"Draugu loks"
Pievienojieties “Draugu lokam” un ietaupiet! Uzzināt vairāk

Kādu printeri pirkt? Ieteikumi veiksmīgai izvēlei

kadu-printeri-pirkt-4
Attēls: Freepik.com

Iekārtojot biroju, darba vai macību telpu mājās, nereti ir nepieciešams arī izvēlēties konkrētajai situācijai piemērotāko printeri. Bet kādu printeri pirkt? Šo jautājumu uzdod teju ikviens, kura dienaskārtībā ir printēšanas ierīces iegāde. Pieejamie varianti ir tik dažādi, ka uz rokas pirkstiem tos saskaitīt nudien nav iespējams! Lai aiztaupītu sev maldīšanos printeru pasaulē, ieskaties īsā ceļvedī, kas palīdzēs nonākt pie situācijai atbilstošākā printera izvēles! 

Kādu printeri pirkt? 

Lai izvēlētos piemērotāko printeri, jāsāk ar vajadzību noteikšanu. Ja mājās vai birojā printēšanas ierīce tiek izmantota dažādiem mērķiem, noteikti vadies pēc galvenās nepieciešamības, pievēršot uzmanību tam, kuru no funkcijām un printēšanas veidiem Tu izmanto visbiežāk. 

Atkarībā no tā, vai nepieciešams biežāk drukāt melnbaltus dokumentus, krāsainus attēlus vai abas funkcijas ir vienlīdz svarīgas, vari veiksmīgāk izvēlēties printerus pēc to galvenās atšķirības – veida. Lasi par atšķirībām un ierīču piemērotību turpinājumā!

Printeru veidi: īss ieskats piedāvājumā

Atverot internetveikala sadaļu, kurā nopērkami printeri un skeneri, acīm paveras plašs skats – iespējams izvēlēties starp dažu ierīču veidiem un pieejamām  funkcijām. Lai radītu priekšstatu un saprastu, kādu printeri pirkt, iepazīsties ar to veidiem!
kadu-printeri-pirkt-2
Attēls: Freepik.com

1. Tintes printeri

Tintes printeros tiek ievietroti tintes kārtridži, kas nodrošina augstas kvalitātes krāsainu materiālu (fotogrāfiju, dokumentu, apsveikumu u.c.) printēšanu. Tātad – šāds printeris ir piemērots, ja ikdienā biežāk nākas printēt tieši krāsainus attēlus, taču arī melnbaltu dokumentu drukāšanu tas var veikt pilnvērtīgi. Kādi ir plusi un mīnusi?

Šādi printeri nopērkami par salīdzinoši zemāku cenu, tātad – draudzīgāki maciņam. Vēl šie printeri mēdz būt ļoti kompakti, kas nozīmē, ka neaizņems pārāk daudz vietas mājoklī vai birojā.

Mīnuss slēpjas tajā, ka šādu printeru kārtridžu uzpilde ir jāveic biežāk nekā citu veidu printeriem. Līdz ar to uzturēšanas  izmaksas varētu būt dārgākas, ja ierīci lietosi ik dienas. Taču, ja printēšanas darbi jāveic retāk, šis noteikti nav izšķirošais faktors, jo atšķirība mazos apjomos nav tik būtiska.

2. Lāzerprinteri

Savukārt, lāzerprinteri, pretēji iepriekš minētajiem, ir piemēroti melnbaltu dokumentu drukāšanai lielos apjomos, piemēram, birojos. Šāda tipa printeros tiek izmantots toneris – pulveris, ko ievieto kārtridžā. 

Kas jāzina par šāda tipa ierīcēm?
  • Toneru cena ir salīdzinoši augstāka nekā tintes printeru kārtridži.
  • Llai arī tie ir dārgāki, to nomaiņa jāveic retāk.
  • Lāzera printeri arī spēj drukāt krāsainus attēlus, taču tos ieteicams izvēlēties nevis, piemēram, fotogrāfiju drukāšanai, bet grafiku vai diagrammu drukai.
  • Jāņem vērā, ka lāzera printeri mēdz būt nedaudz lielāki par tintes printeriem. 

