"Draugu loks"
Pievienojieties “Draugu lokam” un ietaupiet! Uzzināt vairāk

Printeris mājas vajadzībām – uzzini, kā izvēlēties!

printeris-mājas-vajadzībām-1
Attēls: Pixabay.com

Printeris mājas vajadzībām jau sen vairs nav tikai ekstra, bet gan ikdienas nepieciešamība. Bez tās iztikt ir grūti daudzām mājsaimniecībām. Lai šādas ierīces izvēle un iegāde būtu pavisam ātra un vienkārša – laiks uzzināt būtiskākās atšķirības starp pieejamajiem modeļiem! Kādi printeri būtu piemēroti Tavām vajadzībām un kādai funkcionalitātei vērts pievērst uzmanību? Lasi un uzzini mūsu sagatavotajā rakstā!

Printeris mājas vajadzībām – kuru no ierīču veidiem izvēlēties?

Piedāvājumā iespējams atrast vairāk nekā piecu veidu printerus. Trīs no tiem ir biežāk pieejamie un arī piemērotākie, ja plānots iegādāties ierīci mājoklim. Kādi tie ir, kā atšķiras un kurās situācijās labāk izvēlēties katru no tiem? Uzzini turpinājumā!

Lāzerprinteri – piemēroti dokumentiem, melnbaltai drukai

Lāzerprinteros ir izmantoti toneri, kuros ievietots pulveris. Toneri, lai arī ir nedaudz dārgāki par tintes printeros izmantotajiem kārtridžiem, salīdzinoši ilgāk spēj veikt printēšanas darbus, kā rezultātā ir izdevīgāki. Kādos gadījumos piemēroti šāda veida printeri un kādas vēl ir to priekšrocības?
 • Lāzerprinteri ir vispiemērotākā izvēle, ja plāno printēt melnbaltus dokumentus, jo tie nodrošina augstu drukas kvalitāti.
 • Šīs ierīces spēj nodrošināt augstu kvalitāti dažādu krāsainu drukas materiālu veikšanai – grafikiem, diagrammām, dokumentiem. 
Lāzerprinteru cenas ir diapazonā no ~100 eur līdz 1000 eur.
printeris-mājas-vajadzībām-4
Attēls: Pixabay.com

Tintes printeri – krāsainiem attēliem

Tintes printeros, atšķirībā no lāzera printeriem, tiek izmantoti tintes kārtridži. Tie iztukšojas ātrāk nekā toneri lāzerprinteros, taču ir lētāki. Šādiem printeriem arī ir vairākas priekšrocības, un tie ir piemērotāki citu drukas materiālu printēšanai. 
 1. Tintes printeri ir piemēroti attēlu drukai, jo nodrošina augstu kvalitāti. Pateicoties tam, ka tinte, esot šķidrā veidā, pa minimāliem caurumiem nonāk no kārtridža uz lapas, ir iespējams saņemt augstākās kvalitātes attēlu drukāšanu mājas apstākļos. Lieliski piemēroti gan melnbaltu, gan krāsainu attēlu drukāšanai.
 2. Šādi printeri izmēros mēdz būt nedaudz mazāki, kā arī klusāki.
 3. Salīdzinot šīs divas ierīces (tintes un lāzera printerus), jārēķina, ka izmaksu ziņā vienas lapas druka būs dārgāka tintes printerim, taču, ja printēšanas darbus neesi plānojis veikt pārāk bieži, nav nepieciešams vadīties tieši pēc šī aspekta.
Tintes printeru cenu amplitūda ir no ~90 eur par vienkāršākajiem modeļiem līdz pat 2000 eur un vairāk par dārgām, profesionālākām ierīcēm.

Daudzfunkcionālās ierīces – skeneris, printeris, kopētājs vienā ierīcē

Trīs vienā – tas vislabāk raksturo daudzfunkcionālās ierīces, kas ļauj ar vienas ierīces palīdzību veikt gan printēšanu, gan kopēšanu un skenēšanu!

Arī šīs ierīces, tāpat kā iepriekš minētie parastie printeri lielākoties mēdz būt divu veidu – tintes un lāzera. Izvēloties daudzfunkciju printeri, ņem vērā, ko un cik bieži plāno drukāt. Ja tie ir, piemēram:
 • liela vai maza izmēra melnbalti dokumenti, noderēs lāzera ierīce;
 • dažāda izmēra krāsaini materiāli, īpaši attēli, kuriem printēšanas kvalitāte ir būtiska, ieteicami tintes daudzfunkcionālie printeri. 
Lai arī varētu šķist, ka, iegādājoties ierīci, kurai ir vairākas funkcijas, piemēram, kopēšana, printēšana un skenēšana, tā maksās ievērojami dārgāk, ne vienmēr tā ir! Ja šķiet, ka būs nepieciešams, piemēram, ieskenēt dokumentus, kas, strādājot attālināti var būt īpaši svarīgi, ieteicams iegādāties ierīci, ar ko to veikt – tas noteikti nemaksās tik krasi vairāk, kā parasts printeris, bet būs noderīgi! Daudzfunkcionālas ierīces cena var svārstīties no ~70 eiro līdz pat vairākiem tūkstošiem (dārgākie modeļi vairāk piemēroti profesionālai drukai un skenēšanai uzņēmumos). Katrā ziņā – tas būs izdevīgāk, nekā iegādāties atsevišķi, piemēram printeri un skeneri
printeris-mājas-vajadzībām-2
Attēls: Freepik.com

Funkcionalitāte

Printera tips nebūt nav vienīgais un pats būtiskākais faktors, kam vērts pievērst uzmanību, iegādājoties printēšanas ierīci mājas vajadzībām. Esam sagatavojuši nelielu apkopojumu, kas palīdzēs saprast, kāda ir būtiskākā funkcionalitāte, kas var ietekmēt ierīces izvēli. Lasi un uzzini turpinājumā, lai atvieglotu sev printera izvēles procesu!

