"Draugu loks"
Pievienojieties “Draugu lokam” un ietaupiet! Uzzināt vairāk

Kuri ir labākie GPS navigatori automašīnai?

labakie-gps-navigatori-6
Attēls: 1a.lv

Lai arī nereti cilvēki izvēlas GPS ierīces automašīnās aizstāt ar viedtelefonos pieejamajām lietotnēm, klasiskās ierīces joprojām ir populāras to piedāvāto funkciju un augstās efektivitātes dēļ. Kādi ir labākie GPS navigatori automašīnās un ko ņemt vērā, izvēloties ierīci? Lasi un uzzini mūsu, 1a.lv, sagatavotajā rakstā!

Kas ir GPS?

GPS (Global Positioning System) ir globāla navigācijas satelītu sistēma, kas nodrošina iespēju sinhronizēt gan atrašanās vietu, gan ātrumu un laiku. GPS tehnoloģijas darbojas daudzās jomās, par kurām, iespējams, pat neaizdomājamies. Šādas sistēmas ir ļoti daudzpusīgas, un tās tiek lietotas gandrīz jebkurā nozarē. Mūsdienās GPS tiek izmantots, lai, piemēram: 
 1. kartētu mežus;
 2. palīdzētu lauksaimniekiem novākt labību;
 3. palīdzētu lidmašīnu pilotiem pārvietoties gaisā;
 4. ļautu atrast cilvēkus, kuriem nepieciešama palīdzība;
 5. ļautu uzskaitīt sportiskās aktivitātes, kad tiek izmantoti sporta pulksteņi un aproces u.c. 
Pozicionēšanas sistēmas ir neatņemamas militārajām vajadzībām, ārkārtas brigādēm un loģistikai, kā arī parastām ikdienas vajadzībām, lai noteiktu ērtāko vai ātrāko pārvietošanās veidu. 

5 kategorijas, kādās tiek izmantotas GPS sistēmas

GPS lietojumprogrammas parasti iedala 5 galvenajās kategorijās:
 • atrašanās vieta, lai noteiktu šī brīža atrašanās vietu personai vai objektam;
 • navigācija, lai nokļūtu no vienas vietas uz citu;
 • izsekošana, lai novērotu objekta vai personas kustību;
 • kartēšana, lai veidotu vienotu pasaules karti un dažādas mazāku teritoriju (kontinentu, valstu, pilsētu u.c.) kartes;
 • laiks, lai precīzi attēlotu un paredzētu laika mērogu. 
Labākie GPS navigatori sevī ietver vairākas kategorijas, kas tos padara funkcionālākus. Neatkarīgi no tā, kādā formātā tiek izmantota GPS ierīce – vietas un maršruta noteikšana digitālā veidā ir lieliska iespēja, kā ātri un vienkārši pārvietoties ar transportlīdzekli vai kājām pa labi vai maz zināmām, kā arī nepazīstamām vietām. Tagad pievērsīsimies vienai no navigatoru grupām – GPS ierīcēm automašīnās!
labakie-gps-navigatori-1
Attēls: Pixabay.com

GPS ierīces automašīnām

GPS navigācijas ierīces automašīnām sastāv no:
 • GPS uztvērēja. Tas uztver satelīta signālus, lai noteiktu precīzu atrašanās vietu ierīcei;
 • ekrāna. Tajā redzamas kartes un maršruta instrukcijas plānotajam braucienam;
 • skaļruņa. Tas sniedz mutiskas instrukcijas autovadītājam;
 • datora procesora. Nepieciešams, lai aprēķinātu maršrutus, attālumu un ceļā pavadīto laiku;
 • karšu datu bāzes. Tajā iekļauj arī objektus, piemēram, skolas, policijas iecirkņus, autostāvvietas, degvielas uzpildes stacijas, slimnīcas u.c., kas var būt noderīgi, pārvietojoties konkrētā valstī. 

3 veidu ierīces automašīnām

Ir trīs GPS kategorijas lietošanai automašīnā: in-dash sistēmas, viedtālruņa GPS lietotnes un atsevišķas rokas GPS ierīces. Katrai ir savi plusi un mīnusi.

