Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Vienkāršs, bet jaudīgs – iPhone SE 2020. Atsauksmes un apskats

Foto: Unsplash.com/AB
 
iPhone SE 2020 pārstāv interesantu Apple produktu līniju – budžeta klases iPhone, kurš ir tikpat jaudīgs kā Premium klases iPhone modeļi. Lai palīdzētu tev noskaidrot, vai šis telefons attaisno tā pievilcīgo konceptu, sniegsim tehnisko aprakstu par iPhone SE 2020, atsauksmes par to, kā arī salīdzināsim to ar iepriekšējās klases un jaunākajiem iPhone telefoniem.

Ar ko izceļas iPhone SE sērijas viedtālruņi?

iPhone SE sērijas pilnais nosaukums ir iPhone Special Edition. Un tā patiešām ir īpaša, jo darbojas pēc principa, ka vienkāršā un lētā iPhone 8 korpusā tiek ievietotas funkcijas, kas ir atrodamas arī daudz dārgākos iPhone modeļos. Šī iemesla dēļ SE līnijas viedtālruņi ir daudz kompaktāki un lētāki par lielāko daļu iPhone modeļu. Tos var raksturot kā lielisku kompromisu – lētāki, taču ne mazāk jaudīgi tālruņi mazliet vecāka dizaina korpusā. 
 
Budžeta klases viedtelefonu tirgū iPhone SE sērijas telefoni atkārtoti ir pierādījuši sevi kā vieni no vislabākajiem, jo citi zemas cenas tālruņi nespēj konkurēt ar to ātrumu, kameras kvalitāti, u.c. parametriem. Šis telefons labu iespaidu ir atstājis arī budžeta viedtelefonu lietotāju vidū – atsauksmes par iPhone SE 2020 ir vairāk pozitīvas.

iPhone SE 2020 – atsauksmes un tehniskais apraksts

Displejs

Foto: Unsplash.com/Lorenzo Rui
 
4,7 collu LCD izšķirtspējas displeja kvalitāte ir apmierinoša, bet, pēc mūsdienu standartiem, viduvēja. iPhone SE 2020 displejs, salīdzinot ar dārgākiem iPhone modeļiem, nav tik spilgts un krāsas neattēlo tik dzidri, kā arī tam nav pievienota nekāda papildu aizsardzība no kritieniem. Taču, ja iepriekš esi iecienījis vecākus iPhone modeļus, tad tā displejs tev neliks vilties. 
 

Atmiņas krātuve

iPhone SE 2020 ir aprīkots ar 64 GB, 128 GB vai 256 GB lielu atmiņu. Cik ietilpīgu telefona atmiņas krātuvi tev vajag, ir atkarīgs tikai no tevis paša – kāda lieluma aplikācijas plāno lietot, cik bieži uzņemsi fotoattēlus un video, un, protams, cik liels ir tavs budžets.
 

Procesors un operētājsistēma

iPhone SE 2020 ir iebūvēts A13 Bionic procesors, kas pēc mūsdienu standartiem vēl joprojām ir diezgan jaudīgs. Pateicoties tam, spēles un pamata funkcijas – īsziņu sūtīšana, sociālo tīklu apskatīšana un zvanīšana – darbosies ļoti ātri. iPhone SE 2020 ir aprīkots ar jaunāko iOS 15.2. versiju, un tas arī turpmāk saņems operētājsistēmas atjauninājumus. 
 
Advancētais procesors ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc budžeta telefonu lietotāji izvēlas iegādāties tieši iPhone SE 2020 – atsauksmes no lietotājiem nereti uzteic telefona spēju ātri izdarīt jebkādas darbības.
 

Kamera

Foto: Unsplash.com/Sid Verma
 
iPhone SE 2020 ir aprīkots ar 12 megapikseļu aizmugurējo kameru un 7 megapikseļu priekšējo kameru. Aizmugurējā kamera spēj uzņemt lieliskas kvalitātes attēlus gaišā apgaismojumā un videomateriālus 4K kvalitātē. Taču jāņem vērā, ka tā nav aprīkota ar nakts režīmu, tāpēc bildes tumsā nebūs visskaistākās. Līdzīgas priekšrocības un mīnusi piemīt arī priekšējai kamerai.
 
Līdzās procesoram arī kameras kvalitāte ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc daudzi lietotāji, kas vēlas iegādāties mazbudžeta telefonus, izvēlas tieši iPhone SE 2020. Atsauksmes par kameras darbību bieži vien ir ārkārtīgi pozitīvas, jo tā, par spīti saviem mīnusiem, ir ļoti uzticama.
 

Izmērs un svars

Pēc kopējā izmēra iPhone SE 2020 ir identisks kā iPhone 6, 6S, 7 un 8 modeļi – 5,45 collas garš, 2,65 collas plats un 0,29 collas biezs. Kopā ar akumulatoru tas sver 148 gramus. Salīdzinājumā ar jaunākajiem iPhone modeļiem, kuri ir ievērojami lielāki, iPhone SE 2020 ir ļoti kompakts un viegli pārnēsājams. Ja esi iecienījis veco iPhone dizainu, tad šis telefons tev būs ļoti piemērots.
 

Noturība pret putekļiem un ūdeni

iPhone SE 2020 ir salīdzinoši labi aizsargāts pret ūdens ietekmi – to var turēt dziļumā līdz 1 metram uz pusstundu. Tas arī ir aprīkots ar salīdzinoši augstās IP67 pakāpes aizsardzību pret putekļiem, tāpēc tie tik viegli netiks iekšā tavā telefonā. Taču jāņem vērā, ka līdz ar lietošanu tā noturība var novalkāties.
 