Krāsains VS melnbalts

Ne visas ierīces automātiski var drukāt krāsainus attēlus. Retāk ar krāsainas drukas funkciju ir pieejami lāzerprinteri, taču biežāk daudzfunkcionālas ierīces un tintes printeri. 

Drukāšanas kvalitāte un ātrums

Šis ir svarīgs aspekts, ņemot vērā to, kāda veida printēšanas darbus mājās veic. Piemēram, ja:
 • tikai retos gadījumos mēdz izprintēt kādu līgumu vai skolēna mājasdarbus no skolotājas, tad printēšanas ātrums nebūs primāri svarīgs, taču drukāšanas kvalitāte – gan;
 • lielākoties printeri izmanto, lai drukātu krāsainus attēlus, tāpēc pati svarīgākā būs attēla kvalitāte un līdz ar to ierīces izšķirtspēja. Tā nosaka, cik kvalitatīvu attēlu iespējams iegūt, kamēr drukāšanas ātrums būs sekundārs.
Jo augstāka ir kvalitāte, jo ilgāks laiks būs nepieciešams, lai veiktu drukāšanu, tāpēc, izvēloties ierīci, izvērtē, kas ir prioritāte – ātrs drukāšanas laiks vai augsta izšķirtspēja. 

Drukāšanas formāts

Ņemot vērā plānotos drukāšanas apjomus un veidu, vērts apsvērt, kāda formāta printēšana ir aktuāla. Piemēram, lāzerprinteri tikai retos gadījumos ir nopērkami tādi, kas drukā lielākā izmērā par A4, savukārt, tintes printeri un daudzfunkcionālās ierīces ar A3 vai lielāku izmēru ir lielākā skaitā. 

Abpusējā drukāšana

Dabas saudzēšanas nolūkos ir vērts apsvērt tādu drukāšanas ierīci, kas piedāvā šādu funkciju. Turklāt arī pats ietaupīsi savus resursus – būs nepieciešams iegādāties mazāk papīra.

Wi-Fi savienojums

Mūsdienās bezvadu savienojums Wi-Fi veidā ir būtisks ikvienai no ierīcēm – arī printerim! Ņemot vērā, ka tā ir aktualitāte, šobrīd lielākoties printeros ir pieejama šāda funkcija, taču mēdz būt modeļi bez tās, tāpēc, apskatot piedāvājumu, šim aspektam pievērs uzmanību!
 
printeris-mājas-vajadzībām-3
Attēls: Stocksnap.io

Iekārto mājas biroju pats!

Printeris ir tikai viena no ierīcēm, iekārtojot nelielu mājas biroju vai mācību stūrīti. Vēl noderīgi iegādāties ir:
 • datora monitoru un sistēmbloku, lai strādāšana vai mācības būtu efektīvākas;
 • portatīvo datoru, kas noderīgs gan mājas apstākļiem, gan darbu veikšanai ārpus mājas – ātri un vienkārši, saliekot nepieciešamo somā, vari portatīvo datoru paņemt līdzi jebkur;
 • klaviatūru – klaviatūras var būt parocīgas kā stacionārajiem datoriem, tā portatīvajiem datoriem, ja mājās tos novieto uz statīva. 
 
Printeris mājas vajadzībām ir viena no tām ierīcēm, kas mūsdienās ir bieži nepieciešama. Īpaša nozīme printerim mājās radusies attālinātā darba un mācību rezultātā. Tāpēc, iegādājoties drukāšanas ierīci, pievērs uzmanību tās specifikācijai!
 

Skeneris Epson Perfection V850

Skeneris Epson Perfection V850

961,95 / gab.
Skeneris Canon imageFORMULA P-208II

Skeneris Canon imageFORMULA P-208II

136,19 / gab.
TOP prece
Daudzfunkciju printeris HP LaserJet Pro M15A, lāzera

Daudzfunkciju printeris HP LaserJet Pro M15A, lāzera

99,99 / gab.
Ātra piegāde
Noliktavā
Tintes printeris HP Officejet Pro 6230, krāsains

Tintes printeris HP Officejet Pro 6230, krāsains

84,19 / gab.
Ātra piegāde
Noliktavā
Daudzfunkciju printeris Epson L4160, tintes, krāsains

Daudzfunkciju printeris Epson L4160, tintes, krāsains

285,00 / gab.
Ātra piegāde
Noliktavā
Skeneris Media-Tech Scanline

Skeneris Media-Tech Scanline

61,75 / gab.
Ātra piegāde
Noliktavā
Lāzerprinteris HP 107w

Lāzerprinteris HP 107w

99,99 / gab.
Daudzfunkciju printeris HP LaserJet Pro MFP M182n, lāzera, krāsains

Daudzfunkciju printeris HP LaserJet Pro MFP M182n, lāzera, krāsains

420,00 / gab.
Skeneris Epson Perfection V850

Skeneris Epson Perfection V850

961,95 / gab.
Tintes printeris HP Officejet Pro 6230, krāsains

Tintes printeris HP Officejet Pro 6230, krāsains

84,19 / gab.
Ātra piegāde
Noliktavā
Skeneris Media-Tech Scanline

Skeneris Media-Tech Scanline

61,75 / gab.
Ātra piegāde
Noliktavā