Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Cik maksā dzīvokļa remonts?

Foto: freepik.com/elfranckito
 
Tieši jautājums, cik maksā dzīvokļa remonts, visvairāk nodarbina ikvienu, kurš nolēmis, ka pienācis laiks atsvaidzināt vai pat pamatīgi pārbūvēt mājokli. Tikt pie atbildes nav tik vienkārši, taču mēs esam apkopojuši nozīmīgus faktorus, kas jāņem vērā, plānojot remonta izmaksas, kā arī padomus, kā ietaupīt un uz ko, gluži otrādi, taupīt nevajadzētu. Lasi tālāk un uzzini!

Remonta veidi

To, cik maksā dzīvokļa remonts, pamatā nosaka plānoto darbu apjoms un sarežģītība. Ja vēlies veikt dzīvoklī tikai virspusi skarošus darbus – nokrāsot sienas vai izlīmēt jaunas tapetes, nomainīt grīdas segumu, mēbeles, rozetes un gaismas ķermeņus, kā arī veikt nelielus santehnikas uzlabojumus, runa ir par kosmētisko remontu.
 
Tā izmaksas veido dzīvokļa platība, izmantoto materiālu un ierīču cena, kā arī darba izmaksas, ja algo profesionālus meistarus, kas darbus veiks. Ja ir laiks un pieredze, vienkāršākus darbus var veikt pašu spēkiem, piemēram, krāsošanu, tomēr reti kurš spēj pilnīgi visu kvalitatīvi izdarīt pats.
 
Ja iegādāts ilgstoši neremontēts dzīvoklis, tam, visticamāk, būs nepieciešams kapitālais remonts. Šeit izmaksu saraksts jau būs krietni garāks, jo veicamie darbi skars ne vien virsmas un interjera estētisko pusi, bet arī pašus dzīvokļa pamatus.
 
Un jāsāk būs ar visa vecā un nevajadzīgā demontāžu, lai tālāk ķertos pie jaunā izbūves. Kapitālā remonta gadījumā noteikti būs nepieciešama profesionāļu iesaiste, tāpēc darbu izmaksas jāplāno īpaši rūpīgi, lai budžetā pietiktu līdzekļu visam, kas nepieciešams.
 
Reizēm remonts tiek veikts tikai vienā dzīvokļa telpā, piemēram, virtuvē vai vannasistabā. Šāda remonta izmaksas noteiks izmantoto apdares materiālu cenas, darba samaksa meistariem, kā arī santehnikas un virtuves tehnikas izmaksas, kas var būt visai ievērojamas.
 
Būtisks faktors, kas nosaka, cik maksā dzīvokļa remonts, ir darbu gaita – remontējot visu dzīvokli uzreiz, izmaksas būs lielākas, kaut vai tādēļ vien, ka nāksies uz laiku atrast citu dzīvesvietu. Taču laika ietaupījums būs ievērojams, kā arī dzīves kvalitāte remonta laika nepasliktināsies. Ja pieņemts lēmums remontēt telpu pēc telpas, visticamāk, paliksiet turpat dzīvoklī, kas var radīt sadzīviskas neērtības, taču ļauj ietaupīt un sadalīt nepieciešamos maksājumus vairākās mazākās daļās.

Kā palikt budžeta rāmjos

Dzīvokļa remonts parasti sākas ar pieejamā budžeta apzināšanu – un tālāk tam tiek pielāgoti iespējamie un vēlamie remontdarbi. Lai izstrādātu pēc iespējas precīzāku remontdarbu tāmi, kā arī sekotu līdzi darbu izpildei, jāsāk ar plānu. Iekļauj tajā:
  • visus nepieciešamos darbus, kas jāpaveic;
  • nepieciešamās ierīces un materiālus, kas jāiegādājas;
  • darbu secību un vēlamos termiņus. 
Tālāk apsver, kurus darbus vajadzēs uzticēt profesionāļiem – tās gan ir papildu izmaksas, bet elektrības vai santehnikas gadījumā noteikti labāk ļaut strādāt speciālistiem. Iespējams, konkrētus darbus var palīdzēt veikt radinieks vai paziņa, kam tā ir profesija.
 
Nepieciešamā materiālu daudzuma aprēķināšana ir ļoti svarīga plāna daļa – tā ietekmē to, cik maksā dzīvokļa remonts, kā arī darbu sekmīgu norisi. Ja pussienai nepietiks tapešu vai krāsas, ne vienmēr varēsi vajadzīgo uzreiz piepirkt klāt.
 
