Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

​​Ideālā kāzu dāvana: noderīgas idejas un praktiski ieteikumi

Foto: Freepik.com/prostooleh
 
Kāzas ir brīnišķīgs un patīkami satraucošs notikums ne vien jaunā pāra, bet arī ikviena uzaicinātā viesa dzīvē. Taču vēl pirms skaistā notikuma jāpagūst sev atbildēt uz jautājumu, kāda būtu vislabākā un piemērotākā kāzu dāvana. Atrast atbildi nav nemaz tik viegli, taču mēs Tev palīdzēsim un glīti saliksim visu pa plauktiņiem. Lasi tālāk, lai uzzinātu, pēc kāda principa izvēlēties!

Kā izvēlēties kāzu dāvanu?

Klātienes un interneta veikalu preču klāsts šķiet neizmērojams – šķiet, tur var atrast itin visu, ko sirds kāro. Taču kura kāzu dāvana būs tā īstā un vislabākā? Ja ņemsi vērā dažus vienkāršus principus, izvēli izdarīt būs krietni vieglāk. Un Tev atliks vairāk laika paša priecīgā notikuma izbaudīšanai.
 
Vispirms apdomā, kāda tipa dāvana, tavuprāt, būtu vispiemērotākā. Iespējams, Tu dod priekšroku noderīgai un ikdienā izmantojamai dāvanai. Bet varbūt tādai, kas ir simboliska un piešķir papildu akcentu tik svarīgajai kāzu dienai. Vai arī apsver dāvanu, kas saglabās ar skaisto notikumu saistītas atmiņas.
 
Vēl viena nianse, ko vari ņemt vērā, ir radniecības pakāpe. Jo tuvāka rada esi jaunajam pārim un jo labāk abus pazīsti, jo personiskāka būs tava kāzu dāvana. Savukārt attālākas radniecības gadījumā ieteicamāk būtu dot priekšroku praktiskām dāvanām, kas allaž būs noderīgas un sadzīvē izmantojamas.
 
Ja labi pazīsti jauno pāri, zini, par ko viņi interesējas, ar ko aizraujas un kāda ir abu gaume, droši liec lietā šīs zināšanas, lai izraudzītā kāzu dāvana būtu tieši viņu gaumē. Pievērs uzmanību tam, kā līgava un līgavainis pavada brīvo laiku, kādam apģērbam, interjeram un izklaidēm dod priekšroku. Tas tev pateiks priekšā, kādā virzienā raudzīties, meklējot dāvanu kāzām.
 
Foto: Karolina Grabowska from Pexels
 
Viens no ieteikumiem ir pavisam vienkāršs, taču ļoti noderīgs. Uzraksti uz lapiņas piecus vārdus, kas raksturo katru no pāra. Tās var būt krāsas, īpašības vai kas cits. Šāda pieeja ļaus Tev atrast galvenos atslēgvārdus, pēc kuriem izvēlēties dāvanu, kā arī ieskicēt tās iezīmes, kas visvairāk jāņem vērā.  

Dāvanu idejas jaunlaulātajiem

Kāzas ir ļoti būtisks un simbolisks notikums ikviena pāra dzīvē. Ja zini, ka pāris pēc kāzām plāno pārcelties uz jaunu māju vai dzīvokli, viņiem pavisam noteikti noderēs praktiskas lietas sadzīvei. Taču izvēlies to, kas patiešām noderēs, būs vajadzīgs un tiks ar prieku lietots.
 
Tāpat svarīgs izvēles kritērijs būs stils un krāsa, īpaši attiecībā uz tiem priekšmetiem, kas paredzēti lietošanai katru dienu. Liec lietā savu mazo špikerīti, lai precizētu izvēli. Ja šaubies, uztaisi sarakstu ar vairākiem dāvanu variantiem, un tad apsver, kura būs vislabākā.
 
Ja laimīgais pāris labprāt bauda labu kafiju un izvēlīgi izraugās piemērotāko kafijas šķirni, lieliska kāzu dāvana viņiem būs kafijas dzirnaviņas. Izvēle ir plaša – no elegantām nelielām kafijas dzirnaviņām līdz īstiem tehnikas meistardarbiem. Ja zini, kādai kafijai pāris dod priekšroku, ņem to vērā, izvēloties dzirnaviņas. Dažādi kafijas pagatavošanas veidi prasa atšķirīga maluma kafiju, nozīme būs arī malšanas ierīces ietilpībai.
 
