Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Vērtīgi ieteikumi, kā izvēlēties gaisa kondicionieri

Foto: Chromatograph, Unsplash.com
 
Karstās vasaras dienās gaisa kondicionieris būs jūsu labākais draugs. Ar šīs ierīces palīdzību iekštelpās ātri vien iespējams atdzesēt gaisu līdz patīkamai temperatūrai. Bet tas nav vienīgais uz ko šīs ierīces ir spējīgas. Kondicionieri spēj arī regulēt gaisa mitrumu vai pat gaisu telpā uzsildīt.
 
Ne visas ierīces tomēr ir vienādas, tāpēc pirms to iegādes ir jāveic neliela izpēte. Tādējādi būs iespējams izvairīties no liekiem tēriņiem, kas saistīti ar pārāk jaudīgas vai vienkārši telpai nepiemērotas ierīces iegādi. Raksta turpinājumā uzziniet, kā izvēlēties gaisa kondicionieri jūsu vajadzībām.  

Gaisa kondicionieru veidi

Īstā gaisa kondicioniera atrašana būs pilnībā atkarīga no jūsu vajadzībām. Atšķirībā no citām sadzīves iekārtām, šajā gadījumā lielāko lomu spēlē nevis dizains, bet telpas, kurā kondicionieris tiks uzstādīts, parametri. Ja neesat pārliecināti, kā izvēlēties gaisa kondicionieri, sākt var ar Latvijā izplatītāko kondicionieru veidiem.
 

Sienas 

Kā jau nosaukums paredz, tie tiek uzstādīti sienā, vienai kondicioniera daļai esot telpā, bet otrai – ārpusē. Šis ir viens no populārākajiem kondicionieru veidiem, jo sniedz plašu funkcionalitāti, kā arī augstu veiktspēju par relatīvi zemām izmaksām.
 
Tie ir līdzīgi logos uzstādāmajiem kondicionieriem, taču sniedz labāku energoefektivitāti, kā arī neaizsedz skatu caur logu. Šīm ierīcēm ir pieejamas vadības pultis, kas ērti ļauj iestatīt vēlamo režīmu. Lielai daļai šo kondicionieru ir pieejami ne tikai dzesēšanas, bet arī gaisa mitruma kontroles un sildīšanas režīmi.
 

Mobilie

Ja nezināt, kā izvēlēties gaisa kondicionieri nelielai dzīves telpai, vai arī priekšroku dodat dzīvokļu īrei, lielisks variants būs pārvietojams kondicionieris. Tā ir lētāka alternatīva citiem iekārtu veidiem. Mobilie kondicionieri ir aprīkoti ar ritentiņiem, kas ļauj tos salīdzinoši vienkārši pārvietot no vienas telpas uz citu.
 
Dažiem modeļiem ir speciāla gaisa izvades caurule, ko nepieciešams izvadīt pa logu. Tādējādi šie kondicionieri ir piemēroti telpām, kur nav iespējams pie sienas vai logā uzstādīt apjomīgāku ierīci.
 
Šiem kondicionieriem gan ir arī savi trūkumi – palielināts trokšņa līmenis, atšķirībā no citiem kondicionieru veidiem. Tie būs mazjaudīgāki, kā citas sistēmas, taču noteikti iedarbīgāki nekā parasts grīdas ventilators.  
 

Foto: Samuel Regan-Asante, Unsplash.com
 

Split sistēmas

Šis kondicionieru veids ir kļuvis īpaši populārs kā privāto mājokļu īpašnieku, tā biroja darbinieku vidū. Šie kondicionieri sastāv no divām galvenajām daļām – kompresora, kas atrodas ārpusē, un iekšējā bloka.
 
Viena no galvenajām šāda kondicioniera uzbūves priekšrocībām ir nelieli sagatavošanas darbi to uzstādīšanai. Ir nepieciešams vien neliels caurums sienā, caur kuru tiek izlaistas caurules, kas savieno abas šīs komponentes. 
 
Šo kondicionieru dizains tos ļauj telpā izvietot tā, lai iekārta būtu iespējami neuzkrītoša. Split sistēmas kondicionieriem ir pieejami dažādi režīmi, ļaujot telpas gan atdzesēt, gan uzsildīt. 

