Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Kādu kafijas automātu izvēlēties?

Foto: Unsplash.com, Tyler Nix
 
Kafija ir spēcinošs, enerģiju sniedzošs dzēriens, bez kura daudziem nav iedomājama kā ikdiena, tā svētki. Neatkarīgi no pagatavošanas veida, kafijas automātu sniegtā kafija būtiski atšķirsies no manuāli gatavotas.
 
Kādu kafijas automātu izvēlēties, lai tiktu piepildītas visas vēlmes un varētu baudīt patiesi gardu aromātisku kafiju ik dienu mājās vai birojā? Lasi šī raksta turpinājumā!

Kafijas automātu veidi

Palielinoties pieprasījumam pēc kafijas automātiem, arvien plašāks kļūst arī ražotāju piedāvājumā esošais automātu piedāvājums. Domājot, kādu kafijas automātu izvēlēties, jāsāk ar pieejamo alternatīvu izsvēršanu.
 
Visbiežāk pieejamās un klientu vidū iecienītākās ierīces kafijas pagatavošanai ir šādu veidu:
 • Piliena veida
Vislētākais no variantiem būs vienkāršs pilienu veida kafijas automāts. Tajā iespējams pagatavot tikai vienu kafiju – melnu –, un tas ir kā radīts vietās ar ļoti ierobežotu brīvo platību. Tomēr tam ir kāds trūkums – nav iespējams variēt ar kafijas stiprumu, siltumu u. c.
 • Kapsulu
Šāda veida ierīces atšķiras ar vienu faktoru – kādu kafiju izmantot. Šajā gadījumā, lai pagatavotu tasi kafijas, automātā ir jāievieto viena kapsula, kurā ir saspiests nepieciešamais kafijas daudzums vienai tasītei. Šie ir ērti izmantojami automāti, jo kapsulas ir ievietotas apvalkā, ko pēc lietošanas ir ērti izņemt, vienkāršojot ierīces tīrīšanas procesu.
 • Pusautomātiskas.
Šādi kafijas automāti lielākoties ir piemēroti tiem, kuri vēlas pagatavot vienu vienīgu kafijas veidu – espresso. Klasika, kas iecienīta kafijas mīļu vidū, ir espresso kafija, tāpēc, ja nav vēlmes pēc citiem kafiju veidiem – iesakām izvēlēties šo. Tāpat jāpatur prātā, ka reti modeļi tomēr ir aprīkoti arī ar iespējām pagatavot kādu citu veidu kafiju, piemēram, baltu.
 • Automātiskas
Ņemot vērā automātisku kafijas automātu sniegtās priekšrocības un plašās kafijas gatavošanas iespējas, tieši šis veids ir kļuvis par iecienītāko lietotāju vidū.
 
Tie ir arī funkcionāli aprīkotāki nekā pusautomātiksi kafijas aparāti – nereti iespējams regulēt kafijas gatavošanas laiku, temperatūru, arī stiprumu, kas ir noderīgi, ja vienuviet to izmanto cilvēki ar dažādām vēlmēm, piemēram, ģimenē vai darba vietā.
 • Kafijas prese
Vai zini, kas tā ir? Tā ir ierīce, kurā manuāli tiek ieliets ūdens un iebērta kafija, nospiežot kafijas biezumus ierīces apakšpusē.
 
Tās pagatavošana aizņem aptuveni 4 minūtes un tās pagatavošanai tiek izmantota malta kafija – var izvēlēties gan veikalā nopērkamu, gan malt pašam, izmantojot kafijas dzirnaviņas. Lai arī nereti tā nav pirmā izvēle pircējiem, tai tomēr ir sava burvība – iespēja izgaršot kafiju no citas perspektīvas.
 • Espresso automāts
Šis kafijas automāts ļauj nobaudīt spēcīgu kafiju, kas gatavota no svaigi maltām pupiņām. Tas nozīmē, ka nepieciešams vien pievienot ūdeni un iebērt pupiņas – pārējo paveiks ierīce pati. Vai nav lieliski?
 
