Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Labākās dāvanas bērnudārza izlaidumā

Foto:pexels.com/@mikhailnilov
 
Bērnudārza izlaidums ir pirmā finiša taisne bērna akadēmiskajā dzīvē. Šo nozīmīgo sasniegumu noteikti ir vērts svinēt, iepriecinot savu mīļo mazo ķiparu ar kādu atmiņā paliekošu dāvanu, kas parādīs, ka smags darbs vienmēr atmaksājas.
 
Dāvanas bērniem var iedalīt četrās kategorijās: attīstošas rotaļlietas, personalizētas dāvanas, dāvana – piedzīvojums un piemiņas dāvanas. Tomēr izvēle, kuras dāvanas bērnudārza izlaidumā izvēlēties un kuras atstāt veikalu plauktos, ir grūta.
 
Lai izvēlētos savam absolventam piemērotāko, ir jāapsver gan dāvanas nodomi, gan vēlamais budžets, gan arī paša bērna intereses. Idejas dažādām dāvanām visām gaumēm smelies raksta turpinājumā! 
 

Foto: unsplash.com/@bullterriere

Izglītojošas rotaļlietas

Ņemot vērā, ka mazais absolvents tūlīt uzsāks savas skolas gaitas un vēl ir aktīvā attīstības procesā, izglītojošas rotaļlietas ir lielisks veids, kā piesaistīt bērna uzmanību mācību procesam jautrā un saistošā veidā.
 
Attīstošās rotaļlietas ļauj gan uzlabot koncentrēšanās spēju, gan loģisko domāšanu, gan problēmu risināšanas spējas, kā arī radošo domāšanu. Turklāt, šāda tipa dāvanas bērnudārza izlaidumā būs aktuālas arī pēc svētkiem un būs noderīga papildu nodarbība brīvajās pēcpusdienās.
 
Par izglītojošām rotaļlietām var uzskatīt galda spēles, kas ne tikai attīstīs iepriekš minētās prasmes, bet arī būs iemesls pavadīt laiku kopā ar ģimeni. Tomēr, ja visbiežāk pretinieku galda spēlē bērnam atrast nav viegli, tad puzles būs izcila alternatīva, attīstot sīko roku motoriku, vizualizāciju, atmiņu, koncentrēšanās spēju un arī formu atpazīšanu, kas ievirza bērnu ģeometriskajā domāšanā un palīdzēs turpmākajās skolas gaitās matemātikas stundās.
 
Šīm nodarbēm var pievienot arī LEGO konstruktorus un dažādus radošos komplektus, kas gluži kā puzles vai galda spēles aizraujošā veidā veicinās bērna attīstību. Savukārt tiem, kam burtu atpazīšana un zilbju izšķiršana vēl aizvien ir aktuāla problēma, interesantas grāmatas iegāde var veicināt gan iztēli, gan turpmāku interesi par mācību procesu. Svarīgi atcerēties, ka dāvanas bērnudārza izlaidumā var būt ne tikai jautras un izklaidējošas, bet arī noderīgas un pamācošas. 

Personalizētas dāvanas tieši tavam ķiparam

Personalizētas dāvanas rada bērnam apziņu, ka viņam tiek piešķirts kaut kas unikāls, kas vairo prieku un nozīmīgumu bērna acīs par savas pirmās mācību iestādes absolvēšanu. Dāvanas bērnudārza izlaidumā, kurām būs pievienots tava bērna vārds vai foto, ne tikai piešķirs apziņu, ka dāvana ir tikusi īpaši izraudzīta tieši viņam un ir pārdomāta, bet arī apmierina bērna īpašumtiesības sajūtu, kas šajā vecumā ir aktuāla, kā arī rada apziņu, ka šī nešaubīgi ir gluži viņam radīta dāvana.
 