Drošība  

iPhone SE 2020 darbojas ar pirkstu nospieduma lasītāja atbloķēšanas sistēmu, kas atrodas uz klasiskās apaļās “Home” pogas. Pirkstu nospiedumu lasītājs reaģē ātri un tavu pirkstu spēs atpazīt pat tad, ja uz tā ir daudz nospiedumu. Tomēr to ik pa laikam ir nepieciešams notīrīt, lai tas turpinātu pilnvērtīgi darboties.
 

Baterija

Foto: Pixabay.com/MiRUTH_de
 
Šī ir vēl viena no iPhone SE 2020 vājajām pusēm. Ja savu telefonu izmantosi reti un tajā tikai sūtīsi un lasīsi īsziņas vai veiksi citas pamata funkcijas, tad tas diezgan viegli izturēs visu diennakti.
Savukārt, ja tev bieži patīk spēlēt spēles un ilgi sērfot internetā, tad, visticamāk, pēc pilnas uzlādes no rīta telefons vakara sākumā būs jāliek uzlādēties. Standarta iPhone lādētājs šo tālruni pilnībā uzlādēs aptuveni stundas laikā.

iPhone SE 2020 salīdzinājums ar jaunākajiem un iepriekšējas paaudzes iPhone modeļiem

  • Dizains. iPhone SE 2020, salīdzinot ar, piemēram, standarta iPhone 11, 12 un 13 modeļiem, viennozīmīgi ir visvienkāršākais, jo darbojas ar jau novecojušo “Home” pogu. Par spīti tam, ka visi no šiem telefoniem pēc kopējā izmēra ir līdzīgi, iPhone SE 2020 ekrāns ir vismazākais. Jaunākais SE sērijas modelis, iPhone SE 2022, ir veidots pēc identiska dizaina kā iPhone SE 2020.
  • Veiktspēja. iPhone SE 2020 ir aprīkots ar tādu pašu A13 Bionic procesoru, kas atrodams iPhone 11, iPhone 11 Pro un iPhone 11 Pro Max modeļos. Protams, jaunākajos iPhone modeļos kā iPhone 12 un iPhone 13 ir atrodami ātrāki A14 un A15 procesori, taču šie telefoni arī ir dārgāki. Savukārt iPhone SE 2022 ir jaudīgāks par 2020. gada SE modeli, jo tas ir aprīkots ar to pašu procesoru, kas atrodams iPhone 13 – A15 Bionic.
  • Kamera. Šajā aspektā iPhone SE 2020 gan iepaliek no dārgākajiem iPhone modeļiem, jo tajā ir iebūvēta tikai viena kameras lēca. Visiem iepriekš apskatītajiem telefoniem, izņemot iPhone SE 2022, ir iebūvētas vismaz divas aizmugurējās kameras lēcas, kas ļauj uzņemt platleņķa un ultra platleņķa attēlus, kā arī ir aprīkotas ar nakts režīma funkciju. 

Ar kādiem aksesuāriem ir iespējams savienot iPhone SE 2020? 

Foto: Pexels.com/Jess Bailey Designs
  • Austiņas – šim tālrunim nav iebūvēta 3.5mm austiņu ligzda, tāpēc, ja vēlies klausīties mūziku caur austiņām ar vadu, tev būs jāiegādājas Apple austiņas ar Lightning savienojumu vai jāsavieno savas standarta vadu austiņas ar 3.5mm Lightning adapteri. Ja vēlies izmantot bezvadu austiņas, tad vislabākais variants ir Apple AirPods, jo tās ar Apple ierīcēm ir elementāri savienot.
  • Power bank – iPhone SE 2022 var uzlādēt ar jebkura ražotāja pārnēsājamo bateriju. Tikai pirms pirkšanas pārliecinies, ka tā ir jaudīga un ilgi darbojas, kā arī, protams, pievieno tai Lightning savienojuma lādētāju.
  • Aizsargstikls – tāpat kā ar power bank, arī iPhone SE 2022 ir aprīkojams ar jebkura ražotāja aizsargstikliņu. Ņemot vērā to, ka šī telefona displejs nav aprīkots ar papildu aizsardzību, aizsargstikliņš būs īpaši noderīgs. 

Kādiem lietotājiem iPhone SE 2020 ir vislabāk piemērots?

iPhone SE 2020 ir lielisks variants, ja tu no Android telefona plāno pāriet uz iPhone  – tas ir viegli lietojams un tikpat jaudīgs. Ja tu vēlies iegādāties iPhone, bet neesi gatavs iztērēt pārāk daudz naudas un tev ir nepieciešams kompakts telefons, tad šis tālrunis ir piemērots tieši tev. Taču, pirms iegādājies iPhone SE 2020, atsauksmes no tā lietotājiem arī ir nepieciešams izlasīt.
Mobilais telefons Apple iPhone 12 64GB Purple

Mobilais telefons Apple iPhone 12 64GB Purple

549,00 / gab.
Tiek pārdots gab.:
1 gab. – 1.0 gab., 1 gab. – 549,00 €
Pieejama noliktavā
Mobilais telefons Apple iPhone 13 256GB Midnight

Mobilais telefons Apple iPhone 13 256GB Midnight

769,00 / gab.
Tiek pārdots gab.:
1 gab. – 1.0 gab., 1 gab. – 769,00 €
Mobilais telefons Apple iPhone SE 256GB Starlight 3rd gen

Mobilais telefons Apple iPhone SE 256GB Starlight 3rd gen

794,88 € / gab.
829,00 / gab.
Mobilais telefons Apple iPhone SE 128GB Starlight 3rd gen

Mobilais telefons Apple iPhone SE 128GB Starlight 3rd gen

587,86 / gab.