Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Kapitālais remonts – noderīgi padomi

Foto: freepik.com/pressfoto
 
Daudzus kapitālais remonts biedē – un tas patiesi ir sarežģīts un dārgs daudzpakāpju process. Taču, sekojot plānam, remontu ir iespējams sadalīt atsevišķos secīgos posmos – tad darbu apjoms un izmaksas kļūst pārskatāmas, vienkāršāk un precīzāk plānojamas. Un galu galā – kapitālo remontu veic reti, pēc tam uz ļoti ilgu laiku pietiks vien ar nelieliem atsvaidzināšanas darbiem, toties dzīve mājoklī būs patīkama un ērta.

Kapitālais remonts – ar ko sākt?

Visbiežāk kapitālais remonts tiek veikts, ja iegādāts ilgi neremontēts dzīvoklis vai, piemēram, dzīvoklis, kura funkcionalitāte neatbilst šībrīža prasībām. Kapitālais remonts nozīmē, ka tiek demontēts pilnīgi viss vecais dzīvokļa aprīkojums un virsmu apdare, tostarp logi un durvis, nereti arī starpsienas.
 
Un tad secīgi tiek veidots jaunais. Tieši vārdam “secīgi” šeit ir milzīga nozīme, jo darbus svarīgi veikt pareizā kārtībā, lai meistariem nebūtu jāgaida citam uz citu un lai visu varētu tehnoloģiski pareizi izdarīt. Tāpēc nepieciešams secīgi veicamo darbu plāns ar konkrētiem termiņiem, kad darbus vajag pabeigt.
 
Vēl viens sagatavošanās posma uzdevums – savākt vienkopus visus pieejamos dzīvokļa plānus un rasējumus. Uz to bāzes būs vieglāk veidot dizaina projektu, kā arī plānot interjeru. Un rūpīgi apdomāt savas vēlmes un iespējas attiecībā uz dzīvokļa jauno iekārtojumu – nozīme būs ikvienam sīkumam, pat flīžu biezumam un rozešu skaitam. Jārēķinās, ka vienam cilvēkam no ģimenes būs uz vairākiem mēnešiem jākļūst par projekta vadītāju un jāpārrauga remonta norise, termiņu un tāmes ievērošana.

Secīgs plāns kapitālā remonta veikšanai

Foto: freepik.com/victoriadunn
 
Jebkuru lielu un sarežģītu darbu vieglāk paveikt, ja tas sadalīts mazākos posmos. Kapitālā remonta gadījumā šie posmi atbilst darbu loģiskajai secībai. 
 

1. posms. Dizaina projekta izstrāde

Kapitālais remonts parasti paredz, ka dzīvoklī tiks mainīts plānojums, nesošās vai nenesošās konstrukcijas, kā arī durvju ailas. Tādā gadījumā nepieciešams arhitekta izstrādāts un būvvaldē saskaņots projekts. Tāpat būs vajadzīgs arī interjera projekts. 
 

2. posms. Tāmes sastādīšana

Ir svarīgi plānot izmaksas un sekot līdzi, lai tās neiziet ārpus budžeta rāmjiem. Tāpat būtiski neaizmirst kādas pozīcijas, piemēram, būvgružu izvešanu un konteinera nomu, kā arī atvēlēt summu neparedzētiem izdevumiem. Bez tāmes un plāna, kas ļauj precīzi sekot līdzi veicamajiem darbiem un to izmaksām, dzīvokļa kapitālais remonts draud pārvērsties haotiskā procesā, kas aprij milzum daudz naudas un laika. 
 

3. posms. Meistaru atrašana

Iespējams, tieši šis posms ir vissvarīgākais – no tā, cik raiti un profesionāli strādās izraudzītie remontdarbu izpildītāji, lielā mērā atkarīga remonta kopējā kvalitāte un tā ilgums. Ieteikumi: meklē meistarus pēc atsauksmēm un rekomendācijām, dod priekšroku tiem, ar kuriem ir viegli sazināties, kā arī tiem, kas savā amatā strādājuši ārzemēs, piemēram, Vācijā. 
 

