Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Virtuves dizains mazai virtuvei – 12 praktiski ieteikumi

Foto: Unsplash.com/ Evy Prentice
 
Tāpat kā senāk mājas centrs bija pavards, arī mūsdienās viena no mājokļa omulīgākajām telpām ir tieši virtuve. Taču daudzos mājokļos virtuve ir arī viena no vismazākajām telpām – padarīt to funkcionālu, ērtu un vienlaikus mājīgu reizēm šķiet teju neiespējami.
 
Virtuves dizains mazai virtuvei ir īsts izaicinājums – taču tu tiksi ar to galā. Mēs esam izstrādājuši veselus 12 praktiskus ieteikumus, kas noteikti palīdzēs tev iekārtot tavu sapņu virtuvi. Ikviena virtuve ir atšķirīga, taču mūsu piedāvātās idejas tev noderēs. Lasi un liec tās lietā!

Pārplāno telpu 

Virtuves dizains mazai virtuvei nereti jāsāk ar vērienīgāku pārbūvi. Ja būvnormatīvi to pieļauj, pārplāno virtuvi: savieno to ar blakusesošo telpu vai paplašini durvju ailu. Ja mājās negatavojat daudz un bieži, iespējams, pietiks ar studijas tipa virtuvi, kurā ir minimums nepieciešamo ierīču, kas izvietotas pie vienas sienas.

Rūpīgi izvēlies materiālus

Ja virtuves durvju aila ir paplašināta un netiks izmantotas durvis, pievērs uzmanību grīdas segumam – ja tas būs tāds pats kā blakusistabā, virtuve vizuāli izskatīsies lielāka. Tāpat telpu vizuāli paplašina spīdīgas, glancētas virsmas: skapīšu durtiņas, darba virsma, šļakatu aizsargs. Šādas virsmas ir arī vieglāk tīrīt nekā matētas. Neizmanto nelielā telpā pārāk daudz dažādu materiālu – tas vizuāli saraibinās virtuvi un liks tai izskatīties mazākai.

Izvēlies gaišas krāsas

Gaišas krāsas, arī klasiskais baltais, ļaus telpu vizuāli padarīt lielāku. Neuztraucies par traipiem – mūsdienu krāsu izvēle piedāvā noturīgas un viegli mazgājamas krāsas. Tāpat dod priekšroku lieliem laukumiem un tīrām formām, lai lieki nesaraibinātu jau tā mazo telpu. Tas attiecas arī uz aizkariem vai žalūzijām – izvēlies tos vienkrāsainus! Nepieciešamos krāsu akcentus vari radīt ar stilīgu mazo virtuves tehniku.

Dod priekšroku iebūvējamai tehnikai

Foto: Viktor Forgacs on Unsplash.com
 
Šāda pieeja ļaus ar glītiem, vienādiem paneļiem nosegt sadzīves tehniku, vizuāli paplašinot telpu. Īpaši tas attiecas uz izmēros lielākajām tehnikas vienībām, tādām kā iebūvējamie ledusskapji. Tāpat izvēlies iebūvējamu trauku mašīnu un citas ierīces.

Atsakies no nevajadzīgā 

Virtuves dizains mazai virtuvei ļauj iemācīties atteikties no liekā un apgūt minimālisma pieeju. Virtuvē mēdz sakrāties daudz nevajadzīgu un jau sen neizmantotu lietu. Rūpīgi pārskati tās, paturot vien to, kas tev tiešām patīk un tiek lietots. Tas attiecas gan uz traukiem, gan piederumiem un virtuves ierīcēm.

Izmanto katru centimetru

Ja nevari atļauties zaudēt nevienu lietderīgi izmantojamu centimetru mazas virtuves dēļ, dod priekšroku pēc pasūtījuma izgatavotai iekārtai, kas perfekti atbildīs telpas konfigurācijai un izmēriem. Izmanto sienas augstumu līdz pat griestiem – augšējos skapīšos varēsi glabāt retāk izmantotus priekšmetus.

Nebaidies no nestandarta risinājumiem 

Virtuves dizains prasa īpašu radošumu tad, ja virtuve ir maza. Stūra skapītis, darba virsma pie loga, salokāms galds – liec lietā nestandarta risinājumus, ja tie ļauj ietaupīt vietu vai izmantot to racionālāk. Pielāgo virtuvi tieši sev un savām vajadzībām.
 
