KĀ IZVĒLĒTIES VĒJSTIKLU SLOTIŅAS?

Esi nolēmis iegādāties jaunas vējstiklu slotiņas? Iepazīsties ar to galvenajiem parametriem šajā ceļvedī!
 
-Tips
Atkarībā no izmēra un uzbūves pieejamas trīs tipu vējstiklu slotiņas – priekšējam vējstiklam, aizmugurējam vējstiklam un slotiņas autobusiem.
 
-Veids
Pieejamas vējstiklu slotiņas ar rāmi, ar rāmi un spoileri, bez rāmja un bez rāmja ar spoileri. Slotiņas ar rāmi sastāv no rāmja un gumijas slotiņas. Vēl nesen tas bija izplatītākais slotiņu veids, taču vairākos jauno automobiļu modeļos slotiņas ir bez rāmja. Šīm slotiņām ir mazāka gaisa pretestība, kā arī, pateicoties mazākam detaļu skaitam, tās mēdz kalpot ilgāk. Savukārt spoileris nodrošina, ka braukšanas laikā slotiņa tiks spēcīgāk piespiesta pie stikla, tādējādi uzlabojot stikla tīrīšanas rezultātu.
 
-Garums (cm)
Atkarībā no slotiņu tipa, to garums mainās no 25 līdz 100 un vairāk centimetriem. Aizmugurējam vējstiklam paredzētās slotiņas ir īsākas par priekšējā vējstikla slotiņām, savukārt autobusiem, ņemot vērā vējstikla izmēru, paredzētas garākās slotiņas. Taču pirms slotiņu iegādes jāpārliecinās, cik garas slotiņas piemērotas konkrētajam automašīnas modelim.
 
-Stiprinājums
Lielākajai daļai vējstiklu slotiņu ir universālais jeb U-tipa stiprinājums, taču atsevišķiem modeļiem komplektā nāk vairāki stiprinājumi, kas ļaus slotiņas uzstādīt dažādiem automobiļu modeļiem.
 
-Automašīnas ražotājs (specializācija)

Vējstiklu slotiņām tiek norādīts, kādu ražotāju automašīnām tās vislabāk piemērotas. Taču slotiņas iespējams izmantot arī citām automašīnu markām, ja tās atbalsta slotiņu stiprinājumus un izmērus.
 
-Īpašas atzīmes
Izturība pret koroziju
Atsevišķi vējstiklu slotiņu modeļi ir izturīgi pret koroziju, tādējādi padarot to darbības laiku ilgāku.
Ķīmiska noturība pret laikapstākļu iedarbību
Dažas slotiņas ir izgatavotas vai apstrādātas ar īpašu materiālu, kas tās pasargā no laikapstākļu ietekmes. Šādas slotiņas darbojas efektīvāk, kā arī to darbības mūžs ir garāks.
Svars
Atsevišķām vējstiklu slotiņām tiek norādīts arī to svars. Tas parasti nepārsniedz vienu kilogramu.
Adapteri
Vējstiklu slotiņām ar vairākiem stiprinājumu veidiem lielākoties tiek norādīts adapteru (stiprinājumu) skaits un veidi.
Gumija
Dažiem slotiņu modeļiem tiek norādīta gumijas klase vai sastāvs. Tas ietekmē slotiņas efektivitāti. Efektīvākā ir A klases gumija.
 
-Ja Tev radies jautājums, uzdod to tiešsaistes čatā!

Vēlies uzdot jautājumu? Tādā gadījumā noderēs tiešsaistes čats, kurā Tev atbildēs kāds no mūsu speciālistiem. Savukārt salīdzināšanas funkcija sniedz iespēju vienlaicīgi salīdzināt piecas dažādas preces.