Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Kas ir Smart TV un kāpēc to iegādāties?

1-kas-ir-smart-tv
Foto: pixabay.com

Televizors neapšaubāmi ir daļa no mūsu ikdienas. Vakarā pēc garas darba dienas ir patīkami atlaisties dīvānā un noskatīties kādu filmu, raidījumu vai vakara ziņas. Taču ne vienmēr televīzijas kanālos piedāvātais šķiet interesants, tā vietā gribas redzēt kaut ko jaunu un aizraujošu. Šajā gadījumā noderēs Smart TV. Gudrās ierīces padara ikdienu ērtāku, kā arī sniedz dažādas izklaides iespējas. Raksta turpinājumā uzzini, kas ir Smart TV un kādas ir tā funkcijas un priekšrocības.

Kas ir Smart TV? 

Galvenā Smart TV iezīme, ar ko tas atšķiras no parasta televizora, ir interneta savienojums un dažādu lietotņu pieejamībai. Ja parastais televizors dod iespēju skatīties tikai konkrētus televīzijas kanālus, tad gudrais televizors ļauj izmatot papildu funkcijas, no kurām daudzas ir pieejamas arī telefonos un planšetdatoros.

Papildu funkcijas:

  • Picture-in-Picture jeb attēls attēlā – lielisks veids, kā nepalaist garām iemīļoto pārraidi, pat ja tajā brīdī ir kaut kas cits darāms. Vai, gaidot sporta pārraides tiešraidi, var pakavēt laiku, klausoties mūziku, tādējādi nepalaižot garām pārraides sākumu.
  • 3D funkcija ļauj skatīties filmas 3D režīmā, kā arī aplūkot trīsdimensiju attēlus. Tas ir kā kinoteātris mājās, kas priecēs gan lielus, gan mazus skatītājus. Ja itin nemaz nav vēlēšanās doties ārpus mājas, filma ar 3D brillēm būs aizraujošs piedzīvojums.
  • Balss atpazīšanas funkcija, kas ir pieejama atsevišķiem modeļiem. Tā ar tālvadības pultī ierīkotu mikrofonu ļauj ar balss palīdzību veikt meklēšanu, kas redzama televizora ekrānā. Ja nav zināms, kur tieši meklēt konkrētus iestatījumus, tad to varēs ātri izdarīt ar šīs funkcijas palīdzību.
2-kas-ir-smart-tv
Foto: pixabay.com

Saderība ar citām ierīcēm un lietotnēm 

Mūsu planšetēs un telefonos ir daudz attēlu un video, bet nelielais ekrāns neļauj tos pilnvērtīgi aplūkot. Skaties video un fotogrāfijas no sava telefona uz liela 4K ekrāna. Tāpat savam Smart TV vari pievienot arī spēļu konsoli. Tādas spēļu konsoles kā PlayStation 4 un Xbox One ieraus spēļu azartā un sniegs lielisku izklaidi. Tām ir pieejami arī dažādi aksesuāri, piemēram, spēļu stūres, kontrolieri un austiņas.

Lietotnes

Savā Smart TV televizorā vari izmantot dažādas lietotnes, piemēram, YouTube, Netflix, Spotify un citas, lai skatītos filmas un klausītos iemīļoto mūziku, kā arī lietot Facobook un veikt pirkumus tiešsaistē. Televizoriem ar Android programmatūru ir iespēja lejupielādēt lietotnes tieši no Google Play veikala. Leujupielādē WhatsApp un rīko video zvanus ar Smart TV. Protams, to var darīt arī telefonā un datorā, bet daudzi datoru monitori ir krietni mazāki nekā TV ekrāni. Kurš gan atteiktos no kvalitatīva un baudāma videoattēla?
3-kas-ir-smart-tv
Foto: pixabay.com