Foto: Unsplash.com, Benjamin Rascoe

Kādas ir kafijas automātu sniegtās priekšrocības? 

Tējkanna un šķīstoša/malta kafija vai tomēr kafijas automāts – ko labāk izvēlēties? Lai arī viedokļi par to var atšķirties, baristu pieredze rāda, ka tikai kafijas automāti var sniegt patiešām izsmalcinātu, īpašu kafiju, ko manuāli pagatavot nav iespējams. 
 
Kafijas automāti sniedz vairākas priekšrocības neatkarīgi no tā, kāda tipa automāts tiek izvēlēts lietošanai.
 
Galvenās no tām, neskaitot nupat minēto kafijas tases aromātu, ir, piemēram:
 • Laika ietaupījums
Nav nepieciešams manuāli paveikt visas darbības. Steigā tas ir pēdējais, ko vēlamies darīt, tāpēc nereti kafijas tase var izpalikt, dodot priekšroku pa ceļam uz darbu esošās kafejnīcas apmeklējumam, kas, savukārt, rada liekas izmaksas.
 • Naudas ietaupījums
Ja esi iecienījis tuvējās kafejnīcas sniegto kafiju – ir vērts par to nemaksāt tik daudz, pagatavojot kafiju pašam. Vienādas kvalitātes kafijas gatavošana mājās prasīs mazāk naudas tēriņu – tātad tā ir iespēja ietaupīt ilgtermiņā.
 • Plašas gatavošanas iespējas
Īpaši tad, ja Tavu mājinieku vidū ir iecienītas dažādas kafiju variācijas – noderīgs būs kafijas automāts, kas piepildīs ikvienas vēlmes. Vienlīdz labi tiks pagatavota kā klasiski melna kafija, tā kafija ar pienu vai kapučīno – nepieciešams vien izvēlēties to ierīci, kura spēj paveikt vēlamo.
 • Perfekcija, ko sasniegsi saviem spēkiem
Pat viena veida kafija ar aparātu var tikt pagatavota dažādi. Izvēloties kafijas automātu, Tu vari sasniegt vēlamo perfekciju, baudot kafiju – nepieciešams vien veikt pareizos iestatījumus (piemēram, nosakot, cik stipru kafiju vēlies), kā arī pievienot nelielas, bet būtiskas detaļas, piemēram, vēlamo piena putu daudzumu.
 
Kafijas automātu veidus un to sniegtās priekšrocības esam noskaidrojuši. Bet kam pievērst uzmanību, prātojot, kādu kafijas automātu izvēlēties mājoklim, savam uzņēmumam vai lietošanai birojā? Par to detalizēti uzzini 1a.lv speciālistu sagatavotā raksta turpinājumā!
 
Foto: Unsplash.com, Nathan Dumlao

6 faktori, kas ir svarīgi, izlemjot, kādu kafijas automātu izvēlēties

Domājot, kādu kafijas automātu izvēlēties, ieteicams ņemt vērā dažādus būtiskus faktorus. Kādi tie ir?
 

1. Iemīļotākais kafijas dzēriens

Pats būtiskākais faktors, kas ietekmē ierīces izvēli vēl pirms iegādes, ir vēlmju apzināšana. Nosaki sev, kādi kafijas dzērieni Tev ir iemīļotākie, un atvieglo izvēli. Nav nepieciešams iegādāties ierīci, kas ļauj pagatavot teju desmit dažādus dzērienus, ja ikdienā gatavosi tikai vienu vai divus no tiem.
 
Pieejamajās ierīcēs lielākoties ir iespējams pagatavot šādus dzērienus:
 
Melna kafija – klasiska, salīdzinoši stipra kafija, kam pēc vajadzības var pievienot cukuru.
 
