"Draugu loks"
Pievienojieties “Draugu lokam” un ietaupiet! Uzzināt vairāk

KĀ IZVĒLĒTIES VELOSIPĒDA LUKTURI?

Ja esi nolēmis iegādāties velosipēda lukturi, iepazīsties ar to parametriem šajā ceļvedī!
 
-Tips

Priekšējie
Šie lukturi paredzēti piestiprināšanai velosipēda priekšpusē, un to funkcija ir ceļa izgaismošana.
Aizmugurējie
Aizmugurējie lukturi tiek stiprināti velosipēda aizmugurē, un tie nodrošina, ka riteņbraucējs diennakts tumšajā laikā ir pamanāms no aizmugures.
Komplekti
Komplektā parasti ietilpst gan priekšējais, gan aizmugurējais lukturis.
Riteņu
Šie lukturi tiek stiprināti spieķos, padarot velosipēdistu redzamu arī no sāniem.
Universālie
Atkarībā no konkrētā modeļa, universālos lukturus iespējams stiprināt pie rāmja, stūres, ķiveres, apģērba un citur.
 
-Režīmu skaits

Daļai lukturu ir vairāki režīmi, kas ļauj mainīt to spožumu, kā arī spīdēšanas veidu (konstanta gaisma, gaismas ieslēgšanās/ izslēgšanās ar dažādiem intervāliem, tālā gaisma, tuvā gaisma, mirgošana u.c.). Lielākajai daļai lukturu ir viens, divi vai trīs režīmi, taču dažiem lukturiem to skaits ir lielāks.
 
-Redzamības attālums

Daļai lukturu tiek norādīts, no cik liela attāluma tie ir saredzami. Parasti tas svārstās no 200 līdz 800 metriem.
 
-Barošanas avots

Lielākā daļa lukturu darbojas ar dažādu veidu baterijām. Taču, ja nevēlies baterijas regulāri mainīt, izvēlies lukturi ar uzlādējamu akumulatoru. Salīdzinoši mazāk populāri ir lukturi, kas darbojas ar dinamo principu.

-Degšanas ilgums (h)

Norāda, cik stundas lukturis spēs darboties, nemainot baterijas vai neveicot akumulatora uzlādi. Atkarībā no modeļa, šis parametrs var svārstīties no divām līdz 200 un vairāk stundām. Lukturiem ar uzlādējamu akumulatoru tiek norādīts arī uzlādes laiks.
 
-Korpusa materiāls

Praktiski visi velosipēdu lukturi tiek izgatavoti no plastmasas vai silikona, taču pieejami arī lukturi ar metāla un alumīnija korpusu.

-Krāsa

Ņemot vērā, ka velosipēdu lukturi pieejami dažādās krāsās (melnā, sarkanā, baltā, pelēkā, zaļā, zilā, rozā, caurspīdīgā un citās), katrs var atrast savam velosipēdam pieskaņotu ierīci.
 
-Svars (g)

Paši vieglākie lukturi sver 20 un mazāk gramus, savukārt lielāku lukturu svars var pārsniegt 200 gramus.
 
-Mitrumizturīgs

Liela daļa velosipēdu lukturu ir mitrumizturīgi, kas padara tos drošus izmantošanai mitros laikapstākļos. Tiesa gan, vērā jāņem tas, kāda līmeņa mitrumizturība lukturim piemīt – daži lukturi spēj izturēt nelielas šļakatas, savukārt citi izturēs arī spēcīgas lietusgāzes.

-Triecienizturīgs

Šī funkcija lukturus pasargā no triecieniem. Ja esi iecienījis velosipēdu izmantot straujiem un ekstrēmiem braucieniem, labāk izvēlies triecienizturīgu lukturi.
 
-Ja Tev radies jautājums, uzdod to mūsu speciālistam tiešsaistes čatā!

Vēlies uzdot jautājumu? Tādā gadījumā Tev noderēs tiešsaistes čats, bet, ja nevari izvēlēties starp vairākām precēm, izmanto salīdzināšanas funkciju – tā vienlaicīgi ļauj salīdzināt līdz piecām precēm.