Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Biroja iekārtojums 5 tipu ofisiem

Attēls: Unsplash.com, Jozsef Hocza
 
Biroja dizains mūsdienās kalpo kā uzņēmuma kultūras atspoguļojums – tajā nereti uzturas ne tikai darbinieki, bet tiek uzņemti arī sadarbības partneri un klienti. Tieši šī iemesla dēļ nepieciešams pārdomāti izvēlēties aprīkojumu birojam, lai tas saskanētu ar uzņēmuma stilu un izvēlēto dizaina tipu! Šajā rakstā lasi un uzzini, kāds biroja iekārtojums piestāvēs 5 biežāk iekārtotajiem ofisa tipiem!

5 tipu biroja iekārtojums: kas jāzina?

Pirms biroja elementu iegādes nepieciešams rūpīgi izvērtēt pieejamās alternatīvas un izvēlēties, kāda tipa biroja iekārtojums būs nepieciešams. Lasi un uzzini noderīgus padomus 5 tipu birojiem!
 

1. Slēgtā tipa birojs

Visvienkāršākais biroja iekārtojuma veids ir slēgtā tipa birojs. Šāda veida biroja telpas ir piemērotākas uzņēmumiem, kas piedāvā finanšu pakalpojumus, piemēram, apdrošināšanas birojiem, bankām vai advokātu birojiem. Tas galvenokārt tā ir tāpēc, ka šī tipa biroja iekārtojums klasiskajā izpratnē nodrošina darbiniekiem mieru, klusumu un privāto zonu, kur viņi var koncentrēties savam darbam.
 
Slēgtā tipa biroji parasti ietver reģistratūru/administrācijas telpu, konferenču telpu, atpūtas zonu un noslēgtus birojus, kuros strādā no diviem līdz pat, piemēram, četriem darbiniekiem (tas atkarīgs no telpas izmēriem).
 
Attēls: Unsplash.com, Tim van der Kuip
 

2. Atvērtā tipa birojs

Atvērta tipa biroja iekārtojums ir balstīts uz koncepciju par lielu telpu, kas aprīkota ar galdu rindām visiem darbiniekiem. Šādos birojos parasti ir sanāksmju telpas ar viegli transformējamām sienām, kuras var ātri pārkārtot.
 
Kādas ir šāda veida biroja priekšrocības?
 • Efektīva informācijas un zināšanu apmaiņa. Šādas telpas ļauj ātri konsultēties darbiniekiem savā starpā, aiztaupot laika patēriņu, kas rodas, dodoties no vienas biroja telpas uz citu, lavierējot pa gaiteni.
 • Ātri var sniegt atsauksmi citam. Tas ir īpaši noderīgi stresa situācijās vai tad, kad nepieciešams kādu uzdevumu veikt ļoti operatīvi un nav laika, lai nodotu ziņu rakstiski vai dotos uz attālāku biroja telpu.
 • Efektīvāks telpu un biroja ierīču patēriņš. Dažādas ierīces var koplietot darbinieki, kas veic atšķirīgus pienākumus – piemēram, printeri, atpūtas zonu. Tāpat visiem var noderēt kopīgs skapis, kur novietot dažādus dokumentus – projektus, atskaites u.c.
 • Plašas iespējas pārkārtot biroja telpas un pielāgot tās uzņēmuma attīstībai. Mainoties darbinieku skaitam, vari variēt ar galdu skaitu un novietojumu u.c.
Attēls: Unsplash.com, Austin Distel
 
Šāda tipa iekārtojumam ir arī savu trūkumi, piemēram:
 • augsts trokšņu līmenis, taču to lieliski var slāpēt, ierīkojot klusuma kabīni vai atdalot galdus ar skaņu slāpējošiem paneļiem;
 • komfortablu apstākļu trūkums klusai un koncentrētai darba veikšanai;
 • privātuma trūkums.
Šādā biroja iekārtojumā iesakām ieviest vismaz dažas vietas, kas paredzētas īsu darbinieku sapulču rīkošanai, piemēram, mīkstos krēslus, dīvānus u.c., tādējādi radot vietu, kur darbiniekiem pārrunāt aktuālos jautājumus bez nepieciešamības rezervēt telpu, kā arī vizuāli atdalot galdu rindas.
 
Atvērtā tipa birojā, lai saglabātu vieglu, nepiespiestu gaisotni, ieteicams izvēlēties aprīkojumu gaišos toņos. Protams, ne vienmēr tas būs iespējams, taču baltu vai gaiši zilu, kas ir formāla un līdzsvarojoša krāsa.
 
Attēls: Unsplash.com, Adolfo Félix
 

3. Radošais birojs

Cits biroja telpu veids, kas kļūst arvien populārāks dažādu uzņēmumu vidū, ir radoša biroja telpa. Radošs biroja iekārtojums ir paredzēts, lai veicinātu un uzlabotu komandas darbu un sadarbību kolēģu vidū. Parasti šāda tipa birojiem priekšroku dod daudzi jaunizveidotie uzņēmumi, reklāmas aģentūras un radošās aģentūras.
 
Šāda tipa biroja telpas parasti ir ļoti pārredzamas. Turklāt radošās telpas ir pielāgotas tā, lai tās būtu efektīvākas – parasti priekšroka tiek dota atvērta tipa plānojumam. Šie biroji ir vērsti uz to, lai darbiniekiem būtu vairāk galdu un kopības sajūta ar citiem – līdz minimumam samazinot kabīņu skaitu.
 
Lai gan radošās biroja telpas atšķiras pēc stila, krāsas, tēmas, kas raksturīgi uzņēmuma specifikai vai vizuālajai identitātei, tām visām ir dažas kopīgas iezīmes.
 