Foto: Freepik.com
 
Vēl viena lieliska kāzu dāvana jaunajam pārim pavisam noteikti būs laba elektriskā tējkanna. Te nu vari likt lietā savas zināšanas par jaunā pāra gaumi un no plašā klāsta izraudzīties īsto. Pievērs uzmanību materiālam, krāsai un stilam, kas variē no moderna un krāsaina līdz elegantam retro. Tiem, kas nebaidās no spilgtiem akcentiem, izraugies tējkannu košā krāsā, savukārt moderna stila cienītāji priecāsies par minimālistisku metāla vai stikla tējkannu.
 
Ņem vērā arī tehnisko funkcionalitāti – tilpumu un dažādus režīmus, kas ļauj uzturēt temperatūru vai uzvārīt ūdeni labai tējai piemērotā temperatūrā. Tas būs īpaši svarīgi, ja pārim, kas saņems šo kāzu dāvanu, patīk baudīt augstvērtīgu zaļo tēju.
 
Izraugoties elektropreces, ņem vērā arī to energoefektivitātes klasi. Tāpat pievērs uzmanību kvalitātei un ilgtspējīgiem materiāliem. Tu noteikti gribēsi, lai Tevis pasniegtā kāzu dāvana kalpotu ilgi un uzticami, ik dienu priecējot tās saņēmējus.
 
Ja pāris, kam Tu meklē dāvanu, labprāt saimnieko virtuvē, iesakām raudzīties virtuves tekstila virzienā. Skaists galdauts arī mājās radīs eleganta restorāna noskaņu, bet stilīgs priekšauts atgādinās, kurš ir labākais grila vai mājas kūku meistars.
 
Izvēlies viegli kopjamus un mazgājamus materiālus tādā krāsu gammā, kas iederēsies pāra interjerā. Ja šaubies, dod priekšroku klasiski baltajam vai bēšajam, jo neitrālus toņus būs vieglāk pieskaņot jebkuram interjeram. Savukārt estēti noteikti priecāsies, ja kāzu dāvana būs patlaban aktuālajos zilganajos vai zaļganajos toņos.
 
Pārim, kas mēdz rīkot mājas svinības un gardas vakariņas draugu lokā, brīnišķīga kāzu dāvana būs eleganti galda piederumi. Tie noderēs, ieturot romantiskas ikdienas ēdienreizes vai iepriecinot viesus ar kādu īpašu maltīti. Ja plašā izvēle mulsina, allaž pieturies pie atturīgas klasikas principa – tā vienmēr ir modē un iederas uz jebkura galda.

Dāvanu idejas jaunlaulāto vecākiem

Foto: Freepik.com/amtiko
 
Viena no skaistākajām un cieņpilnākajām kāzu tradīcijām ir ieraža, ka jaunlaulātie pasniedz dāvanu vecākiem. Šai tradīcijai ir ļoti senas saknes. Laikos, kad līgavas vēl darināja pūru, tajā ietilpa daudzi pāri rakstainu adītu cimdu. Tos līgava dāvināja kāzās – gan vecākiem, gan citiem viesiem.
 
Šī simboliskā pateicības un mīlestības zīme ir emocionāli ļoti nozīmīga. Tieši tāpat kā citu kāzu dāvanu gadījumā Tu vari dot priekšroku noderīgām un praktiskām dāvanām, bet vari arī akcentēt lielā dzīves notikuma emocionālo un simbolisko pusi.
 
Tu noteikti labi zini savu vecāku gaumi un sadzīves ieradumus, tāpat esi lietas kursā, ja viņi jau kādu laiku plāno iegādāties ko jaunu un vajadzīgu. Nereti cilvēki šādus pirkumus mēdz atlikt, tāpēc jo patīkamāks būs pārsteigums, ja kāzu dāvana būs kas sen kārots vai saimniecībā nepieciešams. Vecākiem ir tik svarīgi zināt, ka viņu vēlmes un vajadzības ir tikušas sadzirdētas.
 