Kā izvēlēties gaisa kondicionieri, ņemot vērā dažādus parametrus

Pirms doties un iegādāties pirmo kondicionieri, kuru ieraugāt, ir jāapsver vairāki faktori. Noteikti ir jāpārliecinās par to, ka jums būs iespēja izmantot visas ierīces sniegtās priekšrocības, kā arī tā atbildīs jūsu mājoklim.
 

Telpas un kondicioniera sistēmas izmērs

Iespējams, vissvarīgākais faktors, izvēloties gaisa kondicionieri, ir pašas telpas un jaunās iekārtas izmēri. Ja izvēlēsities gaisa kondicionieri, kas ir pārāk mazs telpai, jūs nejutīsiet lielu temperatūras atšķirību, ja vispār tāda būs jūtama. Ja kondicionieris telpai būs par lielu, tas patērēs pārāk daudz enerģijas, jo sistēma pastāvīgi ieslēgsies un izslēgsies, mēģinot noregulēt telpas temperatūru.
 
Lielākoties kondicionieru ražotāji konkrētiem modeļiem norāda, cik lielai telpai tie ir paredzēti. Šādas norādes gan var būt visai provizoriskas, jo vērā ir jāņem arī citi apstākļi, piemēram, telpas ģeometrija, kā arī citas ekspluatācijas īpatnības. Vislabākais veids, kā noskaidrot, cik jaudīga iekārta būs nepieciešama, ir konsultējoties ar speciālistu.
 
Foto: Max Vakhtbovych, Pexels.com
 

Energoefektivitāte

Šis ir ļoti būtisks aspekts, ja jums ir svarīga finansiālo līdzekļu ietaupīšana un ietekmes uz dabu samazināšana. Augsta energoefektivitātes klase ir vēl viens parametrs, pēc kā izvēlēties gaisa kondicionieri.
 
Svarīgi ir vērst uzmanību ieslēgšanas strāvas lielumam, jo tas atbild ne vien par elektrības taupību, bet arī iekārtas ilgmūžību. Drošinātāju pārdegšana ir viena no izplatītākajām kondicionieru problēmām.
 
Pirms ierīces iegādes obligāti aplūkojiet ražotāja marķējumu, uz kura tiek norādīta dzesēšanas un sildīšanas jauda, iekārtas energoefektivitātes klase, gada elektroenerģijas patēriņš, kā arī trokšņa līmenis un ieslēgšanās strāvas lielums.
 

Kondicioniera funkcijas

Daudziem gaisa kondicionieriem ir tālvadības pults, ar kuras palīdzību ātri un vienkārši ir iespējams izvēlēties atbilstošāko režīmu gaisa kvalitātes uzlabošanai un dzesēšanai. Atkarībā no modeļiem, kondicionieriem ir pieejami šādi režīmi:
  • automātiskais – sistēma automātiski izvēlas režīmu, kas palīdz uzturēt iestatīto gaisa temperatūru;
  • dzesēšana – no telpas uz āru tiek izvadīts siltais gaiss;
  • sildīšana – no ārtelpām virzienā uz iekštelpām tiek ievadīts siltais gaiss;
  • sausināšana – režīms, kas palīdz atbrīvoties no gaisa mitruma telpās. Tas nodrošina arī dzesēšanu, taču ne tik intensīvi kā dzesēšanas režīmā;
  • ventilēšana – gaisa plūsmas radīšana bez dzesēšanas, sildīšanas vai sausināšanas. Piemērots brīžiem, kad vēlaties vienkārši sajust patīkamu gaisa plūsmu;
  • ekonomiskais – šajā režīmā tiek samazināts enerģijas patēriņš. Tas var nozīmēt automātisku termostata regulāciju vai sensoru izmantošanu, kas nosaka vai telpā atrodas cilvēki, attiecīgi samazinot dzesēšanu vai sildīšanu. 

Foto: Freepik.com
 
Ja meklējat parametrus, pēc kā izvēlēties gaisa kondicionieri, tad svarīgākais ir padomāt par to, kādas funkcijas iekārtā jums patiešām būs nepieciešamas. Izvēlaties iekārtu, kas piemērota telpas izmēram, kā arī atbilst augstai energoefektivitātes klasei un jūsu maciņa biezumam.
Meteostacija Sencor SWS 51 B

Meteostacija Sencor SWS 51 B

27,88 / gab.
Tiek pārdots gab.:
1 gab. – 1.0 gab., 1 gab. – 27,88 €
Pieejama noliktavā