Personalizēt mūsdienās var gandrīz jebko, sākot ar puzlēm, kurās attēlota kāda bērna fotogrāfija vai vārds, un beidzot ar dāvanu kastīti, kurā atlasītas visas bērna iecienītākās lietas un gardumi. Gan T-krekls, uz kura uzdrukātas bērna iecienītākās nodarbes un lietas, gan rokdarbu komplekts, ar kura palīdzību mazais var izveidot savu vārdu vai ko sev nozīmīgu, gan krājkasīte ar savu vārdu, kas ļaus spert pirmos soļus finanšu pratībā – tie ir vien daži veidi, kā likt tavam absolventam sajusties īpašam un lolotam, svinot šo skaisto dzīves notikumu.
 

Foto: pexels.com/@goumbik

Pieredze kā dāvana

Ja plauktos jau ir pārāk daudz lietu, kas kalpo vienīgi putekļu krāšanai, tad varbūt labāk ir meklēt tādas dāvanas bērnudārza izlaidumā, kas noderēs par iemeslu ģimeniskai pēcpusdienai. Kopīgs piedzīvojums ir naudā nenovērtējama pieredze, kas nākotnē kļūs par lolotu bērnības atmiņu.
 
Lai izveidotu ciešu saikni ar ģimeni, ir nepieciešams kopā kvalitatīvi pavadīts laiks. Bērnudārza izlaidums ir lieliska iespēja atrast laiku kopīgam ģimenes izbraukumam, vai var izvēlēties citu bērnam mīļu aktivitāti.

Kādus piedzīvojumus meklēt?

  • Ģimenes ceļojums Latvijas robežās vai ārpus tām.
  • Atrakciju parka apmeklējums.
  • Kopīga pastaiga zoodārzā.
  • Pikniks pie jūras, ceļot smilšu pilis un pavadot dienu ļaujoties ūdens priekiem.
  • Diena akvaparkā.
  • Brauciens ar elektrokartingiem.
  • Izjāde ar poniju.
  • Patversmes apmeklējums, apciemojot tur esošos dzīvnieciņus.
  • Batutu parka apmeklējums.

Iemūžini atmiņu – piemiņas dāvanas bērnudārza izlaidumā

Nereti vecums, kas saistās ar bērnudārza laiku, tiek piemirsts, tāpēc dāvana, kura vēl pēc gadiem atgādinās par piedzīvoto, vienmēr būs noderīga. Lai šo ideju īstenotu, var iegādāties foto albumu, ierāmēt kādu skaistu bildīti no šīs dienas vai kādas citas, kura atgādinātu par kādu skaistu bērnības atmiņu.
 
Kā aktivitāte bērnu noteikti ieinteresēs momentfoto kamera, kura ļaus uzreiz iemūžināt mirkļus kopā ar draugiem. Pie tam šī kamera noderēs arī turpmākajos dzīves piedzīvojumos, kas vēl sekos. Arī sudraba vai zelta rotiņas, ko pēc pāris gadiem bērns varēs nēsāt ikdienā, ir veids, kā atcerēties šos tik svarīgos dzīves sasniegumus.
 
Dāvanas bērnudārza izlaidumā ir vēl viens veids, kā padarīt šo svarīgo dzīves notikumu par neaizmirstamu atmiņu. Tā būs kas paliekošs, lai katru reizi, spēlējoties ar jauniegūto rotaļlietu vai redzot fotogrāfiju plauktā, bērns atcerētos šo dienu, bērnudārzā iegūtos draugus un paveikto.
 
Vai tā būtu attīstoša rotaļlieta, kas izklaidēs mazo brīvajos brīžos līdz skolas sākumam, vai tas ir kāds glīts foto albums, personalizēta somiņa vai piedzīvojums ar ģimeni, bērna prieks būs garantēts, ļaujot viņam justies īpašam un svinot šo sasniegumu kopā ar saviem mīļajiem.
Attīstošās rotaļlietas EcoToys Magnetic Educational Blackboard Laptop, daudzkrāsaina

Attīstošās rotaļlietas EcoToys Magnetic Educational Blackboard Laptop, daudzkrāsaina

14,99 / gab.
Pieejama noliktavā
Spēles Levenhuk LabZZ Survival Kit 79676

Spēles Levenhuk LabZZ Survival Kit 79676

51,46 € / gab.
94,90 / gab.