Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

VISS, KAS TEV JĀZINA PAR ULTRA-HIGH-DEFINITION JEB UHD TELEVIZORIEM


Ultra-high-definition jeb UHD televizori ir kļuvuši par šī brīža standartu. Bet vai zini, kas slēpjas zem šo burtu salikuma, un kā izvēlēties savām mājām piemērotāko modeli? Turpini lasīt un noskaidro!

KAS IR UHD TELEVIZORI?

Atbilde uz šo jautājumu ir īsa un konkrēta – ar to apzīmē 4K un 8K izšķirtspējas televizorus. 4K izšķirtspēja nozīmē, ka televizora ekrānam ir 3840 pikseļi jeb punkti vienā horizontālā līnijā un 2160 pikseļi vienā vertikālā līnijā. 8K televizori savukārt izceļas ar daudz augstāku, proti, 7680 × 4320 pikseļu izšķirtspēju. Jo vairāk pikseļu, jo, loģiski, asāks televizorā redzamais attēls.
Vai tas nozīmē, ka veikala plauktos jāmeklē 8K televizors, lai izbaudītu augstāko iespējamo kvalitāti?
 
Vismaz pagaidām atbilde vēl nav viennozīmīga. Pirmkārt, lai izbaudītu 8K televizora sniegtās iespējas, nepieciešams attiecīgas kvalitātes saturs, taču tāds šobrīd praktiski nav pieejams. Latvijā šobrīd ir vien daži televīzijas kanāli, kas raida 4K izšķirtspējā (galvenokārt tiek nodrošināta Full HD kvalitāte – 1920 x 1080 pikseļi), un arī straumēšanas servisos, kā arī konsolēs tiek piedāvāts 4K vai Full HD saturs. Protams, 8K televizors, pateicoties Upscale funkcijai (attēla kvalitātes uzlabošana), var nodrošināt asāku attēlu nekā 4K televizors, bet vai atšķirība ir pietiekama, lai izvēlētos 8K televizoru, jālemj Tev pašam. Otrkārt, vismaz šobrīd 8K UHD televizori ir visai dārgi – to iegādei būs vajadzīgs ne viens vien tūkstotis eiro.

Bet, ja vēlies, lai Tavā īpašumā ir pats modernākais televizors un gribi būt sagatavojies mirklim, kad mūs TV ekrānos parādīsies 8K saturs (un tuvāko gadu laikā tāds noteikti pienāks), 8K televizors ir pareizā izvēle!

KAS VĒL JĀŅEM VĒRĀ, IZVĒLOTIES UHD TELEVIZORU?
Ja savam mājoklim meklē jaunu televizoru, jāielūkojas ne tikai izšķirtspējas ailītē – nozīme ir arī vairākiem citiem parametriem. Lūk, daži no tiem:
  • Ekrāna izmērs – tiek norādīts collās pa diagonāli. Optimāli, ja ekrāna izmērs ir aptuveni divas reizes mazāks par attālumu līdz tam. Piemēram, ja televizors atradīsies trīs metrus no dīvāna atzveltnes, tā izmēram vajadzētu būt aptuveni 1,5 metriem pa diagonāli (~59 collas);
  • Herci (Hz) – jo vairāk hercu, jo biežāk mainās kadri, un līdz ar to attēls būs plūstošāks, kas ir īpaši svarīgi, skatoties sporta pārraides, asa sižeta filmas un seriālus, kā arī spēlējot videospēles. Cik hercu, tik reizes sekundē kadrs tiek nomainīts;
  • HDMI pieslēgvietu skaits – ar HDMI palīdzību televizoram tiek pieslēgtas spēļu konsoles, Blu-ray vai DVD atskaņotāji, personālie un portatīvie datori, kā arī citas ierīces. Tāpēc svarīgi, lai televizoram ir pietiekoši daudz HDMI pieslēgvietu;
  • Smart TV funkcija – šī funkcija nodrošina iespēju sērfot internetā, izmantot dažādas programmas un aplikācijas un darīt daudz ko citu. Šobrīd Smart TV ir kļuvis par standartu;
  • WiFi atbalsts – ar WiFi palīdzību televizoru iespējams pieslēgt internetam, neizmantojot vadus.
Protams, televizoriem ir vēl virkne dažādu parametru, tāpēc laba ideja pirms tā iegādes ir kārtīgi iepazīties ar konkrētās ierīces specifikāciju.
 
Vai arī Tu esi nolēmis iegādāties jaunu UHD televizoru? Tev pat nav jādodas ārpus sava mājokļa – pasūti to mūsu viedveikalā, un ja gribēsi, piegādāsim pirkumu kaut līdz Tavām durvīm!
 
16.12.2019
Autors: Valdis Zariņš