Foto: Becca Tapert on Unsplash

Samazini izmērus 

Iespējams, vietu palīdzēs ietaupīt ierastās sadzīves tehnikas “samazināšana”. Apsver, vai tev patiešām vajag četru riņķu plīts virsmu, lielu izlietni ar malu trauku žāvēšanai un vēl apjomīgu iebūvējamu cepeškrāsni.
 
Nelielai mājsaimniecībai, iespējams, noderēs kompakta mini cepeškrāsns, kas lieliski pildīs savu funkciju, bet aizņems krietni mazāk vietas. Un tad izrādīsies, ka virtuves dizains mazai virtuvei – tas nemaz nav tik sarežģīti!

Rūpīgi plāno 

Mazā telpā īpaši liela nozīme ir plānojumam – rūpīgi apsver, kā izvietosi svarīgo trijstūri “izlietne–plīts–ledusskapis”, lai telpā būtu ērti darboties. Tāpat izdomā, kāds būs skapīšu un atvilktņu izkārtojums, ko un kā tajos glabāsi, lai viss būtu ērti atrodams un pārskatāms.
 
Pievērs uzmanību tādām svarīgām niansēm kā tīrīšanas līdzekļu un rīku uzglabāšana un atkritumu tvertnes veids un novietojums. Miskaste mūsdienu atkritumu šķirošanas apstākļos kļuvusi par nozīmīgu un visai apjomīgu objektu. Izvēlies to rūpīgi un tikpat uzmanīgi pārdomā, kur novietosi.

Gaismai ir nozīme 

Pievērs īpašu uzmanību virtuves apgaismojumam. Sevišķi svarīgs tas ir zonās virs plīts, izlietnes, darba virsmas un galda. Dod priekšroku prožektoru tipa gaismas ķermeņiem, kurus iespējams grozīt, kā arī gaismas ķermeņiem, kuru augstumu var regulēt.

Atrodi vietu zaļiem augiem

Foto: vadim kaipov on Unsplash
 
Virtuves dizains mazai virtuvei nenozīmē, ka jāatsakās no pilnīgi visa. Lai cik maza būtu tava virtuve, atrodi vietu zaļiem augiem – tie padarīs nelielo telpu dzīvīgāku un omulīgāku. Tie var būt gan dekoratīvi augi, gan pavisam noderīgi zaļumi un garšaugi, ko varēsi izmantot, gatavojot maltīti, turklāt tie patīkami smaržos.

Ievēro simetriju un izvairies no pārblīvētības

Cilvēks instinktīvi tiecas pēc simetrijas un vizuālas sakārtotības – virtuves dizains mazai virtuvei tā vien aicina izmantot šos principus. Rūpīgi pārdomā, vai nepieciešami vaļēji plaukti – slēgti skapīši ar durtiņām ļaus visu “raibumu” un neskaitāmos sīkos priekšmetus un traukus paslēpt, radot tīru, harmonisku un vizuāli sakārtotu telpu.

Mēs tev palīdzēsim!

Virtuves dizains mazai virtuvei – mēs neapgalvojam, ka tas ir vienkārši, taču tas pavisam noteikti ir izdarāms. 1a.lv interneta veikalā atradīsi visu nepieciešamo funkcionālas, ērtas un mūsdienīgas virtuves iekārtošanai. Ienāc un ieskaties mūs plašajā sortimentā, salīdzini un izvēlies!
Mini plītis Clatronic 3609, 3500 W, melna

Mini plītis Clatronic 3609, 3500 W, melna

90,99 / gab.
Pieejama noliktavā
Iebūvēts tvaika nosūcējs Faber Maxima NG TOUCH EV8 LEDXA60

Iebūvēts tvaika nosūcējs Faber Maxima NG TOUCH EV8 LEDXA60

176,16 / gab.
Pieejama noliktavā
TOP prece
Mini cepeškrāsns Rommelsbacher BG 1805/E

Mini cepeškrāsns Rommelsbacher BG 1805/E

169,00 / gab.
Atkritumu tvertne Okko T-Y0120SS, sudraba, 20 l

Atkritumu tvertne Okko T-Y0120SS, sudraba, 20 l

Pieejama noliktavā