Savukārt pāri palikušos remonta materiālus nereti nav, kur likt. Tāpat rēķinies, ka ne visu, kas iepaticies, varēsi uzreiz nopirkt – piemēram, kvalitatīvas flīzes visbiežāk būs jāpasūta iepriekš un jāgaida pat mēnesi.
 
Zelta likums: vienmēr atvēli līdzekļus neparedzētiem izdevumiem. Kosmētiskā remonta gadījumā tādu, protams, būs mazāk, bet kapitālais remonts ir bēdīgi slavens ar to, ka, noplēšot veco, atklājas dažādas iepriekš neparedzētas problēmas, kas obligāti jāatrisina. Remonts vienmēr izmaksā vairāk un ilgst ilgāk, nekā sākotnēji paredzēts.

Uz ko nevajadzētu taupīt?

Foto: unsplash.com/Karl Solano
 
Aprēķinot, cik maksā dzīvokļa remonts, nereti liekas – kāda no sadaļām izmaksā nepamatoti dārgi un tur kaut ko noteikti vajadzētu ietaupīt. Reizēm tā patiešām ir, piemēram, glītas mēbeles ne vienmēr maksā astronomiskas summas, bet reizēm lietas tiešām maksā tik, cik tās maksā.
 
Lai saprastu, uz ko nevajag taupīt, apsver, cik lieli būs potenciālie zaudējumi un papildu izmaksas vai neērtības, ja kaut kas tiks izdarīts nepareizi vai sabojāsies. Viss, kas izmaksā dārgāk un kur profesionāli veiktam darbam ir ilgtermiņa ietekme, jāuztic profesionāļiem, piemēram:
  • Sienu izlīdzināšana – nokrāsot nav grūti pašu spēkiem, taču, ja siena būs nelīdzena, nekāda krāsa nelīdzēs.
  • Grīdas betonēšana – ja tā nebūs veikta pareizi, grīda plaisās un nāksies veikt dārgus labošanas darbus.
  • Elektroinstalācija – nepareizi ierīkota, tā vēlāk radīs milzumu problēmu un drošības riskus.
  • Durvju un logu nomaiņa – ne vien uz pašiem nomaināmajiem objektiem, bet arī uz to uzstādīšanu nevajadzētu taupīt – gan siltuma ekonomijas, gan mājokļa drošības dēļ.
  • Santehnikas darbi – arī šeit nepareizi veikti darbi var radīt daudz ķibeļu, kas vēlāk būs dārgi jārisina.
  • Apkures ierīkošana – te svarīgs ne vien apkures veids un profesionāli veikti darbi, bet arī pareizi izvēlēti un izvietoti radiatori, kas optimāli sildīs telpas un netraucēs mēbeļu izvietojumam. 
Tāpat nevajadzētu taupīt uz santehnikas rēķina – lēti krāni vai citas santehnikas ierīces nekalpos ilgi un jau pēc laika būs jāmaina vai jāremontē. Ja remontē virtuvi, labāk taupi uz skapīšu, nevis uz tehnikas rēķina: kvalitatīva tehnika darbosies ilgus gadus un varēsi uz to paļauties, turklāt tā palīdzēs ekonomēt elektrību. Lētas virtuves iekārtas, ko vari nopirkt gatavas, sevišķi labi būs izmantojamas tipveida plānojuma virtuvēs un ļaus ietaupīt, vienlaikus tiekot pie glītas, funkcionālas virtuves.
 
Un visbeidzot – lai mēs visi dzīvotu tīrā un sakoptā vidē, nevajadzētu taupīt uz atkritumu izvešanas rēķina. Kapitālā remonta vai lielgabarīta mēbeļu nomaiņas gadījumā vajadzēs lielgabarīta atkritumu konteineru – veco dīvānu vai matraci nedrīkst vienkārši izlikt pie miskastēm. Arī parastos būvgružus nedrīkst mest parastajā sadzīves atkritumu konteinerā.

Uz ko droši var taupīt un kā to labāk izdarīt?

Foto: freepik.com/maxkyth
 
Tas, ko vispirms pamanām dzīvoklī, ir tā interjers – funkcionālajai pusei uzmanību pievēršam vien pēc tam. Tādēļ var rasties kārdinājums ievērojamus līdzekļus atvēlēt tieši dzīvokļa vizuālajam noformējumam, taupot uz funkcionalitātes rēķina. Taču, lai interjers izskatītos glīti, ne vienmēr nepieciešamas milzu summas – daudz lielāka nozīme ir atjautīgām idejām, labai gaumei un praktiskām iemaņām.
 
