Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Kā pieradināt kaķi pie jaunām mājām?

Foto: samer daboul, Pexels.com
 
Mājdzīvnieki padara mūsu ikdienu interesantāku. Ja esi izlēmis, ka vēlies, lai ģimenei pievienojas kaķēns, pirms tā iegādes pārliecinies, ka tev ir viss nepieciešamais, lai savās mājās uzņemtu jauno mājdzīvnieku. Tomēr atceries – lēmumam par mājdzīvnieka iegādi ir jābūt pārdomātam, jo dzīvnieks nav rotaļlieta – tā ir liela atbildība uz vairākiem gadiem. Turpini lasīt rakstu un uzzini, kādas preces nepieciešams iegādāties un kā pieradināt kaķi pie jaunām mājām.

1. Parūpējies par to, lai kaķēnam mājās būtu droši

Pirmais par ko ir jāpadomā, pirms Tavās mājās ierodas kaķēns, ir drošība. Mazam kaķēnam noteikti interesēs viss, tāpēc rūpīgi apskati savas mājas un izvērtē, kas kaķēnam varētu būt bīstams. Kādi istabas augi atrodas Tavās mājās? Daži no istabas augiem var būt indīgi kaķiem. Augi noteikti nav jāmet ārā, tikai novieto tos tādā vietā, kur kaķis tiem nevar piekļūt.

2. Iegādājies nepieciešamās lietas un aksesuārus

Foto: Monica Turlui, Pexels.com
 
Aksesuāri ir ne tikai nepieciešamība, bet arī palīgi, kā pieradināt kaķi pie jaunajām mājām. Svarīgākās lietas, kuras nepieciešams iegādāties:
  • Kaķu tualete un pakaiši – kaķu tualetes un pakaiši ir ļoti dažādi, tāpēc rūpīgi izpēti piedāvājumu, lai saprastu, kas no piedāvātā būs atbilstošākais Tavā mājoklī.  
  • Kaķu māja vai gultiņa – pašā sākumā kaķim ierodoties jaunajās mājās, tam noteikti gribēsies kaut kur noslēpties. Iegādājoties kaķu māju vai gultiņu, lai kaķēnam būtu droša slēptuve, ir viens no veidiem, kā pieradināt kaķi pie jaunām mājām.
  • Transportēšanas bokss – lai kaķēnu droši atvestu uz jaunajām, mājām un ērti pārvadātu, piemēram, dodoties pie veterinārārsta, svarīgs ir transportēšanas bokss. Tam ir jābūt stabilam un pietiekoši lielam, lai kaķēnam tajā būtu vietas arī tad, kad tas būs pieaudzis.
  • Nagu skrāpēšanas stabi – lai pasargātu savas mēbeles no kaķa nagiem, svarīgi, lai jau no pirmās dienas mājās būtu nagu skrāpēšanas stabs. Stabam vajadzētu būt tik augstam, lai kaķis, asinot nagus, var izstiepties pilnā augumā.
  • Kakla siksna – ja ļausi kaķim doties arī ārpus mājas, tad viena no svarīgākajām lietām ir kakla siksna kaķim ar informāciju par saimnieku. Tā kalpos kā atpazīšanas zīme un vajadzības gadījumā cilvēki ar Tevi varēs sazināties.
  • Rotaļlietas – vēl viens veids, kā pieradināt kaķi pie jaunām mājām, ir rotaļlietu iegāde. Kopā spēlējoties, kaķēnam būs jautri, un tas ātrāk pieradīs pie ģimenes locekļiem. Vari arī paņemt kādu rotaļlietu no iepriekšējām mājām, kuras smarža radīs kaķēnam drošības un māju sajūtu.

