"Draugu loks"
Pievienojieties “Draugu lokam” un ietaupiet! Uzzināt vairāk

Kādu veļasmašīnu pirkt?

kādu-veļasmašīnu-pirkt-9
Attēls: Freepik.com

Lielā sadzīves tehnika mājoklim, ar ko saprotamas veļasmašīnas, plītis, ledusskapji, trauku mašīnas un citas ierīces, ir pirkums ilgtermiņā. Šāda tipa ierīces var kalpot pat 10 gadus un ilgāk. Šajā rakstā skaidrosim, kādu veļasmašīnu pirkt dažādiem mājokļiem un vajadzībām! Lasi un uzzini 1a.lv speciālistu sagatavotos ieteikumus!

Atbilstošas veļasmašīnas iegāde ir būtiska!

Veļas mašīnu priekšrocības – ietaupīts laiks un enerģija, kas būtu jāvelta, lai drēbes mazgātu paša rokām – ir visiem zināmas. Bet kā ar priekšrocībām, ko sniedz piemērotas ierīces iegāde? Vēlmēm un iespējām atbilstošas veļas mazgāšanas ierīces iegāde ir svarīga, jo:
 • sniedz iespēju apģērbu mazgāt atbilstošā režīmā. Ja nepieciešams mazgāt, piemēram, daudz bērna drēbes, ļoti netīru apģērbu – vērts apsvērt tādas iekārtas iegādi, kas spēs apģērbam saudzīgā un efektīvā veidā atbrīvoties no traipiem;
 • ir svarīgs elements telpā. Ņemot vērā veļas mazgājamās mašīnas novietojumu, izvēlies ierīci, kas ir ērtāka lietošanai un piemērotāka dizainam. Piemēram, iebūvējamās veļas mašīnas neliks par sevi manīt, radot minimālisma izjūtu telpā, savukārt, veļas mašīnas (Top), kas ir atveramas no augšas, ir piemērotas mazākām telpām.

Kādu veļas mašīnu pirkt? 6 noteicošie faktori ierīces izvēlei

Izvēloties veļasmašīnu mājoklim, atpūtas mājai vai kādiem citiem nolūkiem, ņem vērā 6 būtiskākos aspektus.

1. Tips

Piedāvājumā atrodamas 3 tipu veļas mašīnas:
 1. brīvi stāvošas. Šādas veļas mazgājamās mašīnas ir visizplatītākās. To novietošanas iespējas nav ierobežotas – svarīgi, ka pieejama santehnikas sistēma un kontaktligzda. Šāda tipa ierīces ir dažādu izmēru diapazonā – no 4 kg līdz 10 kg – un vairākās krāsās, dizainos. Brīvi stāvošas ierīces galvenie plusi ir plaša cilindru ietilpība un lielāks funkciju klāsts, nekā, piemēram, iebūvētajai tehnikai, savukārt, mīnuss – tā ne vienmēr lieliski iekļaujas interjerā;
 2. iebūvētas. Šī tipa veļas mašīna ir paredzēta noslēpšanai no citu acīm, iebūvējot to, piemēram, virtuves iekārtā. Ierīces galvenais pluss ir estētika telpā un arī fakts, ka ierīce darbosies vēl klusāk, jo tās radītās skaņas no pārējās telpas norobežos papildu durvis. Ir arī kāds trūkums – uzstādīšana prasa vairāk līdzekļu, jo nepieciešams to pareizi integrēt;
 3. ar žāvētāju. Kompakts variants, ko der apsvērt, ir veļas mašīna ar žāvēšanas funkciju. Lai arī plašā klāstā pieejami arī atsevišķi veļas žāvētāji, ierobežotas vietas vai naudas līdzekļu gadījumā vērts iegādāties divas ierīces vienā. Šāds risinājums būs lētāks un ļaus nedaudz ietaupīt, taču, ja žāvēšanas funkcija ir īpaši svarīga, ieteicams izvēlēties divas atsevišķas ierīces – vienu mazgāšanai, otru žāvēšanai.
kādu-veļasmašīnu-pirkt-1
Attēls: Freepik.com

2. Izmērs un mazgāšanas apjoms

Viens no būtiskākajiem faktoriem ir tieši ierīces izmērs, kas ietekmē tās ietilpību. 
 • Izvēlētās sadzīves tehnikas izmēru lielā mērā nosaka telpas iespējas. Mazā telpā jāmēģina ievietot vairāk, tādējādi izvēloties mazāka izmēra ierīces, kas, savukārt, var apgrūtināt smagāku priekšmetu mazgāšanu (segas, dvieļus u.c.). 
 • Jo augstāks ir ietilpības rādījums, jo vairāk varēsi ievietot apģērbu vienā mazgāšanas ciklā. Mazākām ierīcēm šis rādītājs ir sākot no 4 kg, savukārt lielākām – līdz 10,5 kg. Ģimenēm, kurās netīrā veļa sakrājas ātrāk, vari izvēlēties ietilpīgāku variantu (8 kg), savukārt mājsaimniecībās ar mazāku cilvēku skaitu optimālas var būt 7 kg ierīces. 

