Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Populārākie matrači - atsauksmes un ieteikumi

Foto: Pexels.com/ Yan Krukov
 
Lai ik rītu pamostos izgulējies un laimīgs, ir svarīgi, lai nakts miegs būtu kvalitatīvs. Taču, iegādājoties matraci, pirms tam neveicot izpēti, tas var beigties ar negulētām naktīm un sliktu pašsajūtu, dienai iesākoties ne tik labi, kā iecerēts.
 
Mūsdienās matraču izvēle ir patiešām plaša, tāpat arī cenu diapazons. Tādēļ, lai neapjuktu lielajā piedāvājuma klāstā, jāizvēlas tieši sev vispiemērotākie matrači. Atsauksmes no šo matraču īpašniekiem un pazinējiem var būt ļoti noderīgas, tādēļ ir vērts tam pievērst uzmanību, pirms tajā ieguldi savus resursus.
 
Ja kādreiz esi domājis par to, vai matrači var ietekmēt miega kvalitāti un veselības stāvokli, tad vienīgā pareizā atbilde ir – jā! Miegs ir ļoti svarīga sastāvdaļa labai dzīves kvalitātei, tādēļ pret to nedrīkst izturēties vienaldzīgi.
 
Mūsdienu sabiedrībā, kur ikdiena nereti pārvēršas skrējienā, par miega kvalitāti bieži netiek padomāts. Lai ķermenis un prāts būtu priecīgs, nepieciešams kvalitatīvs miegs, ko lielā mērā ietekmē tas, kur un kā Tu guli. Ja matracis būs neērts un neatbilstošs Tavām vēlmēm un vajadzībām, tas var slikti ietekmēt miega kvalitāti un līdz ar to arī Tavu veselības stāvokli. 

Kāda gulēšanas poza ir veselīgākā mugurkaulam?

Labākā miega poza – uz muguras. Guļot uz muguras, cilvēka ķermeņa svars tiek vienmērīgi sadalīts uz visu mugurkaulu un tiek nodrošināts pareizs galvas un gurnu novietojums. Taču, ja Tevi piemeklē elpošanas problēmas vai krākšana miegā, labāk gulēt uz sāniem.
 
Ja izvēlies gulēt uz sāniem, speciālisti rekomendē to darīt uz kreisās puses. Guļot uz labā sāna, tiek nospiesti asinsvadi, traucējot normālai asinsrites cirkulācijai. Taču atceries, ka guļot sev neērtā pozā, būs grūti iemigt, tādēļ nav nepieciešams sevi piespiest gulēt kādā noteiktā pozā, kas tiek rekomendēta. Tā jāizvēlas pēc savas labsajūtas un personīgā veselības stāvokļa. 
 
Foto: Pexels.com/ Andrea Piacquadio

Matraču veidi un to piemērotība dažādos vecuma posmos 

Bērnībā, salīdzinot ar citām vecuma grupām, kvalitatīvs miegs ir ļoti nepieciešams. Bērni nemitīgi aug un attīstās kā fiziski, tā arī garīgi. Tieši naktīs bērni aug visstraujāk un miegā notiek vislielākā organisma attīstība, tādēļ matrača izvēlei jāpievērš liela un rūpīga uzmanība.
 
Matrača izvēlei jābūt atkarīgai no bērna īpatnībām un vajadzībām, jāpievērš uzmanība tam, vai bērnam nav alerģijas utt. Tāpat, kā pieaugušajiem, arī bērnu matrači ir dažādu veidu – lateksa, atsperu, putu u.c. 
 
Foto: Pexels.com/ Alex Green
 
Izvēloties piemērotu matraci pusaudzim, tiks nodrošināts kvalitatīvs miegs. Matrači, kas atbilst pusaudžu vajadzībām, ir komfortablāki par bērnu matračiem. Tie sniedz lielāku ķermeņa atbalstu, tādēļ pusaudžiem var izvēlēties gandrīz tādus pat matračus, kā pieaugušajiem. Protams, jāņem vērā pusaudža gultas izmēri, kas ietekmēs arī paša matrača izvēli.
 
Pieaugušajiem ir svarīgi izvēlēties matraci ļoti uzmanīgi, jo tas kalpo līdz pat 10 gadiem, tādēļ noteikti jāpievērš uzmanība tam, lai tas būtu ērts, perfekti atbalstītu ķermeni un nodrošinātu lielisku nakts miegu. Jāizvēlas tāds matrača materiāls un veids, kas būs ilgmūžīgs, tādejādi ļaujot nedomāt par matrača maiņu 10 vai pat ilgāk gadus.
 