Espresso – lai arī tas līdzinās melnai kafijai, starp šiem dzērieniem ir atšķirības – espresso kafija ir spēcīgāka par klasisko, melno kafiju. Tā tiek gatavota, caur kafiju izlaižot karstu ūdeni.
 
Kapučīno – tiek gatavots, klasiskam espresso pievienojot piena putas – tās padara dzērienu gaisīgu un ne tik spēcīgu.
 
Amerikano – šis dzēriens tiek iegūts vienkārši – espresso pievienojot karstu ūdeni. Tādējādi kafija nav tik spēcīga, bet nemaina patīkamo garšu.
 
Latte – šo vieglo, gardo dzērienu pagatavo, stiprajai, melnajai espresso kafijas tasei pievienojot piena putas – tādējādi tiek radīts gaisīgs, maigs dzēriens, ko iecienījis liels cilvēku daudzums visā pasaulē.
 

2. Izmantotās kafijas veids

Lai pagatavotu savu iemīļotāko dzērienu, var tikt izmantoti dažādi kafijas veidi. Kādi tie ir un kādas ir to priekšrocības?
 
Pupiņas var tikt izmantotas tikai tad, ja kafijas automātā ir iebūvētas kafijas maļamās dzirnaviņas. Šādai kafijai ir sava priekšrocība – svaigi maltas pupiņas būs stiprākas nekā iepriekš samaltas.
 
Malta kafija izceļas ar vienu būtisku faktoru – tā ir pieejama plašā klāstā, kā rezultātā iespējams izvēlēties starp dažādu ražotāju, stiprumu un grauzdējumu kafiju, izvēloties, Tavuprāt, gardāko.
 
Tabletes – šādās tabletēs papīra filtrā tiek ievietota kafija. Šī kafijas veida priekšrocība ir tā, ka iespējams iegūt spēcīgāku kafiju nekā tad, ja tiek izmantotas iepriekš samaltas pupiņas.
 
Kapsulas – šis ir viens no ērtāk lietotajiem kafijas veidiem, jo tas ļauj saglabāt tīrāku kafijas automātu. Katrā kapsulā ir saspiesta tieši tik daudz kafija, lai pietiktu vienai tasei.
 
Foto: Unsplash.com, Hilman Luthfi
 

3. Lietotāju skaits

Viens no būtiskākajiem aspektiem ir arī tas, cik bieži un intensīvi ikdienā tiek izmantots kafijas aparāts. Ja:
 • Esi vienīgais lietotājs mājas apstākļos, var pietikt ar vienkāršāku ierīci, kurā ir salīdzinoši mazs ūdens tilpums, jo jaudīga ierīce nebūs nepieciešama;
 • Ģimenē vairāki ik rītu izmantojat kafijas automātu, būs svarīga ierīce, ar kuru vienlaicīgi var pagatavot divas kafijas tases. Tāpat var būt nepieciešams ar plašākām funkcijām aprīkotāks un ietilpīgāks kafijas automāts. Šāda alternatīva ieteicama arī tad, ja ikdienā Tevi bieži apmeklē radi vai draugi – ar tehnoloģiski aprīkotu ierīci būs iespējams ātri un vienkārši pagatavot vēlamo tasīšu skaitu visiem sanākušajiem;
 • Kafijas automātu izmanto daudzi darbinieki birojā, ieteicams lielāks kafijas automāts, kura tilpums ir augstāks un kuram ir dažādu dzērienu pagatavošanas funkcijas – tas būs parocīgi, lai ļautu visiem baudīt kafijas tasi pirms darba vai pusdienlaikā, izbaudot atpūtu.

4. Pieejamie līdzekļi

Domājot, kādu kafijas automātu izvēlēties, nav ko liegties – arī cenai ir nozīme, kas ierobežo iespējas. Taču šajā gadījumā ir būtiski atcerēties – ne vienmēr ir nepieciešams maksāt salīdzinoši daudz, lai iegādātos noderīgu, kvalitatīvu sadzīves tehniku.
 