3. Centrifūga un žāvēšana

Lai bez žāvēšanas funkcijas iegūtu pēc iespējas sausāku apģērbu, izvēlies ierīci, kuras centrifūgas apgriezienu skaits ir virs 1200 (maksimāli pieejamas iekārtas ar 1600 apgriezieniem). Ja ar to šķiet par maz, vari dot priekšroku ierīcei ar žāvētāja režīmu vai atsevišķam veļas žāvētājam.

Mūsdienu modernām veļas mazgāšanas iekārtām ir būtisks uzlabojums – īpaši režīmi, kas ļauj pēc mazgāšanas saņemt sausākas un arī mazāk saburzītas drēbes. Ir modeļi, kas aprīkoti ar tādām funkcijām kā “viegla gludināšana” vai “pretburzīšanās”.

4. Funkcionalitāte

Papildu funkcijas, līdzīgi kā iepriekš minētās, ļauj ierīces lietošanu padarīt daudz ērtāku un efektīvāk kopt apģērbu. Pirms nolemt, kādu veļasmašīnu pirkt, apsver, vai Tev ir svarīgas tādas papildu funkcijas kā:
 • programma starta atlikšanai. Ērta funkcionalitāte, kas noder laika plānošanai. Vari uzstādīt laiku, kurā sākas mazgāšanas cikls, un izņemt tīras drēbes sev vēlamajā laikā;
 • bērnu drošība. Noderīgi ģimenēm ar bērniem, lai novērstu nedrošu situāciju rašanos, nejauši uzsākot mazgāšanas ciklu. Ar to aprīkota lielākā daļa ierīču;
 • aizsardzība pret ūdens noplūdi. Tā pasargā no ūdens noplūšanas tad, ja ierīcei radušās problēmas ar ūdens padevi. 
Atsevišķa funkcionalitātes kategorija ir mazgāšanas programmas. Piemēram, ja Tev mājās ir mazi bērni, var rasties vajadzība pēc tvaika funkcijas veļasmašīnā, kas dezinficē apģērbu. Savukārt, ja daudz nodarbojies ar sportu, apsver iekārtu, kas aprīkota ar speciālu sporta apģērba vai apavu mazgāšanas programmu.

Ne visi modeļi ar visām iepriekš minētajām funkcijām būs aprīkoti. Lai saprastu, kādu veļasmašīnu pirkt, izvērtē, kas no visa Tev ir būtiskāk, lai atlasītu modeļus, kuri sniedz konkrētās iespējas.
kādu-veļasmašīnu-pirkt-2
Attēls: Freepik.com

5. Ekonomija

Kad mājoklī tiek iegādāta lielā sadzīves tehnika, viens no svarīgiem aspektiem ir ierīces ekonomija. Tā ir svarīga, jo ilgtermiņā ļaut ietaupīt salīdzinoši lielus naudas līdzekļus. Mūsdienu ierīcēs lielākoties ir iestrādāta kāda mazgāšanas programma, kas paredz ūdens un veļas mazgāšanas līdzekļu ekonomiju, padarot apģērbu kopšanu izdevīgāku. Iespējams atlasīt ierīces pēc šādām programmām vai ūdens patēriņa daudzuma gadā. 

Divi rādītāji, ko ņemt vērā, domājot par ekonomiju, ir mazgāšanas ierīces energoefektivitātes klase un mazgāšanas efektivitātes klase:
 • energoefektivitātes klase norāda uz elektrības patēriņu – tā pieejama no A+++,  kas ir pati ekonomiskākā, līdz F, kas ir vismazāk ekonomiskā;
 • mazgāšanas efektivitātes klase norāda uz izmaksām un kvalitāti, ko rada apģērbu tīrīšana ar konkrētu ierīci. Augstākā efektivitāte un kvalitāte ir A klases ierīcēm, bet zemākā – C.

6. Iekraušanas metode

Ierīces iedala arī pēc veida, kā ievietot tajās apģērbu. Pastāv 2 veidi:
 • veļas mašīna (front) – apģērbu ievieto no iekārtas priekšpuses (ērti plašākām telpām);
 • veļas mašīna (top) – apģērbu ievieto no augšas (efektīvs variants mazākām telpām).