4. posms. Demontāža

Šajā posmā tiek demontēts viss vecais dzīvokļa iekārtojums un noformējums: sākot no santehnikas, iebūvētajiem skapjiem un radiatoriem, līdz tapetēm, flīzēm, durvīm starp istabām. Obligāts nosacījums – būvgružu konteiners. Ārdurvis un logi paliek savās vietās līdz brīdim, kad piegādāti un uzstādāmi jaunie logi un durvis. 
 

5. posms. Grīdu izlīdzināšana un siltināšana

Visbiežāk vecos dzīvokļos grīdas nav pietiekami izolētas, tāpēc tās jāsiltina un jāizlīdzina, jāizbūvē jauna melnā grīda. Ja plānotas siltās grīdas, tās ierīko tagad. 
 

6. posms. Elektroinstalācija un santehniskie darbi

Paralēli darbam pie grīdām citās telpās jau var ķerties pie elektroinstalācijas: ievilkt jaunus vadus, izveidot ligzdas slēdžiem un rozetēm. Parasti šajā posmā tiek uzstādīti arī jauni radiatori, kā arī ūdens un kanalizācijas izvadi. Tieši tāpēc tik svarīgi pārdomāt nianses jau pirms remonta, jo šajā brīdī jābūt skaidri zināmam, kur kas atradīsies.
 

7. posms. Logu nomaiņa

Ārdurvis, iespējams, nomainītas jau agrāk, tagad tiek uzstādīti jauni logi un palodzes. Iekšdurvis starp istabām vēl par agru uzstādīt, jo tās traucēs grīdas seguma montāžai. 
 

8. posms. Griestu un sienu izlīdzināšana, flīzēšana

Ģipškartona konstrukciju montāža, ja tādas plānotas. Tiek izlīdzinātas sienas un griesti. Telpās, kur būs flīzes, sienas tiek sagatavotas flīzēšanai un flīzētas. Svarīgi: flīzes jāizvēlas un jāpasūta jau laicīgi, jo kvalitatīvas flīzes uzreiz veikalā būs grūti nopirkt, taču piegādes laiks pasūtītajām parasti ir mēnesis. 
 

9. posms. Grīdas seguma ieklāšana

Ļoti svarīgi jau laikus izvēlēties un pasūtīt iecerēto grīdas segumu vēlamajā tonī – īpaši laba parketa gadījumā. Pretējā gadījumā var nākties ilgi gaidīt piegādes, tā aizkavējot pārējos apdares darbus. Kopā ar koka grīdas segumu parasti pasūta arī piemērotas grīdlīstes. 
 

10. posms. Iekšdurvju montāža

Tiek uzstādītas durvju kārbas un iekšdurvis starp telpām. Te būtiskākais jau laikus izdomāt, uz kuru pusi durvis vērsies. Šai posmā uzstāda arī grīdlīstes.
 

11. posms. Santehnikas uzstādīšana

Santehniku uzstāda pēc tam, kad pabeigta vannasistabas, tualetes un virtuves telpu apdare. 
 

12. posms. Sienu krāsošana vai tapešu līmēšana

Ja sienas gludas un nav jāpiešpaktelē sīki defekti, var ķerties pie krāsošanas vai līmēt tapetes. Mazās telpās, lai tās optiski paplašinātu, lielisks risinājums ir arī fototapetes
 

13. posms. Gaismas ķermeņu uzstādīšana

Arī gaismekļus jāizvēlas un, ja nepieciešams, jāpasūta jau laikus, lai nenāktos gaidīt. 
 

14. posms. Dzīvokļa tīrīšana

Pirms izvietot mēbeles, dzīvokli nepieciešams kārtīgi iztīrīt. Vislabāk ar šo tiks galā profesionāls tīrīšanas serviss ar visu nepieciešamo aprīkojumu. 
 