3. Daudzfunkcionālie printeri

Ar šādām ierīcēm var veikt dažādas darbības, piemēram, drukāt, skenēt un kopēt dokumentus vai attēlus, kā arī izmantot faksu. 

Kādas ir priekšrocības?
  • Iespēja ar vienu ierīci veikt vairākas darbības – tas nozīmē, ka nebūs jāvelta vieta, piemēram, atsevišķam printerim un skenerim – to paveiks viena ierīce.
  • Cena nav ļoti būtiski atšķirīga no citiem printeriem, kas tos padara pieejamus lielākai sabiedrības daļai – arī tad, ja vajadzības ir tikai mājas apstākļos, nevis darbavietā. 
Daudzfunkciju printeri ir pieejami gan lāzera, gan tintes tipu veidos, un arī tiem priekšrocības un trūkumi ir tādi paši, kā minējām iepriekšējā sadaļā – tintes daudzfunkcionālās ierīces vairāk paredzētas krāsainiem attēliem, savukārt, lāzera daudzfunkcionālās ierīces – melnbaltiem dokumentiem. 
kadu-printeri-pirkt-1
Attēls: Freepik.com

4. Citi printeri

Piedāvājumā iespējams atrast vēl adatu, uzlīmju un vēl citus, taču tie ir mazāk populāri, jo nepilda galveno funkciju – dokumentu drukāšanu.

Drukātāja funkciju daudzveidība

Kā atšķiras funkcionalitāte un kādā veidā katra no tām ietekmē printera darbību un veiktspēju? Uzzini turpinājumā!
kadu-printeri-pirkt-3
Attēls: Freepik.com

Ātrums VS kvalitāte

Ļoti svarīgs priekšnoteikums, izvēloties, kādu printeri pirkt, ir tas, cik ātri un kvalitatīvi vēlamais dokuments tiks izprintēts. Printerī drukas kvalitāti nosaka izšķirtspēja. Izvēloties starp šiem diviem parametriem, jāņem vērā, ka lielākoties ir šāda sakarība – jo augstākas kvalitātes attēls tiek izdrukāts, jo ilgāks ir printēšanas laiks. Tieši tāpēc ir jāsaprot prioritāte – ātra drukāšana vai ļoti augsta kvalitāte. Printējot dokumentus, tas var nebūt pārāk svarīgi, turpretim attēlu printēšanai tas ir būtiski.

Iegādājoties tintes printerus, drukas izšķirtspēja gandrīz visiem modeļiem ir salīdzinoši augsta, sākot no 1200x4800 dpi, kas nodrošina arī labu printēšanas kvalitāti. Savukārt, lāzera printeriem šī izšķirtspēja lielākoties ir mazāka – ieteicams iegādāties tādus, kuriem tā ir vismaz 600x600 dpi.

Bezvadu savienojums

Printeris, kuram ir pieejams bezvadu pieslēgums, darbojas Wi-Fi tīklā. Līdz ar to drukāšana no datora vai citas viedierīces ir daudz ērtāka.


Drukāšana, izmantojot atmiņas karti

Svarīgs aspekts, kam noteikti ir vērts pievērst uzmanību, izvēloties printēšanas ierīci, ir iespēja drukāt, izmantojot atmiņas karti. 

