Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Dāvana divgadniekam: 10 dāvanu idejas

Foto: unsplash.com/@katieemslie
 
Lai izvēlētos noderīgu un interesantu dāvanu divgadniekam, ir nepieciešams gan pārdomāt mammas vēlmes, gan prasmes, kas bērniem šajā vecuma posmā ir jāattīsta. Radošums, kustības un roku motorika ir vienas no tām, tāpēc ir jāmēģina atrast tādu dāvanu, kas spēs ar to palīdzēt.

Dāvanas jautrākām pastaigām

Foto: https://unsplash.com/@itshoobastank
 

1. Skrejritenis izklaidēm ārā

Lielisks veids, kā aicināt bērnu vairāk kustēties, un arī noderīga dāvana divgadniekam ir trīsriteņu skrejritenis. Tas ir stabils un drošs risinājums, kā padarīt pastaigas ar bērnu vēl aizraujošākas. Ierasti stūres augstums ir regulējams, tāpēc to ir iespējams pielāgot arī tad, kad bērniņš paaugsies.
 

2. Elektriskā automašīna – nepārspējamai jautrībai

Ja ir iespēja iegādāties elektrisko mašīnu, tad ir garantēta bērna sajūsma. Vairākiem modeļiem mašīnas kustības vecāki var paši regulēt ar pulti, pat neizkustoties no sava dīvāna. Sajusties kā mazam pieaugušajam, braucot mašīnā, kas līdzīga tām, kurās pārvietojas vecāki, noteikti radīs bērnam intrigu un lielu interesi par šo pārvietošanās veidu un rotaļlietu. 
 

3. Balansa ritenis kā investīcija bērna kustību koordinācijā

Mazliet lielākiem bērniem ir iespēja iegādāties dāvanai balansa riteni, kas ir miniatūrisks ritenis bez pedāļiem un ļaus bērnam attīstīt balansu, koordināciju, pie tam noteikti palīdzēs vieglāk un īsākā laikā iemācīties braukt ar riteni un mīt pedāļus, kad tam pienāks laiks. Liels bonuss šiem riteņiem ir tas, ka bērns nav jāstumj un spēs nobraukt lielāku attālumu ar šo riteni, jo būs koncentrējies uz līdzsvara turēšanu.

Ikdienā noderīgas dāvanas

Foto: unsplash.com/@jordannix
 

1. Vienmēr noderīgi stilīgi apģērba komplekti

Tomēr dāvanām ne vienmēr ir jābūt izklaidējošām. Tās var būt arī noderīgas. Piemēram, laba dāvana divgadniekam ir kāds jauns apģērba komplekts, zinot, cik bieži tie tiek nosmērēti. Lai izvairītos no tā, ka bērniņš ātri izaugs no drēbītēm, iesakām pirkt apģērbu, kas paredzēts nedaudz vecākiem bērniem, lai esat droši, ka arī pēc pāris mēnešiem tas derēs. Vidēji divu gadu vecumā bērna garums ir 92–98 cm. 
 

2. Barošanas krēsls jautrākām ēdienreizēm

Vēl viena dāvana, kas noteikti atvieglos vecāku ikdienu, ir barošanas krēsls, ko ir iespējams pielāgot un padarīt par sava mazuļa troni, kā arī pieskaņot dažādiem interjeriem, lai ēšanas laiks sagādātu baudu un būtu iespēja iztikt bez niķiem. Pašlaik pieejamajiem barošanas krēsliem ir jostas, kas palīdz noturēt bērnu vietā ēšanas laikā, turklāt barošanas krēsls dod iespēju pavadīt ēdienreizes arī mazākajiem ģimenes locekļiem kopā ar pārējiem.

Radošumu veicinošās rotaļlietas

Foto: unsplash.com/@paige_cody
 

1. Lego Duplo attīstošie konstruktori

Protams, jebkurš bērns priecāsies par jaunu un košu rotaļlietu. Ko dāvināt divgadniekam? Iesakām apskatīties Lego Duplo konstruktorus, kas attīstīs bērna radošo domāšanu, kā arī sīko roku motoriku. Šie konstruktori ir speciāli radīti bērniem no pusotra līdz divu gadu vecumam, tāpēc nav jābaidās, ka jūsu bērnam tas varētu šķist par grūtu. Lego ir pieejami dažādās cenu kategorijās, lielumos, sarežģītības pakāpēs un arī par dažādām tēmām, kas nozīmē, ka viegli būs atrast tādu, kas piesaistīs tieši jūsu lolotā divgadnieka uzmanību. 
 