In-dash ierīces

Tās ir GPS navigācijas vienības, kas iebūvētas automašīnas vadības panelī.
 • Liela priekšrocība ir plašā funkcionalitāte – tās piedāvā navigāciju, kā arī audio un video funkcijas, piemēram, radio, CD atskaņošanu, brīvroku sarunāšanos, radio un audio satura klausīšanos, izmantojot Bluetooth. Tā rezultātā nebūs nepieciešami ne bezvadu skaļruņi, ne citas papildu ierīces mūzikas atskaņošanai vai zvanu veikšanai.
 • Ir arī daži trūkumi – šādā sistēmā sākotnēji tiek ievadīti kartes, kas laika gaitā var novecot. Vēl viens mīnuss ir tas, ka iebūvēto GPS nevar ņemt līdzi – to vari izmantot savā transportlīdzeklī, bet, ja brauc ar paziņas vai īrētu auto – ierīci izmantot nav iespējams. Iebūvētās GPS sistēmas mēdz būt arī visdārgākā iespēja.
labakie-gps-navigatori-7
Attēls: Pexels.com

Lietotnes viedtālrunī

Lielākajai daļai cilvēku jau ir pieejami viedtālruņi ar bezmaksas GPS lietotnēm. Lai arī tās ir ērti pieejamas ikvienam, tās nav pats drošākais variants, braucot ar auto. Kādi ir plusi un mīnusi?
 • Viena no galvenajām priekšrocībām ir piekļuve atjauninātām kartēm. Tāpat šādas lietotnes tiek papildinātas ar plašākiem norādījumiem uz objektiem – restorāniem, apskates vietām, atsauksmēm u.c. 
 • Ir arī savi trūkumi. Piemēram, ja tālrunis atrodas ārpus darbības diapazona un zaudē savienojumu ar tīklu, nevar iegūt precīzas norādes. Tas var būt bīstami, atrodoties intensīvā satiksmē nepazīstamā apvidū. Tāpat šādas lietotnes mēdz diezgan ātri iztukšot tālruņa akumulatoru, kas var būt problēma.

Rokas GPS

Pārnēsājams GPS ir optimālākais variants automašīnai. 

Salīdzinājumā ar iebūvēto GPS ierīci, rokas GPS priekšrocība ir iespēja to pārvietot. Pērkot jaunu automašīnu, dodoties ceļojumā vai īrējot svešu auto, Tu vari paņemt līdzi uzticamu, pārbaudītu ierīci, kas nepievils un nezaudēs savienojumu ceļa laikā.

Šādas ierīces ir arī optimālas izmaksu ziņā un ērti uzstādāmas automašīnā – to paveikt iespējams paša spēkiem bez īpašām priekšzināšanām. 

Kas jāņem vērā, izvēloties GPS ierīci auto?

Ir vairāki faktori, kurus ņemt vērā, lai iegādātos atbilstošu ierīci. Kas tie ir?

Kartes

Ikviena GPS ierīce primāri ir paredzēta, lai atvieglotu pārvietošanās un maršruta plānošanu, tāpēc pats būtiskākais aspekts ir ierīcē pieejamās kartes. Kā atšķiras?
 • Ja plāno pārvietoties tepat, tuvākā apkārtnē, var pietikt ar ierīci, kuras komplektācijā tiek iekļauta Baltijas valstu karte.
 • Tālākiem ceļojumiem ieteicams izvēlēties ierīci, kurā pieejamas Eiropas vai citu pasaules daļu kartes.
Šādas ierīces darbojas bez interneta pieslēguma, kas nozīmē, ka ir pieejamas ikvienā vietā un laikā, neatkarīgi no tīkla pieejamības. Ierīcei iespējams arī manuāli pievienot kartes, taču tas ir lieks apgrūtinājums – patīkamāk noteikti ir iegādāties ierīci, kas jau sākotnēji spēj sniegt norādes Tev vēlamajā lokācijā. 

Displejs

Ne mazāk svarīgs faktors, kas nodrošina ērtu, viegli pārredzamu informācijas uztveršanu ierīces izmantošanas laikā. Ierīces ar mazāku izmēru (~4 collas pa diagonāli) būs piemērotas, ja neizmantosi to pārāk aktīvi. Biežai lietošanai ieteicamas izmēros lielākas GPS ierīces (~6-7 collas).

