"Draugu loks"
Pievienojieties “Draugu lokam” un ietaupiet! Uzzināt vairāk

KĀ IZVĒLĒTIES SALDĒTAVU?

Lai neapjuktu plašajā saldētavu piedāvājumā, iepazīsties ar šajā ceļvedī pieejamo informāciju par svarīgākajiem saldētavu parametriem!

-Saldētavas tips
Saldētavas tiek iedalītas divos tipos: horizontālajās un vertikālajās. Vertikālajās saldētavās produkti tiek uzglabāti grozos, savukārt horizontālajās – atvilktnēs un plauktos. Atšķiras arī piekļuve produktiem — horizontālajām saldētavām durvis parasti atrodas iekārtas augšpusē, savukārt vertikālās saldētavas atveramas no priekšpuses.

-Saldētavas augstums un izmērs
Saldētavu augstums ir ļoti dažāds, sākot ar 80 cm un beidzot ar 188 cm. Noteikti pārliecinies par to, vai Tevis izvēlētās saldētavas augstums, kā arī platums un dziļums ļaus to ievietot izvēlētajā vietā.

-Saldētavas tilpums
Šis ir viens no nozīmīgākajiem parametriem, jo pēc tā iespējams pateikt, cik daudz produktu (litros) tajā būs iespējams ievietot. Arī šajā aspektā amplitūda ir diezgan liela - mazākās no saldētavām ļauj uzglabāt 60 - 100 litrus produktu, savukārt lielākās - līdz pat gandrīz 500 litriem.

-Elektroenerģijas patēriņš
Elektroenerģijas patēriņa klase norāda to, cik ekonomiski saldētava darbosies. A+++ klases saldētavas ir visekonomiskākās, savukārt G klasē esošās patērē visvairāk enerģijas. Tāpat vērts pievērst uzmanību enerģijas patēriņam (kWh/gadā), kas norāda, cik daudz elektroenerģijas gada laikā saldētava vidēji patērēs.

-Saldēšanas jauda
Šī parametra raksturojošais lielums (kg/24h) norāda, cik lielu produktu apjomu kilogramos attiecīgā saldētava spēs sasaldēt 24 stundu laikā. Jaudīgākās saldētavas diennaktī spēj sasaldēt pat vairāk kā 20 kilogramu ar produktiem.

-Temperatūras saglabāšanas ilgums atslēgtas strāvas gadījumā
No šī rādītāja atkarīgs, cik ilgu laika periodu saldētava, nemainot tās režīmus un iestatījumus, spēs saglabāt nepieciešamo temperatūru, ja tā tiks atslēgta no elektrotīkla.

-Plauktu tips

                                                             
Pastāv trīs dažādi plauktu tipi: grozi, atvilktnes un plaukti. Kā jau tika minēts, grozi tiek izmantoti vertikālajās saldētavās, bet atvilktnes un plaukti horizontālajās. Dažās no horizontālajām saldētavām pieejamas tikai atvilktnes, citās – atvilktnes un plaukti dažādās kombinācijās. Jāpievērš uzmanība arī grozu, atvilktņu un plauktu skaitam.

-Trokšņu līmenis
Šī parametra mērījums tiek norādīts decibelos (dB). Jo to mazāk, jo klusāk saldētava darbosies.

Papildus parametri
-Vadības tips
Saldētavām pieejami trīs dažādi vadības tipi: elektroniskais, mehāniskais, sensoru. Elektroniskais tips ļauj režīmus iestatīt ar pogu palīdzību, sensoru – ar pieskārieniem, mehāniskais – ar kloķiem.
-No Frost (Frost Free)
Ja saldētavai pieejama šī funkcija, saldētavā neuzkrājas apledojums, tādējādi atvieglojot tās izmantošanu.
-Ātrā sasaldēšana
Ar šīs funkcijas palīdzību tiek nodrošināts, ka saldētavā tikko ievietotie produkti tiks sasaldēti ātri un ar savu siltumu netraucēs saldētavas darbību. Ātrās sasaldēšanas funkciju jāpalaiž apmēram 4 - 5 stundas pirms jauno produktu ievietošanas saldētavā.

Uzdod savu jautājumu speciālistiem un izmanto salīdzināšanas iespējas

Ja Tev radušies kādi jautājumi, sazinies ar mūsu darbiniekiem tiešsaistes čatā, kuri operatīvi un saprotami atbildēs uz Tev interesējošajiem jautājumiem. Ļoti noderīga ir salīdzināšanas opcija, ar kuras palīdzību varēsi ērti salīdzināt dažādas saldētavas pēc vairākiem parametriem.