldētavu ērtības labad sadala divās daļās.
 
-Atsaldēšanas sistēma (ledusskapim / saldētavai)
Ledusskapjiem ir divu veidu atsaldēšanas sistēmas – automātiskā vai manuālā. Automātiskā ir ērta, jo nepieļauj sarmas nogulšņu veidošanos vai pakāpeniski ledusskapi atkausē. Izvēloties manuālo atkausēšanu, ledusskapis no ledus būs jāattīra saviem spēkiem.
 
-Displejs

Displejs ļauj ērti izvēlēties nepieciešamos ledusskapja darba režīmus un temperatūru, kā arī ziņo par darbības kļūmēm vai bojājumiem. Pieejami ledusskapji ar LCD vai LED displeju.
 
Papildus funkcijas/iespējas
 
-Ātrā sasaldēšana
Šī funkcija nodrošina saldētavā tikko ievietoto produktu ātru sasaldēšanu, tādējādi ar produktu siltumu nemazinot saldētavas darbības efektivitāti.
 
-Ātrā atdzesēšana
Līdzīgi kā ātrā sasaldēšana, šī funkcija ļauj atdzesēt ledusskapī ievietotos produktus pavisam īsā laikā, nepaaugstinot tajā esošo temperatūru.
 
-Svaiguma zona

Ledusskapja nodalījums, kurš, pateicoties temperatūrai no -2 līdz 2 °C un 90 – 100% mitrumam, ilgāku laiku saglabā augļu, dārzeņu un zaļumu svaigumu, vitamīnus un izskatu.
 
-Nulles zona

Šajā ledusskapja nodalījumā tiek uzturēta 0 °C temperatūra un 50% mitrums, kas, nesasaldējot, ļauj ilgāku laiku saglabāt svaigu gaļu un zivis.
 
-Brīvdienu funkcija
Ilgākas prombūtnes laikā brīvdienu funkcija ļauj ietaupīt elektroenerģiju un palīdz saglabāt produktus svaigus.
 
-Ledus ģenerators

Nodrošina ledus gabaliņu vai sasmalcināta ledus sagatavošanu izmantošanai kokteiļos vai citos dzērienos.
 
-Dispensers
Attīra un atdzesē dzeramo ūdeni.
 
-Trokšņu līmenis
Decibelos (dB) izteiktais parametrs norāda, cik klusu darbosies ledusskapis. Jo mazāks skaitlis, jo klusāk tas strādās.
 
Salīdzini un jautā!
Izvēloties ledusskapi, izmanto 1a.lv iespēju salīdzināt dažādu ražotāju modeļus pēc jebkuriem parametriem un droši uzdod jautājumus mūsu speciālistiem tiešsaistes čatā 1a.lv!