Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Dāvana jaundzimušajam: 9 idejas

Foto: Unsplash.com/Danila Hamsterman
 
Jaundzimušais mazulis ikvienā ģimenē ienes laimi un svētību, un tas ir nozīmīgs notikums ne tikai jaunajiem vecākiem, bet arī ģimenes locekļiem un tuviem draugiem.
 
Tāpēc parasti pirmā tikšanās ar mazuli tiek gaidīta ar nepacietību, un raudzībās ir svarīgi uzdāvināt to, kas patiesi būs nepieciešams. Iepazīsties ar idejām dāvanām jaundzimušajam, kuras jaunie vecāki noteikti novērtēs.

Dāvana jaundzimušajam – kā izvēlēties labāko?

  • Pajautā jaunajiem vecākiem, kas ir nepieciešams. Viņi noteikti zinās, kas ir akūtākā lieta, ko nav paspējuši iegādāties paši, kā arī tas noteikti atvieglos dāvanas meklēšanas procesu.

  • Dod priekšroku praktiskām dāvanām. Jāsaprot, ka mazais cilvēks ļoti strauji aug, līdz ar to ir rūpīgi jāapdomā, vai drēbītes būs īstā dāvana. Vērtīgi ir apdomāt dāvanu, kas būs noderīga, kad zīdainis būs paaudzies. Vēl viens svarīgs aspekts ir kādā laikā jaundzimušais ir piedzimis – vasarā nedāviniet siltu segu, jo ziemā tā jau var būt par mazu.

  • Apsveriet universālu dāvanas iegādi. Ir lietas, kuras jaunajiem vecākiem vienmēr ir nepieciešamas un ar tām nekad nevar noiet greizi – tie ir pamperi, pudelītes, autiņi, dvieļi u. c. Šīs lietas jaunajiem vecākiem ir vajadzīgas regulāri. Galvenais ir pārliecināties, ka autiņbiksītes ir izmantojamas arī, kad zīdainis ir nedaudz paaudzies.
 

Kādu dāvanu labāk nedāvināt jaundzimušajam?

  • Bērnu ķermeņa kopšanas līdzekļus, jo tie var izraisīt alerģisku reakciju, kas jaunajiem vecākiem var sagādāt galvassāpes. Vecāki paši pārzina, kurš šampūns nekairina bērna ādiņu un to arī regulāri lieto, neaizraujoties ar eksperimentiem.

  • Mīkstās mantas, jo tās tiek regulāri dāvinātas un mazulis nav spējīgs visas izmantot. Vēl viens būtisks faktors ir tas, ka mīkstās mantas krāj putekļus.

  • Lielas mantas – sadzīves tehnika, rotaļlietas u. c. Tas jāsaskaņo ar vecākiem, jo visticamāk jau tas ir iegādāts vai pastāv situācija, ka lielām mantām dzīvoklī nav iespēja atrast vietu.
Foto: Unsplash.com/June Gathercole

TOP 5 dāvanas jaundzimušajiem

1. Automašīnas sēdeklis vai zīdaiņa pārvadātājs

Dāvana, kas jaunajiem vecākiem būs nozīmīgs ieguldījums ilgtermiņā. Svarīgi saprast, ka katram vecumam ir atbilstošs auto krēsliņš. Tos iedala vairākās grupās atbilstoši vecumam un svaram.
 
Ir divu veidu krēsliņi – ar seju braukšanas virzienā un pretēji braukšanas virzienam. Lai arī likumā tas nav noteikts, arvien vairāk iesaka iegādāties autosēdeklīti ar seju pretēji braukšanas virzienam. Pirms iegādājies autosēdeklīti, svarīgi pievērst uzmanību detaļām:
  • Rokturim, lai tas būtu ērts un viegli satverams.

  • Materiālam, jo no tā būs atkarīgs, cik ilgi autosēdeklītis kalpos. Svarīgi, lai to ir iespējams noņemt un viegli kopt.

  • Galvas balsts, kurš ir regulējams atbilstoši bērna augumam u. c.

2. Video aukle

Šī noteikti ir vērtīga dāvana jaunajiem vecākiem, jo tas ir lielisks palīgs gan vakariņu gatavošanas laikā, gan arī naktsmierā. Vecāki vienmēr jutīsies droši par savu bērnu.
 
Atkarībā no ražotāja, video auklēm ir dažādas funkcijas, piemēram, skārienjūtība, balss aktivizēšana, kustības noteikšana u. c. Svarīgi, lai mazuļu uzraudzības iekārta ir neliela un viegli pārnēsājama. Sniedz iespēju jaunajiem vecākiem atpūsties pie glāzes vīna – viņi to ir pelnījuši!
 

3. Augstais bērnu krēsls jeb barošanas krēsls

Pexels.com/Yan Krukov
 
Ērts palīgs jaunajiem vecākiem, ko izmantot, kad bērns jau ir nedaudz paaudzies un uzsācis ēst pārtiku. Mazulis jūtas kā daļa no ģimenes, jo ir iespēja sēdēt pie viena galda ar vecākiem. Krēslus var pielāgot mājas interjeram un tie ir ērti kopjami.
 
Svarīgi, lai krēslā bērnu var piesprādzēt un ka ir vieta, kur atstutēt rokas un kājas. Ir krēsli, kurus var pielāgot bērniem līdz pat 5 gadu vecumam, tātad šāda dāvana jaundzimušajam būs ilgtermiņa ieguldījums.
 

