Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Puķu dobes paraugi un 3 puķes skaistam dārzam

Foto: Mike, pexels.com

Dārzs ir mājas skaistākā rota. Pārdomāti iekopts, tas priecē ne vien saimniekus, bet arī viesus. Lūk, mūsu, 1a.lv interneta veikala puķu dobes paraugi un ieteikumi ziedu un krūmu izvēlē, kā arī apdobju veidošanā. Ieskaties un realizē šīs idejas savā īpašumā!

3 puķes un krūmi, kas Tev noteikti jāiekļauj savā dārzā

Dārza iekārtošana ir radošs process, kas prasa laiku, taču gandarījums atspēko ieguldījums. Mūsu puķu dobes paraugi ir lielisks veids, kur smelties idejas sava īpašuma iekārtošanā. Noskaidro, kādus košumkrūmus un puķes ir vērts izvēlēties!
 

Foto: Creative Vix, pexels.com
 

Hostas

Hostas ir īsti puķu dobes paraugi, jo labi aug arī ēnainās vietās. Pateicoties auglīgajām lapām, tās glīti aizpilda vietu un rada krāšņu efektu.

Pie mums ir audzējamas vairāku veidu hostas. Dažas no tām:
 • Baltmalu – 35–40 cm augsti ziedneši, violetas krāsas ziedi un platas lapas ar šauru un baltu maliņu. Zied augustā un septembrī;
 • Dižā – var sasniegt 90 cm augstumu. Lapu forma ir garena, nedaudz sirds veida tumši zaļā krāsā, savukārt lapu kāti ir ar dziļu rievu. Zied jūlijā gaiši violetā krāsā;
 • Viļņainā – lapu izmērs ir aptuveni 30–40 cm. To forma ir ovāla un viļņaina, ar zaļu maliņu un baltu joslu pa vidu. Ziedi ir gaiši violetā krāsā, zied jūlijā un augustā.
Hostas ir daudzgadīgas. Tām patīk auglīga un mitra augsne, kas papildināta ar kūts mēsliem.
 

Foto: Creative Vix, pexels.com
 

Hortenzijas

Varētu teikt, ka hortenzijas pamazām sāk pārņemt dārza karalienes lomu. Labi ieaugušās, tās priecēs ar bagātīgām ziedkopām. Pavasarī ieteicams apbērt ar mēslojumu.

Latvijā ir izplatītas četras sugas:
 1. Kokveida;
 2. Skarainās;
 3. Liellapu (ieteicams stādīt podos un ziemā noglabāt pagrabā);
 4. Zāģzoblapu jeb robainās (ieteicams stādīt podos un ziemā noglabāt pagrabā).
Hortenzijas labi aug saulainā un daļēji ēnainās vietās. Tām patīk auglīga un skāba augsne ar pH līmeni 5,5 – 5,7). Stādot augsni ieteicams samaisīt ar skābu kūdru attiecībā 1:1.
 

Foto: Pixabay, Pexels.com
 

Graudzāles

Daudzgadīgās graudzāles ir unikāls augs, kas priecēs ne tikai vasarā, bet arī rudenī un pat ziemā. Tās ir īsti puķu dobes paraugi, jo labi izskatās gan akmens dārzos, gan starp skujeņiem, košām vasaras puķēm un arī pie dīķiem.

Dažas no populārākajām graudzālēm:
 • grīšļi;
 • auzenes;
 • kelērijas;
 • miskantes;
 • molīnijas;
 • dimanta zāle;
 • sāres u. c.
Graudzāles vislabāk augs saulainā un daļēji mitrā vietā. Kopšanā nav prasīgas, taču vēlams ik pavasari apgriezt vai rūpīgi “izķemmēt” ar pirkstiem vai grābeklīti.
 

Foto: Pok Rie, pexels.com

Padomi dārza iekārtošanā un uzturēšanā

Pārdomāti iekopts dārzs nozīmē arī rūpīgu tā uzturēšanu. Lai darbi veiktos raitāk, ņem vērā mūsu padomus.
 

Puķu dobju apmales

Skaistas puķu dobes nav tikai ziedi un krūmi, bet arī apstrādātas apmales. Tās ir jāapstrādā ik gadu, lai neaizaugtu ar nezālēm un dobe nezaudētu savu formu.

Iespējamie apdobju veidi:
 • Akmeņi
Klasisks paņēmiens jau gadiem. Dobēm tiek izveidotas asas malas, bet uz tām sakombinēti dažāda izmēra laukakmeņi. Izmaksas ir zemas, taču akmeņi apgrūtina pļaušanas darbus. Lai mauriņš ap dobi būtu glīts un līdzens, būs nepieciešami trimmeri;
Viegli uzstādāmas, jo komplektā ir iekļauti asi mietiņi. Glītam dārza kopskatam apmales ieteicams saskaņot ar dārza mēbelēm. Lietus laikā uz sētiņas var nogulsnēties smiltis, tādēļ tās būs regulāri jātīra;
 • Oļi
Ap dobi tiek izrakta neliela dziļuma rene, kurā saber sev vēlamās formas un krāsu oļus. Izskatās ļoti gaumīgi, taču renei nepieciešamas nelielas betona vai bruģa apmalītes, kas neļaus oļiem izsvaidīties pa dārzu.

Apdobēm var neizvēlēties papildu elementus, bet atstāt tikai asas maliņas, kas ik pavasari ir jāatjauno. Tā būs arī vieglāk pļaut ar zāles pļāvēju, jo nekas netraucēs.
 

Foto: Lukas, pexels.com
 

Dobju mulčēšana

Vēlies ietaupīt savu laiku, uzturot dārzu ideālā kārtībā? Izvēlies mulču! Nosedzot dobes virskārtu ar organisku mulču, augsne ilgāk uztur mitrumu, tiek kavēta nezāļu augšana, veidojas laba augsnes struktūra, augsne tiek papildināta ar trūdvielām, kā arī lietus laikā neveidojas dubļi.
 
Foto: Monsterkoi, pixabay.com

Organiskas mulčas pamatā var būt:
 • priežu mizas;
 • zāģu skaidas;
 • koku šķelda;
 • salmi;
 • nopļauta zāle;
 • lapas.
Pirms izvēlētās mulčas uzklāšanas, dobe ir rūpīgi jāizravē un jāsastāda vēlamie augi. Tad uz augsnes ber mulču aptuveni 5 līdz 7 cm biezā kārtā (jo raupjāka mulča, jo biezāka kārta). Beigās dobi aplej. Mulčas kārtu atjauno reizi gadā vai biežāk pēc nepieciešamības.
 

Foto: Coernl, pixabay.com

Dažādi puķu dobes paraugi iedvesmai ir atrodami arī vietnē “Pinterest”. Aplūko un pielāgo tos sava dārziņa īpatnībām. Savukārt visu nepieciešamo dārza iekārtošanai un uzturēšanai meklē tepat, mūsu interneta veikalā 1a.lv!
Mēslojums Agrochema Autumn, 10 kg

Mēslojums Agrochema Autumn, 10 kg

Aizsargbarjera Garden Center Eco, 2400 mm x 170 mm, brūna, 10 gab.

Aizsargbarjera Garden Center Eco, 2400 mm x 170 mm, brūna, 10 gab.

12,99 / gab.