Lietošana 

Apgūt Smart TV būs pa spēkam ik vienam.  Tomēr ir vērts iepazīties ar dažām lietām uzsākot gudrā televizora lietošanu:
  1. Kā atrast un izvēlēties uzstādītās lietotnes?
  2. Kā lejupielādēt un uzstādīt papildu lietotnes?
  3. Kā piekļūt iestatījumiem? 
Lai varētu to darīt, vispirms uz tālvadības pults nospied pogu Menu, tad izvēlies interneta iestatījumus, klikšķini uz sava Wi-Fi interneta un ievadi paroli. Atver Google Play vai citas lietotnes veiklau un tagad vari lejupielādēt lietotnes vai pierakstīties jau esošajās, kuras vēlies izmantot, piemēram, YouTube. Tavs Smart TV, pamatojoties uz ierīces lietošanu un taviem lietotņu izmantošanas paradumiem, piedāvās personalizētus ieteikumus citu lietotņu lejupielādei. Kas ir Smart TV labākā īpašība? Tā noteikti ir iespēja pieslēgt internetu, kas sniedz neierobežotas izklaides un izziņas iespējas.

Ražotāji 

Smart TV televizorus piedāvā tādi ražotāji kā Sony, Samsung, LG, Philips un citi. Dažādu ražotāju televizori nebūs ar identiskām funkcijām. Piemēram, Samsung Smart TV ir Google Assistant balss funkcija, bet LG televizoriem tā ir Amazon Alexa. Tas atkarīgs ne tikai no ražotāja, bet arī no TV modeļa. Dažu funkciju esamību vai neesamību var noteikt arī ražošanas gads un cena.
4-kas-ir-smart-tv
Foto: pixabay.com

Priekšrocības un trūkumi

Kā viena no priekšrocībām jāmin, ka Smart TV televizori ir pielīdzināmi datoram, viedajos televizoros  var veikt teju visas tās pašas darbības, sākot ar bilžu skatīšanos, beidzot ar video satraumēšanu tiešraidē. 

Bet kas ir Smart TV trūkums? Kā jau katrai ierīcei, kurai ir iespējams pieslēgt internetu, arī Smart TV ir savi mīnusi. Viena no nepatīkamajām lietām var būt traucējumi interneta savienojumā, ja mājas rūteris atrodas pārāk tālu no televizora. Protams, tāpat kā telefoni mēdz “uzkārties”, kad apstājas visas darbības, pastāv iespēja, ka arī televizori kādā brīdī var “sastingt’’ no pārslodzes. Ražotāji gan piedāvā dažādus atjauninājumus, kas novērš šādas problēmas.

Kam vēl pievērst uzmanību? 

Videospēļu cienītājiem patiks Smart TV lielais ekrāns, kas vidēji ir no 43 līdz 65 collām, bet ir arī lielāki. TV ir iespējams iestatīt tā, lai tas rādītu vairākas spēles vienlaicīgi pilnekrāna režīmā. Tā ar 3D tehnoloģiju katrs dalībnieks var pievērsties savai spēlei. Bet lai spēlētuar diviem dažādiem attēliem pilnekrāna režīmā, katram  nepieciešams savs 3D briļļu pāris.

Izmanto Smart TV gan izklaidei, gan izziņai, sekojot līdzi aktuālākajiem notikumiem pasaulē. Mūsu interneta veikalā viedos televizorus ir iespējams iegādāties par lieliskām cenām. Ieskaties!
Televizors Philips 32PFS6805/12, LED, 32 "

Televizors Philips 32PFS6805/12, LED, 32 "

229,99 / gab.
Pieejama noliktavā
Televizors Samsung UE50TU7092UXXH, LED, 50 "

Televizors Samsung UE50TU7092UXXH, LED, 50 "

Pieejama noliktavā
Televizors Manta 19LHN120D, 19 "

Televizors Manta 19LHN120D, 19 "

154,99 / gab.
12 mēn. bezprocentu līzings
Televizors Philips 32PFS6805/12, LED, 32 "

Televizors Philips 32PFS6805/12, LED, 32 "

229,99 / gab.
Pieejama noliktavā
Televizors Samsung UE50TU7092UXXH, LED, 50 "

Televizors Samsung UE50TU7092UXXH, LED, 50 "

Pieejama noliktavā
Televizors Manta 19LHN120D, 19 "

Televizors Manta 19LHN120D, 19 "

154,99 / gab.
12 mēn. bezprocentu līzings