3. Izvēlies atbilstošu barību

Viena no primārajām lietām, par kuru jādomā, kad kaķēns ierodas mājās, ir barība un trauki, kur barību izvietot. Barības daudzveidībā noteikti var apjukt, bet ir dažas svarīgākās lietas, kuras jāņem vērā, izvēloties barību:
  • Barība atbilstoši maziem kaķēniem – iegādājies barību, kas ir paredzēta tieši maziem kaķēniem, jo šāda barība satur visas nepieciešamās sastāvdaļas un vitamīnus, kas mazam kaķēnam augšanas procesā ir jāuzņem.
  • Sākumā noteikti vajag pajautāt kaķēna audzētājam vai patversmei ar kādu barību, kaķēns ir ticis barots iepriekš un vismaz sākumā censties barot viņu ar to pašu barību. Strauja barības nomaiņa var veicināt kaķim vēdera problēmas, tāpēc, ja vēlies kaķēnu barot ar citu barību, pārejai ir jābūt lēnai, lai kaķa gremošanas sistēma pie tā spētu pakāpeniski pierast.
  • Katrs barības ražotājs ir noteicis dienas devu, kāda kaķim ir jāuzņem, atkarībā no viņa vecuma. Lai kaķim nākotnē neveidotos liekā svara problēmas, šo noteikti vajag ievērot. Lielisks rīks, kas palīdzēs pareizas barības devas dozēšanā būs virtuves svari.
  • Arī traukiem ir nozīme – mēdz gadīties, ka kaķi atsakās dzert ūdeni, jo trauks ir par tuvu barības traukam, tāpēc labāk likt ūdens un barības traukus atsevišķi. Atceries, lai izvairītos no tā, ka kaķis apēd barību tikai vidū, bet sānos nē, barības traukam ir jābūt tik platam, lai kaķa ūsas nepieskartos trauka malām.

4. Sagatavo ģimenes locekļus jaunajam iemītniekam

Foto: cottonbro, Pexels.com
 
Mājdzīvnieka ienākšana jaunajās mājās būs liels piedzīvojums visiem ģimenes locekļiem. Kaķis kļūs par daļu no Tavas ģimenes, un ir svarīgi, lai arī pārējie ģimenes locekļi ir tam gatavi. Ar ģimenes locekļiem izrunājiet veicamās darbības, kā pieradināt kaķi pie jaunām mājām. Ja mājās ir mazi bērni, tad pirms kaķēns ierodas dzīvesvietā izrunājiet, cik trausli ir mazi kaķēni, un kā pret tādiem izturēties, lai netīšām nenodarītu tiem pāri.

5. Izvēlies veterināro klīniku

Lai kaķēns nodzīvotu līdz cienījamam vecumam, svarīgi ir rūpēties par tā veselību visas dzīves garumā. Tāpēc laicīgi izvēlies, kura būs tā veterinārā klīnika, kur dosies veikt kaķēnam nepieciešamās veselības pārbaudes. Vetārsts sniegs visu nepieciešamo informāciju, kāda aprūpe kaķēnam ir nepieciešama katrā dzīves posmā. Ar vetārstu vari arī izrunāt, kā rīkoties, ja gadās kāda ārkārtas situācija.

Kā pieradināt kaķi pie jaunām mājām?

Kad būsi iegādājies visu nepieciešamo un atvedīsi jauno ģimenes locekli mājās, dod tam laiku iepazīties ar jaunajām mantām un ģimenes locekļiem. Jo mierīgāka būs atmosfēra mājās, jo ātrāk kaķēns pieradīs pie jaunajām mājām.
Sausā kaķu barība Royal Canin FBN Kitten British Shorthair, 2 kg

Sausā kaķu barība Royal Canin FBN Kitten British Shorthair, 2 kg

Bļoda barošanai Trixie, 0.3 l

Bļoda barošanai Trixie, 0.3 l

Tualete kaķiem Curver, bēša/krēmkrāsa, iekštelpu, 510x400x385 mm

Tualete kaķiem Curver, bēša/krēmkrāsa, iekštelpu, 510x400x385 mm

Pieejama noliktavā
Sausā kaķu barība Carnilove Sterilised Cat Fresh Carp & Trout, 6 kg

Sausā kaķu barība Carnilove Sterilised Cat Fresh Carp & Trout, 6 kg

Dzīvnieku gulta - māja Trixie, smilškrāsas

Dzīvnieku gulta - māja Trixie, smilškrāsas