Displeja izvēlē liela loma ir arī ekrāna izšķirtspējai – jo augstāka tā būs, jo skaidrāku attēlu varēsi saskatīt.
labakie-gps-navigatori-2
Attēls: Freepik.com

Atmiņa

Atmiņas kartes izmērs ir svarīgs, lai Tu varētu būt drošs, ka visas vēlamās kartes un citu informāciju, piemēram, maršrutus, varēsi uzglabāt ierīcē.

Ieteikums: veicot atjauninājumus GPS ierīcei, pārliecinies, vai ierīcē ir pietiekami daudz brīvas vietas, lai nezaudētu datus. 

Savienojamība un uzlāde

Mūsdienu ierīces teju vienmēr ir aprīkotas ar Bluetooth un arī Wi-Fi, lai uzlabotu to lietošanu. Tas nozīmē, ka austiņas var palikt pagātnē – savienojot GPS ierīci ar viedtelefonu caur Bluetooth, vari sarunāties bez raizēm. Wi-Fi ir noderīgs, lai atjauninātu kartes.

Lai aiztaupītu neestētiskos vadus, kas savieno barošanas vadu ar ierīci, pievērs uzmanību arī pieslēgvietu tipam un izskatam. Ir ierīces, kuras, noņemot no stiprinājuma, automātiski tiek atvienotas no barošanas vada.

Valoda

Bez plašām valodu zināšanām var rasties vajadzība pēc ierīces, kurā ieprogrammēta valoda, ko pārzini. GPS navigatorā lielākoties var uzstādīt vairākas valodas gan informācijas attēlošanai uz ekrāna, gan balss navigācijai.  

Uzstādīšana

Lai ierīces izmantošana būtu ērta un droša – pievērs uzmanību tās stiprinājumiem. Navigators nekādā gadījumā nedrīkst traucēt auto vai moto vadītājam, taču tajā pašā laikā tas jānovieto labi pārredzamā pozīcijā. 

Atceries – vienreiz pie priekšējā vējstikla uzliekot stiprinājumu, tā pozīciju mainīt būs grūti, tāpēc rūpīgi izvērtē, kurā vietā to stiprini. 

Papildu iespējas

Arī dažādām GPS ierīcēm ir papildu funkcionalitāte, kas nodrošina ērtāku ierīces izmantošanu. Piemēram:
 • skārienjūtīgs ekrāns. Tas ļauj ērti veikt vēlamās darbības – pietuvināt, attālināt karti, mainīt maršrutu u.c.;
 • balss navigācija. Nav nepieciešams spiest pogas vai aiztikt ekrānu – šāda funkcija sniedz iespēju to vadīt ar balss palīdzību;
 • iebūvēts videoreģistrators. Kamera, kas darbojas kā videoreģistrators – divi vienā. Ar vienas ierīces palīdzību vari gan noteikt maršrutu, gan pārvietošanās laikā ierakstīt tuvumā notiekošo, sniedzot papildu drošību problēmsituāciju gadījumā;
 • sistēma, kas nosaka sastrēgumus. Ir modeļi, kuros iebūvēta sastrēguma monitoringa sistēma – fiksējot maršrutā radušos sastrēgumu, navigācija pati veiks izmaiņas, piedāvājot alternatīvu ceļu nonākšanai galapunktā;
 • savienošana ar viedtelefonu. Budžeta klases ierīcēm šāda funkcija var nebūt pieejama, taču nedaudz dārgākām – gan. Mobilie telefoni, viedtālruņi sniedz iespēju pārvaldīt GPS ierīces  darbības vēl vienkāršāk.
Labākie GPS navigatori ir aprīkoti ar teju visām šīm papildu funkcijām – tās padara braukšanu ērtāku un drošāku, tāpēc to esamību ir vērts pārbaudīt pirms ierīces iegādes.
labakie-gps-navigatori-8
Attēls: Unsplash.com

Kādas priekšrocības sniedz labākie GPS navigatori auto?