4. Attīstošais paklājiņš

Šī ir lieliska dāvana un ieguldījums mazulī, jo attīstošie paklājiņi ražoti, lai attīstītu bērnam svarīgās maņas – redzi, reakciju un sīko motoriku. Tas atvieglo ikdienu jaunajiem vecākiem, jo bērniņu var nolikt uz paklājiņa un uz brīdi tiek novērsta uzmanība, ko nereti vecāki izmanto, lai sakoptu māju vai vienkārši atpūstos. Svarīgi, lai tas ir viegli kopjams, ar patīkamu materiālu un ērti transportējams. Sniedz iespēju mazulim iepazīt pasauli!
 

5. Grabuļi un rotaļlietas pašiem mazākajiem

Pexels.com/cottonbro
 
Ir pieejams plašs klāsts rotaļlietu, kuras piemērotas dažādām aktivitātēm un vecumiem. Tām ir ne tikai izklaidējoša, bet arī izzinoša funkcija. Rotaļlietas bērniem veicina radošumu, kā arī stimulē sīko motoriku un koncentrēšanās spējas.
 
Piemēram, zīdaiņiem ļoti interesē klucīši, jo tie raisa sajūtu, ka pasaule ir daudzveidīga, kā arī bieži vien zīdaiņu rotaļlietās tiek iekļauti spoguļi, jo bērniem patīk ieraudzīt sevi tajos. 
 
Dzirde arī ir maņa, kuru bērni attīsta rotaļu procesā, jo nereti rotaļlietām tiek pievienoti skaņu efekti vai tīkami ir grabuļi. Pirms dāvana jaundzimušajam ir iegādāta, svarīgi iepazīties ar rotaļlietas lietošanu un vecuma piemērotību, jo sīkas detaļas zīdaiņiem nav ieteicamas. 

Citas dāvanas, kas jaunajiem vecākiem varētu patikt

1. Personalizēta dāvana mazulim

Ja vēlaties ieguldīties dāvanas iegādē, tad sirsnīga izvēle ir personalizēta dāvana jaundzimušajam. Varianti ir dažādi – pūra lādīte, kur likt pirmās bērniņa drēbītes un uz lādes vāka izveidot personalizētu uzrakstu, kur būtu ietverts dzimšanas gads, datums, laiks, vārdiņš u. c., vai arī mīksta sedziņa ar personalizētu druku.
 
Lieliska izvēle var būt arī personalizēts knupīša turētājs vai dekori ar bērna vārdiņu. Šādas dāvanas sildīs jauno vecāku sirdis un viņi patiesi novērtēs, ka par dāvaniņu būs kārtīgi padomāts. 
 

2. Dāvana jaunajiem vecākiem

Protams, ir svarīgi apdāvināt bērniņu, tomēr ir būtiski atcerēties arī par jaunajiem vecākiem. Viņiem šis nav vieglākais posms un lieta, kas var atvieglot ikdienas dzīvi būs īsts brīnums jaunajai ģimenei. Dāvana, par kuru viņi būs patiesi pateicīgi, ir iRobots. Brīdī, kad sagurums ņem priekšroku un ir vēlme atpūsties, šis būs lielisks palīgs, kad grīda būs putekļu vērpatās.
 

3. Dāvanu karte vai nauda

Ja laiks nav jūsu sabiedrotais, dāvana jaundzimušajam var būt  dāvanu karte no kādā bērnu preču veikalā. Tas atvieglos dzīvi gan jums, gan vecākiem, jo jūs ietaupīsiet laiku, bet vecāki varēs nopirkt to, kas vajadzīgs. Ir iespēja arī ielikt naudiņu aploksnē, jo tad vecāki paši varēs izvēlēties iemīļotāko veikalu.
 

4. Fotosesija

Foto: Unsplash.com/Eric Froehling
 
Brīnišķīgs veids, kā iemūžināt mazuļa pirmos dzīves mirkļus. Bieži vien jaunie vecāki lieki naudu netērē, līdz ar to fotosesijas izpaliek, jo tas ir dārgs prieks. Tā būs lieliska dāvana, ko vecāki noteikti novērtēs, jo bildes pēcāk ļaus gremdēties skaistās atmiņās.
 
Dāvana jaundzimušajam ir izaicinājums, tomēr ceram, ka iepazīstoties ar šo ceļvedi, esam nedaudz atvieglojuši dāvanas meklēšanas procesu. Pirms iegādes apdomā, vai dāvanu vēlies veltīt zīdainim vai vecākiem, tomēr iesakām pirms dāvanas pirkšanas apjautāties jaunajiem vecākiem, kas ir nepieciešams visvairāk. Lai izdodas atrast piemērotāko!
Zobu riņķis Vulli

Zobu riņķis Vulli

13,29 / gab.
Pudeļu sildītājs Philips Avent Fast Bottle Warmer SCF358/00

Pudeļu sildītājs Philips Avent Fast Bottle Warmer SCF358/00

40,99 € / gab.
46,90 / gab.
Pieejama noliktavā
Aktivitātes paklājiņs Momi Multi, 115 cm x 106 cm

Aktivitātes paklājiņs Momi Multi, 115 cm x 106 cm

45,90 / gab.
Pieejama noliktavā
Autiņbiksītes Pampers Harmonie, 3 izmērs, 6 - 10 kg, 180 gab.

Autiņbiksītes Pampers Harmonie, 3 izmērs, 6 - 10 kg, 180 gab.

59,99 € / gab.
61,90 / gab.
Pieejama noliktavā
Knupītis Philips Avent Ultra soft, 0 mēn., 2 gab.

Knupītis Philips Avent Ultra soft, 0 mēn., 2 gab.

7,29 € / gab.
10,09 / gab.