"Draugu loks"
Pievienojieties “Draugu lokam” un ietaupiet! Uzzināt vairāk

VAI BĒRNU RATI 3 IN 1 IR LIETDERĪGS PIRKUMS?


Ratiņu iegāde ir liels notikums ikvienā ģimenē, kurā sagaidāms pieaugums. Tirgū ir pieejami ratiņi bērniem dažādā vecumā, bet var iegādāties arī universālos ratiņus ar 3in1 sistēmu. Lasi šajā bloga rakstā, vai bērnu rati 3 in 1 ir laba alternatīva ierastajiem sporta un pastaigu ratiņiem!

BĒRNU RATI 3IN1 VS PARASTI RATI
Bērnu ratu dažādība apžilbina, un vecāki bez atbilstošās pieredzes var viegli apmaldīties plašajā preču klāstā. Veikalos ir nopērkami gan rati konkrētām vajadzībām – pastaigām ar dažāda vecuma bērniem, braucieniem automašīnā, gan universāli bērnu rati 3 in 1. Tie pilda pastaigu un sporta ratu funkcijas, un ir piemēroti bērniem no dzimšanas līdz pat trīs gadu vecumam.

KAS IETILPST RATU KOMPLEKTĀCIJĀ?
3in1 sistēma sastāv no ratu rāmja ar riteņiem un maināmiem elementiem. Bērnu rati 3 in 1 ir lietojami trīs dažādos variantos:
 • kā autokrēsls – piemērots bērniem ar svaru 0-13 kg. 3in1 autokrēsla modeļus var izmantot arī kā pārnēsājamu šūpuļkrēslu;
 • kā kulbiņa – tradicionāls bērnu ratiņu variants, kur bērns atrodas pilnīgi guļus. Piemērots jaundzimušajiem un mazuļiem līdz viena gada vecumam;
 • kā sporta ratiņi – paredzēti mazuļiem, kuri jau iemācījušies sēdēt. Daži modeļi ir piemēroti bērniem arī 5-6 gadu vecumā, ar maksimālu svaru līdz 20-22 kilogramiem.
Pie universāliem bērnu ratiņiem ir pieskaitāmi arī modeļi bez autokrēsla. Šādi ratiņi ir lētāki, un tos var konfigurēt kā kulbiņu vai kā sporta ratus. Ja autokrēsls nav noteicošais parametrs ratiņu izvēlē, labāk pievērst uzmanību ratiņu papildu komplektācijai. Dažādi ražotāji piedāvā dažādas papildu preces ratiņiem, bet parasti 3in1 komplektā ietilpst:
 • soma bērna preču uzglabāšanai;
 • lietus plēve;
 • moskītu tīkls;
 • šūpuļa matracis;
 • iepirkumu grozs u.c.
Bērnu rati 3in1 ir pilnībā komplektēti ar visu nepieciešamo, lai vecākiem nevajadzētu tērēt vērtīgo laiku, meklējot noderīgus sīkumus pēc mazuļa piedzimšanas. Iegādājoties šādus ratiņus, var aizmirst par problēmām ar bērna transportēšanu vismaz trīs gadu periodā. Bet vai 3in1 sistēmai ir arī citas priekšrocības, salīdzinājumā ar alternatīviem bērnu ratiņu veidiem?

UNIVERSĀLU RATU PAPILDU PLUSI
Bērnu ratu izvēlē nozīme ir katrai detaļai – ratiņiem jābūt ērtiem gan bērnam, gan vecākiem, jo neviens negrib pieredzēt problēmas ar ratu transportēšanu. 3in1 sistēmas lielākie plusi ir:
 • ērta uzglabāšana. Universāli rati ir saliekami, tāpēc tos var uzglabāt arī nelielā dzīvoklī vai automašīnas bagāžniekā. Parasti rati saliekas vertikāli, un riteņi paliek konstrukcijas sānā vai apakšā;
 • viegla salikšana. Bērnu rati 3in1 ir piemēroti biežai elementu nomaiņai, tāpēc ratiņu montāža un demontāža ir maksimāli viegla un ērta. Ja ģimene ar bērnu dzīvo mājās bez lifta, ratiņus var transportēt no mājokļa uz ielu un atpakaļ pa daļām, nevis saliktā veidā;
 • kvalitatīvi materiāli. Tā kā 3in1 ratiņus ģimenes izmanto vismaz trīs gadus, ratiņi tiek ražoti no izturīgiem materiāliem, kuriem nekaitēs ne nokrišņi, ne spilgta vasaras saule;
 • multinfunkcionāla izmantošana. Bērnu rati 3in1 ir izmantojami ne tikai kā mazuļa transportēšanas līdzeklis, bet arī kā gultiņa. Ja vecāki praktizē bērna naktsmiegu svaigā gaisā, siltajā sezonā kulbiņu var novietot uz balkona. Autokrēslam arī ir pielietojums ikdienā – braucienā vai vasarnīcā tas aizvieto parastu bērnu krēslu;
 • zemākas izmaksas. Universāli rati nav lēti, taču tie izmaksā mazāk nekā atsevišķi nopērkami pastaigu rati, sporta rati un autokrēsls.
Ja Tevi interesē bērnu rati 3 in 1, ieskaties 1a.lv bērnu preču sadaļā – piedāvājam modeļus dažādā dizainā un cenu kategorijās!
24.09.2019
Autors: Valdis Zariņš