Senioru vecumā ir svarīgi gulēt uz matrača, kas sniedz piemērotu atbalstu visam ķermenim, atvieglojot spiedienu uz pleciem, gurniem un muguru. Vislabāk izvēlēties cietus vai vidēji cietus matračus. Tie palīdzēs nodrošināt pilnīgu ķermeņa atbalstu un novērsīs sāpes locītavās vai mugurā. Dažādu veidu matrači – atsauksmes, kā izvēlēties sev piemērotāko.

Atsperu un bezatsperu matrači 

Atsperu matrači ir divu veidu – kabatiņu atsperu matrači, kur katra atspere ir savā kabatiņā un atsperu režģa matrači. Atsauksmes par abu veidu matračiem ir labas, ņemot vērā, ka mūsdienās tehnoloģijas ir attīstījušās un parastie atsperu matrači arī ir ērti un komfortabli. Salīdzinot ar bezatsperu matračiem, šie būs lētāki, jo to izgatavošana un materiāli ir relatīva vienkārši un lēti.

Matraču pildījuma daudzveidība

Lateksa matrači mūsdienās kļuvuši par vieniem no visvairāk rekomendētajiem matraču veidiem. Un ne velti – tie ir ilgmūžīgi, nodrošina augstu komfortu, turklāt tos ražo no dabīgiem materiāliem (gumijas koka skaidām), kas rada papildus pievienoto vērtību. Tiem piemīt dabiska pelējuma pretestība un alergēnu rezistence. 
 
Foto: Pexels.com/ Andrea Piacquadio
 
Dabīgās vilnas matrači ir mazāk populāri, taču tie ir roku darbs, tādēļ ar lielu pievienoto vērtību. Tie ir organiski un nodrošina kvalitatīvu un dziļu miegu, ļauj pamosties ar lieliskām sajūtām, kā pēc kvalitatīvas atpūtas. Jāpiemin, ka tie nav asi un niezi izraisoši, kā varētu šķist.
 
Putu matraču lielākais pluss ir to sniegtais komforts. Šāda veida matracis vienmērīgi sadala ķermeņa svaru, sniedzot perfektu atbalstu visam ķermenim. Atšķirībā no atsperu matrača, tas ilgi var saglabāt savu formu. Varētu šķist, ka putu matrači ir mīksti, taču tā nebūt nav. Tie tiek izgatavoti no vairākiem putu slāņiem un nodrošina gulētājam pilnīgu komfortu. Tie ir izturīgāki par atsperu matračiem.
 
Kokosšķiedras jeb kokosa šķiedru matrači. Atsauksmes par tiem ir tiešām labas, jo tie ir ekoloģiski. Tie lieliski noderēs cilvēkiem ar alerģijām, jo tiek izgatavoti no dabīgiem materiāliem. Visbiežāk kokosšķiedru matrači papildus tiek pildīti arī ar kokvilnu, vilnu vai putām, tādēļ šāda matrača izvēlē pievērs uzmanību arī citiem materiāliem.

Kāpēc ir svarīgi izvēlēties ērtu matraci?

Gulēšana uz nepiemērota vai neērta matrača var rezultēties ne tikai ar muguras problēmām, bet arī ietekmēt mentālo veselību, ņemot vērā, ka gulēšana uz tāda matrača traucē miega kvalitātei un tiek zaudēts miegā pavadītais laiks.
 
Regulāras bezmiega vai traucēta miega naktis var negatīvi ietekmēt kognitīvās funkcijas un galu galā izraisīt krasas izmaiņas personībā un uzvedībā. Lietojot ērtu matraci, parūpēsies par savu veselību un tādā veidā var tikt samazināts stress un trauksmes, ja tādas Tevi piemeklē. 
 
Foto: Pexels.com/ marcus Aurelius

Dažādas cietības matrači – atsauksmes, kā izvēlēties sev piemērotāko 

Iegādājoties matraci, noteikti jāpievērš uzmanība tā cietībai. To vislabāk izvēlēties atbilstoši ķermeņa svaram un pozai, kurā guli. Cilvēkiem, kas guļ uz muguras vai vēdera rekomendē izvēlēties vidējas cietības matračus, taču cilvēkiem ar lielāku svaru – cietākus matračus. Matraču cietība tiek iedalīta 4 daļās, kuras tiek noteiktas pēc gulētāja svara:
 