Piemēram, radošās biroja telpās parasti ir:
 • koka grīdas, kas rada mājīgumu un nepiespiestu gaisotni;
 • lieli logi, kas rada daudz dabīgās dienasgaismas – tas ir nepieciešams gan tam, lai darbinieki labāk justos, gan tam, lai telpa būtu dzīvīgāka, mājīgāka;
 • augsti griesti, kas telpu vizuāli paplašina;
 • mazāk sienu, dodot priekšroku lielai, plašai telpai, kurā uzturas visi darbinieki.
Radošiem birojiem piestāv koši akcenti, kas integrēti, piemēram, krēslos, sienu krāsās vai citos elementos – piemēram, dīvāniem radošajam atpūtas stūrītim.
 
Attēls: Unsplash.com, Kaleidico
 

4. Apvienotais birojs

Apvienotais birojs ietver dažādiem mērķiem paredzētu telpu izmantošanu pēc iespējas kompaktāk. Tā, piemēram, var biroja telpā apvienot atpūtas zonu ar darba zonu, virtuves zonu, kas vizuāli nodalīta, izmantojot krēslus un galdu, ar darba zonu, vai administrācijas daļu ar pārējo biroju. 
 
Šādā birojā ir svarīgi izvēlēties pareizu darba galdu novietojumu, lai telpā blakus esošajās zonās veiktās darbības netraucētu biroja darbiniekiem. Tas nozīmē, ka datorgaldi jānovieto pēc iespējas tālāk no vietas, kas rada papildu kņadu vai skaņu. 
 
Attēls: Unsplash.com, Mengyi
 

5. Mobilais birojs

Mobilā birojā katrs atsevišķais birojs ir nošķirts no citiem – atsevišķus birojus var izolēt, aizverot durvis. Šāda veida biroja plāns ir pretstatā atvērtā plānojuma birojam, kurā vairākas darba vietas atrodas vienā lielākā telpā.
 
Tas ir piemērots uzņēmumos, kur darbs regulāri jāveic privātā vidē. Piemēram, advokāta birojā mobilā biroja plāns palīdzētu saglabāt advokāta un klienta konfidencialitāti konsultāciju laikā. Galvenais šāda biroja trūkums – tas var liegt efektīvi izmantot kopējo ēkā pieejamo platību.
 
Attēls: Pixabay.com, Photosbychalo

Kādi elementi ir svarīgi ikvienā birojā?

Neatkarīgi no biroja tipa, ir svarīgi atcerēties par interjerā nepieciešamāko priekšmetu iekļaušanu. Tie ir, piemēram:
 • darba aprīkojums – ergonomiski darba galdi un krēsli;
 • mēbeles atpūtas zonai – (dīvāni, krēsli, kafijas galdiņš vai ēdamgalds u.c.), neliela virtuves iekārta, arī kādas spēles atpūtas brīžiem;
 • piemērots apgaismojums – galda lampas, pietiekami spožs apgaismojums, kas vērsts uz darba galdu no augšas;
 • aprīkojums telpu tīrībai un kārtībai – skapju sistēmas, plaukti, kur novietot dokumentus, iespējams, robots-putekļu sūcējs, kas uztur regulāru tīrību birojā, u.c.;
 • citi interjera priekšmeti, kas rada mājīgumu – tie var būt augi, ko novietot uz palodzēm, komandas kopbilde pie sienām u.c.
Bet ar kādiem elementiem izrotāt dažādas koplietošanas telpas? Par to – raksta noslēgumā!
 
Attēls: Unsplash.com, Jason Goodman

Idejas, kā izrotāt 3 koplietošanas telpas

Mājīga biroja radīšanai nedrīkst aizmirst par dažādiem interjera elementiem.
 
Kādi būs piemēroti trīs koplietošanas telpām?
 • Gaitenis. Tā ir vieta, kuru ik dienu šķērso katrs darbinieks. Gaitenī/priekštelpā vari integrēt tādus elementus kā augus, kas nepieprasa lielu dienasgaismu, nelielas gleznas un sienas lampas.
 • Virtuve. Ofisa virtuvi vari papildināt ar kādu lielu, dekoratīvu sienas pulksteni un sauso ziedu kompozīciju, ko novietot uz galda vai virtuves iekārtas virsmu. 
 • Labierīcības. Tualetes telpai nevajag daudz – pietiks vien ar pietiekami lielu spoguli un sienas lampām, kas to atspīd. Tāpat vari integrēt nelielu plauktiņu, uz kura novietot mākslīgos augus un kādu iedvesmojošu citātu, kas ticis ierāmēts. 
Tas arī viss – laiks ķerties pie sava ofisa iekārtošanas!
Rakstāmgalds Bodzio MB42, balta

Rakstāmgalds Bodzio MB42, balta

Biroja krēsls 3288, pelēka

Biroja krēsls 3288, pelēka

Pieejama noliktavā
Rakstāmgalds Halmar B41, melna/pelnu

Rakstāmgalds Halmar B41, melna/pelnu

Kumode Top E Shop Malwa M5, balta, 70 x 40 x 112 cm

Kumode Top E Shop Malwa M5, balta, 70 x 40 x 112 cm

Galds WIPMEB Paco PC-01, ozola/antracīta

Galds WIPMEB Paco PC-01, ozola/antracīta

TOP prece
Krēsls 2332, balta/melna

Krēsls 2332, balta/melna

Pieejama noliktavā
Biroja krēsls Happygame 4712

Biroja krēsls Happygame 4712

Pieejama noliktavā
Atzveltnes krēsls Halmar Crown, zelta/zaļa, 78 cm x 72 cm x 80 cm

Atzveltnes krēsls Halmar Crown, zelta/zaļa, 78 cm x 72 cm x 80 cm

Galds regulējams augstums, balta

Galds regulējams augstums, balta

Pieejama noliktavā