Papildu aspekti, ko vērts izvērtēt

Papildu lietas, kam jāpievērš uzmanībai, ir:
 • radītais troksnis. Lai arī mūsdienu ierīces ir klusas, jāņem vērā, ka radītais troksnis var būt atšķirīgs;
 • ierīces zīmols. Piedāvājumā atrodami modeļi no atzītiem ražotājiem – Samsung, Beko, LG, Electrolux u.c. –, kā arī mazāk populāriem;
 • cena. Cenu amplitūda svārstās no 200 eiro līdz pat 1000 eiro un vairāk. Cenu ietekmē gan ierīces izmēri, gan funkcionalitāte un aprīkojums. 

Mazas VS lielas telpas

Ko labāk izvēlēties mazākām telpām, bet ko – lielākām? Daži noderīgi ieteikumi:
 • mazā telpā iederēsies ierīces ar ierobežotāku ietilpību (piemēram, 6 kg) un mazākiem izmēriem. Tāpat vietas taupīšanas nolūkos vari izvēlēties iekārtu ar iekraušanas metodi no augšas vai veļas mazgāšanas ierīci ar žāvētāju tajā;
 • lielā telpā vari ievietot divas atsevišķas ierīces mazgāšanai un žāvēšanai, lai nodrošinātu augstāku procesu kvalitāti. Tāpat ietilpīgākas būs ierīces ar iekraušanas metodi no priekšas.
kādu-veļasmašīnu-pirkt-3
Attēls: Freepik.com

TOP modeļi 2021. gadam

Kas aktuāls šogad? 5 modeļi, ko vērts apsvērt, izvērtējot, kādu veļasmašīnu pirkt, ir:

AEG L8FEC68S

Ietilpīgs un energoefektīvs modelis, kas aprīkots ar vairākām noderīgām funkcijām – antialerģiskā, sporta, sintētikas u.c.
kādu-veļasmašīnu-pirkt-4
Attēls: 1a.lv

Beko HTV8736XS0

Veļas mašīna un žāvētājs – divi vienā. Vietas ietaupījums, veļas žāvēšana, augsta efektivitāte.
kādu-veļasmašīnu-pirkt-6
Attēls: 1a.lv

Electrolux EW6S406W

Lētāks modelis, kas piedāvā augstu funkcionalitāti, maza izmēra.
kādu-veļasmašīnu-pirkt-8
Attēls: 1a.lv

Samsung WW80TA046AE/LE

Modelis, kas aprīkots ar vairākām enerģijas un mazgāšanas līdzekļa taupīšanas funkcijām. Ietilpīgs un izdevīgs no cenas viedokļa.
kādu-veļasmašīnu-pirkt-5
Attēls: 1a.lv

Electrolux EW6T3272 White

Kompakta, bet ietilpīga ierīce. Iekraušana no augšas – lieliski piemērota ģimenēm, kuru mājoklī ir ierobežota vieta sadzīves tehnikai.
kādu-veļasmašīnu-pirkt-7
Attēls: 1a.lv

Vai kļuva skaidrāks, kādu veļasmašīnu pirkt? Ieskaties piedāvājumā un iesaki rakstu tiem, kuri arī ir piemērotākās sadzīves tehnikas meklējumos!
 
Veļas mašīna Electrolux EW6S406W

Veļas mašīna Electrolux EW6S406W

279,00 / gab.
Ātra piegāde
Noliktavā
Veļas mašīna - žāvētājs LG F4DN408S0

Veļas mašīna - žāvētājs LG F4DN408S0

433,00 / gab.
Ātra piegāde
Noliktavā
Veļas mašīna Beko WRE6511BWW, 6 kg, E

Veļas mašīna Beko WRE6511BWW, 6 kg, E

206,25 / gab.
Noliktavā
TOP prece
Veļas mašīna Whirlpool FWSG61282WVEEN, 6 kg, E

Veļas mašīna Whirlpool FWSG61282WVEEN, 6 kg, E

274,00 / gab.
Bezmaksas piegāde
Veļas mašīna Beko WUE7512XWW, 7 kg, E

Veļas mašīna Beko WUE7512XWW, 7 kg, E

228,00 / gab.
Ātra piegāde
Noliktavā
Veļas mašīna Electrolux EW6S406W

Veļas mašīna Electrolux EW6S406W

279,00 / gab.
Ātra piegāde
Noliktavā
Veļas mašīna - žāvētājs LG F4DN408S0

Veļas mašīna - žāvētājs LG F4DN408S0

433,00 / gab.
Ātra piegāde
Noliktavā
Veļas mašīna Beko WRE6511BWW, 6 kg, E

Veļas mašīna Beko WRE6511BWW, 6 kg, E

206,25 / gab.
Noliktavā
TOP prece