Mūsdienās dažādu jomu pārstāvji izmanto GPS sistēmas, kas uzlabo viņu darbu. Kādus ieguvumus lietotājiem sniedz labākie GPS navigatori, kas ievietoti automašīnās?
 • Resursu ietaupījums. Sniedzot ieteikumus par ātrākajiem maršrutiem un palīdzot manevrēt caur nepazīstamām vietām. Vari aiztaupīt gan laiku, gan naudas līdzekļus, kas tiek tērēti, braucot ar auto. 
 • Drošība uz ceļa. Šis faktors ir īpaši būtisks, pārvietojoties pa nepazīstamām vietām. Intensīvā satiksmē, nonākot svešā vietā, var rasties bīstamas situācijas, ko iespējams novērst, saņemot norādījumus no GPS ierīces.
 • Ērtības. Neapšaubāmi viens no galvenajiem ieguvumiem – ērtāka pārvietošanās. Nav jālauza galva par piemērotā maršruta izvēli, mēģinot saprast ceļazīmes un to nozīmi. 

TOP modeļi, kuru iegādi ir vērts apsvērt!

Lai palīdzētu Tev izvēlēties savu jauno papildinājumu automašīnai – ieskaties mūsu sagatavotajā TOP 4 ierīču apkopojumā, kas sniegs ieteikumus gan tiem, kuri GPS automašīnā izmanto reti, gan tiem, kuriem ikdiena bez šīs ierīces nav iedomājama! 

#1 Navitel E700

labakie-gps-navigatori-4
Attēls: 1a.lv

Salīdzinoši lēts, ar pamata funkcijām aprīkots modelis. Liels ekrāns, kas ļauj labi saskatīt maršrutu, kā arī skārienjūtīgs ekrāns. Plaša karšu pieejamība. Piemērots nelieliem izbraucieniem. 

#2 Garmin DriveSmart 61 LMT-S

labakie-gps-navigatori-3
Attēls: 1a.lv

Ja domā, kādi ir labākie navigatori tālākiem izbraucieniem – ir vērts apsvērt šo ierīci. Profesionāls GPS navigators, kam ir sava lietotne, lai to savienotu ar viedtelefonu, braucienu plānotājs un neierobežota kartes atjaunināšanas iespēja. 

#3 Garmin LGV1000 Europe

Viens no jaudīgākajiem modeļiem. Ieguldījums, kas sevi attaisno. Plašs funkciju klāsts, liels ekrāns (10 collas), augsta ekrāna izšķirtspēja un liela atmiņa. Piemērots smagajām automašīnām. 

#4 Tomtom Go Premium

labakie-gps-navigatori-5
Attēls: 1a.lv

Lielisks sabiedrotais tāliem ceļojumiem. Tajā iekļautas visas pasaules valstis, kā arī pieejams vairāk nekā 20 valodu atbalsts. Navigatoru iespējams vadīt ar balss palīdzību un savienot ar citām ierīcēm, izmantojot Bluetooth. 

Labākie GPS navigatori ir vērtīgs ceļabiedrs! Sagatavojies ceļojumam jau laicīgi – iegādājies papildinājumu savam auto arī Tu!

Navigācija Garmin DriveSmart 61 LMT-S

Navigācija Garmin DriveSmart 61 LMT-S

239,99 / gab.
Atlaides kods
TOP prece
Navigācija Garmin Drive 51 MPC

Navigācija Garmin Drive 51 MPC

128,00 / gab.
Atlaides kods
TOP prece
Navigācija Tomtom Start 52 5\

Navigācija Tomtom Start 52 5\

115,80 / gab.
Atlaides kods
Navigācija Navitel E700

Navigācija Navitel E700

78,49 / gab.
Atlaides kods
TOP prece
Navigācija Garmin DriveSmart 65 MT-D Europe

Navigācija Garmin DriveSmart 65 MT-D Europe

274,46 / gab.
Atlaides kods
Navigācija Garmin DriveSmart 61 LMT-S

Navigācija Garmin DriveSmart 61 LMT-S

239,99 / gab.
Atlaides kods
TOP prece
Navigācija Garmin Drive 51 MPC

Navigācija Garmin Drive 51 MPC

128,00 / gab.
Atlaides kods
TOP prece
Navigācija Tomtom Start 52 5\

Navigācija Tomtom Start 52 5\

115,80 / gab.
Atlaides kods