Abpusējā drukāšana

Ekonomijas nolūkos svarīga var būt arī iespēja drukāt uz abām lapas pusēm. Protams, to var veikt arī manuāli, taču tas prasa daudz laika – katru lapu apgriezt pašam un printēt atkārtoti. Lai ietaupītu papīru un tinti, iesakām izvēlēties printeri, kam ir abpusējās drukas funkcija.
kadu-printeri-pirkt-5
Attēls: Freepik.com

Kārtridža apjoms

Tas, cik liels ir konkrētais kārtridža (vai tonera) apjoms, noteiks, cik daudz materiāla iespējams izdrukāt, izmantojot vienu kārtridžu. Katrai no ierīcēm šis apjoms ir atšķirīgs. Piemēram, lāzerprinteriem standarta apjoms ir aptuveni 2000 lappusēm, tintes printeriem – 1500, bet daudzfunkcionālam printerim aptuveni 1000 lappušu apjoms. 

Drukas formāts

Situācijās, kad biežāk nepieciešams drukāt dažādus vizuālos materiālus, kas ir lielāki par A4 izmēru – nepieciešams izvēlēties ierīci, kuras maksimālais formāts ir A3 vai vēl lielāks. Visbiežāk šāda funkcija ir pieejama tintes un daudzfunkcionālajām ierīcēm, taču lāzerprinteriem tikai  ļoti retos gadījumos. 

Vai ražotājam ir nozīme?

Pareizā atilde ir – jā, arī ražotājam var būt nozīme, izvēloties drukāšanas ierīci! Tas nenozīmē, ka ierīce jāizvēlas tikai pēc šī aspekta, taču ražotāja nozīme var būt svarīga, jo tādējādi ir iespējams salīdzināt, vai konkrētais izstrādātājs piedāvā citu darbam nepieciešamo aprīkojumu, piemēram, portatīvos datorus, monitorus, klaviatūras u.c. 

Ja ražotājs piedāvā plaša skaitā gan printerus, gan citas ierīces un to papildaprīkojumu – tas norāda, ka, visticamāk, būs pieejamas arī rezerves daļas, ja nu ierīcei rodas tehniskas problēmas. 

Savukārt, ja piedāvājums ir šaurs, noteikti jāapsver visi pārējie ierīces plusi un mīnusi – pastāv iespējamība, ka šādas ierīces labošana var nebūt izdevīga, jo to piedāvās vien retais. 

Saproti, kāda veida printēšanu visbiežāk veiksi, iepazīsties ar printeru specifiku un iegādājies ierīci mūsu interneta veikalā, kas atbilst izvirzītajām prasībām!

Skeneris Canon imageFORMULA P-208II

Skeneris Canon imageFORMULA P-208II

160,00 / gab.
TOP prece
Daudzfunkciju printeris HP LaserJet Pro M15A, lāzera

Daudzfunkciju printeris HP LaserJet Pro M15A, lāzera

99,99 / gab.
Noliktavā
Tintes printeris HP Officejet Pro 6230, krāsains

Tintes printeris HP Officejet Pro 6230, krāsains

90,95 / gab.
Noliktavā
Daudzfunkciju printeris Epson L4160, tintes, krāsains

Daudzfunkciju printeris Epson L4160, tintes, krāsains

269,00 / gab.
Noliktavā
Daudzfunkciju printeris Epson L3151, tintes, krāsains

Daudzfunkciju printeris Epson L3151, tintes, krāsains

180,00 / gab.
TOP prece
Lāzerprinteris HP 107w

Lāzerprinteris HP 107w

109,00 / gab.
Noliktavā
Lāzerprinteris HP 107a

Lāzerprinteris HP 107a

88,00 / gab.
Noliktavā
Skeneris Plustek OpticSlim 2610 Plus

Skeneris Plustek OpticSlim 2610 Plus

85,62 / gab.
Skeneris Canon imageFORMULA P-208II

Skeneris Canon imageFORMULA P-208II

160,00 / gab.
TOP prece
Tintes printeris HP Officejet Pro 6230, krāsains

Tintes printeris HP Officejet Pro 6230, krāsains

90,95 / gab.
Noliktavā
Daudzfunkciju printeris Epson L4160, tintes, krāsains

Daudzfunkciju printeris Epson L4160, tintes, krāsains

269,00 / gab.
Noliktavā