Pirms iegādājies, izvērtē, ko tieši vēlies, lai nepārmaksātu par funkcijām, kas Tev nav nepieciešamas. Lielākas, aprīkotākas ierīces, kas spēj paveikt vairāk, arī maksās dārgāk.
 
Paši lētākie pilienu veida kafijas automāti maksā, sākot no 20 eiro par vienu ierīci, savukārt, dārgākie modeļi ar plašu aprīkojumu un dažādām funkcijām var maksāt pat 1,5 tūkstoti eiro un vairāk.
 
Foto: Unsplash.com, Robin van der Ploeg
 

5. Nepieciešamība pēc papildu funkcijām

Pirms iegādes izvērtē, kas no papildfunkcijām, kuras nereti ir iekļautas kafijas automātā, ir pieejamas konkrētiem modeļiem. Tev var būt svarīgi tādi aspekti kā:
 • Dažādas kafijas pagatavošanas iespējas – espresso, latte, kapučīno u. c.;
 • Iespēja uzreiz pagatavot divas tasītes – sev un mīļotajam vai draugam;
 • Tvaika uzgalis – tas nepieciešams, lai saputotu pienu gaisīgās, vieglās putās, ko pievienot lattei vai kapučīno;
 • Regulējama kafijas maluma pakāpe – šī funkcija noteiks, cik spēcīga būs pagatavotā kafija;
 • Iespēja saglabāt konkrētus iestatījumus – tas atvieglo kafijas pagatavošanu dienu no dienas, jo nav nepieciešams uzstādīt konkrētus iestatījumus, piemēram, kafijas veidu, gatavošanas laiku u.c.;
 • Krūzes uzsildīšana – lai piešķirtu īpašas sajūtas, var būt svarīgi, ka tiek uzsildīta kafijas tasīte. Atceries, ka šāda funkcija nav visiem kafijas aparātiem, tāpēc par to jāpārliecinās.
 • Automātiskā atkaļķošanās vai mazgāšana – šīs funkcijas noderīgākas tiem, kuri vēlas atvieglot kafijas automātu kopšanas procesu.

6. Pagatavošanas laiks

Īpaši tiem, kuri vienmēr atrodas steigā, svarīgs būs kafijas pagatavošanas ilgums. Ātrāka pagatavošana ļaus saņem vēlamo kafijas dzērienu pavisam īsā laikā – vien pāris minūtēs –, neliekot Tev darīt itin neko.

Plašs kafijas automātu klāsts interneta veikalā 1a.lv

Ērta un vienkārša izvēle starp vairākiem desmitiem kafijas automātu – tas atrodams interneta veikalā 1a.lv. Šeit apkopoti pasaulē atzītāko zīmolu modeļi no pašiem vienkāršākajiem, estētiskākajiem automātiem līdz pat funkcionālām, plaši aprīkotām un jaudīgām ierīcēm.
 
Atradīsi modeļus no tādiem zīmoliem kā De’Longhi, Philips, Bosch, Siemens un daudziem citiem. Ieskaties plašajā piedāvājumā un izvēlies savam mājoklim vai birojam atbilstošāko modeli!
Kafijas automāts De'Longhi Dedica Style EC685M

Kafijas automāts De'Longhi Dedica Style EC685M

158,00 / gab.
Pieejama noliktavā
Kafijas kapsulas Aroma Gold, 0.193 kg, 16 gab.

Kafijas kapsulas Aroma Gold, 0.193 kg, 16 gab.

TOP prece
Kafijas automāts Saeco SM6585/00

Kafijas automāts Saeco SM6585/00

730,82 / gab.
Pieejama noliktavā
Kafijas kanna SG Secret de Gourmet 134515, 0.25 l, melna

Kafijas kanna SG Secret de Gourmet 134515, 0.25 l, melna

Pieejama noliktavā