Jo bagātāka dzīves pieredze, jo vairāk novērtējam kvalitatīvu miegu un patīkamu, komfortablu guļamistabas iekārtu. Tāpēc lieliska kāzu dāvana vecākiem noteikti būs skaists, augstvērtīgs gultasveļas komplekts. Plašajā klāstā izraugies to gultasveļu, kas vecākiem vislabāk patiks pēc krāsas vai auduma raksta – no klasiskas līdz romantiskai vai drosmīgi spilgtai. Īpaši patīkams taustei būs glāsmainais kokvilnas satīns.
 
Viena no praktiskajām dāvanām, kas visvairāk varētu iepriecināt vecākus, ir labs, jaudīgs putekļusūcējs. Tā kā izvēle ir plaša un tehniskie parametri ļoti dažādi, ņem vērā vecāku mājokli un dzīvesveidu. Aizņemtajiem būs piemērots putekļusūcējs robots, kas darbu paveiks saimnieku prombūtnē. Mājdzīvnieku saimniekiem vajadzēs jaudīgu putekļusūcēju ar labu filtru, bet tiem, kas mitinās kompaktā dzīvoklī, būs ērti rīkoties ar bezvadu putekļusūcēju, kas neaizņem daudz vietas.
 
Ja vecāki īpaši rūpējas par veselību un ievēro laba uztura principus, viņus noteikti iepriecinās šī kāzu dāvana – kompakts un multifunkcionāls rokas blenderis. Pieaugot interesei par veselīgu uzturu, ir aizvien vairāk brīnišķīgu recepšu, kuru īstenošanai šis mazais sadzīves palīgs būs absolūti neaizstājams. Tiem, kam ir savs dārzs, blenderis noderēs, gatavojot rudens ražas laika zupas un mērces, kā arī dažādus konservus ziemai.
 
Tiem, kas allaž papildina vai maina sava mājokļa interjeru, lieliska kāzu dāvana būs glīta fotoglezna. Tā ļaus ātri un vienkārši mainīt telpas kopējo noskaņu. Rūpīgi apsver, kāds attēls vecākiem būs vispiemērotākais: romantiskajiem piestāvēs ziedi vai nomierinoša ainava, bet ceļotāji priecāsies par skaistu pilsētas skatu vai pat kādu eksotisku dzīvnieku.
 
Foto: Mikhail Nilov from Pexels
 
Ja zini, ka vecāki visvairāk novērtēs skaistu, pārdomātu piemiņas dāvanu, iespējams, vispiemērotākā kāzu dāvana viņiem būs elegants fotoalbums. Pārskati fotogrāfijas telefonā, atlasi piemērotākās, pasūti tās un sakārto fotoalbumā. Vari papildināt tās ar sirsnīgiem novēlējumiem vai asprātīgām piezīmēm, tāpat neaizmirsti pierakstīt fotogrāfiju tapšanas vietu un laiku.
 
Taisnība ir teicienam – cik cilvēku, tik gaumju un vajadzību. Tāpēc vislabākā kāzu dāvana būs tā, kas ņems vērā saņēmēju gaumi, intereses un vajadzības. Ikviens no mums taču priecājas, ja dāvanā saņem tieši to, ko jau sen gribējies vai kas tik ļoti patīk un atbilst. Un nav lielāka prieka kā dāvināšanas prieks. Tāpēc kļūsti par detektīvu un izpēti visus sīkumus, lai zinātu, ka dāvana trāpīs tieši mērķī.
 
Mūsu interneta veikala plašajā klāstā Tu atradīsi kāzu dāvanu ikvienai gaumei. Un esam pilnīgi droši: lai kāda būtu dāvana, ko izvēlējies, tās saņēmēji noteikti priecāsies.
Kafijas dzirnaviņas Melitta Molino 1019-01, melna

Kafijas dzirnaviņas Melitta Molino 1019-01, melna

49,90 / gab.
Tiek pārdots gab.:
1 gab. – 1.0 gab., 1 gab. – 49,90 €
Pieejama noliktavā
Atlaides kods
Galdauts AmeliaHome Gaia, smilškrāsas, 140 x 110 cm

Galdauts AmeliaHome Gaia, smilškrāsas, 140 x 110 cm

22,19 € / gab.
26,69 / gab.
Atlaides kods