H2 – cilvēkiem līdz 80 kg (vidēji ciets)
H3 – cilvēkiem virs 80 kg (vidēji ciets)
H4 – cilvēkiem virs 100 kg (ciets)
H5 – cilvēkiem virs 120 kg (ciets)

Populārākie matrači – atsauksmes

1. Matracis Morphee Aurora Light Wave
 
Vidējas cietības matracis, kas izgatavots no putu poliuretāna. Tas ir 180 mm augsts un tam ir 100% poliestera pārklājums. Tam ir 7 anatomiskās zonas un tas ir ļoti ērts un nodrošinās lielisku komfortu, sniedzot atbalstu visam ķermenim. Ja vēlies kvalitatīvu miegu, šī būs lieliska iespēja to sasniegt. 
 
Foto: 1a.lv
 
2. Virsmatracis Dormeo Aloe Vera Nature
 
Ar šī putu virsmatrača palīdzību būs iespējams uzlabot jebkuru gulēšanas virsmu. Šis virsmatracis sniegs lielisku atbalstu un gādās par pareizu mugurkaula novietojumu gulēšanas laikā. Virsmatrača pārvalks bagātināts ar alvejas ekstraktu, nodrošinot papildus komfortu un higiēnu. Tas ir 40 mm biezs un vidējas cietības, turklāt to būs ērti paņemt līdzi.
 
Foto: 1a.lv
 
3. Matracis Black Red White
 
Ja iecienītākais matraču veids ir ar atsperēm, lieliska izvēle būs šis vidējas cietības matracis. Tas ir divvietīgs matracis, kas veidots no atsperēm un poliuretāna putām. Atsperes izvietotas atsevišķās kabatās, kas nodrošina tā elastību un ķermeņa atbalstu. Tam ir 7 anatomiskās zonas, kas nodrošina matrača pielāgošanos ķermenim. Matrača augstums ir 220 mm un tas pārvilkts ar noņemamu pārvalku.
 
Atbildi uz šiem 6 jautājumiem, lai saprastu, vai Tavs šī brīža matracis nav Tev piemērots un ir pienācis laiks meklēt jaunu.
  1.     Vai bieži, pamostoties no nakts miega, jūties neizgulējies?
  2.     Vai guļot uz dīvāna ir tik pat viegli iemigt, kā guļot uz Tava matrača?
  3.     Vai matracis rada skaņas, kad pakusties, guļot tajā?
  4.     Vai Tu jūties labāk izgulējies citā gultā, piemēram, nakšņojot pie draugiem vai viesnīcā?
  5.     Vai guļot uz matrača vari just tā atsperes vai sabiezējumus?
  6.     Vai guļot uz matrača Tev ir jāguļ kādā konkrētā vietā, lai justos ērti?
Ja uz kādu no šiem jautājumiem atbildēji ar “Jā”, ir pienācis laiks padomāt par jauna matrača iegādi, lai Tavs miegs būtu kvalitatīvāks. 
Matracis SPS+ Nirvana Lux, 2000 mm x 1200 mm, regulējams

Matracis SPS+ Nirvana Lux, 2000 mm x 1200 mm, regulējams

429,00 / gab.
Aizsargs Comco, 2000 mm x 1600 mm, vidēja cietība

Aizsargs Comco, 2000 mm x 1600 mm, vidēja cietība

Pieejama noliktavā
Virsmatracis Dormeo 3+1 V4, 2000 mm x 1400 mm, vidēja cietība

Virsmatracis Dormeo 3+1 V4, 2000 mm x 1400 mm, vidēja cietība

Pieejama noliktavā
Matracis Morphee Aurora Light Wave MAT/MH/AR/WH23/14020, 2000 mm x 1400 mm, vidēja cietība

Matracis Morphee Aurora Light Wave MAT/MH/AR/WH23/14020, 2000 mm x 1400 mm, vidēja cietība

289,95 / gab.
Iztirgošana
Pieejama noliktavā
Matracis SPS+ Selen-A, 2000 mm x 1600 mm, mīksts

Matracis SPS+ Selen-A, 2000 mm x 1600 mm, mīksts

290,90 / gab.
Matracis Black Red White Sonus Glamour, 2000 mm x 900 mm, vidēja cietība

Matracis Black Red White Sonus Glamour, 2000 mm x 900 mm, vidēja cietība

Virsmatracis Dormeo Nature, 2000 mm x 1200 mm, vidēja cietība

Virsmatracis Dormeo Nature, 2000 mm x 1200 mm, vidēja cietība

252,00 / gab.
Pieejama noliktavā