2. Darbs pirkstiņiem – kinētiskās smiltis, modelēšanas māls, krāsas

Radošu nodarbju veicināšanai var uzdāvināt arī krāsas, kinētiskās smiltis vai modelēšanas mālu, no kā var pagatavot dažādas figūriņas, piemēram, mājas kaķi vai sunīti un pie reizes radīt bērnam izpratni par dažādiem dzīvniekiem.
 
Tā var kļūt arī par vienojošu izklaidi bērnam ar vecākiem, turklāt kinētiskās smiltis, atgādinot par smiltīm pludmalē, piešķirs vasaras sajūtu, pēc kā visi tīkojam ziemas aukstajos mēnešos. Saņemot šādas dāvanas, gan ir jārēķinās, ka mazais nedrīkst tikt atstāts bez uzraudzības, lai pēkšņi smiltis nav atrodamas visos iespējamajos istabas stūros un jūsu mīļais bērniņš nav ieguvis kādu jaunu, neparasti košu nokrāsu.
 

3. Komplekti jaunajiem ārstiem, policistiem, ugunsdzēsējiem un pavāriem

Droši vien lielākā daļa vecāku savā bērnībā ir tēlojuši ārstus un ar neredzamām zālēm ārstējuši visas savas rotaļlietas vai arī gatavojuši garšīgas smilšu kūkas savam iecienītākajam plīša lācītim.
 
Mūsdienās arī šīs nodarbes un iemīļotās rotaļas, kas attīsta iztēli, var spēlēt ar saviem mazajiem ķipariem. Pašlaik gan ir iespējams iegadāties komplektus, kuros ir pieejami aksesuāri, kas ir raksturīgi dažādu profesiju pārstāvjiem, lai mācītu bērniem par pienākumiem un dažādiem darbiem, kā arī padarītu rotaļu laiku vēl patīkamāku.

Bērna kopšanai nepieciešamais

Foto: pexels.com/@rodnae-prod
 

1. Šampūni un citi vannas piederumi

Visnoderīgākā dāvana divgadniekam gan noteikti būs mazuļu kopšanas produkti, kas nekad nevar būt par daudz un vienmēr tiks novērtēti. Mammas noteikti priecāsies par kādu šampūnu, vannas putām vai želeju, kas paredzēta mazuļa kopšanai. Pašlaik ir iespējams nopirkt šos kopšanas līdzekļus neparastās pudelēs un ar košiem, interesantiem zīmējumiem, kas noteikti radīs vēlmi mazulim ietrausties vannā bez niķošanās.
 

2. Pamperi nekad nevar būt par daudz

Ikviens vecāks pasmaidīs par aiztaupītu skrējienu uz veikalu pēc papildus pamperu iepakojumiem, kas vienmēr pazūd tikpat ātri kā parādās. Mūsdienās ir pieejami ne tikai ierastie vienreizlietojamie pamperi, bet arī atkārtoti izmantojamās un dabai draudzīgās autiņbiksītes. Pirms autiņbiksīšu iegādes gan ir nepieciešams noskaidrot bērna svaru. Vidējais bērna svars 2 gadu vecumā ir no 10 līdz 15 kilogramiem.
 
Atrast piemērotu dāvanu divgadniekam nav viegli, tomēr, ja nu kas, vienmēr ir iespēja paprasīt paša mazuļa mammai, kura noteikti zinās, kura tipa rotaļlietas kāro bērns, kā arī, kas ikdienā varētu būt noderīgs un nepieciešams.
Želeja Mustela Arnica & Calendula, 100 ml

Želeja Mustela Arnica & Calendula, 100 ml

14,29 / gab.
Bērnu kosmētikas komplekts Nenuco Mochila Rosa, 4 gab.

Bērnu kosmētikas komplekts Nenuco Mochila Rosa, 4 gab.

23,89 / gab.
Autiņbiksītes Happy Junior, 5 izmērs, 12 - 25 kg, 58 gab.

Autiņbiksītes Happy Junior, 5 izmērs, 12 - 25 kg, 58 gab.

Līdzsvara velosipēds Lionelo Loe Willy Air Indygo, zila, 12"

Līdzsvara velosipēds Lionelo Loe Willy Air Indygo, zila, 12"

65,90 / gab.