15. posms. Mēbeļu izvietošana

Un nu gan saldēdiens – mēbeļu izvietošana un iekārtošanās svaigi izremontētajā mājoklī. Tiesa, jāpatur prātā, ka virtuves iekārta un iebūvētie skapji jāpasūta jau laikus un tie arī jāiebūvē ātrāk par citām mēbelēm. Bet pārējās mēbeles, piemēram, dzīvojamās istabas vai priekšnama mēbeles, varēsi iegādāties arī mazliet vēlāk remonta laikā.

Kas vēl jāzina?

Foto: freepik.com/graystudiopro1
 
Gadalaikam ir nozīme – remontdarbus labāk ieplānot uz pavasari un vasaru, jo daļu darbu, piemēram, radiatoru nomaiņu dzīvoklī, citā laikā nemaz nevarēsi veikt. Lai nomainītu radiatorus, jāiztukšo ēkas stāvvadi, un to neviens nedarīs apkures sezonas laikā.
 
Ja meklē iespēju, kā ietaupīt, netaupi uz kvalitatīvu apdares materiālu un santehnikas rēķina – izvēlies ilgmūžīgus risinājumus. Taču itin labi var ietaupīt piemēram, uz virtuves skapīšu rēķina – var gatavas nopirkt lētas virtuves iekārtas, kas neiecirtīs robu remonta jau tā paplucinātajā budžetā, bet lieliski pildīs savu funkciju.
 
Tāpat izmanto iespēju ietaupīt, prasot atlaides. Labiem meistariem nereti ir kontakti veikalos un viņi to pašu preci var iegādāties mazliet lētāk – tāpēc vēlreiz atkārtojam, ka labi meistari ir laba remonta garants!

Dzīvoklis kā jauns!

Kad darbi beidzot pabeigti, dzīvokli vairs nevar ne pazīt – mūsdienīgs interjers ar pārdomātām detaļām, silti un ērti, viss darbojas, kā nākas, rozetes ir tur, kur tām jābūt, grīda nečīkst, duša taupa ūdeni, bet ledusskapis murrā kā kaķēns.
 
Kapitālais remonts, kaut arī prasa daudz naudas, laika un nervu, ir tā vērts! Mēs nāksim tev talkā ar plašu preču piedāvājumu – 1a.lv internetveikalā atradīsi sev noderīgo, lai mājoklis uzplauktu jaunai dzīvei.
Radiators Sanica 22PKKP, sānu pieeja, 600 mm x 800 mm

Radiators Sanica 22PKKP, sānu pieeja, 600 mm x 800 mm

94,80 / gab.
Tiek pārdots gab.:
1 gab. – 1.0 gab., 1 gab. – 94,80 €
Pieejama noliktavā
Tapetes BN Walls Panthera 220121, vinila, brūna

Tapetes BN Walls Panthera 220121, vinila, brūna

20,99 / gab.
Tiek pārdots gab.:
1 gab. – 1.0 gab., 1 gab. – 20,99 €
Fototapete Komar X7-1015, 350 cm x 250 cm

Fototapete Komar X7-1015, 350 cm x 250 cm

51,99 / gab.
Tiek pārdots gab.:
1 gab. – 1.0 gab., 1 gab. – 51,99 €
Pieejama noliktavā
Sekcija Romance M257-ROMANCE-DSAJ/MSJ, pelēka/gaiši brūna, 277 cm x 43 cm x 191 cm

Sekcija Romance M257-ROMANCE-DSAJ/MSJ, pelēka/gaiši brūna, 277 cm x 43 cm x 191 cm

379,00 € / gab.
449,00 / gab.
SMART LEASING
Radiators Korado Klasik 22, sānu pieeja, 300 mm x 1200 mm

Radiators Korado Klasik 22, sānu pieeja, 300 mm x 1200 mm

96,80 / gab.
Tiek pārdots gab.:
1 gab. – 1.0 gab., 1 gab. – 96,80 €
Pieejama noliktavā