Lūk, dažas lietas, uz kuru rēķina noteikti vari ietaupīt:
  • Veco un savu laiku nokalpojušo varat demontēt pašu spēkiem, piemēram, noplēst vecās tapetes, noņemt veco grīdas segumu vai flīzes.
  • Interjera dizainu izstrādājiet paši, smeļoties idejas internetā, grāmatās vai žurnālos. Pievērsiet uzmanību interesantiem interjera knifiem ceļojumu laikā vai dodoties ciemos. Lielisks risinājums telpu vizuālai paplašināšanai ir, piemēram, fototapetes – ienesiet jautrību bērnistabā, ceļojumu iespaidus viesistabā vai izveidojiet saulainu stūrīti ziemeļpuses virtuvē.
  • Darbus, ko varat paveikt pašu spēkiem, dariet draugu un ģimenes lokā, piemēram, sienu krāsošana ritēs raitāk, ja palīgā nāks savējie. Arī tapetes varat izlīmēt paši, ja vien tām nav ļoti sarežģīti saskaņojams raksts. Galvenais – būt akurātiem un rūpīgiem.
  • Budžeta klasē var atrast visnotaļ glītas un mūsdienīgas mēbeles. Vienīgā mēbele, uz kuras rēķina tiešām nevajadzētu taupīt, ir gulta, īpaši matracis – tam gan jābūt kvalitatīvam un funkcionālam.

Noderīgi ieteikumi, izstrādājot interjeru

Foto: unsplash.com/Christopher Burns
 
Ja saviem spēkiem veidojat interjeru, nākas saskarties ar to, ka piedāvājums veikalos ir ārkārtīgi plašs, ideju daudz, bet nav skaidrs, kā atlasīt un ko izvēlēties. Lai būtu vieglāk orientēties, sāc ar pamata krāsu gammu – kad zināsi, kādā krāsā būs telpa, būs vieglāk piemeklēt mēbeles un akcentus.
 
Tāpat ir būtiski atvēlēt pietiekami daudz vietas mantu glabāšanai – dzīvoklī, atšķirībā no privātmājas, nav iespējas kaut ko salikt bēniņos vai garāžā. Nereti interjeru gribas mainīt tieši tāpēc, ka visu nav iespējams glīti salikt skapjos, plauktos un kastēs, tādēļ mantas neizbēgami mētājas itin visur, pat visglītāko interjeru pārvēršot mazā haosā. Glabāšanas vietas īpaši svarīgas virtuvē un bērnistabā.
 
Pirmo iespaidu grūti mainīt – ir vērts parūpēties par to, lai ieejas zona jeb priekšnams būtu ne vien glīti izremontēts, bet arī funkcionāli pārdomāts. Izvēlies tādas priekšnama mēbeles, kurās ietilps gan virsdrēbes, gan somas, apavi un lietussargi. Tad nelielā telpa uzreiz kļūs sakārtotāka un līdz ar to pievilcīgāka.
 
Pārdomā dzīvokļa interjeru no funkcionālo zonu skatpunkta: kur un ko dzīvoklī mēdzat darīt. Tas noteiks, kādām mēbelēm un kādā izkārtojumā jābūt izvietotām, kur nepieciešams spilgtāks, bet kur klusinātāks apgaismojums, kur vajadzīgas rozetes, bet kur – gaismas slēdži.

Cik maksā dzīvokļa remonts – vienas atbildes nav

Vienas atbildes, cik maksā dzīvokļa remonts, protams, nav. Remonts ir sarežģīts process, kura izmaksas nosaka visdažādākie faktori – cenas būvmateriālu veikalos ir tikai viens no tiem. Taču mēs esam pārliecināti: rūpīgi plānojot un apsverot visas iespējas un vajadzības, remonts ir paveicams, neizkāpjot ārpus plānotā budžeta rāmjiem. Internetveikals 1a.lv vienmēr nāks talkā ar plašu izvēli – tev atliek vien izvēlēties piemērotāko!
Špaktele Anza, 150 mm x 280 mm

Špaktele Anza, 150 mm x 280 mm

4,07 € / gab.
4,89 / gab.
Tiek pārdots gab.:
1 gab. – 1.0 gab., 1 gab. – 4,89 €
Pieejama noliktavā